Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679502 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8505 Dátum: 2013.04.20 21:40:39 »
Egy tipp, talán bejön!Az ac -nek szinte biztos hogy külön van biztije,ahogy a villamosságis mondja.Én nem a fék-nél keresném a hibát.Hirtelen félezéskor,a tanban ,,löttyen"egy nagyot a benzin.Nem lehet esetleg hogy valami szigetelés sérült az szivattyúnál.és a felcsapódó benzin okoz zárlatot?Könnyű kivenni a szivattyút,talán látható valami sérülés,vagy esetleg áramot adva neki,benzinbe meritve lehetne tesztelni.Ha megpróbálod nagyon vigyázz nehogy szikrázzon valami,az benzinnél nem egézséges.Egy darab benzincsőből lehet szívó,és visszavezetőcsövet csinálni.

 ,könnyű kivenni a szivattyút'  gyengébbek kedvéért leírnád,hogy hogyan kell?

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8506 Dátum: 2013.04.20 21:46:43 »
Még annyi Szabolcsnak,hogy az ac- tól jövő vezetékek,legalábbis a japán Carinánál,a bal oldali küszöbnél vannak előrevezetve.Ha leveszed a küszöb felső részén a takaróműanyagokat,végig tudod nézni a vezetékeit,nincs e valami szakadás,ami zárlatot okozhat.Bal oldalt,az A oszlop alsó részén van egy,nálam kék színű műanyag csatlakozó,ahova bemennek a vezetékek.Az ac testvezetéke,ez alatt van ,a műanyag csatlakozó,egyik tartócsavarjához fogatva.Én ezt a csatlakozót egyszer levettem,hangszórószerelés miatt,és nem vettem,észre hogy becsúszott a test,a többi vezeték közé.Aztán nem ment az ac.A millió vezeték között,a szűk helyen,nem láttam,és majdnem egy délelőttöm ráment mire rájöttem mi a gond.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8507 Dátum: 2013.04.20 21:52:53 »
Köszi reggel megnézem. Nálam az AC működik amïg el nem füstöl a bizti.
AC-t hogyan veszem ki?

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8508 Dátum: 2013.04.20 22:10:54 »
,könnyű kivenni a szivattyút'  gyengébbek kedvéért leírnád,hogy hogyan kell?
A hátsó ülés,alsó részét kivéve,találsz egy szürkés színű,lemezburkolatot.Azt levéve,már látod is az ac-t:http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1997_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-BEMDKW_2211.4.html A csavarokat kivéve,csöveket lekötve(egy kis benzin folyni fog)csatlakozót széthúzva, ki tudod emelni a szivattyút.
A vezeték,csak egy ötlet,elméletileg nem mozoghat,mert rögzitve vannak,de egy hirtelen fékezéskor,megmozdulhat egy,főleg sérült vezeték is,ami letestel és kiverheti a biztit.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8509 Dátum: 2013.04.20 22:22:56 »
Tényleg egyszerű ( még nekem is menni fog) kivenni, nálam a hátsó ülés előre billenthető.  Holnap meglátjuk, hogy mi újság. Remélem megtalálom a hibát. És talán a segítségére kel meg is tudom javítani.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8510 Dátum: 2013.04.21 14:28:01 »
Sziasztok.

Benzinpumpát kivettem, semmi jele hibának szépen működik. Így már csak a vezeték lehet valahol megsérülve, de azt sajnos én nem tudom kimérni.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8511 Dátum: 2013.04.21 15:30:58 »
ABS kizárva. Valaminek mozdulnia kell ahoz hogy zàrlat legyen de ni lehet az? Álló helyzetben behúzott kézifékkel előre- hátra hintáztava a motor szinte alig mozdul és nem jelenkezik a hiba. Kicsit gurulok majd hirtelen fék mínusz 1 bizti. :wacko: valakinek ötlet?

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8512 Dátum: 2013.04.21 20:04:10 »

Feladtuk egyenlőre. A benzinpumpát sikerült teljesen kizárni, az jó. Csak valami vezeték hiba lehet.  Talán.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8513 Dátum: 2013.04.21 20:32:58 »
Vezetékhibát viszont csak szerelővel tudom csak kiméretni, nekem sem műszerek se tudásom nincs hozzá. Tehát várnom kell mïg lessz rá ideje vagy kedve hozzá. Valahogy nem kapkodnak az efféle munkákért.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8514 Dátum: 2013.04.22 20:11:55 »
 :eek: meglepő módon ma bármit csinálhattam nem állt le a moci.
Talán valami olyat mozgattam meg tegnap ami eddig letestelt és most más pozícióba került ezáltal megszünt a probléma. Vagy a második lehetőség,hogy meggyógyult! :clap:

,x' akta.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8515 Dátum: 2013.04.22 20:29:40 »
Üdv!

Ez jó hír!
Viszont egy szerelő szavaival élve: "Ezek nem szoktak csak úgy megjavulni".

Lehet, hogy tényleg a benzinpumpa vezetékeinél van kopás. Nem lehet kifűzni őket úgy, hogy rögtön behúzóval együtt kifűzni, aztán gyorsan vissza is húzni?

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8516 Dátum: 2013.04.22 20:39:32 »
Háààt nemtom. :no:
Nekem ez önállóan nem megy az tuti!
Talàn holnap jön az építkezésre villanyász vagy gyengeáramos szerelő, ha tudok ráméretek valamelyikkel hátha kiderül valami.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8517 Dátum: 2013.04.22 21:44:27 »
Háààt nemtom. :no:
Nekem ez önállóan nem megy az tuti!
Talàn holnap jön az építkezésre villanyász vagy gyengeáramos szerelő, ha tudok ráméretek valamelyikkel hátha kiderül valami.

Ha lekopott a szigetelés, de nem ér testhez, akkor nem tudom, mit tudna mérni  :no: Kíváncsi vagyok, mi lesz  :otlet:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8518 Dátum: 2013.04.22 21:56:00 »
Ha lekopott a szigetelés, de nem ér testhez, akkor nem tudom, mit tudna mérni  :no: Kíváncsi vagyok, mi lesz  :otlet:


Ha lesz ideje megvárni, a  kábelek mozgatásával elő tudom idézni a zárlatot akkor nyertem! Gondoltam 1 próbát megérne. Vagy bejön vagy nem. Nincs más ötletem.   :hmmmm:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8519 Dátum: 2013.04.22 22:06:23 »
Attól hogy most nem rosszalkodott még nem vagyok nyugodt. Bármikor jelentkezhet megint mivel csak véletlenül szünt meg,  és az kellemetlen meg veszêlyes is ha csak úgy leáll.