Szerző Téma: Fényképezés  (Megtekintve 498170 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1290 Dátum: 2009.01.08 11:55:37 »
Ácsi, tegnap írtam a hölgyeménynek, hogy hányadán állunk, erre ma készségesen válaszolt is, hogy jövő péntekig meg kell érkezni a csomagnak. Na mondom, az biza nem lenne rossz :yes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1291 Dátum: 2009.01.08 12:53:27 »
Ácsi, tegnap írtam a hölgyeménynek, hogy hányadán állunk, erre ma készségesen válaszolt is, hogy jövő péntekig meg kell érkezni a csomagnak. Na mondom, az biza nem lenne rossz :yes:
Úgy legyen!
Nem lelombozásként, de én nagyon sokszor kaptam ezt a választ a heti nyüstölő leveleimre. A végén, amikor már nagyon dörgedelmeset írtam, akkor azt ígérte égre-földre, hogy dec 1-én a kezemben lesz a cucc. No, még ehhez képest is csúszott egy bő hónapot!
Sőt, egyzser még fuvarlevélszámot is kaptam, ami kamu volt.  :hmmmm:
Pendítsd meg, hogy visszakéred a zsét, akkor talán történik valami.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1292 Dátum: 2009.01.08 13:35:53 »
Kösz a "jótudnit"! A jövő hetet meg kell várnom mindenképpen, aztán ha akkor sem lesz meg majd bekeményítek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1293 Dátum: 2009.01.09 12:44:25 »
Már csak azon kell izgulni, hogy ne legyen hibája a gépnek, mert garipapírt egy szálat sem kaptam.
Valami számla, nyugta, ilyesmi sincs?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Fényképezés
« Válasz #1294 Dátum: 2009.01.17 12:20:37 »
Az obi állítólagos érkezésének ideje letelt, írtam mélt, de egyelőre egy automatikus válasz jött, hogy 24-72 órán belül válaszol  :censored:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1295 Dátum: 2009.01.18 01:05:54 »
Már csak azon kell izgulni, hogy ne legyen hibája a gépnek, mert garipapírt egy szálat sem kaptam.
Valami számla, nyugta, ilyesmi sincs?
Ööö, arra gondolsz, amit a vámhivatal kérésére küldött? Az valami netes számlagenerátor lehet, fiktív adatokkal.

Amúgy használtam a gépet az elmúlt napokban. Az energiagazdálkodása nagyon jó, bő 10 napja töltöttem az akksit, azóta használom, lőttem 350 képet, kb harmadát vakkuval, többségét hideg mínuszokban, de még a töltöttségjelző nem mozdult el a fullról.
Az autofókusz sebességétől kissé többet vártam a leírások alapján. Főleg gyenge fénynél "lassú". Ami még furcsa volt, hogy ha nem találja meg a fókuszt, akkor nem lehet exponálni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1296 Dátum: 2009.01.18 13:44:35 »
Már csak azon kell izgulni, hogy ne legyen hibája a gépnek, mert garipapírt egy szálat sem kaptam.
Valami számla, nyugta, ilyesmi sincs?
Ööö, arra gondolsz, amit a vámhivatal kérésére küldött? Az valami netes számlagenerátor lehet, fiktív adatokkal.

Amúgy használtam a gépet az elmúlt napokban. Az energiagazdálkodása nagyon jó, bő 10 napja töltöttem az akksit, azóta használom, lőttem 350 képet, kb harmadát vakkuval, többségét hideg mínuszokban, de még a töltöttségjelző nem mozdult el a fullról.
Az autofókusz sebességétől kissé többet vártam a leírások alapján. Főleg gyenge fénynél "lassú". Ami még furcsa volt, hogy ha nem találja meg a fókuszt, akkor nem lehet exponálni.
Nem baj ha fiktív, legyen rajta egy dátum. Másképp nem tudod a garanciát érvényesíteni, ha netán kell. Volt egy Sigma obim, szintén USA származású. Ahhoz minden eredeti papír megvolt, de biankóban! Egy sem volt kitöltve, lepecsételve, vagy valami. Számla nem volt, dátum sem... és hiába a garipapír így, nem volt érvényes. Sajna frontfókuszos volt a cucc. Kénytelen voltam így eladni, igaz nyomott áron.

Az akksi 6-700 képíg kell bírja - ha folyamatosan nyomod. Ha csak párat naponta, akkor akár ezerig is eljuthatsz. De ne feledd el rendesen tölteni - a formázási procedurák itt is érvényesek, mint a mobiloknál. Én vettem egy hálózati tápot neki, mert sokat szeretek bibelődni a fénysátorban LiveView-al. Így kímélem az akksit amikor fel vagyok úgyis állványozva.

Az nem furcsa, hogy nem enged exponálni, ha nincs fókusz - ez a normál. Tedd manuál fókuszra, akkor engedni fog!
Gyors és jó fókuszhoz sok fény kell - jöhetnek a nagyfényerejű obik, ha pislákolás mellett akarsz fotózni...
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.18 13:51:18 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1297 Dátum: 2009.01.18 18:14:31 »
Az akku(ka)t egy egész éjen át töltöttem. Bár a könyv azt írta, hogy csak 90 percig kell tölteni, nem kell formázni.
Van egy kompakt Nikonom is, annak az akksija jóval kevesebbet bír, ha egy nap alatt használom, akkor kb 100-120 expót. Ha több napra elosztva, akkor kevesebbet.

A számlát meg a vámhivatal elvette, így most semmim sincs.
Azt honnan lehet észervenni, ha az obi nem tökéletes? Az obiról abszolút semmi papírom, azt egy sima borítékban adták be.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1298 Dátum: 2009.01.18 22:08:47 »
Az nem furcsa, hogy nem enged exponálni, ha nincs fókusz - ez a normál. Tedd manuál fókuszra, akkor engedni fog!

...illetve ha mégis exponálni akar az ember egy homályos képet, elég az objektív fókuszgyűrűjén kicsit mozdítani (kvázi mauális fókuszként), akkor is enged exponálni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1299 Dátum: 2009.01.19 09:29:58 »
Az nem furcsa, hogy nem enged exponálni, ha nincs fókusz - ez a normál. Tedd manuál fókuszra, akkor engedni fog!

...illetve ha mégis exponálni akar az ember egy homályos képet, elég az objektív fókuszgyűrűjén kicsit mozdítani (kvázi mauális fókuszként), akkor is enged exponálni.
Jaja! A fókuszgyűrű elmozdítása a jobbfajta obiknál automatikusan manuális fókuszba teszi az obit. De ezt nem minden objektívvel lehet megtenni, ugyanis ha nem ilyen típusú az obi, akkor az könnyen tönkrevághatja az AF motort.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1300 Dátum: 2009.01.19 09:44:27 »
Azt honnan lehet észervenni, ha az obi nem tökéletes? Az obiról abszolút semmi papírom, azt egy sima borítékban adták be.
Íme két teszt, mindkettőnek lényege ugyanaz.
http://photo.net/learn/focustest/
http://www.dphotojournal.com/download-free-focus-test-chart/
Mindkettőt ugyanúgy kell használni:
- kinyomtatod 100% méretben (Adobe Reader-ben a nyomtatóablakban az átméretezést kikapcsolni!) lehetőleg lézernyomtatón
- a lapot leteszed a földre egy jó világos helyen
- a gépet állványra teszed, és 45fokban megdöntöd (egy olcsó párszáz forintos baumax-os szintezővel megoldható)
- autofókusz-ra rakod a gépet, és a lehető legnagyobb rekeszt nyítod (minél kissebb f szám - Aperture Priority-t használj)
- ráfókuszolsz az oldal közepére, a jelölt csíkra
- készítesz egy képet, de vigyázz, be ne mozduljon (önkioldóval, vagy távval ajánlott). Minden új kép előtt kézi fókusszal előtte told el a fókuszt.
- ugyanezt többször a zoom obi mindkét végállásában. Úgy helyezkedj, hogy lehetőleg a papír teljes szélessége férjen be a képbe.
- a készült képeket PC monitoron elemezd
A lényeg, hogy ha a középső csíkre fókuszálsz, akkor a látható skála szerint is a középső csík síkja kell legyen a legélesebb.
A 45 fok azért fontos, mert akkor a papíron lévő miliméter számok egy az egyben mutatni fogják az eltérés mértékét.

Ha nem a fókuszált csík síkja éles, hanem az előbbre esik (közelebb hozzád), akkor frontfókuszos az obi. Ha hátabbra esik (távoabbra tőled), akkor backfókuszos. Egy 10mm-es front, vagy backfókusz még türhető az amatőr fotózáshoz.

Sok sikert!

Satriani

  • Vendég
Re: Fényképezés
« Válasz #1301 Dátum: 2009.01.19 09:54:19 »
Ha jól emlékszem, Whis egy D60-at rendelt, és nem egy alap 18-55 obit kért hozzá. (Ha jól emlékszem, 18-105 VR-t, de erre sem esküdnék meg.) A Nikonnál kapható kitobik közül gyakorlatilag csak a 18-55 (VR) nem rendelkezik M/A móddal, úgyhogy jó eséllyel tudja Whis alkalmazni a módszert.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Fényképezés
« Válasz #1302 Dátum: 2009.01.19 10:16:20 »
Ha jól emlékszem, Whis egy D60-at rendelt, és nem egy alap 18-55 obit kért hozzá. (Ha jól emlékszem, 18-105 VR-t, de erre sem esküdnék meg.) A Nikonnál kapható kitobik közül gyakorlatilag csak a 18-55 (VR) nem rendelkezik M/A móddal, úgyhogy jó eséllyel tudja Whis alkalmazni a módszert.
Nem néztem utána ilyen részletességgel, ezért valszeg igazad van. De nem árt tudni a topik olvasóknak, hogy ez nem általánosan érvényes.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1303 Dátum: 2009.01.19 18:10:24 »
Igen, 18-105 VR obi van rajta. Egész pontosan DX SWM VR ED IF.
Hogy ez a sok betű pontosan miért jó nekem, azt nem igazán firtattam. Lényeg, hogy működik  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fényképezés
« Válasz #1304 Dátum: 2009.01.19 19:06:44 »
Íme két teszt, mindkettőnek lényege ugyanaz.
Köszi a leírást! Nekem kissé kínai, de megnéztem az angol oldalt képekkel és úgy már kezdett tisztulni a kép.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety