Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677592 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5040 Dátum: 2010.07.13 13:23:28 »
Sziasztok, az mennyire tekinthető normálisnak, hogy 150-es tempónál a tegnapi kb. 35 fok melegben felforrt a hűtővíz? Azért kérdezem, hogy mennyek-e mihamarabb vele szervízbe átnézetni, vagy valószínűleg elég lesz, ha máskor elkerülöm az ekkora igénybevételt ilyen melegben. A hűtő 2 éve volt cserélve, a vízpumpa pedig 1 éve. Mi lehet még az ok?
nagyon nem kene hogy felforrjon 150-nel. talan termosztat, esetleg lelevegosodott a rendszer.

Most hogy mondod esélyes a termosztát, mivel mostanában tapasztaltam azt is, hogy miután felmelegedett a motor gyakran egészen rángatásig leengedi az alapjáratot. Ez is a termosztátra tereli a gyanút, ugye?
biztosat nem tudok mondani, csak azt hogy en ott is megneznem.
Lehettem volna halasz ...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5041 Dátum: 2010.07.13 18:59:51 »
Szia!
Tavaly nyáron megszivatott a kislány rendessen az injektor hibával.Cseréltem akkor gyujtás elosztót,rotort,gyujtó kábelt, sőt az injektor csatakozót is mert fellazult a csatlakozása,de az is csak egy rövid időre vált be.
A megoldás az injektor cserélye lett (bontottra).Eltört benne a kivezetésnél a tekercs és melegen szinte sosem működött.Azóta nincs vele baj.
Szia! Én is így jártam, megvettem a gyújtókábel szettet feleslegesen, de végül nem az lett a hunyó. Már ketten is azt mondtátok ata133-mal, hogy injektor, és a mai kiméréskor ez be is igazolódott. Holnap megyek Pestre injektorért, de ha a Késmárk utcában 10 eFt-ért adnák, akkor inkább átmegyek Szentendrére, ahol 5-re mondják.  :hmmmm:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5042 Dátum: 2010.07.13 19:07:47 »
Genyák nekem azt mondták ha kék kellene lenne 5e-ért de nekem sárga kellett és abból csak 1 volt (10e-ért) mert azt szokták keresni(az szokott elromlani). Nézz szét máshol pl. Szentendrei bontó.
Ott is 5e-et mondtak nekem a sárgára.
Az árat idén mondták Neked, vagy tavaly?
Ha valakinek sárga injektor kell: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/vezerlestechnika/injektor/toyota_4a_fe_1_6_16v_hez_sarga_injektor_175621487.html
Toyotáról csak jót vagy semmit...

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5043 Dátum: 2010.07.14 09:27:50 »
Most télen valamikor. De hívd őket az a tuti. De én felhívnám az összes bontót megkérdezni. Sőt a neten is van toyota bontók listája nem csak a toyotaklub-oldalán.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5044 Dátum: 2010.07.15 13:21:01 »
Most télen valamikor. De hívd őket az a tuti. De én felhívnám az összes bontót megkérdezni. Sőt a neten is van toyota bontók listája nem csak a toyotaklub-oldalán.
Nah... Felhívtam a bontókat, sehol nem ígértek, mert ritka, mint a fehér holló, csak a Késmárk utcán mondták, hogy van, egyeztettem velük a cikkszámot is. Tegnap felmentem a cuccért vonattal, erre elém löktek egy olajsártól retkes injektort, mondván, hogy csak az az 1 van. Totál más volt a cikkszáma, miután hosszas takarítása után nagy nehezen le tudtam olvasni!  Bizonygatták, hogy pedig ez jó a Carinába, vigyem el nyugodtan 10 ropiért. Valahogy már nem tudtam nekik hinni, hiába erőlködtek... Tényleg genyák, ahogy mondtad!  :gun_bandana: Kénytelen voltam megrendelni a gyári új injektort, ne is kérdezzétek mennyiért. :banging:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5045 Dátum: 2010.07.15 19:51:09 »
Jelentem, új injektor beszerelve, a verda megint pöpec.  :clap:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5046 Dátum: 2010.07.16 08:14:09 »
Most télen valamikor. De hívd őket az a tuti. De én felhívnám az összes bontót megkérdezni. Sőt a neten is van toyota bontók listája nem csak a toyotaklub-oldalán.
Nah... Felhívtam a bontókat, sehol nem ígértek, mert ritka, mint a fehér holló, csak a Késmárk utcán mondták, hogy van, egyeztettem velük a cikkszámot is. Tegnap felmentem a cuccért vonattal, erre elém löktek egy olajsártól retkes injektort, mondván, hogy csak az az 1 van. Totál más volt a cikkszáma, miután hosszas takarítása után nagy nehezen le tudtam olvasni!  Bizonygatták, hogy pedig ez jó a Carinába, vigyem el nyugodtan 10 ropiért. Valahogy már nem tudtam nekik hinni, hiába erőlködtek... Tényleg genyák, ahogy mondtad!  :gun_bandana: Kénytelen voltam megrendelni a gyári új injektort, ne is kérdezzétek mennyiért. :banging:
engem erdekelne mennyi volt az uj. 8]
Lehettem volna halasz ...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5047 Dátum: 2010.07.16 08:28:55 »
engem erdekelne mennyi volt az uj. 8]
Privi ment
Toyotáról csak jót vagy semmit...

johnny

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5048 Dátum: 2010.07.17 20:34:20 »
Jelentem, új injektor beszerelve, a verda megint pöpec.  :clap:

mi volt a gond, amiért injektort kellett cserélni?

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5049 Dátum: 2010.07.18 00:00:11 »
Jelentem, új injektor beszerelve, a verda megint pöpec.  :clap:

mi volt a gond, amiért injektort kellett cserélni?

Eleinte melegen néha kihagyott, aztán később végleg nem ment egy henger a 4-ből, úgy pedig nem kellemes autókázni.  :no:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5050 Dátum: 2010.07.18 20:47:24 »
Heló mindenkinek.
Tudna esetleg valaki tanácsot adni hogy mitől mérhet kevesebbet a kilométer órám?
Kb: 10km/h-val kevesebbet mutat mint a tényleges. Legalábbis a kihelyezett sebességmérők szerint is, meg ha jól emlékszem a GPS is azt jelezte.
Gumik méretei :185/65 R14
Esetleg valami ötlet?
Előre is köszönet.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5051 Dátum: 2010.07.18 21:55:37 »
Heló mindenkinek.
Tudna esetleg valaki tanácsot adni hogy mitől mérhet kevesebbet a kilométer órám?
Kb: 10km/h-val kevesebbet mutat mint a tényleges. Legalábbis a kihelyezett sebességmérők szerint is, meg ha jól emlékszem a GPS is azt jelezte.
Gumik méretei :185/65 R14
Esetleg valami ötlet?
Előre is köszönet.
Ez nálam is fennáll...
195/50 R15 a gumi, én ezért gondoltm erre, mert ez kisebb, mint a váltóméret, mert 55-ös gumi kéne helyette, de akkor mégsem így van...
Ezért váltok óra szerinti 60-nál 5.-et :)
Józsi vagyok :-)

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5052 Dátum: 2010.07.28 22:24:52 »
Sziasztok

Szeretném megkérdezni a nálam hozzáértőbb carinásokat, hogy szerintetek milyen problémák okozhatnak a carinán fogyasztás növekedést.
Nem vészesen több, de engem zavar.
4AFE motorról van szó

Köszönöm

Zsolti

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5053 Dátum: 2010.07.29 08:18:35 »
Rossz guminyomás, megy a klíma, rossz minőségű az üzemanyag, régi a gyertya, régi és rossz választású olaj van benne és cserélni kellene.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5054 Dátum: 2010.07.29 09:08:03 »
Heló mindenkinek.
Tudna esetleg valaki tanácsot adni hogy mitől mérhet kevesebbet a kilométer órám?
Kb: 10km/h-val kevesebbet mutat mint a tényleges. Legalábbis a kihelyezett sebességmérők szerint is, meg ha jól emlékszem a GPS is azt jelezte.
Gumik méretei :185/65 R14
Esetleg valami ötlet?
Előre is köszönet.
Teljesen normális, szokásos dolog, hogy a sebességmérő a valósnál többet mutat. A mi Carinánk is óra szerint 100-nál kb. 92-vel ment ténylegesen. 5-10 % eltérés a jellemző. Igazából direkt vannak ilyenre csinálva, biztonsági megfontolásokból (pl. ne fordulhasson az elő, hogy a user nagyobb átmérőjű gumit tesz fel, és így az órája a valóshoz képest kisebb sebességet mutat). A csalás mértékét egyszer meg kell jegyezni, onnantól mindig bekalkulálni, és kész  :) ... A km-számláló viszont pontos (feltéve hogy a gumiméret gyári vagy annak megfelelő átmérőjű), szóval a kettő nincs összhangban: ha pl. mész pontosan óra szerint 100-al egy órán keresztül, látni fogod a számlálón, hogy nem tettél meg 100 km-t, csak kevesebbet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )