Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681493 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8460 Dátum: 2013.04.02 23:20:48 »
Sziasztok, lassan olajcserés lesz az autóm 1,6 xli. Ezelőtt castrol 10w 40 es lett beletöltve. Én eddig 10 ezret mentem vele, ezalatt kb 1litert öntöttem utána. Került bele még wynn's olajadalék is. Most eneos 15w-40 - ben gondolkozom ugyanúgy adalékkal. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Még egy apróság, a motor szegény-keverékes és most normál ngk gyertya van benne amit 1500 km-rel ezelőtt cseréltem. (Bosch gyertyákat vettem ki. Problémák voltak a hidegindítással ezekkel a bosch gyertyákkal vettem az autót.) Azóta jól indul. Állítólag nem igazán jó a normál csak a platina betétes denso. Okozhat esetleg valamilyen kárt a jelenlegi ngk gyertya? Tervezem a cseréjét de jó lenne ha 5 ezret kibírna addig. Jelenleg a kipufogómra kell sokat költenem.

Szia totya810612!

Semmiféleképpen NE váltsd 15w-40-re mert ez sokat árt a motornak! Abból sem fog kevesebbet enni, 10E km alatt 1 liter az semmi!! Inkább egy jófél 5W-40-el töltsd fel, az az igazi! Adalék nem igazán szükséges egy minőségi olajhoz! Nagy bajt nem hinném, hogy okozna a sima gyertya, de jobb betartani a gyártó előirását az optimum érdekében! Váltsd mielőbb arra!
Merre felé laksz? Találkozóra jönnél esetleg? -> részletek

---

vd1234!
Sikerül megtalálni a csatlakozót? Ha valóban csak 2 mA az áramfelvétele, direktben is mehetne.. 20-30mA is is elmegy simán!!
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.02 23:27:40 írta kamikaze »

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8461 Dátum: 2013.04.03 22:31:58 »

Az olajcserével kapcsolatban akkor azt mondjátok hogy, válasszak 10w-40 -est (15w felejtős) és semmi adalék? Remélem az olajszűrő márkája mindegy mert már megvettem a légszűrővel együtt csak az olajat hagytam a végére.
Totya

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8462 Dátum: 2013.04.03 22:49:02 »
reméljük,h mannfiltert vettél!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8463 Dátum: 2013.04.03 22:54:40 »
Holnap megnézem hogy milyen szűrőt vettem mert nem emlékszem márt 1,5 hónapja volt, írok majd.
Totya

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8464 Dátum: 2013.04.04 10:02:18 »
Az olajcserével kapcsolatban akkor azt mondjátok hogy, válasszak 10w-40 -est (15w felejtős) és semmi adalék? Remélem az olajszűrő márkája mindegy mert már megvettem a légszűrővel együtt csak az olajat hagytam a végére.
Ahogy írták, sztem is bőven jó lenne 5W40 is. Hidegen jobb a motornak, melegen pedig a 40 miatt kvázi ugyanaz.
         

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8465 Dátum: 2013.04.04 15:27:57 »
Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. A 97es Carinám kormánya parkolás közben egyre többször szorul be. Olvasgattam a forumon és ha jól láttam akkor a kormányrúd- kardánkeresztje hülyéskedik. Felhívtam a kereskedést, hogy mennyibe kerülne egy új, de csoda, hogy lehet még kapni.... Viszont felmerült annak a lehetősége, hogy utángyárott univerzális kardánkeresztet veszünk bele, de ehhez kellene a pontos méret.

Van valaki, aki tudja a pontos méretét az alkatrésznek vagy jobb esetben tudna egyet bontottan kölcsönadni mintának??? Ha rossz az se gond!!

Ui.: Ha jól láttam a Toyodiy-on két kereszt is van a kormányrúdon csak a másiknak nincs külön cikkszáma, ha az is van valakinek vagy legalábbis annak is tudja valaki a méreteit nagyon sokat segítene.


Köszönöm előre is mindenki segítségét!

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8466 Dátum: 2013.04.04 17:41:52 »
Megnéztem az olajszűrőt amit vettem és jakoparts márkájú remélem az is jó a mann filter helyett.
Totya

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8467 Dátum: 2013.04.04 22:50:31 »
Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. A 97es Carinám kormánya parkolás közben egyre többször szorul be. Olvasgattam a forumon és ha jól láttam akkor a kormányrúd- kardánkeresztje hülyéskedik. Felhívtam a kereskedést, hogy mennyibe kerülne egy új, de csoda, hogy lehet még kapni.... Viszont felmerült annak a lehetősége, hogy utángyárott univerzális kardánkeresztet veszünk bele, de ehhez kellene a pontos méret.

Van valaki, aki tudja a pontos méretét az alkatrésznek vagy jobb esetben tudna egyet bontottan kölcsönadni mintának??? Ha rossz az se gond!!

Ui.: Ha jól láttam a Toyodiy-on két kereszt is van a kormányrúdon csak a másiknak nincs külön cikkszáma, ha az is van valakinek vagy legalábbis annak is tudja valaki a méreteit nagyon sokat segítene.


Köszönöm előre is mindenki segítségét!

üdv Fred10!

