Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 498163 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Fényképezés
« Válasz #1350 Dátum: 2009.02.14 10:52:12 »
Capture NX2-höz van valakinek kulcsa?  ::)
...

Szia! PÜ ment!

Amúgy a D60-nal is tudod kezelni a nef-et (Retouch Menu) ha éppen nincs más...
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1351 Dátum: 2009.02.14 13:52:20 »
...a Photoshopjaim nem kezelik a nef formátumot. Úgyhogy gyors vadászat a neten...
Elég régi verzióid lehetnek. Nem kell a teljes Photoshop-ot lecserélni, elég a Camera Raw modulját frissíteni. Egy darab fájlt kell letölteni és kicserélni, és már ismeri is a Te raw-odat is:
http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html
Az Elements 2 legális, a PS 7CE meg többé-kevésbé.
Előbbiben nem is volt Camera Raw file, csak egy "Nikon Nef Plugin LE.8bi". Beletettem egy letöltött fájlt, de nem történik semmi.
A 7 CE meg nem frissíthető.
Az általad linkelt CAmera Raw 5.2 meg nem megy régebbi PS termékekkel  :wacko:
Én a 4.6-ost használom: http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4040 ez Adobe Creative Suite 3, Photoshop CS3, Photoshop Elements 6.0 -el megy. Jól.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1352 Dátum: 2009.02.15 19:45:13 »
A generált fájl formátuma MJPEG. Ez a magas minősége miatt hatalmas (mint a DV, ugye), de vágható, tömöríthető, etc...
Wow. Bár csak 19,2 fps-t értem el így elsőre, a képminőség lenyűgöző...

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1353 Dátum: 2009.02.20 09:47:07 »
Nem semmi ez a video upgrade Canon fronton! Tuti kipróbálnám, ha ilyen gépem lenne.
Nálam meg obi ügyben annyi a hír, hogy a maca nem tud szállítani, várhatóan március elején utalja vissza a pénzemet :dots:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1354 Dátum: 2009.02.20 09:59:46 »
Itt egy gyors próba:
http://www.budavarinyar.hu/robi/EOS450D-Video-USB-19.2fps.avi
Ez XVID-be van konvertálva, az eredeti MJPEG 10x ekkora helyet foglal el. A felbontás nem változott, a kép mérete ugyanannyi mint az eredeti.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.20 10:05:30 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1355 Dátum: 2009.02.20 10:00:22 »
Nálam meg obi ügyben annyi a hír, hogy a maca nem tud szállítani, várhatóan március elején utalja vissza a pénzemet.
Kamatot kéne kérni rá...

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1356 Dátum: 2009.02.20 13:01:08 »
Itt egy gyors próba:
http://www.budavarinyar.hu/robi/EOS450D-Video-USB-19.2fps.avi
Ez XVID-be van konvertálva, az eredeti MJPEG 10x ekkora helyet foglal el. A felbontás nem változott, a kép mérete ugyanannyi mint az eredeti.
Nem semmi, mit ki lehet hozni egy kis tuninggal  :eek: És ilyenkor hogyan van, össze van kötve sz.géppel a fotómasina? Ha menetközben zoomolsz, vagy odébb helyezed a témát mit csinál az AF?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1357 Dátum: 2009.02.20 13:02:39 »
Kamatot kéne kérni rá...
Gondoltam én is rá, de nem tudom érdemes-e szórakozni vele. Franc tudja mennyit kérhetnék 116e Ft után.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1358 Dátum: 2009.02.20 13:44:55 »
Itt egy gyors próba:
http://www.budavarinyar.hu/robi/EOS450D-Video-USB-19.2fps.avi
Ez XVID-be van konvertálva, az eredeti MJPEG 10x ekkora helyet foglal el. A felbontás nem változott, a kép mérete ugyanannyi mint az eredeti.
Nem semmi, mit ki lehet hozni egy kis tuninggal  :eek: És ilyenkor hogyan van, össze van kötve sz.géppel a fotómasina? Ha menetközben zoomolsz, vagy odébb helyezed a témát mit csinál az AF?

USB kábellel van összekötve, és a Canon EOS Utility fel kell legyen telepítve. A mentést a tuning progival kell végezni.
Egyébként az EOS Utility nagyon jó, mert a PC monitorán akár FullScreen-ben is tudsz manuálisan fókust állítani, pl tekeréssel, vagy a +/- gombokra kattintva (több tartományban). Egy 22-es LCD-n hihetetlen pontos tudsz lenni.

A Canon EOS 450D-n a LiveView-nak az AF-je másképp működik, mint sima helyzetben. Kétféle AF van: a klasszikus, gyors-érzékelős (ilyenkor az AF idejére megszakad a LiveView, mert visszacsapódik a tükőr, ugye) és a szenzoros AF, ami közvetlen a CMOS érzékelővel készül.
Ezt a gépen a * gombbal kell elindítani, és a képernyőn kijelölt négyzet alakú területre fókuszál. A területet a le/fel/jobb/bal gombokkal lehet mozgatni.
Tehát zoom/mogzás esetében, csak lenyomod a * gombot míg nem jelenti, hogy éles a kép (pitty + zöld keret). Szükség esetén területet is mozgat előtte.

Namost ez egy fényképezőgép, nem egy kamera. Tehát ha zoom-olsz vagy mozogsz, akkor nem AF-ezik menet közben, az AF idejére le kell állni. Majd kikderül, hogyan fejlődik a tuning progi, mert símán elképzelhető, hogy szoftveresen tudná lenyomva tartani a * gombot - hisz az EOS Utility-ben ott van az AF gomb, amit lehet nyomkodni. Egyébként meg, a folyamatos AF-ezés helyett, inkább megfelelő módon érdemes a mélység élességet állítani - így ha a tárgy az adott tartományon belül mozog, mindig éles marad.

Azóta már van új verziója a tuningcuccnak, látom, dolgozik rajta a csávó...
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.20 13:47:22 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1359 Dátum: 2009.02.20 18:10:21 »
Kamatot kéne kérni rá...
Gondoltam én is rá, de nem tudom érdemes-e szórakozni vele. Franc tudja mennyit kérhetnék 116e Ft után.
Amúgy a mostani árfolyamon is jócskán nyer, bár nem tudom, mikor utaltál.  ::)
Az Indexen nyílt egy topic csak erre, vannak benne érdekes dolgok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényképezés
« Válasz #1360 Dátum: 2009.02.20 19:15:27 »
http://www.budavarinyar.hu/robi/EOS450D-Video-USB-19.2fps.avi
Eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy hol a helyszín és miért annyira ismerős, de megvan!  :D
Rejtvénynek sem volt utolsó!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1361 Dátum: 2009.02.20 19:20:47 »
http://www.budavarinyar.hu/robi/EOS450D-Video-USB-19.2fps.avi
Eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy hol a helyszín és miért annyira ismerős, de megvan!  :D
Rejtvénynek sem volt utolsó!
:winkiss:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1362 Dátum: 2009.02.23 11:31:49 »
Amúgy a mostani árfolyamon is jócskán nyer, bár nem tudom, mikor utaltál.  ::)
Az Indexen nyílt egy topic csak erre, vannak benne érdekes dolgok.
November közepén utaltam, az index fórumot meg fél szemmel sasolom.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1363 Dátum: 2009.03.04 13:29:46 »
Egy hasznos táblázat: Canon EOS EF Series Lens & Hood Compatibility Chart azaz Canon objektívekhez illő napellenzők táblázata.

Azért értékes, mert a régi obikhoz is tartalmaz adatot, pl az EF 70-210 f4-emre e táblázat szerint tudtam találni napellenzőt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.09 16:18:55 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1364 Dátum: 2009.03.07 16:37:13 »
Egy hasznos kiegészítés a Windows Intézőhöz: EXIF ShellExtension. Nagyon praktikus azoknak, akik a Windows saját fájlkezelőjét szeretik használni. Ezzel a kis kiegészítéssel lehetségessé válik pl a JPEG képeket rendezni az EXIF infó szerint is, a részletekben megjeleníteni, stb (ilyenek mint a Blende érték, Zársebesség, ISO érték, Fénymérés, Fókusztávolság, etc). Ezeket a fájl tulajdonságaiban is megjeleníti. Ingyenes!