Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2137196 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1065 Dátum: 2008.11.03 20:30:00 »
Hi

sracok rosszul tudtam - az alap utan a  Luna csomag jon es azt szeretnenk. most gyujtom az ajanlatokat.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1066 Dátum: 2008.11.03 20:35:00 »
Viziborz !
Használt Aurisban nem gondolkodtok ? Az enyém ugy néz ki eladó lesz, nagyobbat kell vennem helyette.
1.6-os SOL,  ezüst metál, 13000 km, nem dohányzó, riasztós. Ha érdekel írj ! üdv. Laci

Nagyobb motort, vagy nagyobb autót? Egyébként az ave2 elág tágas....mibe ülsz át, A6-os audiba?:)

finánc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • Auris 1.6 SOL -2007-
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1067 Dátum: 2008.11.03 20:42:33 »
Viziborz !
Használt Aurisban nem gondolkodtok ? Az enyém ugy néz ki eladó lesz, nagyobbat kell vennem helyette.
1.6-os SOL,  ezüst metál, 13000 km, nem dohányzó, riasztós. Ha érdekel írj ! üdv. Laci

Nagyobb motort, vagy nagyobb autót? Egyébként az ave2 elág tágas....mibe ülsz át, A6-os audiba?:)
Nagyobb terjedelmű autóban gondolkodom. Motorikusan megfelelő az 1.6-os. A csomagtér nagysága miatt szükséges a csere.
Sajnálom az Aurist elpasszolni, mivel nagyon megszerettem. Az anyagi bukásról meg nem is beszélve.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1068 Dátum: 2008.11.03 21:41:03 »
Viziborz !
Használt Aurisban nem gondolkodtok ? Az enyém ugy néz ki eladó lesz, nagyobbat kell vennem helyette.
1.6-os SOL,  ezüst metál, 13000 km, nem dohányzó, riasztós. Ha érdekel írj ! üdv. Laci

Nagyobb motort, vagy nagyobb autót? Egyébként az ave2 elág tágas....mibe ülsz át, A6-os audiba?:)
Nagyobb terjedelmű autóban gondolkodom. Motorikusan megfelelő az 1.6-os. A csomagtér nagysága miatt szükséges a csere.
Sajnálom az Aurist elpasszolni, mivel nagyon megszerettem. Az anyagi bukásról meg nem is beszélve.

Hiába na....így estére már fáradt az ember..az Aurist Avensis-nek olvastam....sorry.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1069 Dátum: 2008.11.03 22:09:05 »
Ezek baromi szubjektív dolgok. Szerinted a Toyota 90 lovas dízele kevés, a 126 lovas meg sok, a 110 ló a tuti. Mások szerint meg a 97 lovas 1.4 benzin lehet sok, máskülönben nem árulna a VW 80 lovas 1,4-est.
DSG helyett a Toyota az MMT-t adja, igaz csak két motorhoz a Corolla szegmensben. A minősége megint más kérdés.
Az is, hogy évek óta van a Toyotának is fokozatmentes váltója, csak nem hozza Európába. Japánban pl 1.8-as benzinest adják azzal. (Az vajon sok, vagy kevés lenne nálunk?)

Egyébként az ilyen kis köbcenti/nagy lóerő dolgokat nem nagyon erőltetni a Toyota mostanság, mert nem nagyon hisz a tartósságában.

Nem kérdés, hogy a VW kínálata barátibb a vásárlóval szemben, lévén nagyobb a választék. Golfból könnyebb az ember szája íze szerinti motorizációt találni, mint Aurisból. Hatféle benzines (beleszámítva a GTI-t és a később, de biztosan debütáló hathengerest is) és ötféle dízel (beleszámítva az ugyancsak később, de biztosan debütáló 170 lovas 2.0-t), szemben az Auris két benzinesével és három dízelével - ezt szerintem nemigen lehet többféleképpen értelmezni, és nem is szubjektív kérdés.

A DSG váltó működés szempontjából egyértelműen jobb, mint az MMT. Sokkal gyorsabban és simábban kapcsol. Megbízhatóságot nem tudom, az MMT váltók problémáit ugye ismerjük; hogy milyenek a DSG-k e téren, arról nincs infóm. De hogy melyiket jobb vezetni, az megintcsak nem kérdés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1070 Dátum: 2008.11.03 22:16:41 »
...az 1,4dízel 90paci (kevés egy mai alsóközepesbe)...

