Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 498118 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2235 Dátum: 2011.08.09 13:26:35 »
szrintem   ez az egyik legjobb a sorból
Bocs, bele javítottam a linkedbe, így lesz jó.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2236 Dátum: 2011.08.09 13:31:09 »
nepi81- neked meg a "sziluett" nagyonjó szerintem - picit még sötétíteni lehetne az alakon.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2237 Dátum: 2011.08.09 13:41:50 »
nepi81- neked meg a "sziluett" nagyonjó szerintem - picit még sötétíteni lehetne az alakon.
Köszi, ez a kép nekem a téma miatt szívem csücske, sztem érthető módon, de abszolút photoshopra alkalmas kép! Csak még nem ültem neki. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2238 Dátum: 2011.08.09 13:57:10 »
gondoltam ;)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2239 Dátum: 2011.08.09 17:23:18 »
És, mivel egy ilyen géphez is célszerű legalább 2 optikát vinni a táskában ahhoz, hogy tényleg alkalmazkodni tudjon az ember a fotótémákhoz, körülményekhez. De ehhez is ugyanaz a táska kell szinte, mint egy DSLR hordozásához is, ráadásul, a két teljes felszerelés között, jó, ha 1kg súlykülönbség van.

Ne viccelj, önmagában egy jó rajzolatú 300-as végű tele több, mint egy kiló, tokkal  inkább másfél vagy kettő, a mikro négyharmados meg harminc deka. Gépváz szinten szintén ez az arány nagyjából. Alaphelyzetben három objektív, nagylátószög, tele, meg valami ami kitölti, és tele egy rendes fotóstáska 5-6 kilós súllyal, amivel szemben van nagyjából másfél kiló bármelyik hátizsák mélyére elsüllyeszthető kis pakk. Nagyon nem mindegy, ha rendszeresen kézitáskányi cuccokkal repülsz, hogy két csomag van nálad, vagy csak egy, este hétre a pokolba kívánod a fotós cuccot, amit nem is tudtál használni, csak cígölted, vagy szinte feltűnés nélkül volt veled egész nap. A harmadik potyára cipelés után már nagyon is meggondolnád.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2240 Dátum: 2011.08.09 20:53:44 »
A mászkáló embereket most így hirtelen nem tudom elképzelni, mint téma, konkrétan milyen környezetben? Netán utcán, vagy hol, hogyan?
Akárhol... Mondjuk közeledik felém az illető... Le akarom fotózni... Mire a kib. AF hajlandó beállni, addigra az ember már jóval közelebb van hozzám, ergo annak rendje-módja szerint életlen is lesz a kép  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2241 Dátum: 2011.08.09 20:57:23 »
...a helyes beállításokat igenis meg kell előtte tanulni, hogy JÓL tudd használni a gépedet....

És egy bridge-nél nem? Az eleve király AUTO módban?

Egy halom tükrös gépnek ugyanúgy használható az automata üzemmódja, mint egy kompaktnak. Nem véletlenül alakult ki a "point and shoot D-SLR" kifejezés: a belépő gépekkel ugyanúgy lehet lövöldözni, mint egy kompakttal. Csak mellette gyorsabban fókuszál, gyorsabban működik, ... Ja ezt már írtam.
Ezt én sem értettem... DSLR-el is lehet full auto módban fotózni, e téren semmi különbség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2242 Dátum: 2011.08.09 21:08:54 »
Nekem tutira DSLR lesz a következő, másba inkább egyáltalán nem invesztálok.
Ha tanács kell remélem tudod, hogy számít6sz rám! ,)
:D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2243 Dátum: 2011.08.09 21:10:36 »
Én nem azt mondtam, hogy halott téma a naplemente; hogy mennyire szeretem, arról talán eleget mond ez  ;) ... Csak annyit akartam mondani, hogy nem
Na, van itt egész használható is, csak könyörgöm, használd már az aranymetszés szabályait és nagyságrendekkel jobbak lesznek a képeid!
Ahham... Mondj légyszi pár konkrét példát  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2244 Dátum: 2011.08.09 21:17:49 »
Pl. EZ számomra kifejezetten tetszetős, leszámítva az általam is elkövetett hibát, a ferde horizontot. A Picasa-ban bazi egyszerűen, és frankón ki lehet ezeket egyenesíteni...
és ez is nagyon jó!
Ehm, mindkettő elég régi kép, akkor még nem tanultam meg, hogy nagy vízfelület fotózásánál kapcsoljam be azt a rácsszerkezetet a keresőben, ami segít a horizontot vízszintesre állítani. Utólagos forgatással meg nem vacakoltam, nem olyan ferdék ezek  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2245 Dátum: 2011.08.09 22:21:20 »
A mászkáló embereket most így hirtelen nem tudom elképzelni, mint téma, konkrétan milyen környezetben? Netán utcán, vagy hol, hogyan?
Akárhol... Mondjuk közeledik felém az illető... Le akarom fotózni... Mire a kib. AF hajlandó beállni, addigra az ember már jóval közelebb van hozzám, ergo annak rendje-módja szerint életlen is lesz a kép  :censored:

Előtte a földre fókuszálsz, és amikor odaér, fotózol.
DSLR-el sem tudsz mást csinálni, mert a kisebb mélységélesség miatt egy gyorsmozgású dolognál ugyanígy fogsz járni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2246 Dátum: 2011.08.09 22:31:21 »
De ott ezt a manuális fókusszal, és/vagy a tágabb határok között variálható mélységélességgel, PLUSZ a sokkal gyorsabb autofókusszal messze jobban ki tudom védeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2247 Dátum: 2011.08.09 23:18:52 »
De ott ezt a manuális fókusszal, és/vagy a tágabb határok között variálható mélységélességgel, PLUSZ a sokkal gyorsabb autofókusszal messze jobban ki tudom védeni.

Ne ábrándozz! a manuális fókusz csak élőkép mellett használható, mert a kisebb vázak keresője túl kicsi ahhoz, hogy ott a kis melléfókuszálást észrevedd. A viszonylag gyors autofokusz ( ami objektívfüggő is ) segít sokat, de bizony ezzel is maradtam le eseményről a fókusz keresgélés miatt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényképezés
« Válasz #2248 Dátum: 2011.08.09 23:20:28 »
De biztos nem annyiszor, mint ahányszor én, ezzel a fossal, amelyiknek az AF-a bonyolultabb (mozgásos) szitukban gyakran több mp-et (!) is igényel, mire beáll (nem ritkán rosszul)  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #2249 Dátum: 2011.08.09 23:46:49 »
Ne ábrándozz! a manuális fókusz csak élőkép mellett használható, mert a kisebb vázak keresője túl kicsi ahhoz, hogy ott a kis melléfókuszálást észrevedd. A viszonylag gyors autofokusz ( ami objektívfüggő is ) segít sokat, de bizony ezzel is maradtam le eseményről a fókusz keresgélés miatt.

Nem kell élőkép. Liveview nélküli vázak előtt is volt élet, csak egy rendes világos kereső kell.

Ilyen helyzetekben a követő AF a megoldás, egy normális objektívvel igencsak használható.