Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677693 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5970 Dátum: 2011.08.28 14:08:48 »
Tiszteletem Uraim!
A napokban szerettem volna kivenni a komplett gyujtáselosztót, de nem sikerült :no:. Fellazítom a csavart, de nem forog el a gy.elosztó a hengerfejben :hmmmm:!Ötlet kellene, hogy roncsolás nélkül ki tudjam szerelni. Köszike
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5971 Dátum: 2011.08.28 17:57:28 »
Tiszteletem Uraim!
A napokban szerettem volna kivenni a komplett gyujtáselosztót, de nem sikerült :no:. Fellazítom a csavart, de nem forog el a gy.elosztó a hengerfejben :hmmmm:!Ötlet kellene, hogy roncsolás nélkül ki tudjam szerelni. Köszike

Próbáltam rákeresni, egyszer nézd meg ezt:
Elosztóház 3S-FE japán változat
De van olyan gyújtás, pl. a Bosch, ahol külső gyújtótrafó van, és ezért az elosztófedélből 5 db gyújtókábel figyel kifelé, és itt nem is forgatható el az elosztóház. Nem tudom, milyen a tiéd, de ha ilyen, akkor egy csavarhúzót óvatosan megpróbálnék beütni a hengerfej és az elosztóház közé, hátha elindulna (végső esetben!). Denso-nál viszont elvileg el kell forognia, de nekem két csavar fogja a házat, lehet, hogy csak egyet lazítottál fel? Tapasztalataim szerint ilyesmi azért nem szokott berohadni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.28 17:59:37 írta vd1234 »

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5972 Dátum: 2011.08.28 20:03:11 »
Tiszteletem Uraim!
A napokban szerettem volna kivenni a komplett gyujtáselosztót, de nem sikerült :no:. Fellazítom a csavart, de nem forog el a gy.elosztó a hengerfejben :hmmmm:!Ötlet kellene, hogy roncsolás nélkül ki tudjam szerelni. Köszike

Próbáltam rákeresni, egyszer nézd meg ezt:
Elosztóház 3S-FE japán változat
De van olyan gyújtás, pl. a Bosch, ahol külső gyújtótrafó van, és ezért az elosztófedélből 5 db gyújtókábel figyel kifelé, és itt nem is forgatható el az elosztóház. Nem tudom, milyen a tiéd, de ha ilyen, akkor egy csavarhúzót óvatosan megpróbálnék beütni a hengerfej és az elosztóház közé, hátha elindulna (végső esetben!). Denso-nál viszont elvileg el kell forognia, de nekem két csavar fogja a házat, lehet, hogy csak egyet lazítottál fel? Tapasztalataim szerint ilyesmi azért nem szokott berohadni.
Akkor lehet hogy alol is van egy csavar? :innocent: Annyi ott a katranc, hogy nem látni tőlük! :wacko:
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5973 Dátum: 2011.08.28 22:11:29 »
Mostanában ha felkapcsolom a világítást akkor a h ködlámpa vele együtt kapcsolódik.
Egyedi probléma ez?
A Corollámnál ugyanez a helyzet... :wacko:
Nekem is előfordult, de egy szaki szétszedte és úra áthúzta a forrasztásokat a kapcsolóban. Azóta nem fordult elő nekem.  :yes:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Bakancsok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5974 Dátum: 2011.09.05 19:44:05 »
Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy nem kapcsol be a klíma. De nem hiszem hogy a klímakondenzátor ment tönkre, mert a kapcsoló gondolom egy relén keresztöl kapcsol, viszont nem hallok semmilyen relé kattanást. Nem tudjátok, hogy hol lehetne ez a relé?

köszi: János

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5975 Dátum: 2011.09.06 14:06:58 »
Hát én eddig nem hallottam az enyémnél relé kattanást, bár logikius, hogy lennie kellene, de biztos elnyomja motorhang. Gázmenyyiség rendben van: 450 g kell bele.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5976 Dátum: 2011.09.06 14:42:51 »
Mostanában ha felkapcsolom a világítást akkor a h ködlámpa vele együtt kapcsolódik.
Egyedi probléma ez?
A Corollámnál ugyanez a helyzet... :wacko:
Nekem is előfordult, de egy szaki szétszedte és úra áthúzta a forrasztásokat a kapcsolóban. Azóta nem fordult elő nekem.  :yes:

Én is toltam rá egy kis forraszanyagot, 2 hete hiba nélkül működik.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5977 Dátum: 2011.09.07 15:56:13 »
Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy nem kapcsol be a klíma. De nem hiszem hogy a klímakondenzátor ment tönkre, mert a kapcsoló gondolom egy relén keresztöl kapcsol, viszont nem hallok semmilyen relé kattanást. Nem tudjátok, hogy hol lehetne ez a relé?

köszi: János
Szerintem a kattanás amit hallani lehet bekapcsoláskor az a klímakompresszor mágneskuplungjának a működése.
Ahogy előttem írták: ha nincs benne elég mennyiségű gáz akkor nem engedi bekapcsolni a klímát.
Én jártam úgy, hogy a vezeték szakadt el.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5978 Dátum: 2011.09.10 14:23:29 »
Üdv!
Van valakinek tapasztalata gyújtáselosztó-rotor ügyben affelől, hogy milyen márka válik be?

EPS- Facet jó árban van, jót is hallottam róla, de a Bosch (még ez van jelenleg, gyári) 8700 Ft. A Facet 2700...
Rotor nem vészes, ott 1700 körül van Bosch.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5979 Dátum: 2011.09.10 14:32:23 »
Üdv!
Van valakinek tapasztalata gyújtáselosztó-rotor ügyben affelől, hogy milyen márka válik be?

EPS- Facet jó árban van, jót is hallottam róla, de a Bosch (még ez van jelenleg, gyári) 8700 Ft. A Facet 2700...
Rotor nem vészes, ott 1700 körül van Bosch.
Nekem több hónapja megy benne a Facet elosztófedél meg rotor, eddig jó hála Istennek, semmi problémát nem vettem észre. Igaz, az eredeti Denso sokkal komolyabb, de az nem is ennyi lenne. Gondolom a Bosch gyújtásnál is jól működne a Facet.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5980 Dátum: 2011.09.10 16:20:28 »
Nekem Facet van a Dai-ban, valami 1.500.- HUF volt. Ennyért akár évenként is cserélem, de nem kell... :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5981 Dátum: 2011.09.10 19:27:59 »
Köszönöm!
Akkor meglátom, mennyi pénzem lesz. Még elmenne talán sok ezer km-t, de nem akarom megvárni, míg kiveti magából a kicsike. Az elosztó szegmensein jól látható beégések vannak.. Gyártási év 96...  ;)

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5982 Dátum: 2011.09.16 14:19:01 »
Szeretek szerelőhöz járni, mert mindig észrevesz valamit. Az elmúlt hétvégén talpas gömbfejet, meg olajat mentem cserélni, erre nem észrevette, hogy ereszt a hűtő?  :cry: Mintha emlékeznék, hogy a fórumban már előfordult a téma, de valahogy nem tudtam megtalálni a hozzászólásokat. Első körbenézésre kicsit meglepett a 30-40 ezer körüli ár. Kérdésem az lenne, hogy honnan lehet új, de jófajta hűtőt normális áron beszerezni?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5983 Dátum: 2011.09.16 14:31:03 »
Szeretek szerelőhöz járni, mert mindig észrevesz valamit. Az elmúlt hétvégén talpas gömbfejet, meg olajat mentem cserélni, erre nem észrevette, hogy ereszt a hűtő?  :cry: Mintha emlékeznék, hogy a fórumban már előfordult a téma, de valahogy nem tudtam megtalálni a hozzászólásokat. Első körbenézésre kicsit meglepett a 30-40 ezer körüli ár. Kérdésem az lenne, hogy honnan lehet új, de jófajta hűtőt normális áron beszerezni?
Sztem a 30-40 jó ár.  ::) Legalábbis sok-sok éve a Kadettemhez 20-ért csak román gyártmányú volt és ez volt a legolcsóbb.  :lol:
         

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5984 Dátum: 2011.09.16 16:05:01 »
A helyedben néznék egyet bontásból, ami gyári, annál nincs jobb. Nekem is cserélte még az előző tulaj egy bontottra.
Újan sajna 30-nál kezdődik.