Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 172864 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Daihatsu
« Válasz #240 Dátum: 2009.04.07 21:20:00 »
Tökéletes, valahogy úgyis visszajut.  :flowers:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #241 Dátum: 2009.08.01 13:02:45 »
A tegnapi napon sikeresen levizsgázott a Dai, és kapott ZK-t is. Az előzetes zt-s vizsgálaton három hibát találtak a 18 éves kisautón:
1. a Kipufogó bilincse lóg, ezt tudtam, de nem érdekelt túlzottan, ettől még a pufó zárt volt.  :hug:
2. a fényszórókban Tungsragold emelt wattszámú izzók vannak - naná, én tettem bele!  :D Kicserélték két fehér Tesla gyártmányúra, de visszatették az Goldokat a kocsiba.
3. a kormányrudazat gumiharmónikája repedt.  :hmmmm: ezt nem tudtam  :no:, de 18 éves volt, elöregedett, kicserélték.  :1eye:

És ennyi....  Szeretem a kisfiút.  :D  :wub:

Holnap lecserélem az olajat, szűrőt és készen lesz újabb egy évre, legalábbis remélem.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Daihatsu
« Válasz #242 Dátum: 2009.08.01 15:10:57 »
grat!

most még 2 évra kaptad? nekem jövö év márc-ban jár le, azon gondokodom elviszem idén dec. ben vizsgára 2 évre :szemez:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #243 Dátum: 2009.08.01 19:40:17 »
grat!

most még 2 évra kaptad? nekem jövö év márc-ban jár le, azon gondokodom elviszem idén dec. ben vizsgára 2 évre :szemez:

Igen két évre, de a ZK csak egy év, így aztán jövőre, ha egyesített vizsga van, tökmind1, hogy még lenne egy év műszaki a ZK miat elvesződik, ha valóban ez lesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Daihatsu
« Válasz #244 Dátum: 2009.08.02 08:22:24 »
 :cry: :censored: :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #245 Dátum: 2009.08.02 11:51:16 »
Igen két évre, de a ZK csak egy év, így aztán jövőre, ha egyesített vizsga van, tökmind1, hogy még lenne egy év műszaki a ZK miat elvesződik, ha valóban ez lesz.
Nem úgy lenne logikus, hogy a műszaki érvényessége legyen a döntő  :ph34r: ?! ... Na persze, a logika meg a bürokraták  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #246 Dátum: 2009.08.02 13:48:10 »
Igen két évre, de a ZK csak egy év, így aztán jövőre, ha egyesített vizsga van, tökmind1, hogy még lenne egy év műszaki a ZK miat elvesződik, ha valóban ez lesz.
Nem úgy lenne logikus, hogy a műszaki érvényessége legyen a döntő  :ph34r: ?! ... Na persze, a logika meg a bürokraták  ::) ...

De, úgy, csakhogy hiába van műszaki, ha a ZK lejár. Ne felejtsd el, hogy ez sárga plakettes...  Hiába hozza a zöld paramétereket, csak még megtűrt kategória.  :nonono: :hmmmm: :cry:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Fogyasztás, szivató használat
« Válasz #247 Dátum: 2009.08.30 18:46:46 »
Tehát:
Nem tartom kizártnak, hogy én csinálok valamit rosszul, ezért is kérdeztem.
Nálam következő a helyzet:
Kezdeném azzal, hogy a gyújtást megnézettem szerelővel, szerinte rendben van minden. És igazán úgy is érzem, csak a fogyasztás ugyi. :wacko:
Ha kihúzom a szivatót induláskor (hideg motor), akkor rendesen megy hidegen is; majd kigyullad a kis sárga piktogramm, hogy nyitva a szivató szelepe, na ilyenkor szoktam vissza tolni. Ekkor a vízhőfok még csak a legalsó vonalnál van. A szivató visszatolása után, még egy ideig kicsit pörgősebben kell autózni, különben le-le tortyan egy nagyobb gázadásra. Ha bemelegedett (üzemi hőfok, kb. függőleges mutató állás), akkor baromi jól megy. Kifejezetten élvezet vele autózni.

Ha nem használom a szivatót (vagy korán tolom vissza), akkor is elindul és nem is fullad le, de egy gyötrelem az autózás, míg bemelegszik. Nagyon meg kell gondolni, hogy milyen távolságra idulhatok el egy autó elé, mert sosem lehetek benne biztos, hogy nem pont a kereszteződés közepén kezd el rángatni, tortyogni. (Tortyogás alatt azt értem, mikor meg akar fulladni a benzinben; mintha nem égetné el a benyát. Ezért is nézettem meg a gyújtást.)