Nem kevés. Nem tudom, Aurisban milyen az 1.4 dízel, de E12 és E15 Corollában nem kevés. Teljesen megfelelő. Átülnék bele a 2.0 benzinesemből, zokszó nélkül. Élhetőbb, kellemesebb motor a hétköznapokban, mint a nyomatékszegény, pörgetést, taposást igénylő, terheléstől kifulladó 1.4 benzin; de pl. a 115 lovas 1.6-os Carinához képest is könnyebb abszolválni vele egy sietős, sok előzéssel megtűzdelt országúti menetet (a Carinát pl. vághatod vissza 90-nél hármasba, ha kiélezett a szitu; a Corollának csak nyomsz egy padlót ötösben, és go!)  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1071 Dátum: 2008.11.03 22:25:30 »
Volt már szó itt róla korábban, te is említetted, hogy az Aurisban gyengébbnek tűnik a kis dízel. Ezt én is így éreztem. Ettől függetlenül ha a pénz nem lenne elsődleges, sokkal inkább a dízelt venném, mint a kisebb benzinest. Viszont 1.4 D4-D kontra 1,6 dual vvt-i ügyben már a benzines felé húznék.
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1072 Dátum: 2008.11.03 22:31:01 »
Emlékeim szerint alig pár kiló az eltérés a Corolla és az Auris között. És mivel a motor/váltó ugyanaz, nem lehet nagy különbség.
A katalógus egyaránt 12 mp-et ír 0-100-ra...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1073 Dátum: 2008.11.03 22:33:16 »
Volt már szó itt róla korábban, te is említetted, hogy az Aurisban gyengébbnek tűnik a kis dízel. Ezt én is így éreztem. Ettől függetlenül ha a pénz nem lenne elsődleges, sokkal inkább a dízelt venném, mint a kisebb benzinest. Viszont 1.4 D4-D kontra 1,6 dual vvt-i ügyben már a benzines felé húznék.

Biztos nem én említettem, mert én még nem vezettem Auris kis dízelt (sőt, semmilyen Aurist) - csak új Corollát. Az alapvetően okés volt - direkt az ugyanúgy motorizált E12-ből ültem át bele.

Auris 1.4 benzin vs. 1.4 dízel - nem kérdés. Semmilyen mai kompakt autóból nem vennék szívó 1.4 benzinest, rövidre áttételezett váltókkal tartják életben őket, amit nagyon utálok, ráadásul így is hamar kifulladnak. 1.6 benzin vs. 1.4 dízel - na ja, ez már fogasabb kérdés, bár itt pont anyagilag szól több a dízel mellett, de azért az 1.6 benzinnel már elég finom lehet ez a kocsi. Hát ja. Az döntene, hogy mennyi km-t tervezek menni egy évben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1074 Dátum: 2008.11.04 08:00:02 »
Volt már szó itt róla korábban, te is említetted, hogy az Aurisban gyengébbnek tűnik a kis dízel. Ezt én is így éreztem. Ettől függetlenül ha a pénz nem lenne elsődleges, sokkal inkább a dízelt venném, mint a kisebb benzinest. Viszont 1.4 D4-D kontra 1,6 dual vvt-i ügyben már a benzines felé húznék.

Biztos nem én említettem, mert én még nem vezettem Auris kis dízelt (sőt, semmilyen Aurist) - csak új Corollát. Az alapvetően okés volt - direkt az ugyanúgy motorizált E12-ből ültem át bele.

Auris 1.4 benzin vs. 1.4 dízel - nem kérdés. Semmilyen mai kompakt autóból nem vennék szívó 1.4 benzinest, rövidre áttételezett váltókkal tartják életben őket, amit nagyon utálok, ráadásul így is hamar kifulladnak. 1.6 benzin vs. 1.4 dízel - na ja, ez már fogasabb kérdés, bár itt pont anyagilag szól több a dízel mellett, de azért az 1.6 benzinnel már elég finom lehet ez a kocsi. Hát ja. Az döntene, hogy mennyi km-t tervezek menni egy évben.

Hat igen en is kicsit gondba vagyok hogy dizel vagy sem. Amiota kiprobaltam az 1.6-os dizel Mazda 3-ast azt mondom hogy mar el tudnek kepzelni magamnak vmi. dizel autot. Elotte nem lelkesedtem erte, sot mereven elutasitottam. Ettol fuggetlenul nem adnek ki joval tobb penzt erte. Mondom ha azonos arkategoriaban vannak a benzinessel akkor elgondolkodnek. De mint mondtam a paromnak lesz es o dont :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1075 Dátum: 2008.11.04 12:19:05 »
Hat igen en is kicsit gondba vagyok hogy dizel vagy sem. Amiota kiprobaltam az 1.6-os dizel Mazda 3-ast azt mondom hogy mar el tudnek kepzelni magamnak vmi. dizel autot. Elotte nem lelkesedtem erte, sot mereven elutasitottam. Ettol fuggetlenul nem adnek ki joval tobb penzt erte. Mondom ha azonos arkategoriaban vannak a benzinessel akkor elgondolkodnek. De mint mondtam a paromnak lesz es o dont :)


En a helyedben kirpobalnek egy MMT-s 1.4 dizeles Aquatis Aurist. Fogyija remek (biztositas is alacsonyabb az 1.6-osnal), a vadlid is egyben maradna es varosban nagyon rugalmas lenne.
Raadasul az Aquatishoz jaro felni meg szebb is mint a Solhoz jaro. Szerintem  :hammer:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1076 Dátum: 2008.11.04 20:28:35 »
Volt már szó itt róla korábban, te is említetted, hogy az Aurisban gyengébbnek tűnik a kis dízel. Ezt én is így éreztem. Ettől függetlenül ha a pénz nem lenne elsődleges, sokkal inkább a dízelt venném, mint a kisebb benzinest. Viszont 1.4 D4-D kontra 1,6 dual vvt-i ügyben már a benzines felé húznék.

Biztos nem én említettem, mert én még nem vezettem Auris kis dízelt (sőt, semmilyen Aurist) - csak új Corollát. Az alapvetően okés volt - direkt az ugyanúgy motorizált E12-ből ültem át bele.

Auris 1.4 benzin vs. 1.4 dízel - nem kérdés. Semmilyen mai kompakt autóból nem vennék szívó 1.4 benzinest, rövidre áttételezett váltókkal tartják életben őket, amit nagyon utálok, ráadásul így is hamar kifulladnak. 1.6 benzin vs. 1.4 dízel - na ja, ez már fogasabb kérdés, bár itt pont anyagilag szól több a dízel mellett, de azért az 1.6 benzinnel már elég finom lehet ez a kocsi. Hát ja. Az döntene, hogy mennyi km-t tervezek menni egy évben.

Hat igen en is kicsit gondba vagyok hogy dizel vagy sem. Amiota kiprobaltam az 1.6-os dizel Mazda 3-ast azt mondom hogy mar el tudnek kepzelni magamnak vmi. dizel autot. Elotte nem lelkesedtem erte, sot mereven elutasitottam. Ettol fuggetlenul nem adnek ki joval tobb penzt erte. Mondom ha azonos arkategoriaban vannak a benzinessel akkor elgondolkodnek. De mint mondtam a paromnak lesz es o dont :)

Nyilván - de a dízelt is mindenképpen próbáljátok ki. És a kalkulációk során számoljatok azzal, hogy a fogyasztása teljesen hétköznapi körülmények között is, mindenféle extra spórolás nélkül is 5-6 liter között tartható! Jóbarátném 2005-ös 1.4 dízel MMT váltós Corijának az átlagfogyija 5.5 liter, pedig sokat megy hétköznap 3-4 km-es utakon hideg motorral, országúton/autópályán pedig meglehetősen tempósan közlekedik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1077 Dátum: 2008.11.04 20:34:49 »
Hat igen en is kicsit gondba vagyok hogy dizel vagy sem. Amiota kiprobaltam az 1.6-os dizel Mazda 3-ast azt mondom hogy mar el tudnek kepzelni magamnak vmi. dizel autot. Elotte nem lelkesedtem erte, sot mereven elutasitottam. Ettol fuggetlenul nem adnek ki joval tobb penzt erte. Mondom ha azonos arkategoriaban vannak a benzinessel akkor elgondolkodnek. De mint mondtam a paromnak lesz es o dont :)


En a helyedben kirpobalnek egy MMT-s 1.4 dizeles Aquatis Aurist. Fogyija remek (biztositas is alacsonyabb az 1.6-osnal), a vadlid is egyben maradna es varosban nagyon rugalmas lenne.
Raadasul az Aquatishoz jaro felni meg szebb is mint a Solhoz jaro. Szerintem  :hammer:

Kosz a tanacsot de a mint mondtam a parome lesz es Ő igy szeretne. - Lasd 1.6 benzin Luna.
Nekem mi lenne jo az meg messze van es addig marad a regi Ave-m :)

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1078 Dátum: 2008.11.04 20:56:43 »
Kosz a tanacsot de a mint mondtam a parome lesz es Ő igy szeretne. - Lasd 1.6 benzin Luna.
Nekem mi lenne jo az meg messze van es addig marad a regi Ave-m :)

Viziborz

Az 1.6 benzin sem rossz választás  :yes: ... ha nem mennék sok km-t egy évben, akkor valszeg én is ezt preferálnám az 1.4 dízel helyett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1079 Dátum: 2008.11.04 21:41:18 »
Kosz a tanacsot de a mint mondtam a parome lesz es Ő igy szeretne. - Lasd 1.6 benzin Luna.
Nekem mi lenne jo az meg messze van es addig marad a regi Ave-m :)

Viziborz

Az 1.6 benzin sem rossz választás  :yes: ... ha nem mennék sok km-t egy évben, akkor valszeg én is ezt preferálnám az 1.4 dízel helyett.

Hány km-t mész 1 évben, ha szabad megkérdeznem? Én mostanában havi 2000-2500-at. Egy éves az autó, de már kb 85.000 Ft-ot visszahozott a 150.000 Ft-os többletből az 1.6-os benzineshez képest.