Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883725 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12390 Dátum: 2014.11.14 21:53:54 »
Szóval ha gond van a váltóval és nehezen kapcsol:
Első körben nézd meg a kuplungot, hogy teljesen lenyomod-e (pl szőnyeg miatt nem ér le teljesen), Aztán olajcsere. Váltóbovdent is lehet is ellenőrizni.
Ha több fokozatot nehéz kapcsolni akkor lehet, hogy a kuplung a ludas. A 2006 második felétől gyártott autókban lengyel összeszerelésű váltó van, amivel több gond is van, leginkább a silány anyagminőség, ennek köszönhetően az egyes fokozatok szinkronja könnyen tönkre tud menni. Nekem a 3. fokozaté ment tönkre és a szervízben azt mondták, ez a leggyakoribb.

Nekem a nyelestengely csapágyakat kellett cserélni (csúnya kerepelő hangja volt terheléskor), meg a 3-as szinkronját, mert sokszor alig ment be 3. sebességbe.

Meg fogom nézni a kuplungot, de gyári szőnyeg van benne vagyis kevés az esély rá, hogy eltartja a pedált. Tehát pontosan milyen olajat ajánlotok beletenni egész pontosan?
84 000 km van benne, de túlnyomórészt pesti körülmények között. Úgy emlékszem azt mondták régebben a Toyota szervízben, hogy Angliában gyártották.
Néhány hónaposan csapágyat cseréltek a váltóban /nem tudom melyiket/, mert motorféknél morgott kicsit. Azt mondták szériahiba. Azóta nem volt vele gond, csak az utóbbi időben hidegben. Az az érzésem, hogy az olajcsere segíthet, de ha mégsem akkor váltó le...
Szóval milyen olaj az ajánlott kategória? Viszkozitás, márka ügyileg?
Csak óvatosan!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12391 Dátum: 2014.11.14 22:25:24 »
Meg fogom nézni a kuplungot, de gyári szőnyeg van benne vagyis kevés az esély rá, hogy eltartja a pedált. Tehát pontosan milyen olajat ajánlotok beletenni egész pontosan?
84 000 km van benne, de túlnyomórészt pesti körülmények között. Úgy emlékszem azt mondták régebben a Toyota szervízben, hogy Angliában gyártották.
Néhány hónaposan csapágyat cseréltek a váltóban /nem tudom melyiket/, mert motorféknél morgott kicsit. Azt mondták szériahiba. Azóta nem volt vele gond, csak az utóbbi időben hidegben. Az az érzésem, hogy az olajcsere segíthet, de ha mégsem akkor váltó le...
Szóval milyen olaj az ajánlott kategória? Viszkozitás, márka ügyileg?
Toyota 75W, amit a 6 sebességes váltókba tesznek. Márkaszervízben kapható.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12392 Dátum: 2014.11.15 06:53:39 »
micila,

kell még a kuplungen zí bitte a leányzónak?  ::)

Kő hát! Itt vagyok Kápon, összehozzuk a randit?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12393 Dátum: 2014.11.15 10:03:42 »
Meg fogom nézni a kuplungot, de gyári szőnyeg van benne vagyis kevés az esély rá, hogy eltartja a pedált. Tehát pontosan milyen olajat ajánlotok beletenni egész pontosan?
84 000 km van benne, de túlnyomórészt pesti körülmények között. Úgy emlékszem azt mondták régebben a Toyota szervízben, hogy Angliában gyártották.
Néhány hónaposan csapágyat cseréltek a váltóban /nem tudom melyiket/, mert motorféknél morgott kicsit. Azt mondták szériahiba. Azóta nem volt vele gond, csak az utóbbi időben hidegben. Az az érzésem, hogy az olajcsere segíthet, de ha mégsem akkor váltó le...
Szóval milyen olaj az ajánlott kategória? Viszkozitás, márka ügyileg?
Erdemes ellenorizni a kuplungpedalnal a nyomaspontot. Ugy kell beallitani a kontraanyaval, hogy par mm holtjatek utan el kell kezdenie mozgatni a szárnak a munkahengert. Ha nem igy van beallitva, nem emel ki rendesen es bizony akad a valto.
Nekem a.6-sebessegesbe is 75w90 van es tokeletes.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12394 Dátum: 2014.11.16 15:48:11 »
Sziasztok,

Màr irtam egy pàr hete a gondomrol a katalizàtorral kapcsolatban. Nos, közben ki lett cserélve bontottra a leömlötöl a hàtso dobig egyben lévö alkatrész. Nàlam ott a középsö kis dobban zörgött is valami...
Ilyen kis üreges/szivacsos darabok hulltak ki mint a mellékelt képen.



A gond viszont az, hogy a hibakod ismét elöjött. Igy most màr biztos cserélnem kell a leömlöt is (amin szintén van katalizàtor).

Vajon a leömlön és a kipufogocsövön lévö katalizàtorban is ugyanolyan anyag van? Ez a törmelék vajon nem a leömlön lévö katalizàtorbol került a kipufogon lévö kis dobba?
Vagyis lehet, hogy a leömlötöl a hàtso dobig egyben lévö alkatrésznek semmi baja sincs, viszont az is elöfordulhat, hogy annak is lett hibàja.

Azért gyanùs volt eddig is, hogy miként dobja ezt a hibakodot, ha valoban csak ez a hosszù alkatrész a lùdas, mikor mindkét lambdaszonda ezen kis közép-dob elött helyezkedik el...
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.16 15:50:20 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

TZoli

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12395 Dátum: 2014.11.16 16:03:23 »
El lett mondva többször és képekkel is volt illusztrálva többször, hogy mi az a katalizátor, 1 db van belőle az autódon.... Nem azt cseréltetted.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12396 Dátum: 2014.11.16 16:08:50 »
Igazad van, elismerem...

Szoval elöfordulhat akkor, hogy ezek a törmelékek a katalizàtorbol hulltak bele a kipufogodobba? Mert ott szépen zörögtek is eddig, de sajnos egyelöre csak ez a zaj szünt meg...

Amùgy a katalizàtor cseréje bonyolultabb müvelet mint a kipufogo-csere?
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.16 16:12:08 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12397 Dátum: 2014.11.16 18:18:19 »
Igazad van, elismerem...

Szoval elöfordulhat akkor, hogy ezek a törmelékek a katalizàtorbol hulltak bele a kipufogodobba? Mert ott szépen zörögtek is eddig, de sajnos egyelöre csak ez a zaj szünt meg...

Amùgy a katalizàtor cseréje bonyolultabb müvelet mint a kipufogo-csere?
Igen, ez a katalizátor kerámiaszerű anyaga, valószínűleg kitört és eljutott a dobig, ahol zörgött. A katalizátor cseréje nélkül világítani fog a hibakód, hiszen nem tudja ellátni a feladadatát és a hátsó kontroll-szonda érzékeli ezt.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12398 Dátum: 2014.11.16 19:59:59 »
multkor volt szó az autótéka2000 boltról meg a toyota sllc hűtófolyadékról.
ma beszéltem velük, van még náluk 5db 5literes adag,ha vkit érdekel.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tóth Tibor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12399 Dátum: 2014.11.16 20:03:57 »
sziasztok.azt szeretném megtudni hogy lehet izzót cserélni egy 98as corolla ködlámpályába.a motortértől szerintem lehetetlen.köszi a segítséget.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12400 Dátum: 2014.11.16 20:11:00 »
sziasztok.azt szeretném megtudni hogy lehet izzót cserélni egy 98as corolla ködlámpályába.a motortértől szerintem lehetetlen.köszi a segítséget.

Akna vagy aláfekvés :D ha jól emlékszem nincs alulról takaró műanyag...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12401 Dátum: 2014.11.17 15:55:39 »
Sziasztok!
Egy barátom 1,4-es 2007-es Corollájába keresek ilyen motorvezérlő elektronikát.
Merre keresgéljek?
Köszi.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12402 Dátum: 2014.11.17 17:44:26 »
Sziasztok!
Egy barátom 1,4-es 2007-es Corollájába keresek ilyen motorvezérlő elektronikát.
Merre keresgéljek?
Köszi.
Márkaszervíz?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12403 Dátum: 2014.11.17 18:09:22 »
Márkaszervíz?
Ott kezdte,250ezret mondtak rá elmondása szerint.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12404 Dátum: 2014.11.17 19:00:52 »
Ott kezdte,250ezret mondtak rá elmondása szerint.
Máshol sem lesz olcsóbb, de gondolom máshol nem is lehet beszerezni.
Esetleg bontott, de az egyrészt rizikó, másrészt kicsi az esélye, hogy ugyanolyan lesz.

Én amúgy jóval többre számítottam...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...