Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2357380 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5145 Dátum: 2007.08.15 08:47:22 »
No mizujs , mindenkinek jo a kocsija?  :nagymosoly:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5146 Dátum: 2007.08.15 19:01:06 »
Idézetet írta: "viziborz"
No mizujs , mindenkinek jo a kocsija?  :nagymosoly:


Az egyik kolléga ilyenkor mindig felhúzza az orrát ás ezt mondja be: Nekem Toyotám van. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5147 Dátum: 2007.08.16 08:33:11 »
Hali mindenkinek.

Nekem jó az autom, de nagyon hangosnak találom belül az utasteret. Azért a motorháztetõ szigetelés hiányzik belõle,  futõmû is elég zajos, elõtte Skoda Felíciám volt, sokkal csendesebb az utastere mint a toyotának, pörgõsebb a motorja is, a corolla lomha ahhoz képest, bár autópályán a végsebesége magasabb.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5148 Dátum: 2007.08.16 08:35:18 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "viziborz"
No mizujs , mindenkinek jo a kocsija?  :nagymosoly:


Az egyik kolléga ilyenkor mindig felhúzza az orrát ás ezt mondja be: Nekem Toyotám van. :)


No jo nekemn is az van , de esztetikai ( jobb oldalso diszcsik csere ) es kofelverodesi festekjavitas + klima rendszer megbontas nelkuli alaposabb tisztitasa muszerfal levetellel ? Hat en ezekben tudnek most gondlokodni ha lenne idom. Ja persze a gumi csere is kerdeses. Most kaptam ra jo arakat, de viszi a kolok a penzt, most veszek neki oltast 18 ezerert :( Itt szomoru nem az oltas ha nem az ara miatt vagyok es ebbol ossz 3 kell :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5149 Dátum: 2007.08.16 08:40:20 »
Idézetet írta: "georg518"
Hali mindenkinek.

Nekem jó az autom, de nagyon hangosnak találom belül az utasteret. Azért a motorháztetõ szigetelés hiányzik belõle,  futõmû is elég zajos, elõtte Skoda Felíciám volt, sokkal csendesebb az utastere mint a toyotának, pörgõsebb a motorja is, a corolla lomha ahhoz képest, bár autópályán a végsebesége magasabb.


Hi :)

Nos a kerdes hogy mikori az auto? A szigetelo reteget lehet hogy kiszedtek belole 1 lakatos munka alkalmaval? En nem sok Coriban ultem de pld az Ave-m nekem eleg csendes az elozo Mazda 323-hoz kepest. Jo persze ujabb kiadas is volt ahoz kepest + a most cserelt LM MoS2 motorolaj is javitott rajta. A japan motorok tudtommal eleg porgosek, nem lehet hogy mas gond van ott? 1 jo olaj vagy szelepbeallitas esetleg megszuntetheti a zajokat.  Ez csak tipp igy latatlanban , de szerintem meg sok megoldas letezik a zajok kikuszobolesere.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5150 Dátum: 2007.08.16 13:23:52 »
Sziasztok.
1998- as  békalámpás corolla . Nincs egyikben sem szigetelés a motorháztetõben. Hiányolom még a szakaszos ablaktörlõ kapcsolót, világítás kontroll- lámpát, dönthetõ hátsóülést.
Olajcserétõl biztosan nem lesz halkabb a motor.Olyan a hangja belül mint a régi 120-as skodának :banging:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5151 Dátum: 2007.08.16 15:36:15 »
Idézetet írta: "georg518"
Sziasztok.
1998- as  békalámpás corolla . Nincs egyikben sem szigetelés a motorháztetõben. Hiányolom még a szakaszos ablaktörlõ kapcsolót, világítás kontroll- lámpát, dönthetõ hátsóülést.
Olajcserétõl biztosan nem lesz halkabb a motor.Olyan a hangja belül mint a régi 120-as skodának :banging:


Az olajcserétõl mindig hallkabb lesz a motor, úgyhogy nekieshetsz.

Amúgy nem tudom miért hangos a kocsid, nekem is volt ilyen E11 Corollám és semmi gond nem volt a menetzajjal/motorzajjal.
Azt tudom elképzelni, hogy töréskár után nem csinálták meg rendesen a kocsit.

leszilaci

  • Vendég
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5152 Dátum: 2007.08.16 15:37:34 »
Idézetet írta: "georg518"
Sziasztok.
1998- as  békalámpás corolla . Nincs egyikben sem szigetelés a motorháztetõben. Hiányolom még a szakaszos ablaktörlõ kapcsolót, világítás kontroll- lámpát, dönthetõ hátsóülést.
Olajcserétõl biztosan nem lesz halkabb a motor.Olyan a hangja belül mint a régi 120-as skodának :banging:

adjad el, vegyél helyette fábiját :kacsint:  :ordog: az halk....
békalámpásban még nem ültem, de az elötte lévõ corollában igen, olyat vezettem.
szerintem nem hangos...pláne nem 100 felett, akkor már a yarisomban nagyobb a menetzaj :nana:
gondolom a zajszintet a tipusváltást követõen nem rontják le...azaz fejlesztik, halkítják, szépítik, okosítják, erõsítik....stb

recsegõs kuplungra meg próbáld ki,h duplán kuplungolsz mielõtt R-be tolod, vagy esetleg elöször 3-ba, majd onnan R-be, vagy egy kicsit elõre gurulsz..éppen csak picit
az enyém is néha akadozik...de nem hagyom, hogy recsegjen, azt lehet érezni amikor akad :nene:

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5153 Dátum: 2007.08.16 18:46:26 »
Sziasztok!

Megtaláltam az egyik zajforrást az egyik hátsó kerékcsapágy zúg.Több ilyen auto próbáltam, mind hangos.

Tudja valaki hogyan lehet leszerelni a hátsó fékdobot? Vagy ha van valakinek robbantott ábrája küldje el lécci.

gyorgyj@citromail.hu címre.

A hátsó sárfogó gumi felett van egy müanyag betét, az nem engedi a sarat lepotyogni, lekapartam és alatta rozsdás a lemez mindkét oldalon, persze alvázvédõ épp oda nem jutott. 98 as corolla

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5154 Dátum: 2007.08.16 19:23:51 »
Idézet
Tudja valaki hogyan lehet leszerelni a hátsó fékdobot? Vagy ha van valakinek robbantott ábrája küldje el lécci.


Megfogod és lehúzod  :nagymosoly:
Komolyra fordítva tényleg nem fogja semmi, csak a kerék ill. az azt tartó csavarok. Vagyis mégis... a rozsda! De van benne menetes rész, oda ha hajtasz bele csavart akkor az lenyomja a helyérõl.
Xanyi

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5155 Dátum: 2007.08.16 19:41:56 »
Üdv mindenkinek.

Csak két nyolcas  menetet láttam  arra gondolsz? Abba hajtsak csavart?

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5156 Dátum: 2007.08.16 21:26:56 »
Idézetet írta: "georg518"
Üdv mindenkinek.

Csak két nyolcas  menetet láttam  arra gondolsz? Abba hajtsak csavart?


Eeegen arra gondol szerintem :) Nos en erre a Zsiguli  kerekagynal levo 2 db 12es kulcsnyilasu kerekkozpontosito csavarjat hasznalom, mert a veget lehet aprankent utogetni ha esetleg meg lenne szorulva a dob. A lenyeg hogy megfelelo meretu csavart hajtasz be  - egyenletesen a 2ot akkor letolja magat a dob. Erdemes csavarlazitot is fujni ra ha nagyon oda lenne rohadva de ezt nem hiszem , vagy ha meg is akkor en ugy gondolnam te belefutottal 1 elhanyagolt gepjarmube  :hmm:  Most nem csesztetni akarlak, de akkor amikor megvetted nem nezted at , vagy ha nem ertesz hozza, de ezt ketlem az irasodbol, akkor el kellett volna vinni allapotfelmeresre. Szerintem jo motorjai vannak a Toyotanak porgosek es alapbol nem hangosak, de lehet hogy mivel suket vagyok kise engem nem zavar :)
Pld. en is csodalkoztam amikor a diszcsikot csereltem az Ave-mon hogy a bal elso kerekjarati dobot leveve vagy fel vodornyi fold jott ki a kocsibol. Szerencsere nem rozsdasodott alatta, erdekes modon a masik oldalnal semmi sem volt!
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5157 Dátum: 2007.08.16 21:55:53 »
Idézetet írta: "georg518"
Sziasztok.
1998- as  békalámpás corolla . Nincs egyikben sem szigetelés a motorháztetõben. Hiányolom még a szakaszos ablaktörlõ kapcsolót, világítás kontroll- lámpát, dönthetõ hátsóülést.
Olajcserétõl biztosan nem lesz halkabb a motor.Olyan a hangja belül mint a régi 120-as skodának :banging:

Nekem 3 ajtós '98 -as volt, motorháztetõn tényleg nem volt szigetelés, de nem volt hangos a motor, vagy a kipuffom volt hangos  :nagymosoly:
DE  ! volt benne az összes többi amit hiányoltál.
Terra felszereltségû, 2 légzsák, elektromos féyszórómagasságállítás, központi zár.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5158 Dátum: 2007.08.16 22:43:17 »
Idézetet írta: "georg518"
Üdv mindenkinek.

Csak két nyolcas  menetet láttam  arra gondolsz? Abba hajtsak csavart?


Így van. Mindkettõbe csavar, és felváltva húzni. Szépen lenyomja a dobot a helyérõl!
Xanyi

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5159 Dátum: 2007.08.17 06:46:47 »
Sziasztok!

Érdekes hogy a háromajtósban volt szakaszos ablaktörlõ, meg a többi ami nekem nincs. Ezen spóroltak a japánok,

vagy lehet hogy az UK. gyártmány volt. Az alvázszámbol kiderül, ha j vel kezdõdik, Japán.

Köszi a segítséget mindenkinek, most már csak a csapágyat kell valahogy leszednem, azt sem tudom hogy kell.

 :hmm:

Valoban el kellett volna vinnem állapot felmérésre, de ott sem biztos hogy kiderül a csapágyhiba, mert nem lóg, csak morog , meg most volt mûszakin, ott is átment.