Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678654 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6630 Dátum: 2012.03.25 21:21:37 »
üdv
Meg kellene mérni a töltést!
Sanszos, a kopott szénkefe / csuszogyürü. stb

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6631 Dátum: 2012.03.25 22:18:15 »
Ha a hűtőventitek olyan mint a dízelben, akkor az a mágnes miatt forog "darabosan"
Mivel szét van borítva a gép  és téma volt a venti, ezt is szétszedtem mert én is bizonytalannak éreztem.
Önbeálló, és szerintem önkenő csúszócsapágyak vannak benne.
Ettől függetlenül kitisztítottam és hőálló zsírral megkentem.
Kézzel megforgatva halkabbnak tűnik.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6632 Dátum: 2012.03.25 22:29:52 »
Hogyan jön szét?

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6633 Dátum: 2012.03.25 22:45:54 »
A hátsó részén a lemez fülecskéket ki kell hajlítani, ekkor le lehet venni a hátsó részt a szénkefékkel, és a csapággyal. A venti felőli részen a tengelyen van egy  zégergyűrű szerűség, alatta hézagoló alátétek.
A forgórészt elég nehéz kihúzni és visszatenni is, mert a mágnes nagyon ragaszkodik.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6634 Dátum: 2012.03.26 16:20:46 »
köszi!

sanka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6635 Dátum: 2012.03.31 16:15:45 »
Van valakinek valamilyen ötlete,hogy hogyan lehet a hátsó biztonsági övet meghosszabbítani?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6636 Dátum: 2012.03.31 16:17:36 »
Van valakinek valamilyen ötlete,hogy hogyan lehet a hátsó biztonsági övet meghosszabbítani?

Rövid a gyereküléshez?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

sanka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6637 Dátum: 2012.03.31 16:25:03 »
Rövid a gyereküléshez?

Igen! Végül is sikerül nagy szenvedések árán bekötni,csak sajnos a gyerekülés félig függőleges helyzetben van.
Van rá megoldás?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6638 Dátum: 2012.03.31 16:54:53 »
Igen! Végül is sikerül nagy szenvedések árán bekötni,csak sajnos a gyerekülés félig függőleges helyzetben van.
Van rá megoldás?
Bébihordozóról beszélünk, amiben fekvő helyzetben van a baba, menetiránynak fordított helyzetben?
Mert akkor nem kell hosszabbítani (először én is azt hittem). Amilyen helyzetben be tudod kötni az övet, befűzöd az ülés helyeire, aztán a gyerekülést az övvel együtt befeszíted az előírt helyre. Ha jó helyekre tetted az övet, bemegy a jó helyére az ülés, mert ez így van kitalálva. Még OFF Marutinál is elég volt az öv ezzel a módszerrel.
Amúgy szabályosan hosszabbítani szerintem nem nagyon lehet, tartani biztosan nem fog annyit. De 99,99%, hogy nem is kell!
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.31 16:57:49 írta vd1234 »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6639 Dátum: 2012.03.31 17:01:48 »
Bébihordozóról beszélünk, amiben fekvő helyzetben van a baba, menetiránynak fordított helyzetben?
Mert akkor nem kell hosszabbítani (először én is azt hittem). Amilyen helyzetben be tudod kötni az övet, befűzöd az ülés helyeire, aztán a gyerekülést az övvel együtt befeszíted az előírt helyre. Ha jó helyekre tetted az övet, bemegy a jó helyére az ülés, mert ez így van kitalálva. Még OFF Marutinál is elég volt az öv ezzel a módszerrel.
Amúgy szabályosan hosszabbítani szerintem nem nagyon lehet, tartani biztosan nem fog annyit. De 99,99%, hogy nem is kell!

+1  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6640 Dátum: 2012.03.31 17:28:48 »
Igen! Végül is sikerül nagy szenvedések árán bekötni,csak sajnos a gyerekülés félig függőleges helyzetben van.
Van rá megoldás?
Azt csak most veszem észre, hogy "félig"! Akkor nem 99,99, hanem 100%, hogy nem kell hosszabbítanod az övön  :otlet:
Nálam is így ment  :D

sanka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6641 Dátum: 2012.03.31 19:39:44 »
Bébihordozóról beszélünk, amiben fekvő helyzetben van a baba, menetiránynak fordított helyzetben?
Mert akkor nem kell hosszabbítani (először én is azt hittem). Amilyen helyzetben be tudod kötni az övet, befűzöd az ülés helyeire, aztán a gyerekülést az övvel együtt befeszíted az előírt helyre. Ha jó helyekre tetted az övet, bemegy a jó helyére az ülés, mert ez így van kitalálva. Még OFF Marutinál is elég volt az öv ezzel a módszerrel.
Amúgy szabályosan hosszabbítani szerintem nem nagyon lehet, tartani biztosan nem fog annyit. De 99,99%, hogy nem is kell!

Igen,bébihordozóról van szó menetiránynak háttal a pici!
Ha jól értelmezem  először be csatolom az övet,és utána befűzöm az ülést! Így gondoltad?

 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6642 Dátum: 2012.03.31 19:42:39 »
Igen,bébihordozóról van szó menetiránynak háttal a pici!
Ha jól értelmezem  először be csatolom az övet,és utána befűzöm az ülést! Így gondoltad?
Nem, először befűzöd az övet az ülés megfelelő helyeire, akár úgy, hogy az ülés függőlegesen áll, aztán bekapcsolod az övet. A gyerekülés helyzete olyan legyen, hogy be tudd kapcsolni az övet. Aztán amikor ez kész, befordítod a helyére a gyerekülést, kicsit erősebben. Te nem tudod (meg én sem  :no: )úgy megfeszíteni az övet az gyerekülés jó helyzetében, mint ahogy az előbbi módon megfeszül: belapítja az ülést, meg minden.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.31 20:01:59 írta vd1234 »

sanka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6643 Dátum: 2012.03.31 20:30:58 »
Nem, először befűzöd az övet az ülés megfelelő helyeire, akár úgy, hogy az ülés függőlegesen áll, aztán bekapcsolod az övet. A gyerekülés helyzete olyan legyen, hogy be tudd kapcsolni az övet. Aztán amikor ez kész, befordítod a helyére a gyerekülést, kicsit erősebben. Te nem tudod (meg én sem  :no: )úgy megfeszíteni az övet az gyerekülés jó helyzetében, mint ahogy az előbbi módon megfeszül: belapítja az ülést, meg minden.

Így már értem! Köszönöm szépen a segítséget!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6644 Dátum: 2012.03.31 20:35:41 »
Így már értem! Köszönöm szépen a segítséget!
Remélem sikerülni fog!