Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680437 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8265 Dátum: 2013.03.03 21:50:00 »
ha a fórum keresője normálisan működne,
Főzzünk azzal ami van  :hug:

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8266 Dátum: 2013.03.04 07:29:49 »
Sajnos vizesedik,vagy párásodik a csomagterem.Mit csináljak vele? Próbálom néha szellőztetni,de sokat nem tudom nyitva hagyni.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8267 Dátum: 2013.03.04 09:01:24 »
Sajnos vizesedik,vagy párásodik a csomagterem.Mit csináljak vele? Próbálom néha szellőztetni,de sokat nem tudom nyitva hagyni.
Esetleg béleld ki a gumikédert, mint Ed Csájna  ;)

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8268 Dátum: 2013.03.04 11:54:12 »
Nekem a lökhárítók alatti szellőzőrácsoknál jött be a víz a csomagtartóba. A kárpitot kibontva belülről körbe tömítettem őket, utána megszűnt a beázás.   :clap:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8269 Dátum: 2013.03.04 18:10:30 »
a lökhárító alatti lukak nem a szellőzés miatt vannak ott? Vagy ha csukod le a csomagtartót akkor nee legyen nagy ellenállása Ja a tanksapkám sem szelel.Ha tankolok rendesen ssziszeg.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8270 Dátum: 2013.03.04 20:10:58 »
Pont az ilyen ismétlődő hibák miatt gondolom, hogy jó lenne az évek alatt összegyűlt tapasztalatokat, informatív javítási módokat előkeresni és könnyen átlátható formába önteni - mint például a csináld magad topicban :hmmmm: Tudom, hogy ennek a topicnak a neve épp ez, de közel 600 oldalon már nehéz a visszakeresés. Vélemény?
Az ötlet zseniális. Én már egyszer ebbe bele buktam itt. Remélem te több szerencsével jársz!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8271 Dátum: 2013.03.04 22:40:46 »
Sajnos vizesedik,vagy párásodik a csomagterem.Mit csináljak vele? Próbálom néha szellőztetni,de sokat nem tudom nyitva hagyni.

Nálam is beázott egyszer eső után a csomagtartó, a pótkerék helyén állt a víz kicsit.
Rájöttem, hogy a gumikéder összeeresztésénél tudott befolyni, éppen a zár magasságában. Az idő összezsugoritotta kissé a kédert és nem ért össze teljesen, ezt kellett kijavitani és azóta száraz!  ;)

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8272 Dátum: 2013.03.05 06:40:11 »
Körbe nézem jobban a csomagtartót.De szerintem az oldalán jön be a víz.Mikor raktam fel a lökhárítót /mert nem volt mikor megvettem/ott kívülről volt némi anyag.Fólia szerű.Valszeg az a hiányosTalán azért van kívülre téve,mert az onnan érkező vizet megfogja.Ha pedig csukod a csomagtartót,kifelé engedi a levegőt távozni.De ez lehet csak az én elméletem?


g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8274 Dátum: 2013.03.05 07:20:48 »
a lökhárító alatti lukak nem a szellőzés miatt vannak ott?
Hűtött csomagtartó. Így olvastam egy régi prospektusban

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8275 Dátum: 2013.03.05 07:31:18 »
nem inkább a légnyomás miatt.
mikor bebaxod az ajtót,ne szakadjon ki a dobhártyád!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8276 Dátum: 2013.03.05 07:43:03 »
A Ford transitom D oszlopán lévő hátsó szellőzője is ilyen gumimembrános 'izé'.
De tényleg így volt leírva, oda is voltam hogy milyen tutko autóm van, Mondtam is a feleségemnek, hogy a sört ott kell tartani.  ::)

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8277 Dátum: 2013.03.05 09:01:07 »
Körbe nézem jobban a csomagtartót.De szerintem az oldalán jön be a víz.Mikor raktam fel a lökhárítót /mert nem volt mikor megvettem/ott kívülről volt némi anyag.Fólia szerű.Valszeg az a hiányosTalán azért van kívülre téve,mert az onnan érkező vizet megfogja.Ha pedig csukod a csomagtartót,kifelé engedi a levegőt távozni.De ez lehet csak az én elméletem?
Jól gondolod, a túlnyomás levezetése a funkciója. Nekem ennek a szellőzőnek a kerete és a kasztni között jött be a víz, de tömítés után megszűnt a probléma.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8278 Dátum: 2013.03.05 09:12:02 »
Sziasztok megint megált a kicsike. Valamiért nem szeret korán kelni. A múlt pénteki eset megoldódott gyújtáseloszto fedél és rotor cserével. Ma reggel pedig egy biztosíték cserével. Azt mondja a szerelő, hogy a
Hal jeladó zárlatos ezért csapja ki. Lehetséges ez?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8279 Dátum: 2013.03.05 11:58:01 »
Az ötlet zseniális. Én már egyszer ebbe bele buktam itt. Remélem te több szerencsével jársz!
Minden hsz jobb alsó sarkában van egy Jelentés moderátornak rész. Erre nyomjatok rá azoknál a dolgoknál, amiket szeretnétek, hogy a Csináld magadba! bekerüljenek, van megjegyzés rész, ezt be is írhatjátok oda és amint olvassuk, be is kerül oda! Pontosan ezért készült az a topicrész! :otlet: