Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680850 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

sanka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6645 Dátum: 2012.04.03 09:18:57 »
Remélem sikerülni fog!

Sikerült! :clap: Így tényleg egyszerűbb.   Köszi a segítséget!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6646 Dátum: 2012.04.03 12:40:18 »
Sikerült! :clap: Így tényleg egyszerűbb.   Köszi a segítséget!
Hála Istennek! Nagyon örülök  :clap:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6647 Dátum: 2012.04.06 13:02:32 »
Ha a hűtőventitek olyan mint a dízelben, akkor az a mágnes miatt forog "darabosan"
Mivel szét van borítva a gép  és téma volt a venti, ezt is szétszedtem mert én is bizonytalannak éreztem.
Önbeálló, és szerintem önkenő csúszócsapágyak vannak benne.
Ettől függetlenül kitisztítottam és hőálló zsírral megkentem.
Kézzel megforgatva halkabbnak tűnik.

Ma kipróbáltam a ventilátorokat, adtam rájuk feszültséget, de nincs veszélyes hangjuk!
A klimáé egy kicsit szénkefehangú, de semmiképpen nem csapágyas :D.
Kivenni elég bajos, csak hütövel együtt menne, mert a csavarok belerohadtak alul a ventilátorkeretnél...

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6648 Dátum: 2012.04.09 21:34:15 »
Hamarosan eladó lesz a Carinám.

2.0 Benzin/gáz 1995-ös GLi, fekete metál, MŰSZAKI VIZSGA.2012 04.07-N LETT RÁ CSINÁLVA szóval friss ropogós, korának megfelelő állapotban.
Fogyasztásról dióhéjban, ma mentem a kocsival le vidékre 450km-t 100-120-as tempóra 8,4l/100-as átlag jött ki gázból./gáz ára:243Ft/

Aki gazdaságos autót akar venni annak ajánlom.
Én céges autót kapok így nem lesz rá szükségem sajnos.
Még nem tettem fel sehova a kocsit de a héten fent lesz használtauto-n.

Ár:570eFt

caspian1@citromail.hu

üdv

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6649 Dátum: 2012.04.28 07:21:35 »
Egy kis segítséget kérnék!!!! Valami "morog" a váltóban olyan 40-50 km/h-tól lehet hallani. mi lehet ez??? Az olajszint: OK ! Októberben lett cserélve a váltóolaj Castrol TAF-X. Van esetleg valakinek a váltóról "robbantott" vagy bármilyen ábrája, rajza? Mielőtt szétszedem jó volna nagyjából rajz alapján belőni a hiba helyét!!!
:surrender:  :surrender:  :surrender:
KÖSZÍÍÍ!!!!!!!

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6650 Dátum: 2012.04.28 08:35:19 »
Biztos hogy váltó?Minden fokozatban csinálja?Gyorsitáskor,motorféknél ugyanolyan hangja van?Ha menet közben kirakod üresbe,akkor is van hangja?Lehet váltó,difi,kihajtás csapágya,kerékcsapágy.Esetleg féltengely,külső,vagy belső csuklója,bár ez kevésbé valószinű!Toyodiy oldalon van részletes robbantott ábrás rajz!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6651 Dátum: 2012.04.30 20:06:59 »
Egy kis segítséget kérnék!!!! Valami "morog" a váltóban olyan 40-50 km/h-tól lehet hallani. mi lehet ez??? Az olajszint: OK ! Októberben lett cserélve a váltóolaj Castrol TAF-X. Van esetleg valakinek a váltóról "robbantott" vagy bármilyen ábrája, rajza? Mielőtt szétszedem jó volna nagyjából rajz alapján belőni a hiba helyét!!!
:surrender:  :surrender:  :surrender:
KÖSZÍÍÍ!!!!!!!

Ez talán segíthet valamit:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/chassis/mt.pdf
Egyébként legközelebbi olajcserénél fogok beletenni Xado váltóadalékot. OFF Marutinál egész jól bejött. Oda elég volt egy tubus, ide kettővel kell majd. Ha jól működik egyébként a váltó, Neked is javaslom beletenni  :yes:

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6652 Dátum: 2012.04.30 22:53:31 »
Ja igen!Én már beleraktam a Xado váltóadalékot!Hidegen a kettes fokozat kicsit nehezebben volt kapcsolható.Nem reccsent,csak kicsit nehezebben ment be mit a többi.1db-ot tettem bele,a spray változatból,és kb 500km-t mentem vele,de érezhető a változás,simábban kapcsol.

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6653 Dátum: 2012.05.02 16:44:47 »
Az elmúlt időszak legmelegebb napján nyertem egy légzsák hibát. Mi a módja a pontos hiba megállapításának. Akku le vagy check vagy stb.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6654 Dátum: 2012.05.02 22:44:08 »
tessék?  :whistling:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6655 Dátum: 2012.05.03 11:38:41 »
Az elmúlt időszak legmelegebb napján nyertem egy légzsák hibát. Mi a módja a pontos hiba megállapításának. Akku le vagy check vagy stb.

üdv!

Elöször fel kell tárni a hiba okát.
Volt valami elözménye a dolognak? A rendszeren bármiféle javitás, illetve utólagos beszerelés / javitás a légzsákoktól függetlenül?

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6656 Dátum: 2012.05.04 18:32:06 »
Sziasztok, telefonról írok... :-)

Semmi nem történt. Semmi.
Egy napot állt a napon.
Hogyan kezdjem?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6657 Dátum: 2012.05.04 20:59:06 »
Ja igen!Én már beleraktam a Xado váltóadalékot!Hidegen a kettes fokozat kicsit nehezebben volt kapcsolható.Nem reccsent,csak kicsit nehezebben ment be mit a többi.1db-ot tettem bele,a spray változatból,és kb 500km-t mentem vele,de érezhető a változás,simábban kapcsol.
Nekem olyan száraz érzése volt a váltónak, s kimondottan zajos (5.-et kivéve), mintha nem lett volna benne elég olaj, pedig új volt és tele, ekkor tettem bele egy tubussal, jobb lett, de 300km után beletettem még egyet, s azután 200 km-el teljesen elnémult, mindent simán vett, rükvercet is egyből, csak az egyes akadt kicsit. Kb. 3000 km után ez is elmúlt, de a végső teszt az idei tél volt, már 7-8000 km óta volt benne, és -20-ban sem sűrűsödött be. Hidegen is ugyanolyan simán járt, mint nyáron. It wörx!  :yes:

szumó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6658 Dátum: 2012.05.05 20:22:17 »
Heló mindenkinek. Friss belépö vagyok, és a decemberi hozzászólásokat láttam meg a neten. AZ alapjárat ingadozás nekem is bejátszott, termosztátot kellett cserélni, azóta jó. A mutatón alig lehetet
észrevenni. 1 évembe került. Nem evett meg az ideg. Csak egy kicsit.

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6659 Dátum: 2012.05.05 20:45:55 »
Heló mindenkinek. Friss belépö vagyok, és a decemberi hozzászólásokat láttam meg a neten. AZ alapjárat ingadozás nekem is bejátszott, termosztátot kellett cserélni, azóta jó. A mutatón alig lehetet
észrevenni. 1 évembe került. Nem evett meg az ideg. Csak egy kicsit.
Üdv.
Mekkora motor van a gépedben? És mikori kiadásu??