Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679930 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6465 Dátum: 2012.01.13 22:47:44 »

Csak érdeklődnék hogy tudom beállítani a két oldalt hogy a fékhatás hasonló legyen??? Persze fékpad nélkül  ::)


Pif2!

Ha el van ázva a ferodol, akkor nem lesz jó a féked!
Munkahengerek járjanak könnyen oda-vissza!
A kézifékbowden se legyen berohadva, szorulva!
A szerkezet és kézifékkar (dobban) is könnyen menjen (álljanak vissza alaphelyzetbe!!!), aztán a kocsi hátulját alábakolva aknából (a kocsi alatt) egyszerre két kézzel mind2 oldalt forgatva a dobot, mindeközben valaki nagyon lassan húzza a kéziféket bent!
Össze lehet szinkronizálni a két oldalt a kis állitó ricnis kerékkel. El kell vele játszani, de működik!

VIGYÁZZ AZONBAN, MERT HA VALAMIT ELRONTASZ, ÉLETEKBE KERÜLHET! HA NEM ÉRTESZ 100%-IG HOZZÁ, NE BÁNTSD!!!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6466 Dátum: 2012.01.14 08:29:04 »

Megkaptam az autót a szerelőtől.
A rángatás ugyanúgy megmaradt sajnos...
Beállította  a szaki amit írtál, írtatok ezekre a paraméterekre de azt mondta, hogy a maximumra állította az értékeket de nem közelítette meg az általatok írt értéket.

Mit jelentjet ha kevesebb kOhm-ot tud leadni az alkatrész?
Mondta, hogy a gyertya cserés lesz.Az autóm 95-ös 2.0 benzin/gáz ebbe, hogy gázos milyen gyertyát tennétek?

Köszönöm a válaszokat!
Ezeken az Ohm értékeken hogyan lehet állítani?? Legyártják, és annyi, legalábbis tudtommal. Van egy tartomány, abban kellene legyen. Ha áramkörben mért a szerelő, akkor biztosan kevesebb, mint valójában.
Ha jól emlékszem, volt már itt ilyen eset, hogy rossz gyertyáktól rángatott az autó. Csere után megszűnt. Érdemes figyelni, és időben cserélni az elhasználódó alkatrészeket: csomó kellemetlenségtől,  többletköltségtől kíméli meg magát az ember :yes: 

Gyorsan rákerestem google-ban a gázüzemű dologra, de foglalkozni még nem foglalkoztam vele:
http://toyotaalkatreszek.cegvalaszto.hu/alkatreszek/alkatresz/gyujtasizzitas/kategoria/gyujtogyertya/marka/carina+e/tipus/3625/
Rögtön az elsőt LPG-hez ajánlják. De biztos van több típus is e célra. Viszont többen a sima gyertyát használják, kisebb szikraközzel (pl. 0,7mm-rel Fabiánál).
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.14 08:43:51 írta vd1234 »

FortY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6467 Dátum: 2012.01.14 09:41:28 »
Köszöntök mindenkit. Csütörtöktől egy carina E tulajdonosa vagyok.
Lenne hozzátok 1-2 kérdésem. Típusa 1,6 benzin 98-as évjárat 220 e km. Nem igazán találok rajta hibát, esetleg mondhattok pár tippet mire kell figyelnem. Guminyomásokat milyenre állítsam?  valamint egy hiba mégis lenne a műszerfal középső részében ahol a rádió is van, nem lehet elzárni teljesen a fűtést és meleg levegő állításánál is hűvös levegőt fúj, találkozott valaki ilyennel? Autószerelő vagyok, és bevallom nem igazán ismerem a toyotákat, ami egyrészről jó hír a márkára nézve de számomra nem. Igaz 4 évet dolgoztam a szakmában és 2 éve már nem javítok nagyon autót, de kiváncsi vagyok erre-arra.
Bármilyen észrevételt szívesen fogadok, mire hegyezzem ki a fülem :D
Előre is köszönöm!
ÜDV: FortY

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6468 Dátum: 2012.01.14 10:14:32 »
Üdv a klubban! :)

Gratula a kiváló típusválasztáshoz, én azt tanácsolom, hogy kezd el átrágni a Carina topicot elejétől a végéig (hidd el megéri) és ha megvagy ezzel gyakorlatilag mindent tudni fogsz, ha mégsem akkor jöhetnek a kérdések. Középen nekem is hideg levegőt fúj, ennél az autónál ez így van, nem akarták a tervezők, hogy bebóbiskolj az otthonos meleg kényelmében. A középső szellőzőn nekem is jön át levegő zárt állásban is, erre is van megoldás, azt hiszem valami szivacsféleség van ott már elkopva, bár engem nem zavar.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6469 Dátum: 2012.01.14 11:45:53 »
Köszöntök mindenkit. Csütörtöktől egy carina E tulajdonosa vagyok.
Lenne hozzátok 1-2 kérdésem. Típusa 1,6 benzin 98-as évjárat 220 e km. Nem igazán találok rajta hibát, esetleg mondhattok pár tippet mire kell figyelnem. Guminyomásokat milyenre állítsam?  valamint egy hiba mégis lenne a műszerfal középső részében ahol a rádió is van, nem lehet elzárni teljesen a fűtést és meleg levegő állításánál is hűvös levegőt fúj, találkozott valaki ilyennel? Autószerelő vagyok, és bevallom nem igazán ismerem a toyotákat, ami egyrészről jó hír a márkára nézve de számomra nem. Igaz 4 évet dolgoztam a szakmában és 2 éve már nem javítok nagyon autót, de kiváncsi vagyok erre-arra.
Bármilyen észrevételt szívesen fogadok, mire hegyezzem ki a fülem :D
Előre is köszönöm!
ÜDV: FortY
Én is örülök, hogy újabb tag lépett be  :yes:
A következőket javaslom átnézni, ellenőrizni:
1. Olajok, folyadékok
Motorolajat ki-ki belátása szerint. Én 5w40-re szavazok egyelőre. Hogy milyen márkát, én is most próbálgatom, de az olajos topicban sok hasznos dolgot meg lehet tudni. Új szerzeménynél célszerű cserélni a motorolajat, olajszűrőt, légszűrőt. El szokták hanyagolni a hűtőfolyadék cseréjét, valószínűleg érdemes kicserélni. Váltóolaj az enyémben 99%-ra eredeti volt, vagy 13 éve nem volt cserélve, most Q8 T65 75w90 szintetikus van benne, ezt csak ajánlani tudom. Kuplung- és fékfolyadék szükség, illetve belátás szerint. Kormányszervóban olajcsere esetleg.
2. Karosszéria. Küszöbök állapota: gumidugókon be lehet nézni az első és hátsó sárvédődoboknál, meg a küszöb alján is. Jobb hátsó (de bal hátsó is) doboknál is elképzelhető rozsda, jobb hamarabb megfogni.
3. Guminyomás. Nálam kb. az 5 személy csomagokkal ajánlásra van fújva, a vezetőajtónál van beragasztva a matrica az ajánlásokkal. Saját hibámból mondom, gumiméret 175/70, nem /65  :no: , már ha ilyet vennél télire...
4. A hűvös levegő nálam is van, lezártam amennyire lehetett, elfordítottam magamtól, nem annyira zavaró: nincs gőzöm szivacsokkal zsonglőrködni, mert azért elvileg megoldható, hogy rendesen zárjon, de még nem csináltam.
5. Gyújtás ellenőrzése. Nálad valószínűleg Bosch gyújtás van, nem lehet forgatni az elosztóházat, tehát alap-előgyújtást nem kell ellenőrizni. Viszont a gyertyák (meggondolandó a csere; pont most folyt/folyik egy eszmecsere a hézagról, illetve a hőértékről  ::))), gyújtókábelek, elosztófedél, rotor állapota ajánlott ellenőrzésre.
6. Esetleg még az üzemanyagszűrő cseréje is szóba jöhet. Ha a vízhőmérséklet lassan emelkedne, vagy menet közben lecsökkenne, akkor termosztátcsere.
7. Szelephézagok ellenőrzése. Max. fél órás munka, nem árt megnézni, mert bár a tapasztalat szerint 200.000 km-nél sem szokott gond lenni vele, de sosem lehet tudni, sok felesleges pénzkidobást lehet elkerülni vele. Mivel a szelepfedelet le kell venni hozzá, akkor már meg lehet nézni, mennyire megviselt a vezérműszíj. Ez utóbbi szakadásakor úgy tudom, nincs törés: vissza jelre minden, új szíj fel, aztán hadd menjen  :D

ncore-on fennt van a kezelési, a javítási, jó néha belenézni, meg vannak anyagok itt-ott a neten hozzá.
Hirtelen ennyi jutott eszembe hozzá. Remélem sokáig fog jól szolgálni  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.14 11:53:35 írta vd1234 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6470 Dátum: 2012.01.14 13:26:53 »
Üdv FortY!

Jól döntöttél, hogy egy Carina-t választottál utitársul, ha kellően karbantartott (od) nem lesz vele problémád!
Várunk itt a fórumon, nem csak problémákkal, kérdésekkel, hanem tapasztalatokkal, ötletekkel is!
Tavaly szerveztünk egy kimondottan Carina-s találkozót, ahol szép számmal megjelentünk, idén is tervezzük (!), oda is várunk!


vd1234 kollega leirta a főbb ismérveket, de ha valamire még kiváncsi vagy irj nyugodtan!
Itt nem fordulhat elő, hogy nem válaszolunk a kérdésedre  :tt2:!

[Én személy szerint a vétel után egyszerre cseréltem a motor,- és váltóolajat, levegő,- olaj,- benzinszűrőt, valamint a hűtőfolyadékot, illetve a vezérlést. Utána a fék,- kuplung és szervofolyadékot is.  :yes:
Persze az olaj állapotától is függ, de a motorban mindenképp érdemes!]

Helyileg merre vagy?

Sokszázezer hiba,- és balesetmentes kilométert kívánunk!
 :clap: :clap: :clap:

FortY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6471 Dátum: 2012.01.14 16:52:42 »
Örülök a szívélyes fogadtatásnak!!!  :)
Köszönöm a tippeket közben kiderült, hogy ez a hideg levegő típushiba, ma délután volt időm szétkaptam és az ablaktömítéseknél használt öntapadós szivaccsal körberaktam az elzáró lapátokat, minimális a huzat :)
Természetesen mindent ellenőriztem, olaj, szíj, folyadékok. Erre odafigyelek én is. Amit tudok hogy a fékek kopottak, ezt az előző tulaj is mondta, de bizakodó vagyok, mert épp az előbb beszéltem az előző gazdával aki felhívott hogy, miként "muzsikál" az autó, mert reméli minden oké vele. Valóban nagyon megtetszett, kb fél éve csak ezeket az autókat nézem, de most a garázsban a sajátom figyel :)
Én Mohácson lakom, tehát baranya megye. van aki a környéken lakik?
Egyszerre ennyi, használom aztán majd alakul valami. és tényleg köszönöm nektek a segítséget, jól esik.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6472 Dátum: 2012.01.14 17:00:16 »
...
Köszönöm a tippeket közben kiderült, hogy ez a hideg levegő típushiba, ma délután volt időm szétkaptam és az ablaktömítéseknél használt öntapadós szivaccsal körberaktam az elzáró lapátokat, minimális a huzat :)
...

Ez a tömítés mutatvány sokáig tart? Mivel most csináltad, nem írnád le gyorsan, mit és hogyan kell? Van itthon tömítőm, csak attól tartok, széttörök valami műanyagot.

Én Mohácson lakom, tehát baranya megye. van aki a környéken lakik?
...
Hát én. Mármint megyét tekintve, de nem a környéken, hanem Hidason.

FortY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6473 Dátum: 2012.01.14 18:14:42 »
Én kiakasztottam a légterelőket, necces volt, hogy elpattan, jól befűtöttem a garázsban, mert elég sokáig voltam ott. szóval kipattintottam a légterelőket és utána előttem voltak a lapátok, de ***tam mert egy nagyon minimálisan megkarcoltam a "műfa" berakást, ami a saját hülyeségem és idegesít is. és utána a kis lukon próbálkozol beszabni a szivacsot. utólag belegondolva, lehet hagyni kellett volna és akkor nem lenne az a pici karc ott, tanulópénz...... :(

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6474 Dátum: 2012.01.14 18:42:35 »
FortY!
Nézd meg a pollenszűrőt! Van -e? Többen megszívtuk már, hogy tele volt falevéllel, szűrő helyett. Bele kell nézni a ventilátorházba is!.
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6475 Dátum: 2012.01.14 19:20:52 »
Én kiakasztottam a légterelőket, necces volt, hogy elpattan, jól befűtöttem a garázsban, mert elég sokáig voltam ott. szóval kipattintottam a légterelőket és utána előttem voltak a lapátok, de ***tam mert egy nagyon minimálisan megkarcoltam a "műfa" berakást, ami a saját hülyeségem és idegesít is. és utána a kis lukon próbálkozol beszabni a szivacsot. utólag belegondolva, lehet hagyni kellett volna és akkor nem lenne az a pici karc ott, tanulópénz...... :(
Köszi, ha összejön, megpróbálom! Azt hittem, le kell bontani azt a részt kompletten esetleg...

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6476 Dátum: 2012.01.14 22:40:46 »
Sziasztok!

'91-es Carina II-esem van (4A-FE). Masszív 11 literes városi fogyasztással kímélő üzemben.
Ezen szeretnék lefele faragni, érdekelne, hogy Nektek mennyit eszik rövidebb távokon a kocsitok?

Általánosan jó kondícióban van a motor, minden szükséges szervízt megkapott.
Én injektor tisztításon gondolkodom komolyabban(kiszerelve), esetleg lambda szonda bemérésen.
Ki mit próbálna  ki?

Előre is köszönöm a válaszokat
TJ

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6477 Dátum: 2012.01.15 09:44:21 »
üdv!
Állítást egyedül a gyertyahézagra irtam, a gázhoz véleményem szerint ki kell kisérletezni a gyári előírású gyertyákkal, melyik hézag az optimális mindkét állásban.


És ezek?

Benzinnyomás? Üzemanyagszűrő [állapota?] kora, futott km?

Jó már értem mire gondoltál.
Kinyomtattam a szerelőmnek amit írtál ,hogy az alapján nézze meg a dolgokat de nem foglalkozott vele részletesen.
Mondta, hogy  a gyertya hamarosan cserés lesz de nem cserélte ki....Tud esetleg vki egy toyotás szerelőt aki emberi áron dolgozik és ért a  Carinához is (Pest és környékén)?


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6478 Dátum: 2012.01.15 09:49:48 »
Jó már értem mire gondoltál.
Kinyomtattam a szerelőmnek amit írtál ,hogy az alapján nézze meg a dolgokat de nem foglalkozott vele részletesen.
Mondta, hogy  a gyertya hamarosan cserés lesz de nem cserélte ki....Tud esetleg vki egy toyotás szerelőt aki emberi áron dolgozik és ért a  Carinához is (Pest és környékén)?
Annak idején, mikor néztem a szerelők topicban, ezt a reklámcsíkban is szereplő Charlie Bt.-t dícsérték  :hmmmm:

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6479 Dátum: 2012.01.15 18:00:12 »
Helló mindenki! Sajnálatos módon a háttámla állító tekerőke megszorult! Ahogy néztem van mindkét oldalon egy-egy "ricnis"csonk, amit összeköt egy üreges henger. Na ebbe a hengerbe kikoptak a fogak. Esetleg valakinek ötlet, vagy hasonló probléma?  :surrender:
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!