Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 498075 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Fényképezés
« Válasz #3240 Dátum: 2012.12.12 08:00:17 »
Én végig fotóztam a nyaralást egy Fuji Finepix S1500-zal, szinte végig auto módban (kivéve estefelé, alkonyatkor vagy épp naplemenete fotózásnál), kb 500 képet csináltam, és teljesen elégedett vagyok a képekkel (illetve mindenki, aki látta). Nem egy profi gép, de a képeket nézve tökéletesen fel tudjuk idézni a megörökíteni kívánt hangulatot, sőt, kis képzelőerővel még a tengerparti illatokat, zajokat is. Kiállításra nem viszem ezeket a képeket  :hug:


(mindkettőt kicsinyíteni kellett minden irányból 30%-ra, mert túl nagy volt...)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re:Fényképezés
« Válasz #3241 Dátum: 2012.12.13 12:40:22 »
Az AUTO program minden gépen kerülendő.
Én P módon használok, de van hogy auto módot?
Miért kerülendő? A legtöbb esetben kézzel sem tudsz jobb beállítást, csak az idő megy vele...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fényképezés
« Válasz #3242 Dátum: 2012.12.13 12:58:00 »
...ha kérdésed adódik, jelezd nyugodtan.  :yes:
Erről a gépről mi a véleményed ?  :otlet:
Nikon D3200 + 18-55VR
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3243 Dátum: 2012.12.13 14:45:52 »
Erről a gépről mi a véleményed ?  :otlet:
Nikon D3200 + 18-55VR
Nem volt még ilyen a kezemben, csak abból tudok kiindulni, amit a tesztekben írtak róla. Ha pusztán a specifikációját nézzük, akkor nagyon bika szerkezet ahhoz képest, hogy ez a Nikon belépő DSLR váza. Azonban a tesztek rávilágítanak arra a finomításbeli hiányosságra, hogy nem igazán hozza azt a minőséget, amit a papíron leírtak alapján, és az elődmodellje, a 3100-as típus kapcsán elvárhatnánk. Olyan esetben is zajosnak tűntek a tesztgéppel készült képek, ahol az elődmodell csak kevésbé (pedig igen jelentős a hardverbeli eltérés a két gép között, e gép javára). Persze, hogy ez a mindennapi általános felhasználásban mennyire jelenik, vagy éppen nem jelenik meg, azt csak kipróbálva lehet megtudni, de az ára olyan magas még, hogy ezzel az objektívvel én soha nem venném EZT a vázat meg, hiszen azonos árban van vele a D5100 is, amilyen nekem is van és az egy nagyon bevált, mások által (és jómagam is ezt vallom) is dicsért, hogy hiába a 24Mp (ez engem annyira hidegen hagy, hogy csak na és az enyémnek legalább kihajtható a kijelzője is  :whistling: ), ha én még ISO1600-nál is olyan képeket tudok lőni, hogy PS-ben nem kell zajt csökkenteni, mert nem zavaró, ami zaj látszik... Szóval, a minőség tekintetében jelenleg elég nagy a különbség, nemhogy a D5100-hoz képest, de még az előd 3100-hoz képest is, hogy ez az ár egyszerűen túl sok érte.

Minden ismerősömnek, aki kikéri a véleményemet ebben a kategóriában, ezt a D3100-at ajánlom a Nikkor 18-105VR szettben. Tökéletes mindenes, nagyobb hibák és hiányosságok nélkül azoknak, akik nem akarják munkára használni. ÉS most az olyan 160-170e körül megáll, ami korrekt ár érte, figyelembe véve a 3 év Nikon garanciát.  :yes:

@MFerenc : A belinkelt képeid közül az első alulexponált, sötét, elveszett belőle az élet, amit a nap fénye és a kislány bele vitt volna. Kb 0,5-1 fényértékkel világosabbra exponálva lenne rendben a kép.
A 2. kép hangulatos, ott eltalálta a gép automatikája a helyes, hangulatnak megfelelő expót.

Nem akartam megsérteni senkit, akinek kompakt gépe van, hiszen nekem is az volt 3db is ezelőtt, de higyjétek el, brutális a különbség egy belépő szintű DSLR és egy alsó-közepes kompakttal lőtt kép között, az ember nem is gondolná...
Azonban, már az S1500 is rendelkezik (ha jól tudom) rekesz (A) - és záridő (S) előválasztással, amivel kis gyakorlást követően könnyedén túl lehet szárnyalni az automatikát.

Ez olyan, mint a GT-86-nál az ESP/VSC: ha be van kapcsolva, akkor lehet vele közlekedni egészen a világ végéig biztonságosan, de igazi élményt kikapcsolva - és megfelelő vezetői tudás mellett - ad a bent ülőknek.  :D
Fotózásban különleges, hangulatos képeket AUTO módban a legritkább esetben sikerül csak megfotózni.

@ mondi: A P és az auto majdnem ugyanazt jelenti, de a P-nél nem csattan fel a vaku minden expónál, illetve, abba Te bele tudsz módosítani a gép által elképzelt adatok helyett.
A legtöbb esetben jól használható program és érték az A (rekesz előválasztás). Ekkor a rekesz méretét állíthatjuk, tök általános esetben 8,0-ra kell állítani és kattintgatni. A Te obid is ennél az értéknél adja az elérhető legnagyobb élességet (a legnagyobb rekesz kb fele, mint minden obi esetében is!). Persze, ehhez, nappali fények kellenek, ahogy csökkennek a fények, úgy érdemes az ISO-n picit emelni, illetve, ha nagyon muszáj, elvillantani a beépített vakut (de utóbbi kerülendő a túl pici felületű, egy irányba túl nagy erővel kivágódó fény miatt, ami kemény megvilágításba teszi a témát).
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.13 14:48:37 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Fényképezés
« Válasz #3244 Dátum: 2012.12.13 15:38:30 »
...
@MFerenc : A belinkelt képeid közül az első alulexponált, sötét, elveszett belőle az élet, amit a nap fénye és a kislány bele vitt volna. Kb 0,5-1 fényértékkel világosabbra exponálva lenne rendben a kép.
A 2. kép hangulatos, ott eltalálta a gép automatikája a helyes, hangulatnak megfelelő expót.
Köszönöm a véleményedet! De az első kép miért sötét? A kép Koperben készült, tengerparton, nagyjából délben, és ott élőben is olyan volt, mintha kicsit "ködös" lenne az idő  :hmmmm: Ha kész lenne az időgépem, akkor visszamennék, kipróbálnám más beállításokkal is  :D