Csak egy tipp: egy próbát nem érne meg neked kivenni a mostanit és azt megjáratni, átkenni, hátha menthető?!

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8468 Dátum: 2013.04.04 23:14:42 »
üdv Fred10!

Csak egy tipp: egy próbát nem érne meg neked kivenni a mostanit és azt megjáratni, átkenni, hátha menthető?!

De de ez is felmerült, de nyugodtabb lennék ha egy teljesen új kerülne be a kocsiba ami biztosabb és nem csak időszakos megoldás lenne. Viszont a szerelőm majd csak a hétvégén nézi meg az autót, lehet nem is kell cserélni sőt még az is lehet, hogy nem a csukló a ludas, azért köszi az ötletet. Olvastam WD40es megoldást is az biztos pár hónapra megoldást jelentene...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8469 Dátum: 2013.04.04 23:18:20 »
Szorulhatnak még a gömbfejek (talpas - kormányösszekötö - axiál) is!
Keressetek esetleg kiszakadt porvédőket, mert olyankor szokott korrodálni a gömbfej.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8470 Dátum: 2013.04.08 16:04:10 »
Sziasztok! Hétvégén hátulra 2 új lengéscsillapító került be. Az üléskárpitleszedős tipp jól jött, köszönet offday-nek. http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=228.msg520711#msg520711 . Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lesz. Már szinte az összes stabilizátor, szilent, bizbaz ki van alatta cserélve, de ez volt a legmarkánsabb változás, amit észrevettem, és azt mondtam, hogy "húha, zongorázni lehet a különbséget".

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8471 Dátum: 2013.04.08 20:15:44 »
Üdvözlök mindenkit!
Úgy néz ki hogy gyújtókábel cserére lesz szükségem. Nagyon ramaty állapotban vannak.Az elosztófedél felöli vége annyira szétégett, hogy már hiányzik az anyagból.  A hétvégén megtisztogattam őket, de rosszabb lett. Ugyanis terhelésre berángat a motor. Az egész országban egy szett Jakoparts kábelt talált raktáron a szerelőm 18 e-forintnak megfelelő román lejért. Vállalható?  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.08 20:30:10 írta favágó »
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8472 Dátum: 2013.04.08 20:41:20 »
Üdvözlök mindenkit!
Úgy néz ki hogy gyújtókábel cserére lesz szükségem. Nagyon ramaty állapotban vannak.Az elosztófedél felöli vége annyira szétégett, hogy már hiányzik az anyagból.  A hétvégén megtisztogattam őket, de rosszabb lett. Ugyanis terhelésre berángat a motor. Az egész országban egy szett Jakoparts kábelt talált raktáron a szerelőm 18 e-forintnak megfelelő román lejért. Vállalható?  :hmmmm:

Üdv!

Neked az elosztófedélben ez a pólus a gyújtókábelből jön? Carina E-nél nálam a fedél része ez a pólus.

Amúgy gyorsan néztem pár árat.
Bárdiautó:
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/CARINA/1990/2_0/BENZIN/elektromos-rendszer/gyujtas-alkatreszek/gyujtokabel-keszlet
Unix:
http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P3530&cMegnNr=14187
Itt kiemelném az NGK-t.

Szakálmetál:
Janmor 13205 Ft (min. listaár), kedvezménnyel min. 9244 Ft.

Remélem a linkek működnek nálad. Az első két helyen is van kedvezmény, csak nem tudom, ezekre éppen mennyi  :hmmmm:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8473 Dátum: 2013.04.08 21:09:23 »
Igen, a gyújtókábel vége az ami látszik megégve. Köszi a linkeket, holnap benézek a helyi Szakálmetál boltba, hátha lesz szerencsém.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8474 Dátum: 2013.04.08 22:29:33 »
Sziasztok! Hétvégén hátulra 2 új lengéscsillapító került be. Az üléskárpitleszedős tipp jól jött, köszönet offday-nek.
...
Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lesz. Már szinte az összes stabilizátor, szilent, bizbaz ki van alatta cserélve, de ez volt a legmarkánsabb változás, amit észrevettem, és azt mondtam, hogy "húha, zongorázni lehet a különbséget".
Üdv!
Szívesen! Örülök, hogy segített a leírás.
Én is nagyon meglepődtem, hogy valójában mit is tud a Carina futóműve!  :yes:



Ma feltettem a nyári garnitúrát és közben kicsit szétnéztem a kerékjáratokban.
A hátsó futómű segédváza és a kaszni közötti üreg teljesen be volt termelve sárral!
Tele volt vizes-sós cuccal, csak csavarhúzóval tudtam kikapargatni!

A képen már ki van takarítva. A sár szivacsként tartotta bent a sós vizet!!



Beindult a barnulás is, csak, hogy ne unatkozzak.  :D

Ha valaki mostanában cserél téli-nyári garnitúrát, szánjon néhány percet egy kis vizsgálatra!
Gondolok itt a futóműalkatrészekre, fékcsövekre, karosszériára, stb...

Nálam kiderült még, hogy a jobb külső féltengely-gumiharangnak is csak másodpercei vannak hátra.
Úgy ki van repedezve körbe a nagy bilincsnél, hogy ajjajjaj...!  :no:
üdv, offday