Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #705 Dátum: 2008.09.22 08:29:35 »

Ezt megindokolnád? Érdekelne... Nekem minden autómon lesz fólia, nagyon szeretem, áldom a feltalálóját!

Én nem pártolom az ilyen full lefóliázott autókat, egyrészről félek hogy egy 20éves rallyrajongó használta, így enyhe bizalmatlanságot kelt bennem, nameg én nem szeretem - kimondottan zavar, így az lenne az első, hogy le kellene szedetnem. A fólia meg az autó tulajának izlését, berendezkedését mutatja, én meg olyan autót akarok venni, ami legközelebb van a gyári állapothoz, nameg semmi sem emlékeztet arra, hogy ennek az autónak volt már más tulaja.  De ez kb olyan szinten van bennem, mint másban a piros szín kerülése. Biztos, hogy részben alaptalan az "előitéletem", de hát mint tudjuk a használtautó vásárlók igényei, preferenciái is nagy szórást mutatnak.

Ilyen mélységekbe bele sem gondoltam... Akkor a hirdetésbe célszerű beleírnom, hogy igény szerint az eltávolítása engem terhel ? ::)
Gondold végig másfelől is... Nyáron nem melegszik fel úgy az autó, hihetetlen, de akár 10°-ot is jelenthet (két E12-es összehasonlítása, melyek egymás mellett parkoltak). Kevesebb idő alatt lehűl, kevesebbet dolgozik -folyamatosan- a klíma.. Ugye ez hosszútávon fogyasztásmegtakarítást jelent... Akár 2-3(-4)dl/100km.
Jó tulajdonsága még a passzív értékvédelem;amit nem látnak, azért nem ütik be az ablakot... Mivel 22éves vagyok, és ránézésre "rallyrajongó", van egy gyáritól komolyabb hifi is az autóba, meg előfordul, hogy a hátsó lábtérbe felejtem a laptopot... "no para" ::)
De később jó érv lehet, hogy nem süt a gyerek szemébe olyan intenzíven az egyre károsabb napfény.

Amennyiben gyárilag színezettek/fóliázottak az üvegek, akkor mi van? :flowers:
kisa
born to ride

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #706 Dátum: 2008.09.22 08:43:51 »
Amennyiben gyárilag színezettek/fóliázottak az üvegek, akkor mi van? :flowers:

Nekem spec az sem tetszik.

Ráadásul pl. az első oldalablakokon ugye gyakorlatilag tilos. Hány lefóliázott kocsi felel meg ennek a szabálynak? Max. a gyárilag fóliázottak. A rendőr meg cseszegethet érte.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #707 Dátum: 2008.09.22 08:47:41 »
Amennyiben gyárilag színezettek/fóliázottak az üvegek, akkor mi van? :flowers:

Nekem spec az sem tetszik.

Ráadásul pl. az első oldalablakokon ugye gyakorlatilag tilos. Hány lefóliázott kocsi felel meg ennek a szabálynak? Max. a gyárilag fóliázottak. A rendőr meg cseszegethet érte.


Természetesen jogszabálynak megfelelő sötétítésem van, műbizonylattal! Tehát "B" oszloptól hátrafelé... A rendőrökkel meg számolni kell, de nem csak ebben az esetben, hanem minden szabálysértésnél.....
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #708 Dátum: 2008.09.22 09:16:21 »
Peti, majd egyszer csinálunk egy Balaton-Pécs utat, te 1.3-as Yarissal, én kisdízel Corival. A jó kis dimbesdombos somogyi meg baranyai tájon. Föl a nagy kapaszkodósávos emelkedőkön. Meglátjuk, melyik autó fog jobban menni, melyik fog erősebbnek "tűnni"  :yes: ... A valódi közlekedés nem állórajtos 0-100 gyorsulásból áll.

Nézd, számtalanszor beszélgettünk már erről, és Te tudod a legjobban hogy elismerem a dízelmotor előnyeit, de nálam azaz autó számít "jobbnak" (menetteljesítmények terén) ami  minden fokozatban(!) az egész fordulatszám tartományt kihasználva (értsd-tiltásig pörgetve) jobban megy, tehát oké, ne ragaszkodjunk a 0-100hoz, de akkor a 60-100-hoz se 4esben, (tudom hogy ez sokkal életszerűbb) ettől függetlenül maximálisan egyetértek, a dízel Cori sokkal dinamikusabbnak fog hatni egy Yarisznál, (amúgy jómagam is ezt írtam) de nem megy jobban :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #709 Dátum: 2008.09.22 09:25:34 »
Peti? Ákos2004?

Jah, semmi hókuszpókusz nincs a dologba :sorcerer: ugyanaz mint a vonóhorognál, nekem egyszerűen nem jön be, pedig volt hogy elmentem fóliáshoz, de végül nem mentem bele a dologba, szeretek maximálisan kilátni, (már attól is rosszul vagyok ha dzsuvás az oldalablak) amibe eddig ültem, (fóliás autóba) mindbe zavart kilátásnál -mondjuk esőben, szürkületben- a fólia, továbbá nem szeretném ha baxogatnának a rendőrök, vagy a műszakin okos helyre kéne vinni az autót :innocent:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #710 Dátum: 2008.09.22 09:34:04 »
De akkor is. Döbbenet!

De még mennyire!
Májusba(!) az enyém is ennyiért ment el, "csak" 2évvel idősebb volt, hasonló paraméterekkel, 3ajtó 1.4 stbstb. Nagyon durva :wacko:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #711 Dátum: 2008.09.22 09:41:53 »
Én 4-6 esetleg 8éves autókról beszéltem. Nem tudom mikor néztél utoljára E12-eseket a piacon, de ha találsz 5ajtós HB 1,4-est leinfózható valós márkaszervizes szervizkönyvvel, normál km futással, abszolut törésmentesen, akkor kérlek linkeld ide be, mert van aki örülne neki.

Most nem fogom átbújni a kb. félezer(!) E12-es Corolla hirdetést ::) de biztos vagyok benne hogy találni ezekkel a paraméterekkel autót, mikor én árultam akkor is volt, nem is egy, ha valaki meg ilyenre vágyik, és nem égető az autóvásárlás, akkor sztem simán kivárható, az más kérdés hogy mennyit kérnek érte, mert általában a vevőjelölt elvárja a s.mentes autót, de aztán beindul a nyavalygás hogy huh de drága, már ennyiért meg annyiért is van hirdetve, ilyenkor szoktam azt mondani, hogy akkor azt kell megvenni, viszlát :flowers:

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #712 Dátum: 2008.09.22 09:49:57 »
nameg mindig ehhez
http://www.hasznaltauto.hu/2347340_toyota_corolla_2004


felhivtam a toyota tsushot (regi m5) rendszam alapjan azt mondtak hogy ott vettek az autot es naluk is volt szervizeken, (tehat a szervizkönyv korrekt)
a tipusára azt mondták, hogy zze120L  - (dgdwd)  (a zárójelben lévő betük nem tutik
ez alapján esetlehg meglehet tudni valamit?? mivel a szervizes véleménye az volt, hogy lehetséges hogy egy két darabo9t kaptak és értékesítették a hivatalos model frissités előtt

bocs hogy ezen pörgök :))

köszi

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #713 Dátum: 2008.09.22 09:52:04 »
Amennyiben gyárilag színezettek/fóliázottak az üvegek, akkor mi van? :flowers:

Azért a gyári hővédő üvegezés más tészta, mondjuk nekem a solar szélvédő kifejezetten tetszik :clap:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #714 Dátum: 2008.09.22 09:55:29 »
bocs hogy ezen pörgök :))

köszi


Palaczk címzett Neked egy hozzászólást ::) én azt megfogadnám...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #715 Dátum: 2008.09.22 09:57:44 »
nameg mindig ehhez
http://www.hasznaltauto.hu/2347340_toyota_corolla_2004

Ha megnézed, a kisfelbontású képen is látszik, hogy csálén áll a motorháztető, jobboldalt nagyobb a rés mint baloldalt. Nekem - sajnos - volt "ilyen" autóm. Bő egy év alatt a motorháztető el is csavarodott és "kiverte" a jobboldali gumiszigetelést.

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #716 Dátum: 2008.09.22 10:06:11 »
akkora itt a káosz hogy nocsak :((

ebben:
http://www.hasznaltauto.hu/2284885_toyota_corolla_2005

pl nemis volt klima, holott kellett volna hogy legyen

? :no: :hammer: :sweatdrop: :devil:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #717 Dátum: 2008.09.22 10:10:03 »
Belátható időn belül én is Corollát szeretnék majd venni, pontosabban Corolla Versot. Automata váltóval. Ugye dízelhez eleve nincs, az MMT széthullik, hibrid meg még a holdban. Viszont jövőre ötéves lesz a Verso, szóval esedékes lesz lassan a váltás. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy suttognak-e jó híreket a "tűz körül"? :helpsmilie: :) Különösen most, hogy az új Avensisből végre lesz automata váltós dízel.

Ez amúgy azért is sajnálatos, mert ezt nehéz megindokolni mondjuk ezzel szemben. Szóval szeretnék én Corollát venni, de olyat még nem is gyártanak... :no: :hammer:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #718 Dátum: 2008.09.22 10:12:54 »
akkora itt a káosz hogy nocsak :((

ebben:
http://www.hasznaltauto.hu/2284885_toyota_corolla_2005

pl nemis volt klima, holott kellett volna hogy legyen

? :no: :hammer: :sweatdrop: :devil:



Felejtsd el! Mint ahogy szerintem azt is, hogy 2008ban klíma nélkül autót vegyél.... Van aki úgy van vele, hogy nem annyira fontos, de azt az autót el is kell egyszer adni...
A vevők igényei nőnek, a globális miafene meg itt van a nyakunkon.......  :1eye:
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #719 Dátum: 2008.09.22 10:21:00 »

Ez amúgy azért is sajnálatos, mert ezt nehéz megindokolni mondjuk ezzel szemben. Szóval szeretnék én Corollát venni, de olyat még nem is gyártanak... :no: :hammer:


És az a dúrva, hogy jók a Fordok, egyre jobbak! Csak nekem még mindig olyan "fapados". Kemény ülés, Nem túl emberbarát anyagok a beltérben, nem olyan japánosan közvetlenek a pedálok, a váltó... Volt szerencsém használni egy 1.6 D cmaxot, és szvsz. jó alternatíva lehet a COV-el szemben...  Amit linkeltél... (2 évvel fiatalabb, ótómata, nagynavis, el. ülés, ár/felszereltség arány)

Ja, és még mielőtt kitiltanátok :clap:
nem szeretem a Fordokat
kisa
born to ride