Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883713 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3465 Dátum: 2009.05.28 10:26:53 »
Látom téged se hagynak nyugodni az apróságok.

Konkrétan milyen csatlakozóra gondoltál ????

Metr ha nincs beípítve lámpamosód meg ülésfűtésed az te magad se fogod beépítettni. Viszont ködlámpaszettet utólag beépíthetsz ált. a vak csatlakozókat a műszerfalon erre szokták kicserélni.Mármint utólagos ködlámpa kapcsira.
Csak gondoltam hátha újabb rejtett értékére bukkantam a kocsinak.  ::)
Am ködlámpa gyárilag van benne, de azért kösz az infókat. ;)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3466 Dátum: 2009.05.28 10:38:57 »
Úgy rémlik, hogy nem horror a gyári szövetszőnyeg ára, hívj fel pár márkakereskedést, hol mennyit mondanak rá. Én utángyártottat használok (járt a kocsihoz), nem javaslom. Állandóan gyűrődik, nem méretpontos, már erősen filózom én is egy gyári szetten.  :wacko: (Vagy tépőzárat ragasztok az aljára...  :devil: )

Üléshuzatot pedig már több klubtárs is készíttetett itt. Vannak képek is. Nem drágább mintha egy minőségi univerzálisat vennél, ráadásul gyári anyagból készíti.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3467 Dátum: 2009.05.28 10:46:58 »
2003-as Corolla Sedanhoz szeretnék venni gyári szövet szőnyeget. Van vkinek vmi jó beszerzési forrása? Mennyibe fáj 1 ilyen szett?  :hmmmm: Vagy esetleg van vmi jó utángyártott fajtáról tapasztalata vkinek? Ill. üléshuzat tipp (meg szeretném óvni a szép hibátlan gyári plüsst...)? Előre is köszi!  ;)
Szia! Én 1-2hónapja vettem gyári szövetszőnyeget a ráncfelvarrás előtti sol HB corollához kb 7500Ft volt, ha jól emlékszem. Érdemes több kereskedést is felhívni, mert kicsit mások az árak, meg mást mondanak. A reálBuda azt mondta, hogy olyat nem tud rendelni mint amit gyárilag beleraktak, de van másfajta gyárija - antracit színű-, az volt 12rugó. Végül a TsushoM5 volt jófej, mert egy az egyben azt meghozta, amivel kigurult a gyárból a kocsim. Szóval érdemes alaposan körbenézni.
Üléshuzat:
én biztos nem vennék egy 2003-as autóra üléshuzatot, inkább élvezném a szép gyári huzatot. Ha veszel most rá huzatot a 6éves kocsira, akkor mondjuk 6évig azt nézed,és 12évesen eladod 3ft-ért. Szüleim vettek Fastrát 92ben, rákerült az üléshuzat, aztán 12évesen leszedték a huzatot, és a hibátlan gyári huzatot élvezhettm 15éves korában, mikor az autó ért 400ezret, új korában meg nézhettük az üléshuzatot.
Szerintem semmi értelme a huzatnak.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3468 Dátum: 2009.05.28 10:52:24 »
... Szüleim vettek Fastrát 92ben, rákerült az üléshuzat, aztán 12évesen leszedték a huzatot, és a hibátlan gyári huzatot élvezhettm 15éves korában, mikor az autó ért 400ezret, új korában meg nézhettük az üléshuzatot ...
valahonnan ismerős a történet  ::) :D

Corollán nálunk sincs huzat.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3469 Dátum: 2009.05.28 10:55:05 »
Nekem az a bajom a 10 éves Corimmal, hogy sose volt rajta üléshuzat és láthatóan nem ártana neki egy takarítás. Az ülést meg mégse tudom mosógépbe tenni és kimosni.  :szemez:
         

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3470 Dátum: 2009.05.28 11:07:13 »
...
Metr ha nincs beípítve lámpamosód meg ülésfűtésed az te magad se fogod beépítettni.
...
Miert ne epitened be???? Ulesfutes is azert van elore bekabelezve, hogy kesobb konnyebben be tudd tenni. (akar a gyarit, akar valami univerzalisat)

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3471 Dátum: 2009.05.28 13:13:00 »
Köszi h gondoltál rám,de azt hiszem egy kevésbé használtat szeretnék venni vagy a végén lehet h rendelek egyet TRD bőrt az e-bayen.

Amúgy nem vagyok pesti,így sajnos ezekre a találkozókra sem tudok elmenni :(

Sohasem gondoltam volna, hogy valtogombokrol fogunk dumalni itt ilyen melysegben. Nekem is megkopott a kromozott gyari, azt hiszem raallok a temara es lehet lepasszolnam a regi hasznaltat (67.000km, de sokat valtok bizonyos okok miatt :-) )

Vkrysz erdekes neked hasznalt kromozott is? Ugy tunik pentek este megyek a talira ott, megnezheted.

www.toyodiy.com szerint 75EUR a kromozott valtogomb. + haszon + haszon + extra haszon + afa
2004 Corolla 1.4 HB

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3472 Dátum: 2009.05.28 13:36:50 »
Nekem az a bajom a 10 éves Corimmal, hogy sose volt rajta üléshuzat és láthatóan nem ártana neki egy takarítás. Az ülést meg mégse tudom mosógépbe tenni és kimosni.  :szemez:

En azert fogtam az en automat es kiszedtem az ulest es ki is mostam a huzatot. Ami kell hozza :) Turelem, lelemenyesseg, eros fogo hogy kihajlitsd a huzatot a szivacsban futo drothoz rogzito kampokat aztan mar gyerekjatek lenyuzni . Akkor johet a nagy nyomasu moso + kefe + ilyenek. Ha megszarad szep lesz :)
De ettol fuggeltenul vannak cegek akik ilyesmivel foglalkoznak es majdnem gyari allapotra hozzak vissza a kocsi belsejet. Off a TotalCar-on olvastam 1 ilyen cegrol asszem ON
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3473 Dátum: 2009.05.28 13:51:11 »
Igen, tudom, hogy lehet, csak nincs sok kedvem hozzá. Nekem egyszerűbb lenne a huzat+mosás kombó. :flowers:
         

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3474 Dátum: 2009.05.28 15:12:18 »
Igen, tudom, hogy lehet, csak nincs sok kedvem hozzá. Nekem egyszerűbb lenne a huzat+mosás kombó. :flowers:

Lehet neked is valami hasonlón kéne gondolkoznod:
 
 
ő megoldotta egyszerűen az mosást és takarítást :D[rohog] [rohog] [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.28 15:35:10 írta ToMii »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3475 Dátum: 2009.05.28 15:16:50 »
Már ma este megcsinálom.  [rohog] :D
         

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3476 Dátum: 2009.05.28 15:30:01 »
Már ma este megcsinálom.  [rohog] :D
Olyan lesz majd mint újkorában, de lehet hogy csak a huzat és más nem :D

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3477 Dátum: 2009.05.28 20:48:54 »
2003-as Corolla Sedanhoz szeretnék venni gyári szövet szőnyeget. Van vkinek vmi jó beszerzési forrása? Mennyibe fáj 1 ilyen szett?  :hmmmm: Vagy esetleg van vmi jó utángyártott fajtáról tapasztalata vkinek? Ill. üléshuzat tipp (meg szeretném óvni a szép hibátlan gyári plüsst...)? Előre is köszi!  ;)

Én a szőnyeget egy szőnyeges haverommal szoktam csináltatni, kiválasztom a szőnyeget, kivágja és körbeszegi olyan színnel amivel akarom. Ha érdekel írjál PÜ-t.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3478 Dátum: 2009.05.28 22:48:03 »
Az mitől lehet ha araszolok (pl. dugo) és 1 illetve 2 be ha kicsit gyorsítok és utána leveszem a gázról a lábamat akkor kicsit rángat. Olyab mintha leugranák a kuplungról, de nem mert 2esbe is olyan 1300-1600 környékén is csinálja mikor már rég nincs a kuplung közelében a lábam(meg persze 1be is). Egyszer olvastam vmi hasonlót de nem rémlik hogy ez kuplungtárcsa hiábra utal-e vagy sem. Ha esetleg tud vki mondani valami bővebbet meg azt hogy kb mennyi lenne a generál azt megköszönném, mert igazából ha drága és kárt nem csinál ha így marad akkor együtt tudok így élni vele még egy darabig míg nem m1 szervízbe, csak néha kicsit zavaró.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.29 19:55:48 írta ToMii »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3479 Dátum: 2009.05.29 00:45:23 »
Az mitől lehet ha araszolok (pl. dugo) és 1 illetve 2 be ha kicsit gyorsítok és utána leveszek a gázról a lábamat akkor kicsit rángat. Olyab mintha leugranák a kuplungról, de nem mert 2esbe is olyan 1300-1600 környékén is csinálja mikor már rég nincs a kuplung közelében a lábam(meg persze 1be is). Egyszer olvastam vmi hasonlót de nem rémlik hogy ez kuplungtárcsa hiábra utal-e vagy sem. Ha esetleg tud vki mondani valami bővebbet meg azt hogy kb mennyi lenne a generál azt megköszönném, mert igazából ha drága és kárt nem csinál ha így marad akkor együtt tudok így élni vele még egy darabig míg nem m1 szervízbe, csak néha kicsit zavaró.
Ennek sok oka lehet. Csak hogy néhányat felsoroljak:
- koszos légszűrő
- régi, sokat futott gyertyák
- eldugult benzinszűrő
- bug az ECU-ban

Javaslatom:
A fentiek megvizsgálása. Ha minden tiszta és új, akkor lehet az ECU-tól. Javasolt lenne egy ECU reset. Ezt már leírtuk többször a fórumon, keress rá. ;)

Pontos árat meg addig nem lehet mondani, amíg nem tudni, hogy mi a hiba. Lehet, hogy ECU resettel 0 Ft. Az is lehet, hogy szervízelni kellene a kocsit, az már lehet akár 50.000 is...