Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1135616 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #2685 Dátum: 2008.04.21 20:32:34 »
Olyan, hogy Lexus motor szerintem nincs. Mindent a Toyota/Yamaha fejleszt.
Ez (és úgy általában) a dízel véleményem szerint nem való egy prémium autóba.
A Lexusok általában nyugalmat, kifinomultságot sugároznak, egy benzinmotorhoz képest zajos, remegõ, rángató dízelmotorral ezt nem lehet kivitelezni.
Hidd el, van összehasonlítási alapom.

Eléggé OFF ez már itt, úgyhogy ne itt folytassuk, ha folytatni akarod.
 :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2686 Dátum: 2008.04.21 22:51:16 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"


Meglehetõsen rövid ideje árulják, "pár évrõl" nem is nagyon beszélhetünk.


Teny, hogy meg "csak" a harmadik evben jarunk. Viszont a 8 millio Ft sem keves, foleg nem garancia nelkul. A Priust lazan lenyomja, erolkodes nelkul, de nem hinnem, hogy holnaptol mindeki rohanna 8 milliocskaert, es cserebe 300 literes csomagtartoert hybrid Camryt venni. A Priusbol is szinte csak mutatoban van nehany tucat az orszagban, pedig azt meg hivatalosan is ertekesitik. A  Majd par ev mulva kiderul, lehet nem lesz majd igazam. :hmm:


Hát ha minden megkezdett év egésznek számít, akkor a harmadik évben járunk, igen.

8-ért bõrös-fullos verziót adnak, nem az alapot. Gari ide vagy oda, nem létezik más felsõ-közép kategóriás nagy autó ennyi pénzért, újonnan, ilyen felszereltséggel - és akkor a hibrid hajtásról még nem beszéltem.

Persze igazán nagy számokban nyilván nem fog elterjedni, ebben egyetértünk.

Ami a Priust illeti, abból azért akad szépen, pedig valahol tényleg "át kell lépnie az árnyékát" az embernek ahhoz, hogy megvegyen egy ilyet, újonnan, annyi pénzért, amennyibe kerül; és használtan is relatíve drága. Na ja, majd idõvel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2687 Dátum: 2008.04.21 22:53:32 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Misi"
Az a dízel szerintem se Lexusba való...
 :oops:

Hanem? Traktorba? Egy Lexi moci?


Válaszolok a Lexus topikban...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #2688 Dátum: 2008.04.27 19:46:50 »
Idézetet írta: "lucsano"
Urak!

Vettem egy V6-os automata 1993-as Camry-t :-)

A váltóolajat elnézve nem nagyot vitték túlzásba a cserét.

Kérdés: Specko Toyota olaj kell a váltóba, vagy jó bele az átlagos is?

Megjegyzem, meglepõen jól fogyaszt!!!

Hali Uram!!
Látom Te is beléptél a V6 clubba!! :D
Ha a váltóba nem cserélték az olajat az nem igazán tett jót a váltónak...én megszívtam vele 400 ezerbe fájt a teljes felújítás!! Ha gondolod van valami kérdésed,esetleg alkatrész kell hívj fel nyugodtan a 06209428174 a számom!! Nekem már elég rég óta ilyen vasaim vannak!! Van egy pár storry-m velük!! :D
A fogyasztást tudod majd lejjebb is vinni szerintem én hosszú távon 8 körül ki tudok jönni vele...mondjuk nagyon ésszel 90-tempomattal...!! Lehet csinálunk majd ismikkel 3-as camry találkozót...de ez még idõ!! Ha gondolod keress meg ezen a számon!!
Üdv Karesz :toy:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2689 Dátum: 2008.04.30 00:47:49 »
39800km :shock:  :shock:  :mrgreen:  :mivan:  :sebaj: , vagy ha igaz, vki vegye meg gyorsan :rolleyes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2690 Dátum: 2008.05.01 00:35:53 »
Idézetet írta: "schillerasz"
39800km :shock:  :shock:  :mrgreen:  :mivan:  :sebaj: , vagy ha igaz, vki vegye meg gyorsan :rolleyes:


Persze, 39800 km :turelmetlen: ... Na és mióta "gyöngyházszürke" ez a lélekemelõ krematóriumi árnyalat :hmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2691 Dátum: 2008.05.01 08:53:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
39800km :shock:  :shock:  :mrgreen:  :mivan:  :sebaj: , vagy ha igaz, vki vegye meg gyorsan :rolleyes:


Persze, 39800 km :turelmetlen: ... Na és mióta "gyöngyházszürke" ez a lélekemelõ krematóriumi árnyalat :hmm: ?

Ma túlléptem a 270e-ret, lélekemelõ volt betartva az összes seb.korlátotó táblát betartva lejönni Abonyba :evil: Nem fog ez menni nekem :cry:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2692 Dátum: 2008.05.01 13:01:58 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Ma túlléptem a 270e-ret, lélekemelõ volt betartva az összes seb.korlátotó táblát betartva lejönni Abonyba :evil: Nem fog ez menni nekem :cry:


Nekem sem :turelmetlen:  :nagymosoly: ... Csináltam már egy táblázatot, hogy adott korlátozás esetén mennyi a 30 ezres fix büntivel fenyegetett határérték (pl. 90-nél 108), és ennél a tempónál mit mutat a kocsi sebességmérõje. Na, ezek lesznek azok a limitek, amikhez alapesetben igyekszem majd igazodni. Amúgy nem nõtt meg tegnapról mára ugrásszerûen sem a mérõeszközök száma, sem az õket kezelõ személyzeté ;) ... Eddig is majdnem mindig ki tudtam szúrni õket (18 év/ közel félmillió km alatt kb. ötször bírságoltak meg gyorshajtásért), úgyhogy nyilván ezután is menni fog :D

A Camry órája a 355 ezerhez közeledik :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2693 Dátum: 2008.05.01 13:08:19 »
Azt még nem is említettem, hogy múlt héten újfent megjárta Erdélyt a Camry :) ...



... csak ennek most extra jelentõsége volt, mert jóbarátnémmel mentünk :D ... És nem ám a Corollával, hanem a Camryvel :nagymosoly: ! Ragaszkodtam hozzá :szivecske: ... Így viszont volt azért bennem egy kis drukk, hogy jól viselkedik-e majd az autó, de természetesen jól viselkedett, úgyhogy ezért az aggályért utólag picit el is szégyelltem magam :oops:  :pofa:

A Pécs-Bonyhád-Bátaszék-Baja-Szeged-Békéscsaba-Méhkerék-Szalonta-Nagyvárad útvonalon mentünk, oda-vissza. Volt egy túránk a Királyhágón túlra is, a Jád völgyébe. Odafelé, illetve az említett túrán 120 körüli tempóval mentünk; a visszaúton gyakrabban 130 körül. Így 7.3-as fogyasztást sikerült produkálni :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Beszélgessünk
« Válasz #2694 Dátum: 2008.05.05 11:47:09 »
nem semmi az a 355ezer km :nyelv:
most fordultam csak át 156ezerbe :vag2:   csikó... :kacag:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Beszélgessünk
« Válasz #2695 Dátum: 2008.05.05 12:33:42 »
Idézetet írta: "schillerasz"
39800km :shock:  :shock:  :mrgreen:  :mivan:  :sebaj: , vagy ha igaz, vki vegye meg gyorsan :rolleyes:


Szerintem is kamu a km, ilyen autót nem azért vesz valaki, hogy hetente 1x beleüljön, és elmenjen vele a sarki közértig.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2696 Dátum: 2008.05.05 15:19:30 »
Idézetet írta: "murray"
nem semmi az a 355ezer km :nyelv:
most fordultam csak át 156ezerbe :vag2:   csikó... :kacag:


Hát igen, a Camryben tíz évvel ezelõtt volt kábé ennyi (egész pontosan 147 ezer), mikor megvettem :) ... Aztán azóta gyûjtjük a km-t szorgalmasan :D ... Úgy saccolom, hogy a 400 ezer minden bizonnyal meglesz még, mielõtt az Öreglány átkerülne a jól megérdemelt hobbiautó-státuszba. Becslésem szerint ez még nagyjából két év, márpedig bõ 20 ezret bele szoktam évente tenni.

Persze megyek majd vele utána is, de csak jó idõben, szabadidõs programokra - tehát nyilván jóval kevesebbet, mint eddig.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2697 Dátum: 2008.05.05 15:26:27 »
Egyébként közeledik a mûszaki vizsga, még másfél hónap... Ebbõl az alkalomból sor kerül néhány javításra.

Ki kell cserélni a karosszériát az elsõ stabival összekötõ fém elemet, mert kirágta a rozsda - ezt valszeg megoldom saját magam. Be kell szerelni a felújított elsõ lengõkarokat & gömbfejeket. Ki kell cserélni mindkét oldalt a kormányösszekötõk porvédõ gumiharangjait. Be kell szerelni a bontott Camrybõl származó kormányszervó-csövet. Továbbá cserére szorul, olajszivárgás miatt, a szelepfedél-tömítés és az olajgomba; utána kap majd a gép egy nagyon óvatos motormosást (víz csakis magára a motorra fog jutni). Ja és olajcsere, addigra lesz benne kábé 14 ezer, szóval kicsit elõbb a szokásosnál, de meg akarom csináltatni még a nyári hosszú utak elõtt, ha már úgyis ott lesz a kocsi a szerelõnél.

Ezeken kívül ki kell még hegesztetni a jobb elsõ sárvédõt, mert annak kilukadt az alja, a küszöbbel egyvonalban, és szerintem azért emiatt még az "elnézõs" mûszakin is sipákolnának :rolleyes: ...

Összesen ennyi, nem egy nagy wasistdas :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Beszélgessünk
« Válasz #2698 Dátum: 2008.05.05 15:33:12 »
hát igen... jó kis meló lesz
én is egy hónapja voltam a müszakin és télleg rámennek a rohadásra.
nekem a küszöbön meg a hátso sárvédõn lévõ apró holyagokat is le kellett festenem. nem csípik...
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2699 Dátum: 2008.05.05 16:49:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként közeledik a mûszaki vizsga, még másfél hónap... Ebbõl az alkalomból sor kerül néhány javításra.

Ki kell cserélni a karosszériát az elsõ stabival összekötõ fém elemet, mert kirágta a rozsda - ezt valszeg megoldom saját magam. Be kell szerelni a felújított elsõ lengõkarokat & gömbfejeket. Ki kell cserélni mindkét oldalt a kormányösszekötõk porvédõ gumiharangjait. Be kell szerelni a bontott Camrybõl származó kormányszervó-csövet. Továbbá cserére szorul, olajszivárgás miatt, a szelepfedél-tömítés és az olajgomba; utána kap majd a gép egy nagyon óvatos motormosást (víz csakis magára a motorra fog jutni). Ja és olajcsere, addigra lesz benne kábé 14 ezer, szóval kicsit elõbb a szokásosnál, de meg akarom csináltatni még a nyári hosszú utak elõtt, ha már úgyis ott lesz a kocsi a szerelõnél.

Ezeken kívül ki kell még hegesztetni a jobb elsõ sárvédõt, mert annak kilukadt az alja, a küszöbbel egyvonalban, és szerintem azért emiatt még az "elnézõs" mûszakin is sipákolnának :rolleyes: ...

Összesen ennyi, nem egy nagy wasistdas :pofa:

Nincsnek is felújítva a lengõkarok, meg a gömbfejek :twisted:  :twisted:  :nyelv: , még meggondolom, h elvigyem-e :mrgreen:
Nekem átment a vizsgán öklömnyi lyukkal a bal elsõ sárvédõ alján, jó helyre kell menni :nyelv:  :lol:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)