Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678653 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9705 Dátum: 2015.03.04 10:35:33 »
CarrinaE!

Gratulálok, te is egy lelkes Carina tulajdonos vagy, tartsuk életben ezt a szép szokást!!!  :clap: :clap:

Carina wagon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9706 Dátum: 2015.03.06 17:34:58 »
Üdvözlök mindenkit, tudja valaki OFFDAY elérhetőségét? Felszokott még bukkani itt az oldalon? Most vettem egy carinát és lám-lám krrrrrrrrrr miután lecseréltem benne az olajat! Neki végül a dugózás segített csak ugye? Szerintetek érdemes lenne 5w40 helyett 10w40et tenni bele vagy valami kenés javító adalékot? Az enyém nem kerreg olyan borzasztóan csak azért hallani és nem tudom meddig érdemes ezzel így járni.

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9707 Dátum: 2015.03.09 19:47:00 »
Sziasztok,

A mai nap rossz hírrel fogadott a szerelőm. A 97-es 2.0ás drágaságom féltengely belső csuklója megunta a sok éve tartó használatot. Sajnos a szerelőm megérzése nem csalt miszerint nem lehet kapni ilyet után-gyártottan csak komplett féltengelyt  horroráron, valakinek ötlete mit csináljak? Vagy esetleg van valakinek bontottan eladó féltengelye?


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9708 Dátum: 2015.03.10 18:20:52 »
üdv Fred!

Keress bontóban, beépítési garival, vagy Zé Balázstól itt a fórumon!

Senki Alfonz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9709 Dátum: 2015.03.15 10:17:06 »
Szevasztok!

A motorhibát jelző kis piktogram a műszerfalon jelez, miközben semmi hallható ,vagy érezhető probléma nem jelentkezik... Milyen problémákat jelezhet ki ez a jelzés? Esetleg csak érintkezéshiba is lehet?

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9710 Dátum: 2015.03.15 13:05:51 »
Szevasztok!

A motorhibát jelző kis piktogram a műszerfalon jelez, miközben semmi hallható ,vagy érezhető probléma nem jelentkezik... Milyen problémákat jelezhet ki ez a jelzés? Esetleg csak érintkezéshiba is lehet?

Szia!
 A "Carina" topikban keresd meg és tanulmányozd tisztelt fórumtársunk  #25242 sz. bejegyzését! Ő szépen összegyűjtötte a fontosabb dolgokat.
 Ha mégis kérdésed akadna, tedd fel bátran!

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9711 Dátum: 2015.03.15 14:24:55 »
Sziasztok, Mindenki!
 Keresgetek, de sehol nem találok leírást, hogyan lehet a kormány szervót légteleníteni az E Carinán.
Talán nem is igazán kell,mert légteleníti a szivattyú?!
 A történet az, hogy lecseréltem Castrol Transmax Dex III-ra a kormányműből az olajat /kocsi eleje emel, motor áll, szervo olaj visszatérő ág edénybe, utántöltés közepette kerekek jobbra-balra koppig.. tiszta olajig../
 Talán azóta akad a kormány és mintha levegő lenne a kormány munkahengerben vagy a hidraulika csövekben, szörcsögő hangot hallani a kormányműből.
 Segítségeteket előre köszönöm!  :helpsmilie:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9712 Dátum: 2015.03.15 15:21:50 »
üdv DS65!

Miután visszakötöttél minden csövet a helyére, és az előírt mennyiséget beletöltötted, addig tekergesd a kormány (lehetőleg felelmelt kerekekkel) amíg könnyen nem jár, felfelé a tartály irányába kidolgozza a levegőt magából!

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9713 Dátum: 2015.03.15 18:51:56 »
üdv DS65!

Miután visszakötöttél minden csövet a helyére, és az előírt mennyiséget beletöltötted, addig tekergesd a kormány (lehetőleg felelmelt kerekekkel) amíg könnyen nem jár, felfelé a tartály irányába kidolgozza a levegőt magából!

 Üdv Kamikaze!

Köszönöm a tanácsod, ma újra elvégeztem a légtelenítő procedúrát, de sajnos nem hozott semmi változást! Már-már attól tartok, hogy valami karmantyú féleség mehetett tönkre benne :cry:! Nem recseg a kormánymű, szerintem lógása sincs sehol, csak a kormányt ill. felemelt két kereket tekerve / utóbbit horizontálisan ;)/ szakaszosan megnehezül, ekkor folyadék résáramlásféle hang hallható a kormányműből.
A megnehezülés nem tudom mitől lehet; talpasok, toronycsapágyak jók. Mégiscsak kormánymű mechanika?
201 ezer km van benne, pesti előéletében 110 ezret futott, nálunk becsben éli éveit lassan 10 éve. Abszolút tanácstalan vagyok...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9714 Dátum: 2015.03.15 21:28:35 »
 :hmmmm:

Azt írod, hogy "talán azóta"..
Most a csere óta ilyen vagy előtte is ilyen volt?  :szemez:

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9715 Dátum: 2015.03.16 01:43:02 »
:hmmmm:

Azt írod, hogy "talán azóta"..
Most a csere óta ilyen vagy előtte is ilyen volt?  :szemez:

Mikor anno cseréltem a szervoolajat, a keréknél fogva hajtattam át a lét, akkor szépen mozgott minden. A rendszer normál szintre lett töltve, később kezdte a hülyeséget. Eleinte a jobb oldali talpasra gyanakodtam, mert az lógott már, de annak cseréje után sem lett javulás. Ma megpróbálom még egyenként lekötni az irányító karokat, kizárni az első felfüggesztés hibát, de szerintem nem ott lesz a bibi. Az a hülye priccolós-sziszegős, tocsogós, bugyogós/nem női fehérnemű :lol:/ hang foglalkoztat, ami a kerekek kormányzás irányban mozgatásakor -főleg egyenes állásban- hallható a kormánygépből; ezt "seprűnyél-fonendoszkóppal" le is ellenőriztem. Egyelőre eszem, ....om megáll...

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9716 Dátum: 2015.03.16 11:14:00 »
Vezetőkarok lekötve, minden fél kormányfordulatnál érezhető a nehezülés, ekkor hallható a fent leírt hang.
Esetleg tud valaki segíteni, hol találok Carina kormányműről robbantott ábrát?
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.16 11:24:36 írta DS65 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9717 Dátum: 2015.03.16 12:17:44 »
Épp most szedtem le Toyodiy-ről, de a kormánymű házi bolygatását nem javaslom, mert a fék mellett ez a legfontosabb biztonságtechnikai berendezés az autóban, nem lehet hibázni!!!

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9718 Dátum: 2015.03.16 12:37:43 »
Motorolaj kérdés gondolom 100adszor
Lehet unjátok már a kérdést. De milyen olajat rakjunk a motorba úgy hogy nem tudjuk mi volt benne?
10w40 vagy 5w40?
Mert talán pont itt olvastam hogy nem ajánljátok a 10w40et?? de lehet e túl sok infóból amit próbálok összeszedni már belekavarodtam :D
Bocsi még1x az ismétlős kérdésért

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9719 Dátum: 2015.03.16 22:45:16 »
Motorolaj kérdés gondolom 100adszor
Lehet unjátok már a kérdést. De milyen olajat rakjunk a motorba úgy hogy nem tudjuk mi volt benne?
10w40 vagy 5w40?
Mert talán pont itt olvastam hogy nem ajánljátok a 10w40et?? de lehet e túl sok infóból amit próbálok összeszedni már belekavarodtam :D
Bocsi még1x az ismétlős kérdésért
valaki írta itt a fórumon, hogy az olaj az vallás, ezen jót nevettem, de milyen igaz, ha beleolvasol az olaj topic-ba pl. rögtön érződni fog!
Én egy ideje ezt használom:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=0&cikkkod=EXTREME_s11_5L+*PR&keres=extrem
Szerintem 5 liter 5w-40-es motorolajért ami nem is rossz minőségű 4463 Ft tuti ár-érték arány győztes, de ha valaki mást szeret/ne nekem 8!  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...