Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677672 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8100 Dátum: 2012.12.25 20:27:09 »
Nem tudom már, hol. ki írta, hogy szevizelés után gondja lett a magas alapjárattal. Aztán javasolunk itt mindent neki, köztük a fojtószelepház tisztítását is, ami nem káros, de többnyire nem sokat segít.

Nemrég olvastam egy esettanulmányt ott egy 1.2-es daewoo kalos-sal jártak ugyanígy, csak utána mindent kicseréltettek szerencsétlen tulajjal.
A megoldás az volt, hogy ott a hajtóműház szellőztetésért felelős PCV szelepet fordítva is be lehet szerelni, be is tették úgy. A carina-nál ez nem megy, de ami ettől is érdekesebb, hogy az olajsártól megragad és alapjáraton sem zár. Ez aztán okoz emelt alapjáratot, amivel nem tud a motorvezérlő sem mit kezdeni vele.
Tessék tehát a PCV szelepet is kitisztítani, nem csak a fojtószelepházat, alapjárat állítót, stb-t!!!

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8101 Dátum: 2012.12.25 22:10:42 »
Csapot nem írtad, vagy nem láttam...? De ez elég banális lenne  :surrender:
Akkor a két középső nyílást egyszerűen eldugaszoltad? Azt hittem, hogy valami lapáton kell körbe szivacsszalagot ragasztani. El tudnád mondani, hogyan lehet egyszerűen lebontani a középkonzolt, hogy meg tudjam csinálni?
Ha bele tudnál vágni egy vékony gumiból egy keretet mint a szivacs volt, akkor jó lenne, vagy az egész pillangószelep felületére (belülről) filc anyagból ráragasztani. Nekem nem volt erre a hideglevegőre szükségem, ezért dugaszoltam el fixre.
Úgy kell levenni, hogy bele nyúlsz a méllyedésébe (amibe az apróságokat dobáljuk) jobb kézzel, fölfelé, majd magadfelé mozgatva húzod. A bal körmeiddel alányúlsz. A 4 sarkán vannak a patentok. Csak ügyesen. Nem kell csavarhúzó, mert csak összekarcolnád.  Utána, már látni fogod.
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8102 Dátum: 2012.12.25 22:16:24 »
Ez azt jelenti, hogy az utastér fűtését csak azzal szabályozzák, hogy a hőcsrélőn átengedik-e a levegős, vagy megkerülve.
Ergó, tekintve, hogy a hőcserélődön átmegy a víz, én azt gyanítom, hogy a rendszer nem mozgatja a terelőlapot. Sajnos ehhez két helyen is meg kell bontanod  a rendszert. Egyik a középkonzol, rádió egységet ki kell húzni és megnézni, hogy a bowdent mozgatja-e rendesen a tekerő gomb. Ha igen akkor a bowden másik vége lehet kimozdulva a helyéről, mert ugye a bowden úgy tud mozgatni, hogy a háza fixre van rögzítve, egy lemez alá van bedugva, és abban mozog a drót lehetőleg szabadon.
Ezeket kell megnézni, hogy teszik-e a dolgukat. szerintem ott lesz a gond.
Igen, nincs benne fűtéscsap. Amikor a radiátort kiszereltem, láttam felette terelőlapot, de az mozgott. Úgy láttam a bowdenek rendben vannak.
Köszönöm a segítséget, de szerintem az lesz a legjobb, ha kitisztítom trisóval a rendszert és rendesen kinyomkodom a buborékokat a rendszerből.
A következő is Toyota lesz.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8103 Dátum: 2012.12.26 11:18:19 »
Igen, nincs benne fűtéscsap. Amikor a radiátort kiszereltem, láttam felette terelőlapot, de az mozgott. Úgy láttam a bowdenek rendben vannak.
Köszönöm a segítséget, de szerintem az lesz a legjobb, ha kitisztítom trisóval a rendszert és rendesen kinyomkodom a buborékokat a rendszerből.
Mozgott a terelőlap,vagy mozgatta a bowden,amikor tekergetted a forgókapcsolót?Nem tudom volt e róla szó,de a termosztátot megnézted,rendesen van beszerelve,pöcök felfelé?Régi 87-es Corollámmal volt ilyen gond.Én tömény vízkőoldót öntöttem bele.csak a radiátorba,a lekötött csöveken keresztül,hagytam benne állni,pár órát,aztán forró vízzel átöblítettem.Használt,lett fűtés!A trisót anno,alkatrészek tisztítására használtuk,de úgy hogy egy nagy kádba raktuk az alkatrészeket,aztán víz, trisó,és az egészet felfőztük.Nem tudom hogy hidegen milyen hatása van,de felfőzve gyönyörűen letisztított mindent.Az alumíniumot nem bántotta,de nem tudom hogy a vízszivattyú,tömszelencéjét nem fogja e károsítani.Lehet hogy érdemes lenne csak a radiátort,forró trisós vízzel átöblíteni.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8104 Dátum: 2012.12.26 20:11:03 »
Mozgott a terelőlap,vagy mozgatta a bowden,amikor tekergetted a forgókapcsolót?Nem tudom volt e róla szó,de a termosztátot megnézted,rendesen van beszerelve,pöcök felfelé?
Mozgatta a bowden a terelőlapot. Igen-igen.
Milyen pöcök van a termosztáton??? Szerintem jól működik. Felmelegszik a motor és a mutató megáll tökk vízszintesen. Onnan soha nem ment felfelé, vagy lefelé.
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8105 Dátum: 2012.12.26 21:10:29 »
Mozgatta a bowden a terelőlapot. Igen-igen.
Milyen pöcök van a termosztáton??? Szerintem jól működik. Felmelegszik a motor és a mutató megáll tökk vízszintesen. Onnan soha nem ment felfelé, vagy lefelé.
Az egyik javítási így mutatja, ahogy mellékelem.
Sajnos én sem figyeltem anno, de a jelek szerint jól állhat, mert mindig jól működik, hála Istennek  :)
Állítólag ha rosszul áll, levegős maradhat a rendszer  :hmmmm:

[a csatolmányt egy admin törölte]

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8106 Dátum: 2012.12.26 21:31:58 »
Nem tudom már, hol. ki írta, hogy szevizelés után gondja lett a magas alapjárattal. Aztán javasolunk itt mindent neki, köztük a fojtószelepház tisztítását is, ami nem káros, de többnyire nem sokat segít.

Nemrég olvastam egy esettanulmányt ott egy 1.2-es daewoo kalos-sal jártak ugyanígy, csak utána mindent kicseréltettek szerencsétlen tulajjal.
A megoldás az volt, hogy ott a hajtóműház szellőztetésért felelős PCV szelepet fordítva is be lehet szerelni, be is tették úgy. A carina-nál ez nem megy, de ami ettől is érdekesebb, hogy az olajsártól megragad és alapjáraton sem zár. Ez aztán okoz emelt alapjáratot, amivel nem tud a motorvezérlő sem mit kezdeni vele.
Tessék tehát a PCV szelepet is kitisztítani, nem csak a fojtószelepházat, alapjárat állítót, stb-t!!!
Nagyon jó tipp, köszi b.c.!
Carinánál talán gondoltak rá, hogy ne lehessen megfordítani, mert akkor meg is fordítja egy-két jóember  :nonono:
Azért párszor már segített szerintem a "sima" pucolás is, de ez a hab a tortán :yes:

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8107 Dátum: 2012.12.28 02:40:27 »
Az egyik javítási így mutatja, ahogy mellékelem.
Sajnos én sem figyeltem anno, de a jelek szerint jól állhat, mert mindig jól működik, hála Istennek  :)
Állítólag ha rosszul áll, levegős maradhat a rendszer  :hmmmm:
Köszönöm!
Ez egy jó tipp :clap:
A következő is Toyota lesz.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8108 Dátum: 2012.12.30 10:39:45 »
Üdv mindenkinek.Most vettem 1 97 es arinát.1.6 benzin szedan.Most készítem fel műszakira.Kicsit elhanyagolták.Féktárcs és fékbetét cserén már túl vagyok.vonóhorgot és hátsó lököst tettem rá.a lökös meg sem volt.a jobb első ajtómotorom működik,de csak kicsit mozgat,tehát nem zár és nyit.Cserés vagy lehet javítani? Az első ablakemelőm is szét van esve.Már találtam bontottat,de találtam olyat,ahol javítják.Nem tudom mi lenne a jobb.6 évig előtte landcruiserem volt,89 es.Márkahű maradok.ár a 2 nem 1 kategória...De azttudom,550 ezer kilométernél még nem volt kartelgáza.500 ezernél még a gyári hónolás látható volt a hengerekben.igaz,4000cm volt,td.De bízom abban,hogy ez sem lesz roszabb.a japker bontóban van ismerős,Ö mondta,nagyon nem adnak el bontott és új alkatrészt ezekhez.Mert nem kell.
A gyári rádió helyére hogyan lehet tenni újabb kivitelű sd-s rádiót?Milyen felfogató konzol kell hozzá? Mert amit adnak eredetileg,azt szerintem nem lehet csak úgy felfogatni oda.

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8109 Dátum: 2012.12.30 16:05:31 »
Sziasztok!

A párás idő miatt a napokban ellenőriztem a ajtó gumikédereimet és azt vettem észre a sedan Carinámon, hogy a két hátsó ajtó gumikédere ugyanúgy van leszakadva.
Kíváncsi vagyok, hogy más sedan carinákon is így néz-e ki a hátsó gumikéder. Más is tapasztalta ezt vagy csak pechemre mindkét ajtón ugyanúgy szakadt le az évek során a gumi?

A gumikéderem: http://kepfeltoltes.hu/121230/DSC_0730_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8110 Dátum: 2012.12.30 18:16:50 »
szerintem az a gyári profilja, ilyenre van vágva.
Én nem látok szakadást. Így zár rendesen.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8111 Dátum: 2012.12.30 18:19:10 »
Az enyém is ilyen  :yes:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8112 Dátum: 2012.12.30 18:34:32 »
hihetetlen egyébként, hogy a carina-sok milyen paranoiásak. Mindig azt hiszik, hogy valami gond van a géppel...
 [rohog]
Nem mondom, aki egyéb típusból ül át egy pár évig küzd vele, feltéve, hogy egy jó gazdás példányt vett, tényleg nincs vele komoly, meglepetésszerű gond. És nem hiszik el. Keresnek kutatnak, minden áron találni akarnak valamit, amit javítani akarnak.  [rohog]
Kérem, ennél az autónál ez a normális, hogy nem történik semmi. Innen indulunk!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8113 Dátum: 2012.12.30 18:58:04 »
...
Kérem, ennél az autónál ez a normális, hogy nem történik semmi. Innen indulunk!
Elhiszem, de ide szeretnék már elérni, talán sikerül  :hug:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8114 Dátum: 2012.12.30 19:16:32 »
nos, az az igazság, hogy mindenkinek elmondjuk, elmondom, hogy 94-95-st NE!
Most már tudod, te is!
Ezzel szemben már két kollégám is örömmel mesélte, hogy megvan végre a szuper autó, miután beszélt velem, hogy mire kell figyelni. Mindkettő 95-öst vett. Ilyenkor nem tudom, hogy velem van-e a gond.