Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129900 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3690 Dátum: 2010.05.18 19:01:37 »
Sziasztok,

Erről az autóról valamilyen véleményt tudtok adni a hirdetés alapján?: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_d-4d_luna-3857137

Köszi, ha írtok. :)
Nagyon szép autó. A km-t, és a sérülésmentességet a tulajjal tisztázd mindenképp. Mivel 1. tulaja volt, ez nem lesz nehéz. Ragaszkodj hozzá.  :)

De gondolom a márkaszerviz nem köteles kiadni a tulaj nevét és telefonszámát, ezt csak "jó kapcsolatok" révén lehet elérni (ami nekem nincs), személyiségi jogok stb. miatt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3691 Dátum: 2010.05.18 19:02:53 »
Nem köteles kiadni, de ha nincs takargatnivalója, felhívja az eladót és megkérdezi, hogy kiadhatja-e.

Egyik kollegámról most tudtam meg, hogy az E12-je 2.0 D4D mocival szerelt.
Imádja, van benne több mint 200 ezer km. Város vagy autópályán hajtja (árut szállít). Pályán 130-as valós átlaggal 6,5-7 litert eszik neki, városban 6 liter alatt van.  :wub:
         

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3692 Dátum: 2010.05.18 19:04:39 »
Amúgy azt mondta az értékesítő, ha a +2 év garit nem kérem, akkor 100-at elengednek, mivel az annyiba kerül.
Erről ne mondj le, az a gari adott esetben 100 ezernél jóval többet megspórolhat neked.

attol függ 2 év alatt hány km megy bele, ha évi 20 ezer km nél nem megy bele több, én  nem kérném a garit.....
van itt több 1.4 d4d is ami 100ezer kmnél is többet tett már meg hibátlanul..........de ez csak az én véleményem ;)

Évi 20-nál több nem megy bele a mostani szokásainkkal. Inkább azt mondanám 16-18 közötti a reális, és ez valószínűleg nem fog változni.
De lehet ki se bírunk szállni majd az autóból és állandóan megyünk. :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3693 Dátum: 2010.05.18 20:10:54 »
De gondolom a márkaszerviz nem köteles kiadni a tulaj nevét és telefonszámát, ezt csak "jó kapcsolatok" révén lehet elérni (ami nekem nincs), személyiségi jogok stb. miatt.
Nem kell hozzá jó kapcsolat. Kérésedre felhívják a tulajt, megmondják neki, hogy a vevő ragaszkodik a személyes leinformáláshoz, mivel a tulaj el akarja adni az autóját, természetes, hogy rendelkezésre áll. Ha mégsem - bármely okból - az mindig rosszat jelent... ott is lehet hagyni az autót (én egy Honda márkaszervizben jártam így... csak komoly erőfeszítések árán tudtam beszélni a tulajjal, ki is derült, hogy a márkaszervizes hazudott, mint a vízfolyás...).   :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3694 Dátum: 2010.05.18 20:28:49 »
Beszéltem ma a Mayerrel, volt sérülve a bal oldala, de mivel ma hozták az autót még nem tudja hány elemet érintett és pontosan milyen sérülés volt (még nem volt rétegvastagság mérés). Remélem semmi komoly.
Na mit mondtam korábban...... :innocent:
Kevés benne a km, márkaszervizes előélettel márkakereskedés árulja igen jó áron, egyértelmű a törés.
Nem rétegvastagság mérés kell ide, hanem megtudni hol javíttatták, mennyire volt durva a sérülés: futómű kapott e, alváz kapott e, A-B-C oszlop kapott e, lufi nyílt e stb. Ez már rég nem a rétegvastagságról fog szólni szvsz.
Biztosítónál kéne ismerős, megnézni mennyit fizettek, mi volt a kocsival, vagy a volt tulajt megkérdezni stb...

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3695 Dátum: 2010.05.18 20:43:51 »
Beszéltem ma a Mayerrel, volt sérülve a bal oldala, de mivel ma hozták az autót még nem tudja hány elemet érintett és pontosan milyen sérülés volt (még nem volt rétegvastagság mérés). Remélem semmi komoly.
Na mit mondtam korábban...... :innocent:
Kevés benne a km, márkaszervizes előélettel márkakereskedés árulja igen jó áron, egyértelmű a törés.
Nem rétegvastagság mérés kell ide, hanem megtudni hol javíttatták, mennyire volt durva a sérülés: futómű kapott e, alváz kapott e, A-B-C oszlop kapott e, lufi nyílt e stb. Ez már rég nem a rétegvastagságról fog szólni szvsz.
Biztosítónál kéne ismerős, megnézni mennyit fizettek, mi volt a kocsival, vagy a volt tulajt megkérdezni stb...

Na igen, bonyolódik a helyzet. Nem egyszerű.
Azért én bízom a legjobbakban, hogy semmi komoly nem volt, csak annyira bizalmatlan az ember, kiben bízhat? Vagy ne vegyen használt autót? Vagy csak újat vegyen? Ááá...  :nonono:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3696 Dátum: 2010.05.18 21:05:58 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3697 Dátum: 2010.05.18 22:09:03 »
ez nagyon szép h ennyi garit mernek rá vállalni  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3698 Dátum: 2010.05.19 08:08:40 »
ez nagyon szép h ennyi garit mernek rá vállalni  :clap:

Pont ennyi volt már a II-es Priusra is...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3699 Dátum: 2010.05.19 08:17:17 »
Egyébként milyen meghibásodása lehet 8 év után a rendszernek? És az mibe fáj? Mert ez alapján én tuti csak újonnan mernék ilyen autót venni (félve az ismeretlen típusú és összegű hibalehetőségektől), használtan nem.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3700 Dátum: 2010.05.19 09:35:30 »
Azért én bízom a legjobbakban, hogy semmi komoly nem volt, csak annyira bizalmatlan az ember, kiben bízhat? Vagy ne vegyen használt autót? Vagy csak újat vegyen? Ááá...  :nonono:
Bizalmatlannak is kell lenni, persze csak egy egészséges szintig  :lol:
Meg kell nézni, körül kell járni, mit veszel meg, ennyi.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3701 Dátum: 2010.05.19 09:45:00 »
Azért én bízom a legjobbakban, hogy semmi komoly nem volt, csak annyira bizalmatlan az ember, kiben bízhat? Vagy ne vegyen használt autót? Vagy csak újat vegyen? Ááá...  :nonono:
Bizalmatlannak is kell lenni, persze csak egy egészséges szintig  :lol:
Meg kell nézni, körül kell járni, mit veszel meg, ennyi.


Én aztán már annyira bizalmatlan vagyok, hogy magamban sem bízom. :)
Próbálok nyomozni az autó után, de az általam hívott kereskedések nem túl segítőkészek, azt mondják alvázszám alapján lehet tudnak mondani valamit, de rendszám alapján nem.
Egyedül a Toyota Tsusho-nál tudtak annyit mondani, hogy járt náluk izzócserén az autó 2x is, legutóbb 2009. júniusban, és akkor 43.125 km volt az autóban, azaz az a 64 ezer reális lehet.
De szervizelni nem náluk járt. Persze ma délután elmegyek Mayerhez megnézni, csak hát persze velük is bizalmatlan vagyok...  :wacko:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3702 Dátum: 2010.05.19 09:48:37 »
Legyél is bizalmatlan....gondolom nálatok sem a fákon teremnek a húszezresek...egyszer kell egy jó autót venni, aztán jó néhány évig élvezheted.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3703 Dátum: 2010.05.19 09:52:03 »
Egyébként milyen meghibásodása lehet 8 év után a rendszernek? És az mibe fáj? Mert ez alapján én tuti csak újonnan mernék ilyen autót venni (félve az ismeretlen típusú és összegű hibalehetőségektől), használtan nem.

Jellemzően semmi. De ha mégis, az nyilván zsebbenyúlós (százezres nagyságrend). Viszont pl. az akkuk cellánként cserélhetők, szóval elég csak a hibás részt. Szvsz semmivel sem kockázatosabb egy modern dízelnél.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3704 Dátum: 2010.05.19 10:03:18 »
Legyél is bizalmatlan....gondolom nálatok sem a fákon teremnek a húszezresek...egyszer kell egy jó autót venni, aztán jó néhány évig élvezheted.

Hát nem... ha veszünk egy ilyen autót utána zsíros kenyéren élünk jó darabig. :) És nem 2 évre tervezzük...