A fentiekhez hozzá kell tennem, hogy jellemzően rövid távon közlekedem napi használatban, tehát nem tudom várhatok-e egyáltalán jobbat. Napi 4km a melóhelyig, ugyan ez vissza. Kb. félúton vagyok, mire a szivatóra figyelmeztető lámpa kigyullad. Ha hosszabb távot megyek (pl. több hétvégén is a Dai-val megyünk D.földvárra anyámhoz) akkor érezhetően javul a fogyasztás.
Ja, majdnem elfelejtettem, hogy ZK-n csont nélkül átment. Minden értéke tökéletes volt. :clap:

Na, most várom megtisztelő tanácsaitokat! ;) Előre is köszi. :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.30 18:49:20 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #248 Dátum: 2009.08.30 19:37:47 »
Szerintem nem csinálsz semmit rosszul, és ez az autó ebben a használatban egyszerűen ennyit fogyaszt.

A szivatót tényleg nincs értelme a kelleténél korábban visszatolni - még veszélyes is; ha túl korán tolod vissza, fullad a motor (nem azért mert bele akar fulladni a benzinbe; épp ellenkezőleg: ilyenkor túl szegény a keverék a még nem üzemmeleg motornak), ebből adott esetben kockázatos szituk lehetnek, nem beszélve arról, hogy kellemetlen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #249 Dátum: 2009.08.30 20:05:21 »
A ZK óta gyanús volt, hogy nem csinálom rosszul, hanem ennyit eszik és kész. Örülnék ha lehetne kevesebb, de ha így marad sem halok bele. Havonta így is csak egyszer kell tankolnom. ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #250 Dátum: 2009.08.30 20:59:05 »
Ez van, a rövid távú használat a legnagyobb fogyasztás-booster. Szivatós autók teljesen kihúzott szivatóval akár kétszer, részlegesen kihúzottal is akár másfélszer annyit esznek, mint  szivató nélkül. Úgyhogy ez nagyon durván meg tudja dobni a fogyasztást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #251 Dátum: 2009.08.31 20:26:33 »
Egyet kell, hogy értsek Palaczk Mesterrel. Ez ennyit eszik és kész.  Majd ha egyszer összefutunk és visszakapom majd a könyvet  :1eye:, akkor megnézem a rotyogit, de szerintem semmi baja a gépnek. Tényleg kivitted a szerelőmhöz műr, vagy csak abban maradtunk, hogy megkérdezem a dolgot.  Nos, egyébként megkérdeztem és szeretettel vár, bevállalja a Tiédet is.  Csakhát Érd nem a XVII. ker.-ben van. ::)
 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #252 Dátum: 2009.08.31 20:46:14 »
Jelezd lécci, hogy mikor találkozunk (mikro tali vagy ilyesmi :)) akkor majd a Dai-val megyek, és viszem a könyvet is. Kíváncsi leszek a téli fogyasztásom hogyan alakul majd. :wacko:
Szerelődnél még nem voltam, csak beszéltünk róla, hogy majd egyszer. Szerintem egyenlőre napoljuk a dolgot. Mostanában nem ez foglalkoztat igazán. Azért kösz, hogy rákérdeztél. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.31 20:48:03 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #253 Dátum: 2009.09.01 12:43:05 »
Jelezd lécci, hogy mikor találkozunk (mikro tali vagy ilyesmi :)) akkor majd a Dai-val megyek, és viszem a könyvet is. Kíváncsi leszek a téli fogyasztásom hogyan alakul majd. :wacko:
Szerelődnél még nem voltam, csak beszéltünk róla, hogy majd egyszer. Szerintem egyenlőre napoljuk a dolgot. Mostanában nem ez foglalkoztat igazán. Azért kösz, hogy rákérdeztél. ;)
Nincsen mit, valószínűleg csak az őszi talin tudunk találkozni, hacsak ad hoc jelleggel nem, valahol, valamikor, mondjuk egy telós egyeztetést követően.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #254 Dátum: 2009.09.01 14:39:56 »
Kíváncsi leszek a téli fogyasztásom hogyan alakul majd. :wacko:
Ahol-ahogy most 8-at eszik, ott-úgy télen 10-et fog enni, szvsz.

Szutyika is bevágta a nagy hidegben a 9.5-öt, rövid utakon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )