Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677592 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4875 Dátum: 2010.03.30 19:07:26 »
Csak ovatosan megjegyezném eggyetértek a Palaczk márkatárssal ugyanis nekem 96-os 2.0-es GLI Carinám van és 5.-ben 3500-nál megy 140-et kb-félig benyomott gázpedálal ugyhogy mégha odalépek neki nagyon szépen huz az auto érzik hogy van erő a motorban még 5.-ben is.

Az erővel nálam sincs baj érzésre... Csak az a "végsebesség" azt egy picit kevesellem. Igaz 160 fölé még nem mentem vele. Ott már nagyon megjött a hangja és már 4500-at forgot...
Bár hozzáteszem nem szoktam ész nélkül vezetni. Nagyon vigyázok az autóimra, de azért szeretném tudni, hogy pl. egy vészhelyzetben mire számíthatók az autótól pl. egy előzésnél ha nagyon gyorsan kell lépnem.

Úgyhogy a Te válaszod is elgondolkodtatott, hisz neked is 2.0-ád van. Meg fogom nézetni vki szakival... Lehet csak el van lustulva az autó...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4876 Dátum: 2010.03.30 20:08:19 »
Csak ovatosan megjegyezném eggyetértek a Palaczk márkatárssal ugyanis nekem 96-os 2.0-es GLI Carinám van és 5.-ben 3500-nál megy 140-et kb-félig benyomott gázpedálal ugyhogy mégha odalépek neki nagyon szépen huz az auto érzik hogy van erő a motorban még 5.-ben is.

Az erővel nálam sincs baj érzésre... Csak az a "végsebesség" azt egy picit kevesellem. Igaz 160 fölé még nem mentem vele. Ott már nagyon megjött a hangja és már 4500-at forgot...
Bár hozzáteszem nem szoktam ész nélkül vezetni. Nagyon vigyázok az autóimra, de azért szeretném tudni, hogy pl. egy vészhelyzetben mire számíthatók az autótól pl. egy előzésnél ha nagyon gyorsan kell lépnem.

Úgyhogy a Te válaszod is elgondolkodtatott, hisz neked is 2.0-ád van. Meg fogom nézetni vki szakival... Lehet csak el van lustulva az autó...

5.ben kiforogta nekem a 6ezret :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4877 Dátum: 2010.03.30 20:57:12 »
Ma kérdezte egy ismerősöm:
Van egy 1,6-os Carina E-m, de szerintem az ECU-ját félreprogramozhatták, fülre legalábbis szar a gyújtás, csörög a motor és nincs ereje a kocsinak.
5W30-as olaj van benne, egyáltalán nem eszi, a gyertyákban 10 ezer van. Tipp?  :surrender:
Lehet esetleg, hogy rossz, nem belevaló a gyertya? Egyéb?
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4878 Dátum: 2010.03.30 21:54:37 »
Ma kérdezte egy ismerősöm:
Van egy 1,6-os Carina E-m, de szerintem az ECU-ját félreprogramozhatták, fülre legalábbis szar a gyújtás, csörög a motor és nincs ereje a kocsinak.
5W30-as olaj van benne, egyáltalán nem eszi, a gyertyákban 10 ezer van. Tipp?  :surrender:
Lehet esetleg, hogy rossz, nem belevaló a gyertya? Egyéb?
Vezérlés nincs eltéve véletlen?

diegho

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4879 Dátum: 2010.03.30 22:12:49 »
Sziasztok

Az autó jobb hátuljából kopogó hang jön egyenetlen úton. Ez lengéscsillapító, vagy rugó lesz szerintetek? Igazából fogalmam sincs mi a fene, mert a hátulját lenyomva felemelkedik és talán 1 centit süllyed vissza és beáll. Nincs nagy kilengés ami a nagyon gyenge csillapítóra utalna.
Valószínűleg stabilizátor gömbfej kopog, képen 48830-as jelű. http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1996_TOYOTA_CARINA+E_ST191L-BEMNKW_4804.html
Általában ez megy tönkre, ritkábban valamelyik szilent.

Köszi, gondoltam, hogy nem a lengéscsillapító lesz az. Ma megérkezett az Ave, először azt rakom rendbe olaj szűrők gyertyák stb, aztán jöhet a Carina rendbetétele és megy eladásra.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4880 Dátum: 2010.03.30 23:35:14 »

Megvásárolhatóak azok is. Viktor Reinz márkájút vegyél. 4-6e annak is darabja...
[/quote]
Köszönöm, ez megnyugtat  ::)
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4881 Dátum: 2010.03.31 00:32:26 »

5.ben kiforogta nekem a 6ezret :)

6000-nel mennyi volt a sebesseg?
Lehettem volna halasz ...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4882 Dátum: 2010.03.31 08:07:50 »
207 km/h via gps. Óra szerint ~215 205/60R14es gumókon.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fékpofa
« Válasz #4883 Dátum: 2010.03.31 16:21:27 »
Fékpofákból érdemes felújítottat venni? Ha igen Pécs környékén hol találok?
Az internetes áruházakban az új fékpofák árai oldalanként értendőek vagy párban? Elég nagy a szórás: 7000-20000 Ft.
Fékből nem érdemes felújítottat venni. A Nipparts betét 10-11 ezer között van (párban árulják), ez már vállalható minőség. Szintén Nipparts termosztát kb. 2500-3000 Ft, szóval a vacakolást megspórolhattad volna magadnak... Alkatrész-beszerzésre tudom ajánlani a Szeifer-féle boltot, majdnem szemben van az Uránia mozival; Toyotákra specializálódott, tudja, melyik típusba mi való.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fékpofa
« Válasz #4884 Dátum: 2010.03.31 16:24:45 »
Tehát, ha kiválasztok a listából egy szimatikus fékpofát mondjuk 12000 Ft-ért, akkor négy darab fékpofát kapok (kettőt jobbra kettőt balra), vagy csak kettőt az egyik oldalra?
Érdekes ötleteid vannak  ;) ... Amit csak garnitúrában szabad cserélni, azt garnitúrában is árulják. Szóval négy darab fékbetétet kapsz a megadott áron - a jobb és a bal oldali kettőt.

Tárcsakfék esetében fékbetétekről, dobfék esetében fékpofákról beszélünk. Ez nem valami kőbe vésett törvény, de a legtöbben így ismerik és emlegetik őket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4885 Dátum: 2010.03.31 16:26:02 »
Sziasztok

Az autó jobb hátuljából kopogó hang jön egyenetlen úton. Ez lengéscsillapító, vagy rugó lesz szerintetek? Igazából fogalmam sincs mi a fene, mert a hátulját lenyomva felemelkedik és talán 1 centit süllyed vissza és beáll. Nincs nagy kilengés ami a nagyon gyenge csillapítóra utalna.
Szia! Lehet, hogy csak a silent-eket kell cserélni.
Igen. Stabilizátor-szilent, és/vagy stabilizátor-összekötő pálca a legvalószínűbb okok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4886 Dátum: 2010.03.31 16:29:55 »
Nem, mert ha 100-nál 2500-at forog, akkor 40-es tempónál forog 1000-et, ergo 4500-nál 180-at kéne mennie, 3500-nál pedig 140-et. Nem vágnak egybe az adatok.

Akkor lehet, hogy vmi baj van? Esetleg érdemes utánamenni a dolognak? Pedig az adatok, amiket írtam, azokat sík terepen, teljesen normál üzemi körülmények közt figyeltem meg...
Miért lenne baj? Minden bizonnyal csak elnézted  :) ... Videózd le mondjuk a telefonoddal, úgy könnyebb lesz pontosan leolvasni.

Ami esetleg mégis elképzelhető: kuplung-csúszás. Ez okozhat olyat, hogy nincs összhangban a sebesség és a fordulatszám. De akkor ennek eléggé véletlenszerűen kéne történnie, és észre kéne vedd a dolgot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4887 Dátum: 2010.03.31 16:31:39 »
Ma kérdezte egy ismerősöm:
Van egy 1,6-os Carina E-m, de szerintem az ECU-ját félreprogramozhatták, fülre legalábbis szar a gyújtás, csörög a motor és nincs ereje a kocsinak.
5W30-as olaj van benne, egyáltalán nem eszi, a gyertyákban 10 ezer van. Tipp?  :surrender:
Lehet esetleg, hogy rossz, nem belevaló a gyertya? Egyéb?
Vezérlés nincs eltéve véletlen?
Nekem is rögtön ez ugrott be!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4888 Dátum: 2010.03.31 16:32:51 »
207 km/h via gps. Óra szerint ~215 205/60R14es gumókon.
Atomdurva, bakker  :sorcerer: :yes: ... MITŐL megy ez a te autód ennyire?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Termosztát
« Válasz #4889 Dátum: 2010.03.31 18:00:47 »
Viszonylag rövid idő, kb. tíz kilométer városban (Pécs), felmelegszik a motor és tele a tágulási tartályom sőt már folyt is ki belőle.
A ventillátorok mennek, utastér fűtés van, ha bekapcsolom a fűtést, visszahűl a motor.
Ha jól gyanítom, beragadt a termosztát. Van aki azzal riogat, hogy a hengerfejtömítés a rossz. De ilyenkor fehér füstöt kéne eregetnem, ez pedig szerintem nincs.
Van valmi módszer arra, hogy szétszerelés nélkül beazonosítsam, tényleg a termoszát  a ludas?
A termosztátról az előbb írtunk. Ha mégsem ez a rossz, akkor elképzelhető, hogy eltömődött maga a hűtő. Ezt, szerencsés esetben (ha szétszedhető) ki lehet tisztítani. A régi Mohácsi úton kifelé menve, van egy utca balra, nem sokkal az ipari út kereszteződése előtt. Ott, rögtön a sarok után van egy hűtőkkel foglalkozó szakműhely. Ha kiderült hogy nem a termosztát a rossz és mégis melegszik az autó, akkor gurulj oda, nézzék meg - lehet-e tisztítani, vagy cserélni kell.
Akkor lehet, hogy nálam is van valami bibi?Mert nekem úgymond normálisan működik, forró az alsó, felső cső is, viszont a hűtőn nem nagyon érzem, hogy meleg lenne.Akkor lehet, hogy mégsincs minden rendben?
99' Avensis 1.6 4A-FE