Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678659 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10005 Dátum: 2015.09.26 20:33:12 »
Nem látok nagyfesz kábelt az elosztóba bemenni. Lehet hogy a trafó benne van az elosztóban?

Igen, akkor a gyújtásod /is?/ japán! :clap:
Akkor hátha vannak hozzá értők, mert részemről passz...!

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10006 Dátum: 2015.09.26 20:45:55 »
Láttam a 3 csavart ami tartja a fedelet.  Az érdekelne, van-e buktatója a levételnek, pl. valami apró alkatrészek kipotyoghatnak, egy rugó elugorhat stb.

Elég öreg vagyok már, még skodán, zsigulin és társaikon cseréltem sokszor fedelet és komplett elosztót is. Most a lehetőségeim is szűkösebbek (lakótelepi parkolóban való szerelés) meg az autó már nem hobbi, hanem munkaeszköz.
Nyugodtan leveheted a fedelet, nem fog kipotyogni semmi. Esetleg megtisztogathatod/fújkálhatod a motor körüli el. csatlakozókat.Lehet hogy segit.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10007 Dátum: 2015.09.27 14:18:57 »
Az mit jelent, hogy ''aztán ezt a számot lehet tovább bontani''?
A kisasolt cikkszámot keresem mondjuk WV alkatrészként? Ebben /sem/ vagyok járatos, de ha segítesz megérteni, megköszönöm!

A jobb autósboltban felajánlanak több márkát, amiket különböző gyártóktól más-más minőségben kapsz meg nyilván ártól-gyártási helytől is függően.
Ahol egy árat mondanak csak és felháborodnak, hogy választani szeretnél, ott meg kell köszönni a fáradozást és továbbállni! :)

Amúgy komolyabb autósboltok szélesebb választékot biztosítanak, egyféle alkatrészt több helyről tudnak rendelni, adott cikkszámú termékre több alternatívát ajánlanak.


DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10008 Dátum: 2015.09.27 20:06:21 »
A jobb autósboltban felajánlanak több márkát, amiket különböző gyártóktól más-más minőségben kapsz meg nyilván ártól-gyártási helytől is függően.
Ahol egy árat mondanak csak és felháborodnak, hogy választani szeretnél, ott meg kell köszönni a fáradozást és továbbállni! :)

Amúgy komolyabb autósboltok szélesebb választékot biztosítanak, egyféle alkatrészt több helyről tudnak rendelni, adott cikkszámú termékre több alternatívát ajánlanak.

Világos, mint néger fenekén a májfolt!  :lol:
Ha tutira tudom, mit akarok venni, némely autóalkatrész webshopban olcsóbban hozzájutok, mint a környékbeli autósboltok bármelyikében. :sorcerer:

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10009 Dátum: 2015.09.28 11:37:52 »
Üdv. Nem tudja valaki hogy 1995-ös 1.6 carinához melyik hosszuságú kézifékbowden kell?  "Hossz 1/hossz 2 [mm]:1780/1488

Beépítési oldal : hátsó
Beépítési oldal : bal

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10010 Dátum: 2015.10.02 11:43:15 »
Sziasztok Carinások!Minden hibátlan,azaz majdnem..egyszerre eltévedt a bal első és hátsó helyzetjelzőm.csatlakozások jók,izzók jók.Hol lehet lebiztosítva tudja valaki?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10011 Dátum: 2015.10.03 23:26:16 »
Sziasztok Carinások!Minden hibátlan,azaz majdnem..egyszerre eltévedt a bal első és hátsó helyzetjelzőm.csatlakozások jók,izzók jók.Hol lehet lebiztosítva tudja valaki?

üdv!

Kormány alatti biztidobozban lesz!


pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10013 Dátum: 2015.10.05 18:50:26 »
üdv!

Kormány alatti biztidobozban lesz!

Köszönöm,holnap megnézem ha nem leszek hulla....  ::)

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10014 Dátum: 2015.10.06 22:26:15 »
Mesterek!  ::)
Kellemes kis dologba ütköztem... persze amikor az ember elkezdené végre használni az autóját akkor kezdi megtalálni a fincsi dolgokat.
1.) Ablakmosó tartály ott ahol a fehér ragasztó van, egy szép csíkban szinte szétporlad :( zöld jelölés
2.) Motorhűtő folyadék tartály... itt több bajom is van.
ELSŐNEK IS ott ahol a jobbrább lévő képen arra a fém csúszkára rátolod, konkértan szétvágta teljesen a műanyagot így orrán száján folyik most a hűtővíz, annyira hogy a cső vége már bele se ér ha leürül....
GONDOLOM az ami most benne van az nem is az odavaló tartály, mert én inkább egy háromszög alakút tudok odaképzelni és nem egy ilyen kis dobozkát amit alig lehet oda befeszegetni... ...

SZÓVAL A KÉRDÉSEIM A KÖVETKEZŐK LENNÉNEK:
-Jól sejtem hogy az marhára nem a gyári/típus azonos tartály?
-Nincs valakinek elfekvőben valamelyik tartály a 2 közül?
-Hol tudom pótolni őket? merre keresgessek hogy ne valami tök más típust keressek esetleg cikkszám...
-Legvégső esetben javíthatóak e ezek a dolgok?

Szóval kellemes de egyszerre 2 dühítő dolog előtt állok...
Köszi mindenkinek a segítséget...

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10015 Dátum: 2015.10.06 22:46:38 »
Azt hiszem megtaláltam... ez lenne az eredeti?
http://www.japancar.ru/jc/view/parts/P279320869.html

Na ilyet hol találni?
Ennek a cikkszáma: 16470-74230

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10016 Dátum: 2015.10.07 00:20:26 »
üdv!

Igen ez az eredeti kiegyenlítő tartály! Általában ép mindenkinek, ritka kivétellel.
Az ablakmosó van újan is, de kisebb térfogatú és nem pontos a felfogatás helye... Bontva repedt lesz mind!  :helpsmilie:

pálfy csaba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10017 Dátum: 2015.10.07 09:12:13 »
A nyavalya törje ki,jók a biztik sajna,mint az izzók is de most veszem észre hogy a pirittyelőm se szokott már menni,a világításra figyelmeztető kiszálláskor..Hétvégén lesz program... :hmmmm:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10018 Dátum: 2015.10.07 09:21:57 »
Azt hiszem megtaláltam... ez lenne az eredeti?
http://www.japancar.ru/jc/view/parts/P279320869.html

Na ilyet hol találni?
Ennek a cikkszáma: 16470-74230


Szia nekem van elfekvőben  ;)

Írj privit,ha érdekel
Today Tomorrow Toyota

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10019 Dátum: 2015.10.13 16:56:51 »
Hideg indításkor szaggatottan jár a motor,ez kb 1-2 percig tart! Ha bemelegszik minden ok! Nos ezt eddíg nem csinálta!  Mondták hogy tisztítsam meg a fojtószelepház alatt lévő szelepet féktísztítóval. Megtettem de semmi változás! Mi lehet a probléma forrása? Ha valakinek volt hasónló gondja ,megköszönném a segítséget! Jönnek a hidegek !!