Egyébként nem hiszem, hogy bárkinek is sértő lenne az (nekem tutira nem), amit írtál kompakt gépekre. Van pár fotós könyvem (biztonsági másolat...), kicsit neki kéne feszülnöm, biztos lehetne jobb képeket is csinálni, majd egyszer...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Fényképezés
« Válasz #3245 Dátum: 2012.12.13 17:18:19 »
"megfelelő vezetői tudás mellett -
Fotózásban különleges, hangulatos képeket AUTO módban a legritkább esetben sikerül csak megfotózni.
Az idézetben van a lényeg  ;)
Gyereknapon egy sportcsarnokban fotóztam a lányokat, ahogy önfeledten játszanak a különböző játékokon, helyszíneken. Használtam a gépet A és S módban, néha P-ben. Készült vagy 40 kép, ebből utána monitoron visszanézve 38 totál kuka volt.
Kettő használható, az a kettő Auto módban készült.  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3246 Dátum: 2012.12.13 18:25:24 »
Az idézetben van a lényeg  ;)
Gyereknapon egy sportcsarnokban fotóztam a lányokat, ahogy önfeledten játszanak a különböző játékokon, helyszíneken. Használtam a gépet A és S módban, néha P-ben. Készült vagy 40 kép, ebből utána monitoron visszanézve 38 totál kuka volt.
Kettő használható, az a kettő Auto módban készült.  :ph34r:
Mert az auto ***ta az ISO-t...  ::) ...én pont ezért úúúúúútálom az Auto-t...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3247 Dátum: 2012.12.13 18:48:23 »
Köszönöm a véleményedet! De az első kép miért sötét? A kép Koperben készült, tengerparton, nagyjából délben, és ott élőben is olyan volt, mintha kicsit "ködös" lenne az idő  :hmmmm: Ha kész lenne az időgépem, akkor visszamennék, kipróbálnám más beállításokkal is  :D

Egyébként nem hiszem, hogy bárkinek is sértő lenne az (nekem tutira nem), amit írtál kompakt gépekre. Van pár fotós könyvem (biztonsági másolat...), kicsit neki kéne feszülnöm, biztos lehetne jobb képeket is csinálni, majd egyszer...
A nagyon fényes tárgyak megbolondíthatják a gép fénymérőjét annyira, hogy az alulexponálja a képet. Ekkor jó az expozíció korrekció, mert ha ezt 0,5EV értékre állítod, akkor a gép a saját maga által mért értékhez képest fél fényértékkel világosabb expóval készíti el a képet.

A - szerintem - legjobb és legérthetőbb könyv Scott Kelby - A Digitális Fotós könyv (I-IV.). Ha gondolod, átküldöm pdf-ben...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Fényképezés
« Válasz #3248 Dátum: 2012.12.13 19:04:20 »
Annak a biztonsági másolata van meg nekem is  :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Fényképezés
« Válasz #3249 Dátum: 2012.12.13 20:01:42 »
Annak a biztonsági másolata van meg nekem is  :D
Írtó jó könyv, engem is az fertőzött meg pont az érthetőségével.  :clap: Pedig nem vagyok egy nagy olvasó, max autós újságok, meg egy-két ismeretterjesztő (IPM). Egy nyaraláson napozás közben kiolvastam ezt a fotóskönyvet, akkor megfertőzött és azóta "úgy" maradtam... mind a mai napig elő szoktam venni...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Fényképezés
« Válasz #3250 Dátum: 2012.12.13 21:44:08 »
A nagyon fényes tárgyak megbolondíthatják a gép fénymérőjét annyira, hogy az alulexponálja a képet. Ekkor jó az expozíció korrekció, mert ha ezt 0,5EV értékre állítod, akkor a gép a saját maga által mért értékhez képest fél fényértékkel világosabb expóval készíti el a képet.

A - szerintem - legjobb és legérthetőbb könyv Scott Kelby - A Digitális Fotós könyv (I-IV.). Ha gondolod, átküldöm pdf-ben...  :whistling:

Azt én is elkérném, mert sajna megsérült a CD, amin a biztonsági másolat tárolódott :)
 
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Fényképezés
« Válasz #3251 Dátum: 2012.12.14 16:48:50 »
Rég láttam ennyire jó reklámot.
[ Invalid YouTube link ]
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Fényképezés
« Válasz #3252 Dátum: 2012.12.15 11:00:08 »
Az AUTO program minden gépen kerülendő.
Kivéve persze, ha laikus vagy, aki csak fotózgatni szeretne  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Fényképezés
« Válasz #3253 Dátum: 2012.12.15 13:15:55 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Fényképezés
« Válasz #3254 Dátum: 2012.12.15 16:49:36 »
Na, nem akarom elkiabálni, de elvileg megvan a gép!!!  :clap:
Pentax K200d váz + Pentax smc DA 18-55mm f/3,5-5,6 AL II KIT objektív, használtan.
Köszi mindenkinek a segítséget!
A részleteket majd később leírom.