Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 498071 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1335 Dátum: 2009.02.05 10:23:22 »
Nos, sehogyan. Levelezek vele hetente, válaszol is pár nap után, a számlát már megküldte postán, de az objektívre azt írja, hogy a beszállító csődje, meg a vám miatt még nem jött össze a dolog. A legutóbb általa megadott határidő február 14, de ha még neki is be kell szerezni az obit, akkor tuti nem fog ideérni addig. Az a gáz, hogy ha vissza is utalja a pénzt, az elszállt árak miatt most olyan 30%-kal drágábban tudnám megvenni itt ugyanazt az objektívet  :nono: Szutyok egy helyzet ez mindenképpen.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1336 Dátum: 2009.02.05 10:30:00 »
fastflashstore-tól vettem.
Egy jófajta 8 gigás Sandisk Extreme III nekem is kéne a meglévő ugyanilyenem mellé. Kerestem a termékei között, de nem találtam ilyet (vagy elbénáztam?)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1337 Dátum: 2009.02.05 11:13:18 »
fastflashstore-tól vettem.
Egy jófajta 8 gigás Sandisk Extreme III nekem is kéne a meglévő ugyanilyenem mellé. Kerestem a termékei között, de nem találtam ilyet (vagy elbénáztam?)
Dehogynincs:
Hopp és Hopp.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1338 Dátum: 2009.02.05 12:00:31 »
Bocs, azt nem írtam, hogy nekem CF kártya kellene.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1339 Dátum: 2009.02.05 12:06:54 »
Bocs, azt nem írtam, hogy nekem CF kártya kellene.
Jaaaaa... az más. De tele van az eBay velük, keresni kell...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1340 Dátum: 2009.02.05 19:30:22 »
Nos, sehogyan. Levelezek vele hetente, válaszol is pár nap után, a számlát már megküldte postán, de az objektívre azt írja, hogy a beszállító csődje, meg a vám miatt még nem jött össze a dolog. A legutóbb általa megadott határidő február 14, de ha még neki is be kell szerezni az obit, akkor tuti nem fog ideérni addig. Az a gáz, hogy ha vissza is utalja a pénzt, az elszállt árak miatt most olyan 30%-kal drágábban tudnám megvenni itt ugyanazt az objektívet  :nono: Szutyok egy helyzet ez mindenképpen.

Nekem az az érzésem, hogy ő is vagy valami olcsó helyi netes forrásból vásárol (esetleg valami csencselt árut tud szerezni) és nem az amcsi importőrtől, ahogy azt sugallta.
Viszont érdekes módon még mostanában is voltak olyan szerencsés vásárlói, akik relatíve jó időben megkapják az árut.  ::)
Én még egyszer nem megyek bele ilyen rizikós bizniszbe. Inkább legyen több, de előbb lássam és fogjam az árut és csak utána fizetek  :cool2:
/a vámköltséget persze nem küldte. Nem egy nagy összeg, de pont annyiért vettem egy kisebb fotóstatyót/
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Fényképezés
« Válasz #1341 Dátum: 2009.02.05 19:37:46 »
Viszont érdekes módon még mostanában is voltak olyan szerencsés vásárlói, akik relatíve jó időben megkapják az árut.  ::)
Én még egyszer nem megyek bele ilyen rizikós bizniszbe. Inkább legyen több, de előbb lássam és fogjam az árut és csak utána fizetek  :cool2:
En is gondolkodtam, hogy onnan veszem a D90-et. De mar nagyon nem banom, hogy nem ugy tettem. Foleg, hogy az akksitolto az elso hasznalat utan bemondta az unalmast.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1342 Dátum: 2009.02.10 16:04:06 »
Megjött a Transcend kártya is:

Ez dupla annyi idő alatt érkezett meg, ugyanaznap rendeltem a korábban említett SanDisk Extreme III 30MB/s Edition-nal.
Nem rossz, valóban gyorsabb mint a Kingston (mindkettő Class 6), de a SanDisk nyomába sem ér.
Várok még két kártyaolvasót is, meg egy szemkagylót, azok még úton vannak.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1343 Dátum: 2009.02.10 16:52:58 »
Ilyen van nekem is, csak 16-os.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1344 Dátum: 2009.02.11 11:34:59 »
A tegnap megött a szemkagyló is.


Hát nem az igazi (utángyártott). Jó volna, ha a gépnek a közelségi érzékelőjét nem takarná le félig, így most nem kapcsol ki az LCD amikor az arcomhoz emelem a gépet. Ha feljebb tolom 2mm-el, akkor látszik is, hogy jobban is áll, és nem zavarja az érzékelőt sem. Egyébként pedig nagyon szupi lenne a szemüveges használattal, különösen azért mert csak a bal szememet használhatom... Egy Sony kamerához adott ugyanilyen elvű szemkagyló sokkal jobb élmény, de az nem passzol a 450D-re. :(

A két memóriakártyaolvasó ma jött meg:


Ez szállítással együtt volt 600 Ft.


Ez pedig 1100 Ft, szintén a szállítással együtt.

Ennyit megér, hogy a fotóstáskám alján ott lapuljon. Így könnyedén lehet képeket másolgatni akárhol, anélkül hogy mindenféle drivert meg kábelt meg macerát kelljen telepítgetni. Kettő, egyik legyen tartalék, vagy bővíthető pendrájv.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1345 Dátum: 2009.02.13 11:12:03 »
Na megérkezett a LiveView-zás izgalmasabb része is, az orosz okosfiúk már találtak is rá megoldást:



Itt az ingyenes program, ami USB kábelen szívja le, volt aki már 30fps-t is tudott produkálni a 0.1.3-as verzióval (izmos PC kell hozzá):
http://valexvir.narod.ru/

Működik a Canon EOS 450D, Canon EOS 1000D, Canon 40D, Canon 50D és Canon 1Ds Mark III gépekkel, a videók felbontása pedig 450D - 848x560, 40D, 50D, 1Ds Mark III - 1024x680, és 1000D - 768x512. Ez egy rendes full-frame SD videónak felel meg, aminek az optikai tulajdonságai messziről felülmúlják a kommersz videókamerák képességeit (az obik, ugye, amik sokkal profibbak mint a kommersz kamerákon lévők).

A generált fájl formátuma MJPEG. Ez a magas minősége miatt hatalmas (mint a DV, ugye), de vágható, tömöríthető, etc...
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.13 11:17:06 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1346 Dátum: 2009.02.13 18:55:16 »
Ma kipróbáltam a Nikon raw formátumát, ami nef. Gyereknek volt farsang, lőttem 100 képet.
Itthon meg jött a szívás, mivel a Photoshopjaim nem kezelik a nef formátumot. Úgyhogy gyors vadászat a neten, egy konvertáló progival áttettem a képeket jpeg-be, majd úgy be a Photoshopba, tehát nem lettem előrébb, csak elment plusz 2.5 órám és a konvertálás vesztesége talán még nagyobb is volt, mintha a D60 csinált volna Fine jpeg-et és azzal bíbelődtem volna tovább.  :sweatdrop:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1347 Dátum: 2009.02.13 18:56:47 »
Capture NX2-höz van valakinek kulcsa?  ::)
Esetleg Photoshop Elements 6?  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1348 Dátum: 2009.02.13 19:56:53 »
...a Photoshopjaim nem kezelik a nef formátumot. Úgyhogy gyors vadászat a neten...
Elég régi verzióid lehetnek. Nem kell a teljes Photoshop-ot lecserélni, elég a Camera Raw modulját frissíteni. Egy darab fájlt kell letölteni és kicserélni, és már ismeri is a Te raw-odat is:
http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1349 Dátum: 2009.02.14 00:26:12 »
...a Photoshopjaim nem kezelik a nef formátumot. Úgyhogy gyors vadászat a neten...
Elég régi verzióid lehetnek. Nem kell a teljes Photoshop-ot lecserélni, elég a Camera Raw modulját frissíteni. Egy darab fájlt kell letölteni és kicserélni, és már ismeri is a Te raw-odat is:
http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html
Az Elements 2 legális, a PS 7CE meg többé-kevésbé.
Előbbiben nem is volt Camera Raw file, csak egy "Nikon Nef Plugin LE.8bi". Beletettem egy letöltött fájlt, de nem történik semmi.
A 7 CE meg nem frissíthető.
Az általad linkelt CAmera Raw 5.2 meg nem megy régebbi PS termékekkel  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety