Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677557 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Zolio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4785 Dátum: 2010.03.04 10:16:52 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Utóbbi időben tapasztaltam, hogy teljesen változóan néha nagyon csúnyán ingadozik az alapjáratom, pl. lámpánál állok. Ilyenkor néha azaz érzésem, mindjárt lefullad, illetve gázadásra több sec alatt reagál. Aztán van, hogy magától megjavul, és van, hogy a motor újraindítása után.
Tervbe van véve, hogy szerelőhöz viszem, kopó alkatrész cserék miatt, de felkészülten mennék ebben a kérdésben.
Ötletek, tippek esetleg? Gyújtás, tömítés?
Az autó '97-es xli 1.6-os, sedan
Előre is danke!
Zoli

Qubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4786 Dátum: 2010.03.07 18:04:33 »
Sziasztok!

Szeretnék egy hozzáértő választ kérni:

A hátső kerék (bal oldalon) környékén rettentő nyikorgás hallatszik. A lengéscsillapító 1 éve volt cserélve, de nem is onnan jön, ezt kizárhatjuk. Ellenben ahol a kerékagy van 2 "nyúlvány" is megy, meg ott a stabilizátor is (kutycsont) de nem tudom kisilabizálni honnan jön a nyikorgás. Lemostam a kocsit, és persze hideg van, és rá 1 nappal kijött a nyikorgás. Miután levettem a kereket, adtam neki WD-40-el mindenhol ahol értem, de semmi változás, ha valakinek volt vmi hasonló problémája, és tudna adni tanácsot, megköszönném!

Carina-E RLZ


Csáó

Qubi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4787 Dátum: 2010.03.07 18:05:33 »
Én megvárnám a meleget, amíg kiszárad a víz, addig nem nyúlnék hozzá. Főleg, hogy bevallottan mosás után jött elő a hiba. Sztem egyszerűen befagyott.  ;)
         

Qubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4788 Dátum: 2010.03.07 18:16:21 »
Én megvárnám a meleget, amíg kiszárad a víz, addig nem nyúlnék hozzá. Főleg, hogy bevallottan mosás után jött elő a hiba. Sztem egyszerűen befagyott.  ;)

De hihetetlenül idegesítő, a pici kis autómnak, olyan hangja van mint egy szekérnek:)

De legyen, csak nem tudom, mikor lesz jó idő...

Köszi a hozzászólást:)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4789 Dátum: 2010.03.07 18:18:12 »
lehet, hogy beázott a kerékcsapágy, aztán befagyott vagy elkezdett rohadni...
Én ott kezdeném, hogy felemelem a kocsit és megpörgetem a kereket. Ha akkor is csinálja, akkor kerékcsapágy lesz az...
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.07 18:25:50 írta kleingy »

Qubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4790 Dátum: 2010.03.07 18:21:18 »
A kerékagycsapágy tökéletes, nincs forgásnál semmi, azzal kezdtem tegnap:) vmi erőátviteli alkatrész le, rugózásnál jön elő a hang.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.07 18:26:07 írta kleingy »

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4791 Dátum: 2010.03.07 20:44:01 »
Üdv Kolegák!

Volt már valakinek olyan problémája, hogy a kocsi alapjáraton ráz? Ha rákapcsolok valami fogyasztót (refi, ventillátor stb) akkor mégjobban érzékelhető.
Miután leállítom pedig még párat "rúg". Az alapjárat nem nagyon alacsony 850 körül van.
A motortartó bakjaim szemrevételezés után még megfelőlek lehetnek, nem szakadt meg ilyesmi. A motornak sincs rossz hangja, nem feltételezem, hogy egyenletlenül jár.

üdv: Kada

Qubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4792 Dátum: 2010.03.07 21:04:30 »
Üdv Kolegák!

Volt már valakinek olyan problémája, hogy a kocsi alapjáraton ráz? Ha rákapcsolok valami fogyasztót (refi, ventillátor stb) akkor mégjobban érzékelhető.
Miután leállítom pedig még párat "rúg". Az alapjárat nem nagyon alacsony 850 körül van.
A motortartó bakjaim szemrevételezés után még megfelőlek lehetnek, nem szakadt meg ilyesmi. A motornak sincs rossz hangja, nem feltételezem, hogy egyenletlenül jár.

üdv: Kada

Nekem karácsony előtt volt...

De nálam a hengerfej tömítés szakadt át, és nem is ment az autó, akkor úgy rázott, hogy csak na.
2 henger nem ment...
Ill. mivel a 2 motortartóbakból 2 részlegesen szakad, így hidegen rángat néha egyesben indulásnál, de ennyi...




Ha neked megy a verda,de rángat próbálj

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4793 Dátum: 2010.03.08 08:56:11 »
Nekem menet közben nem rángat egyáltalán kizárólag alapjáraton, meg azért emelt alapjáraton is érzem.

Qubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4794 Dátum: 2010.03.08 09:08:11 »
Nekem menet közben nem rángat egyáltalán kizárólag alapjáraton, meg azért emelt alapjáraton is érzem.

Bocs, most látom, hogy a fele amit írtam lemaradt...

Szal próbáld meg megnézni a gyertyáidat is, lehet ott lesz a ***... Ill. ha van lehetőséged a gyertya ellenőrzésközben, nézz egy nyomást is a cilinderekénél. Ha jól emlékszem olyan 1,1-1,3 bar ami normális.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4795 Dátum: 2010.03.08 18:47:41 »

Helló Srácok,

ismét lenne egy kérdésem.

Az első műanyag dobbetétet oldalanként 3 vagy 4 db műanyag clips fogatja fel (lásd mellékelt képek)
A kérdésem az, hogy hogyan lehet ezeket roncsolásmentesen kiszedni???
Mert én már próbáltam mindenhogyan de csak úgy tudtam kiszedni, hogy le kellett vágnom a clips fejét (nem kis munka árán) és hátrafele ki kellett ütnöm a felfogatásból. Egyedül csak így tudtam kiszedni. Van ennek vmi módja, hogy hogyan lehet kiszedni egyszerűbben és roncsolásmentesen? Esetleg vmi spéci megfogó kell hozzá?
Elvileg ki kellene jönnie mert vannak bevágások rajta de nem megy...


 

[a csatolmányt egy admin törölte]

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4796 Dátum: 2010.03.09 15:29:35 »
Sziasztok!

Szeretnék egy hozzáértő választ kérni:

A hátső kerék (bal oldalon) környékén rettentő nyikorgás hallatszik. A lengéscsillapító 1 éve volt cserélve, de nem is onnan jön, ezt kizárhatjuk. Ellenben ahol a kerékagy van 2 "nyúlvány" is megy, meg ott a stabilizátor is (kutycsont) de nem tudom kisilabizálni honnan jön a nyikorgás. Lemostam a kocsit, és persze hideg van, és rá 1 nappal kijött a nyikorgás. Miután levettem a kereket, adtam neki WD-40-el mindenhol ahol értem, de semmi változás, ha valakinek volt vmi hasonló problémája, és tudna adni tanácsot, megköszönném!

Carina-E RLZ


Csáó

Qubi

WD-40 nem nagyon használ a gumi alkatrészeknek. :no:
Nekem a stabilizátor gumiperselye nyikorgott, igaz elől, a hátsó kopogott. Kicseréltem őket, plusz bekentem szilikonzsírral, azóta csendben vannak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4797 Dátum: 2010.03.09 17:58:36 »
A kerékagycsapágy tökéletes, nincs forgásnál semmi, azzal kezdtem tegnap:) vmi erőátviteli alkatrész le, rugózásnál jön elő a hang.
Hátul nincs erőátvitel. Az erőátvitel elöl van.

Mivel mosás után jött elő, ezért szerintem is valszeg csak az lehet, hogy vmi szilent befagyott, vagy pont most került bele vmi kosz vagy ilyesmi. Lehet a lengéscsillapító tengelye is. Szerintem is várd meg, hogy melegebb időben nem tűnik-e el a hang.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4798 Dátum: 2010.03.09 18:00:28 »
Ötletek, tippek esetleg? Gyújtás, tömítés?
Inkább vmelyik érzékelő, vagy a lambdaszonda, ilyesmi; de első körben egy fojtószelep és -ház tisztítással is meg lehetne próbálkozni, gyakran segít az injektoros benzinesek efféle alapjárat-ingadozásán, rángatásán, lehörgésén stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4799 Dátum: 2010.03.09 18:01:42 »
Nekem menet közben nem rángat egyáltalán kizárólag alapjáraton, meg azért emelt alapjáraton is érzem.
Le kéne checkolni, hogy nem hagy-e ki vmelyik henger alapjáraton. Ha igen, akkor az lehet gyertya, gyújtáskábel, injektor...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )