Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129972 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5115 Dátum: 2010.10.19 14:08:34 »
Én erősnek tartom az árát, révén, hogy 1,4-es, és van benne kilométer, viszont jól felszerelt, jól néz ki képről kívül-belül, ha a papírjai is rendben vannak (szervizkönyv, szervizben visszaellenőrizhető szerviz élet), akkor 2,1 - max 2,15-ért korrekt vétel lehetne.  :yes:
Ha 2,29M-ért hirdeti, feltehetően 2,2ért odaadja nagyobb győzködés nélkül, ergo szerintem nem rossz az ára: sokan a közel 100lovas 1,4-est keresik a 340Ft-os benzinár miatt (főleg a hatchback-ben), nagyon ritka a SOL felszereltség, és gyári garis még a kocsi, nameg nem a falu végi traktorszerelő szervizelte ugye. Drágállod, de szerinted 2,15-ért már jó....szóval szegény emberke ***ta az esélyét az 50 000 Ft-on   :D :lol:
Múlt héten kinéztem egy 2005ös 1,4 SOL-t a ReálBudánál 2,1millára volt kb kitéve.... egyből el is vitték.... persze a sok remek vétel, makulátlan olcsó autó ott figyel hónapok óta a hahu-n....
Ne vedd sértésnek, de ha nem nézed napi szinten vagy heti szinten egy egy típus kínálatát, akkor nem érzed az árszintet. Ha találsz nekem (bátyámnak nézelődöm) márkaszervizes szk-s, 1,4 hb corit 2005-2006-ost automata klímával 2M körül, akkor szólj  :wub: ...persze ez csak költői kérés volt, nézegetm én magamtól  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5116 Dátum: 2010.10.19 14:29:15 »
Háááát, 3,5 év alatt a 76.000km nem mondom, hogy sok, de messze nem kevés. Persze, ha előírás szerint van szervizelve, nincs gond, csak, ha vissza számolod a havi futását, az majd 2000km! Szerintem ez tekintélyes...
De ez jelentheti éppenséggel azt is, hogy gyakorlatilag csak városon kívül használták. Tehát jobb az ilyen 76e km, mint egy olyan, amibe 6 év alatt rakták bele városi használattal.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5117 Dátum: 2010.10.19 14:30:19 »
Szerintem, meg az eladásnál az eladó szinte mindig legalább 100e Ft-al többre teszi ki az autóját, mint amit kb kapni szeretne érte. Ezt kalkulálja belel minden eladó (én is így tennék). Az az 50.000Ft, meg épp az átíratás költsége, meg egyéb hülye papír, ami kötelező. Tehát, igazából nem is a 2,3M-ről indul az alku, hanem 2,2-ről. Attól függ, mennyire eladó az embernek.  Lehet, hogy nem az első találkakor fog nyélbe ütődni a biznisz, de majd a 2., 3 alkalmával... Persze, az is lehet, hogy az eladónak szerencséje lesz, és közbelép egy másik vevő 2,3M kp-vel...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5118 Dátum: 2010.10.19 14:30:43 »
Háááát, 3,5 év alatt a 76.000km nem mondom, hogy sok, de messze nem kevés. Persze, ha előírás szerint van szervizelve, nincs gond, csak, ha vissza számolod a havi futását, az majd 2000km! Szerintem ez tekintélyes...
De ez jelentheti éppenséggel azt is, hogy gyakorlatilag csak városon kívül használták. Tehát jobb az ilyen 76e km, mint egy olyan, amibe 6 év alatt rakták bele városi használattal.
Ebben teljesen igazad van! :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5119 Dátum: 2010.10.19 15:08:51 »
Szerintem, meg az eladásnál az eladó szinte mindig legalább 100e Ft-al többre teszi ki az autóját, mint amit kb kapni szeretne érte. Ezt kalkulálja belel minden eladó (én is így tennék). Az az 50.000Ft, meg épp az átíratás költsége, meg egyéb hülye papír, ami kötelező. Tehát, igazából nem is a 2,3M-ről indul az alku, hanem 2,2-ről. Attól függ, mennyire eladó az embernek.  Lehet, hogy nem az első találkakor fog nyélbe ütődni a biznisz, de majd a 2., 3 alkalmával... Persze, az is lehet, hogy az eladónak szerencséje lesz, és közbelép egy másik vevő 2,3M kp-vel...
Ne haragudj, de tényleg nem értelek...azt írtad, hogy ennek a kocsinak a reális ára szerinted 2,15milla (gondolom vételi árként értetted). Az ember kirakta 2,29M-re, ami azt jelenti 2,2M-ért odaadja. A te általad vélt reális ártól 50ezerrel kér többet, és Te ezért túlárazottnak ítélted. Hogy jön ide a az átírási költség? ..nem értem...miért kell ezeket a teljesen szubjektív dolgokat idekeverni most? Akkor már írjuk bele az első szerelős átnézetést 10-15ezer Ft, a vásárlás utáni prompt ráköltéseket 20 000 ft, az első tankolást 10 000Ft, a kitakarítást 5000 ft, meg a mittudoénmmit...biztosítás, casco kötelező..stb stb..
A vételi árról beszélünk, nem másról. Ez az autó reális áron van kirakva, mert én sem 1,8-1,9ért tenném ki, miközben SOL automata klímás hatcback és még a színe is szép, gyári garis, első tulajos stb... jó vétel, és én ha egy igazán jó autót akarok, nem xarozok 50-100ezer Ft-on. Mindenesetre egy megnézést megér a hirdetés alapján.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5120 Dátum: 2010.10.19 15:44:40 »
Szerintem, meg az eladásnál az eladó szinte mindig legalább 100e Ft-al többre teszi ki az autóját, mint amit kb kapni szeretne érte. Ezt kalkulálja belel minden eladó (én is így tennék). Az az 50.000Ft, meg épp az átíratás költsége, meg egyéb hülye papír, ami kötelező. Tehát, igazából nem is a 2,3M-ről indul az alku, hanem 2,2-ről. Attól függ, mennyire eladó az embernek.  Lehet, hogy nem az első találkakor fog nyélbe ütődni a biznisz, de majd a 2., 3 alkalmával... Persze, az is lehet, hogy az eladónak szerencséje lesz, és közbelép egy másik vevő 2,3M kp-vel...
Ne haragudj, de tényleg nem értelek...azt írtad, hogy ennek a kocsinak a reális ára szerinted 2,15milla (gondolom vételi árként értetted). Az ember kirakta 2,29M-re, ami azt jelenti 2,2M-ért odaadja. A te általad vélt reális ártól 50ezerrel kér többet, és Te ezért túlárazottnak ítélted. Hogy jön ide a az átírási költség? ..nem értem...miért kell ezeket a teljesen szubjektív dolgokat idekeverni most? Akkor már írjuk bele az első szerelős átnézetést 10-15ezer Ft, a vásárlás utáni prompt ráköltéseket 20 000 ft, az első tankolást 10 000Ft, a kitakarítást 5000 ft, meg a mittudoénmmit...biztosítás, casco kötelező..stb stb..
A vételi árról beszélünk, nem másról. Ez az autó reális áron van kirakva, mert én sem 1,8-1,9ért tenném ki, miközben SOL automata klímás hatcback és még a színe is szép, gyári garis, első tulajos stb... jó vétel, és én ha egy igazán jó autót akarok, nem xarozok 50-100ezer Ft-on. Mindenesetre egy megnézést megér a hirdetés alapján.
Nem haragszom (miért is kéne...?), viszont máshogy látjuk. Példa: Kimész a Józsefvárosi Piacra. Ott is tök olcsók a ruhák, de mégis alkudsz belőle. Így van ez a használt autóknál is, de említhetném az új autó vásárlást is, mert az is kész vicc, miket alkudnak bele az adott árba a delikvensek. Ezért mondtam, hogy attól függ az alku mértéke, hogy az eladónak mennyire kell a pénz. Engem, meg baromira nem érdekel, hogy az eleve milyen áron lett meghirdetve az autó, hiszen minden autó annyit ér, amennyit adnak érte. Így érthetőbb? (Nem kell, hogy egyetérts... :flowers:)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5121 Dátum: 2010.10.19 15:50:32 »
A szmöre "G6" -osa igazából egy G6R  :D  csak azért szólok hogy nehogy sértődés legyen  :tt2:  G6R -t találni viszont nagyon nehéz  :hug:

szerk: ha eljössz egy pénteki mikrotalira Pestre, az én 1.4-esemet (ötajtós) kipróbálhatod. Illetve van itt egy G6-os használó srác is (Szmöre), az ő elérhetőségét nem tudom, hátha ő tudna többet mondani.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5122 Dátum: 2010.10.19 15:50:59 »
Jesszum, ezt végképp nem is hallottam még.  :D Mi a különbség?
         

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5123 Dátum: 2010.10.19 16:05:23 »
Na jó , annyira ne ijedj meg.
Elvileg ez a sorozat volt az alapja a rally-ban való indulásnak, első ránézésre az első toronymerevítőről lehet megismerni.
sok belőlle azonnal TTE tuningot kapott, ( ez is olyan) ez futóműből, alu motorháztetőből, spec kerékből, teljes spojler szettből állt kb.
láttam belőlle 2 ezres turbós modifikációt is, az edző autó volt németeknél .
Volt még egy 420 db -os sorozat az angoloknál, az inkább a külcsín-belbecsre ment rá, pl. '99 -ben 6-os CD tár volt benne gyári  :D
Jesszum, ezt végképp nem is hallottam még.  :D Mi a különbség?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5124 Dátum: 2010.10.19 16:12:56 »
tyű pörög itt az élet. Köszönöm a válaszokat!

 Konkrétan 2000 ejrótól már vannak biztató darabok http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=v3dldsssgvsq

Nyilván a használat módjától is függ, de mennyi km az amivel érdemes még megvenni egy ilyet. Legalább 100e km-t terveznék vele.
Élményfaktorral sztem nem lesz gond (bár sajnos még nem volt élőben szerencsém ilyen kocsihoz), nekem nem annyira a motorerő mozgat, hanem a jó futómű.

Krisztián, gyere el valamelyik péntek este a Kerepesi-Keresztúri sarkán lévő mekihez, és szerintem személyesen többet tud a társaság segíteni!
(most pénteken külföldön leszek, pedig jó lenne összefutni :-) ).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5125 Dátum: 2010.10.19 16:43:37 »
Bepi! Annyira durván elbeszélünk egymás mellett, hogy szerintem lépjünk tovább.... :flowers: :D

chunter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5126 Dátum: 2010.10.19 17:20:01 »
Sziasztok!

 Egyik héten arra kanyarodok, köszönöm a fogadtatást. Jelenleg off swiftem van, abból lépnék tovább egy vagy két kategóriával. Hyundai kupét nézegettem még, de az túl szép ide Pestre, csak idén parkoló autómat törte össze egy teherautó (se rendszám, se papír, se casco...) majd tegnap egy kóbor kutya szaladt ki elém féktávon belül, esélyem se volt. Bár a kutyát jobban sajnáltam mint az autót.
A G6R-ről hallottam már, sőt hétvégén Mecsek ralin volt is egy utcai változat belőle, megnézegettem szép kiállású autó, ami elsőre észrevehetetlen, de ha kicsit szakavatottabb szem figyelő, akkor előbukkannak a mókásabb részletek. A barátom mesélte, hogy a homologizáció miatt kellett belőle gyártani a népnek is, amúgy gondolom bukó lehetett a gyárnak. Egy olyanra is beneveznék.  :yes:
 Amennyire én láttam a "sima" G6-ban is van toronymerevítő, bár nagyobb összeget nem tennék rá...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5127 Dátum: 2010.10.19 17:20:22 »
A vételi árról beszélünk, nem másról. Ez az autó reális áron van kirakva, mert én sem 1,8-1,9ért tenném ki, miközben SOL automata klímás hatcback és még a színe is szép, gyári garis, első tulajos stb...
Khm, ez sztem inkább egy Luna. Ami persze nem baj, de azért vannak különbségek ;)
Gabe 254.

chunter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5128 Dátum: 2010.10.19 17:26:44 »
Na jó , annyira ne ijedj meg.
Elvileg ez a sorozat volt az alapja a rally-ban való indulásnak, első ránézésre az első toronymerevítőről lehet megismerni.
sok belőlle azonnal TTE tuningot kapott, ( ez is olyan) ez futóműből, alu motorháztetőből, spec kerékből, teljes spojler szettből állt kb.
láttam belőlle 2 ezres turbós modifikációt is, az edző autó volt németeknél .
Volt még egy 420 db -os sorozat az angoloknál, az inkább a külcsín-belbecsre ment rá, pl. '99 -ben 6-os CD tár volt benne gyári  :D
Jesszum, ezt végképp nem is hallottam még.  :D Mi a különbség?

Na okosodom. Akkor ezek szerint ez itt egy sima G6 TTE tuninggal: Toyota Corolla 1.6 G6 S by TTE in mobile.de
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.19 18:36:24 írta MrIP »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5129 Dátum: 2010.10.19 19:31:19 »
A vételi árról beszélünk, nem másról. Ez az autó reális áron van kirakva, mert én sem 1,8-1,9ért tenném ki, miközben SOL automata klímás hatcback és még a színe is szép, gyári garis, első tulajos stb...
Khm, ez sztem inkább egy Luna. Ami persze nem baj, de azért vannak különbségek ;)
Mik a különbségek?  :whistling:

UI:
Egyébként ha tényleg Luna, és SOL-nak írja ki, már egy nagy nagy fekete pont az eladónak, mert kvázi belehazudik a szemünkbe....ennyit az instantgetről.... b:aszki , és az autómat SOL-nak fogom hírdetni, és nem Sol Executive-nek....  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.19 19:33:17 írta Ákos2004 »