Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2898525 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7905 Dátum: 2012.03.23 11:16:45 »
Gondban vagyok. Még tavaly vettem féktárcsákat, most nekiálltam a hátsókat lecserélni, erre az új átmérője vagy 1 centivel nagyobb :wacko:
Beleér a porvédő lemezbe. Igazából kb 2 mm kellene, hogy elférjen, vagyis átmérőben 4 mm. Ennyit kellene leszedni a tárcsából. Ez nem lenne gáz? Persze a betét az meg ugyanolyan széles mint a régi. Visszaboltolni nem tudom az tuti, mivel pestről lett hozatva, itteni bolt meg nem hiszem hogy becserélné. A porvédőt elkalapálni meg igen kókány megoldás lenne..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7906 Dátum: 2012.03.23 11:54:51 »
;)
Huh,te is csöcsre szaladtál,mint mi tavaly tesóm almerájával! Ott is ezvolt a bibi,a bárdinál vettük,alvázszám alapján a tárcsákat,betéteket,szóval tuti jónak kellett volna lenni,csak a gyártók csinálnak eltérő méretű darabokat.
A bárdis számlát elhekkeltük vhova,igy nem cserélték ki. Esztergás haver fél liter házi szilvapáleszért lekapott az átmérőből,értejött és 1óra mulva hozta is vissza,azota is kiválóan müködik a tárcsa.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7907 Dátum: 2012.03.23 12:23:38 »
;)
Huh,te is csöcsre szaladtál,mint mi tavaly tesóm almerájával! Ott is ezvolt a bibi,a bárdinál vettük,alvázszám alapján a tárcsákat,betéteket,szóval tuti jónak kellett volna lenni,csak a gyártók csinálnak eltérő méretű darabokat.
A bárdis számlát elhekkeltük vhova,igy nem cserélték ki. Esztergás haver fél liter házi szilvapáleszért lekapott az átmérőből,értejött és 1óra mulva hozta is vissza,azota is kiválóan müködik a tárcsa.

Közben elintéztem én is, az esztergályos jófej volt, nem kért pénzt :) Ebéd után felrakom, rfemélem más copás nem lesz.

madarastesco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7908 Dátum: 2012.03.23 20:05:24 »
Sziasztok!

Vettünk egy automata corollát pár napja. Mostanában jártam vele, hétfőn megy szervizbe, hogy átnézzék. A képen látható dolgoakt vettem észre. Lehet hibás és nyomja ki az olajat? eddig nem emlékszem, hogy láttam volna.
Nagy lehet a baj?

madarastesco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7909 Dátum: 2012.03.23 20:05:51 »
lemaradt a kép

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.23 20:08:58 írta madarastesco »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7910 Dátum: 2012.03.23 21:29:20 »
Ez semmi.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7911 Dátum: 2012.03.24 09:00:51 »
köszi, akkor majd felírom szakinak.  :hug:
Hát tegnap hazahoztam. Végül VALEO szett került bele, amikor beültem, lenyomtam a pedált és beraktam sebességbe, akkor jöttem rá hogy már megvételnél nem volt jó a szerkezet.
Magasabb fordulaton is ki lehet két ujjal venni egyesből, a pedál meg lehelletfinom  :hug:
Úgyhogy megkönnyebbültem, lelkileg és anyagilag  ::)
Persze említettem az aisin-t, de szaki sachs és valeo-val dolgozik és mivel ő szereli össze így az ő felelőssége is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7912 Dátum: 2012.03.24 09:06:57 »
Persze említettem az aisin-t, de szaki sachs és valeo-val dolgozik és mivel ő szereli össze így az ő felelőssége is.
Ezesetben jó döntés! Ha a szaki ezt ismeri és szereti, akkor valószínűleg jó tapasztalatai vannak vele.
Jövő pénteken kipróbálnám! (nem akarok menni vele, csak álló helyzetben  ::) )
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7913 Dátum: 2012.03.24 09:12:36 »
Ezesetben jó döntés! Ha a szaki ezt ismeri és szereti, akkor valószínűleg jó tapasztalatai vannak vele.
Jövő pénteken kipróbálnám! (nem akarok menni vele, csak álló helyzetben  ::) )
Tőlem viheted, cserélünk forgalmit 5 percre, azt hiszem viszont fogom látni  :D
Úgyis szeretem ha vezetgeti más is, hátha talál benne valami hibát
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7914 Dátum: 2012.03.24 17:54:09 »
Ma volt egy kis szervíz. Olajat cseréltem(5W30 sustina ment bele), előtte lekaptam a szelepfedelet, mennyire dzsuvás. Sztetek? (102e km)
Aztán beleöntöttem bő 3 deci fékolajat, és 10-12 percig járattam(melegen), nagy gázon is. Utána megint lekaptam a deknit, persze xart sem pucolt ki :D Kézzel kitörölgettem. Persze lehet hogy lentebb, vagy ahol jobban éri az olaj az alkatrészeket, ott pucolt valamit, de nem hinném..  A gyertyákat is kivettem, azokon fehéres-barnás lerakódás volt, és a menetek olajosak. Majd cserélni kell.  Aztán pár órát folyattam az olajat, meg szűrő meg olaj nélkül ráindítóztam, hogy kinyomja a maradékot. Majd ment bele az új olaj. Japanparts szűrő.
Eredetileg amúgy a hengerekbe is akartam fecskenedezni fékolajat körbe, hogy a gyűrűkhöz lefollyon, persze csak keveset, de ezt nem mertem beválallni :) Főleg a katalizátor miatt, a kipuffot meg nem volt kedvem lekötni. Na meg az olajáteresztő gyűrű amúgy is legalul van.



[a csatolmányt egy admin törölte]

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7915 Dátum: 2012.03.24 17:55:07 »
Még kép:



[a csatolmányt egy admin törölte]

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7916 Dátum: 2012.03.24 17:57:07 »
Itt a vezérlésállító házon látszik némi olajsár.



[a csatolmányt egy admin törölte]

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7917 Dátum: 2012.03.24 19:09:31 »
Ez teljesen jó, szép állapot. Nem is értem miért pörögsz ezen a fékolaj dolgon. Ez 100ezret futott motoron nagyon csúnya lenne, ha ilyenekkel kellene foglalkozni. 300ezer km környékén már talán lehet értelme...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7918 Dátum: 2012.03.24 20:55:08 »
Ha talál bontottat, akkor természetesen azzal olcsóbban ki lehet jönni.
Bontottat 15-ért akartak adni, nem színhelyeset.  :no:
Vidékre megy karosszériáshoz, ennyiből megcsinálja új anyagból a jobb oldali tükröt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7919 Dátum: 2012.03.24 23:31:35 »
Bontottat 15-ért akartak adni, nem színhelyeset.  :no:
Vidékre megy karosszériáshoz, ennyiből megcsinálja új anyagból a jobb oldali tükröt.

Utángyártottat vagy hogy?
Xanyi