Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 498118 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1995 Dátum: 2010.08.13 18:32:25 »
EOS 550D-re okosítás:
http://magiclantern.wikia.com/wiki/550D
kipróbáltam a bétát, szuperül működik !
Szerintem ez jelentősen feldobja a gép ár-érték arányát, mert professzionális videó funkciókat ad a kamerához.
Egyelőre ez csak az 5Dmk2-re volt elérhető. És még a 7D-n sem megy, az 550D megelőzte.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1996 Dátum: 2010.08.13 18:34:17 »
A gyors 800m-es start. Kár csak negyedikek, meg nyolcadikok lettünk  :no:

[a csatolmányt egy admin törölte]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1999 Dátum: 2010.09.29 15:20:18 »
Jó állapotú Canon EOS 5D eladó utángyártott markolattal, 3 akkumulátorral, gyári dobozában papírokkal, lemezekkel, tartozékokkal, 35-40.000 közti expóval (tavaly májusban volt kiolvasva, akkor volt benne 27.000) 260.000 Ft-ért. Ha valakit érdekel dobjon mailt.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2000 Dátum: 2010.09.29 18:59:56 »
Meguntad, vagy fejlesztessz?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2001 Dátum: 2010.09.30 07:56:14 »
Mióta megvan az 5D Mark II nem igazán használom, úgyhogy inkább optikába tenném a váz árát (vagy talán landolna a Prius II perselybe)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2002 Dátum: 2010.09.30 12:22:31 »
Mióta megvan az 5D Mark II nem igazán használom, úgyhogy inkább optikába tenném a váz árát (vagy talán landolna a Prius II perselybe)

Minap próbálgattam egy MK II-t megértelek.
- Ha pézkeresetről lenne szó, én se választanék más gépet!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #2003 Dátum: 2010.11.08 10:22:27 »
Az utóbbi időben nem kicsit maradtam le a gépek fejlődéséről, megköszönnék kis iránymutatást. Kollégám/barátom szeretne egy gépet a családnak és a cégének. A linkről kiderül, hogy a munka során elsősorban erdőben kell fotózni, és videókat is szeretne csinálni a túrákról. Alapvetően tükrös gépben gondolkodik. Kapásból rávágtam, hogy kerítünk neki egy alap Olympus vázat dupla kittel, azokban van live view, ergo videó is. Na, itt tévedtem: az Olympusok (legalábbis gyári adatlap és néhány teszt szerint) a live view ellenére nem tudnak videót.

Arra emlékszem, hogy Robi szokott egy Canonról írni, ami tud tisztességes HD filmet készíteni. Nem tudom, ez milyen árkategóriában érhető el; nem szeretné a gatyáját rákölteni. Rendszer kvázi tökmindegy, első gép lesz, nincsenek meg hozzá az objektívek. Használt is lehet. Ötlet, tipp?

Ami nekem elsőre másodikra eszembe jutott, az a micro 4/3 rendszer: azok elég kompaktok, ha magával visz egy ilyen gépet és egy objektívet egy túrára, nem fogja elhúzni a derekát a Segwayen. Igaz, rosszabb a DOF, nincs rendes átnézeti kereső, de ezekkel együtt lehet élni. Találtam egy ilyet, legyen ez a referencia.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2004 Dátum: 2010.11.08 10:53:25 »
Canon EOS 500D: HD videót tud rögzíteni teljesen vállalható minőségben. Tesómnak ez van, így már saját tapasztalatom is van vele kapcsolatban, mikor elkértem Tőle pár nap teszt erejéig. De egy 70-300-as obi kell hozzá, de az 55-250-es kötelező, plussz egy csomagnyi szűrő. A gyári 18-55-ös kitobjektíve kb arra jó, hogy 2m távolságig fotózz vele, azaz, semmire. Összességében szerintem egy nagyon jó ár-érték arányban lévő gép, hasznos tudással, amit nm mellesleg könnyen is lehet kezelni.
A magam részéről simán bevállalnám, bár inkább gyűjtenék még hozzá pár 10.000-est, és az 550D-t venném, ami az előző frissítettje.
Nekem egyedüli szépséghibája, hogy a - egyébként hatalmas és nagy felbontású - kijelzője fix, nem kifordítható (mint az én Canon S5 IS-emen, ezt áldom benne!!!)

Ízelítőnek pár teszt: 1. 2.

És árak

ui.: Megrögzött Canon párti vagyok...
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.08 10:57:43 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #2005 Dátum: 2010.11.08 11:18:29 »
Ezeket néztem, 500 és 550D-t is. Végül lehet, hogy 550D lesz belőle, de van vele egy kis bajom: a kitobi elég gyenge jószág, egy vagyonért lehet rá normális objektívet venni. Az Olympusokhoz legalább olyan obikat adnak, amik maradhatnak a portán. A linkelt Oly dupla kithez képest Canonból az a színvonal kb. 2x annyiba kerülne újonnan. Mondjuk Canonhoz, Nikonhoz legalább van bőséges választék használt objektívekből.

Jut eszembe, a srácnak iszonyat nagy keze van (cirka két méter magas, a tenyere akkora, mint a hátam), lehet, hogy egy m4/3 kicsi lenne neki. Na, majd mondom neki, hogy menjen el gépeket fogdosni.

ui.: Megrögzött Canon párti vagyok...

...és az nem fáj nagyon? :D

Volt Canonom, Nikonom, mindkettő jó volt, mindkettő kezelhető volt, mindkettő tartós volt. Sőt, volt Fujim is, és kategóriafüggetlenül az volt a legjobb az összes közül (F30). A márkafanatizmusnak szerintem máshol sincs sok értelme, fényképezőknél pláne: igényekhez mérten más és más gép a megfelelő. Majd rájössz te is, hogy van élet a Canonon túl. ;) Mondjuk ez esetben az 550D valóban jó választás lehet, ha belefér az árba normális objektívekkel együtt.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #2006 Dátum: 2010.11.08 11:27:51 »

Ami nekem elsőre másodikra eszembe jutott, az a micro 4/3 rendszer: azok elég kompaktok, ha magával visz egy ilyen gépet és egy objektívet egy túrára, nem fogja elhúzni a derekát a Segwayen. Igaz, rosszabb a DOF, nincs rendes átnézeti kereső, de ezekkel együtt lehet élni. Találtam egy ilyet, legyen ez a referencia.

Az a 40-150 egy elképesztően zseniális objektív, ha neki bejön a méret és a kézreállóság, akkor utána csak milliós árban fogok találni hasonlóan jót, sokkal nagyobb súlyban.
Van már olyan Oly, ami HD videózik, az E5, de nekem ezzel a mérettel már bajom van. Túl nagy és kényelmetlen a videózáshoz, akárcsak az általam próbált Canon vázak. Rettentő mennyiségű kiegészítő kell, hogy igazán kézre álljon.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2007 Dátum: 2010.11.08 11:29:50 »
Azt azért ne felejtsd el, hogy az általad belinkelt Oly nem tükörrefis, hanem ún. MILC gép. Kompakt gép, cserélhető obikkal (ár??) Én utóbbit nem tartom sokra, bár az igazat megvallva nem is találkoztam még ilyennel személyesen.
Véleményem szerint, széles felhasználhatósági lehetőséget, bővíthetőséget, minőséget igazán egy tükörrefis gép tud adni. Pláne, hogy az említett Oly gépért 160.000-et biztosan nem adnék. Akkor inkább a Media Markt-ban most akciózott Canon EOS450D-t kit- és 70-300-as obival venném gondolkodás nélkül!!! Bár ez még nem tud videot készíteni, Arra ott a már említett 2 Canon típus.
Sajnos, vagy nem - pénztárcafüggő, kinek, hogy - se az 500-at, se az 550D nem lehet 240-250.000 alatt - újonnan - megúszni. Viszont megéri az árát, az biztos. Az ebayről, meg lehet minden külső perifériát rendelni hozzájuk, töredék összegekért.

Egy 500D sem olyan nagy és nehéz, hogy ne bírná el egy átlag ember. Obival együtt kb 1kg. Egy túra alkalmával, meg a csere obin, memókártyán és tartalék akksikon kívül nincs igazán másra szükség. Szerintem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényképezés
« Válasz #2008 Dátum: 2010.11.08 11:34:46 »
... az általam próbált Canon vázak. Rettentő mennyiségű kiegészítő kell, hogy igazán kézre álljon.
Ahogy említettem is, az Ebay-ről minden kiegészítőt - markolat, vaku, szűrők, stb - potom pénzekért be lehet szerezni.  :flowers:
Számomra ez inkább előny, mint elrettentő.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #2009 Dátum: 2010.11.08 11:59:54 »
Az a 40-150 egy elképesztően zseniális objektív

Abban ki tudsz okosítani, hogy ez csak adapterrel megy-e fel a micro vázra? Jelent valami kompromisszumot az adapter? (Mittudomén, nincs AF, lassabb a fénymérés, ilyesmire gondolok.)

A videóra azért még rákérdezek, mennyire fontos. Akar úgyis venni egy sisakot, rá mobil HD kamerát, nem tudom, az miért nem lenne elég.