Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679531 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4725 Dátum: 2010.01.23 22:12:14 »
Sziasztok!

Sajna nekem sem működ az első ködlámpám. Szétszedtem a kapcsolóját, de úgy tünt kutya baja. Még a gyári zsír volt benne, az érintkezők tiszták. Már minden lehetséges dolgot megnéztem (bizti, kapcsoló, izzók). Bekapcsoláskor nem hallok relé kattanást. Akinek műkodik annak kattan??? Ha kattan akkor tudja valaki, hogy a relé merre található??? Esssetleg valami tutti tipppp? 1 éve kűzdök vele...  :no:
Köszönöm előre is
üdv
Bundi
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.23 22:27:37 írta kleingy »
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4726 Dátum: 2010.01.23 23:06:43 »
Sziasztok!

Sajna nekem sem működ az első ködlámpám. Szétszedtem a kapcsolóját, de úgy tünt kutya baja. Még a gyári zsír volt benne, az érintkezők tiszták. Már minden lehetséges dolgot megnéztem (bizti, kapcsoló, izzók). Bekapcsoláskor nem hallok relé kattanást. Akinek műkodik annak kattan??? Ha kattan akkor tudja valaki, hogy a relé merre található??? Esssetleg valami tutti tipppp? 1 éve kűzdök vele...  :no:
Köszönöm előre is
üdv
Bundi
kimerted a feszultsegeket is?
Lehettem volna halasz ...

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4727 Dátum: 2010.01.24 18:08:31 »
kimerted a feszultsegeket is?
Aaaazt nem  :hmmmm:
Mit és hgyan kell?
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4728 Dátum: 2010.01.24 21:28:57 »
kimerted a feszultsegeket is?
Aaaazt nem  :hmmmm:
Mit és hgyan kell?
kell hozza multimeter. egyenfesz, 12v beallit. bekapcsolod a kodlampat es megnezed meddig jut el a feszultseg.
Lehettem volna halasz ...

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4729 Dátum: 2010.01.25 10:24:58 »
Sziasztok!
Most hétvégén az autó műszerfalán felvillant a piros felkiáltójel. Akkor jött elő, amikor a köd miatt 5.-be mentem 60-nal, visszaváltottam, akkor eltűnt. Meg amikor a városban sebességet váltottam, akkor meg addig, amíg a kuplungot nyomtam. Eddig ezt nem csinálta, én meg csak annyit tettem előtte, hogy minimum környékén volt az olajszint, meg a fagyálló is, és mindkettőhöz töltöttem egy keveset. Nem gondolnám, hogy ezek a beavatkozások okozták volna (!) jel felvillanását, vagy mégis, de akkor nem tudom, hogy milyen relációban. A haynes-be nem találtam meg, hogy ez a jel mit is jelentene, de gondolom valami nagyon általánosat. Van ötlet? Üdv,

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4730 Dátum: 2010.01.25 10:29:49 »
Sziasztok!
Most hétvégén az autó műszerfalán felvillant a piros felkiáltójel. Akkor jött elő, amikor a köd miatt 5.-be mentem 60-nal, visszaváltottam, akkor eltűnt. Meg amikor a városban sebességet váltottam, akkor meg addig, amíg a kuplungot nyomtam. Eddig ezt nem csinálta, én meg csak annyit tettem előtte, hogy minimum környékén volt az olajszint, meg a fagyálló is, és mindkettőhöz töltöttem egy keveset. Nem gondolnám, hogy ezek a beavatkozások okozták volna (!) jel felvillanását, vagy mégis, de akkor nem tudom, hogy milyen relációban. A haynes-be nem találtam meg, hogy ez a jel mit is jelentene, de gondolom valami nagyon általánosat. Van ötlet? Üdv,
A (!) az tudtommal a fék.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4731 Dátum: 2010.01.25 10:30:32 »
Ez a behúzott kézifékre, fékolaj hiányára, a fékbetét kopására (ezáltal csökken a fékolaj szintje) utal.
         

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4732 Dátum: 2010.01.25 10:48:03 »
kösz a tippeket. Akkor az olajszintet leellenőrzöm. A fékekre kicsit mérges lennék, mert nyáron lett a műszaki vizsga előtt kicserélve az első két tárcsa+ a betétek, a hátsó meg fel lett újítva. A kéziféket valóban behúzva felejtettem péntek este, de a szombati indulásnál eltünt a (P), így reméltem, hogy mégsem fagyott be. A kézifék bowdenjét meg tudom nézni valahogy?

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4733 Dátum: 2010.01.26 14:45:27 »
Tuti fékolajszint. Nekem pont most jött elő, hogy hirtelenebb fékezésnél felvillant. Kicsit hosszúkás a tartálya és tud benne mozogni a lötyi.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4734 Dátum: 2010.01.27 15:44:22 »
kimerted a feszultsegeket is?
Aaaazt nem  :hmmmm:
Mit és hgyan kell?
kell hozza multimeter. egyenfesz, 12v beallit. bekapcsolod a kodlampat es megnezed meddig jut el a feszultseg.
EEgen.
Ezt próbáltam, a kapcsolónál van fesz de tovább nem tudom mérni mert nem tudom merre mérjek tovább.  A lámpáknál már nincs.  :nonono:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4735 Dátum: 2010.01.27 17:58:16 »
kell hozza multimeter. egyenfesz, 12v beallit. bekapcsolod a kodlampat es megnezed meddig jut el a feszultseg.
EEgen.
Ezt próbáltam, a kapcsolónál van fesz de tovább nem tudom mérni mert nem tudom merre mérjek tovább.  A lámpáknál már nincs.  :nonono:
na igen, ez jo kerdes. talan lekene huzni a csatlakozot a kapcsolorol es kimerni hogy hol jon be a fesz, mert azok a vezetekek lesznek a bejovok. igy meglehetne allapitani mely vezetekek az elmeno szalak es azokkal mar lehetne kezdeni valamit.
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4736 Dátum: 2010.02.04 10:57:14 »
kösz a tippeket. Akkor az olajszintet leellenőrzöm. A fékekre kicsit mérges lennék, mert nyáron lett a műszaki vizsga előtt kicserélve az első két tárcsa+ a betétek, a hátsó meg fel lett újítva.
Ne legyél rájuk mérges. Ahogy kopnak a betétek, megnő a dugattyúk úthossza, csökken a folyadékszint a tartályban. Amikor elér egy bizonyos szintet, elkezd jelezni ez a lámpa a műszerfalon, először pont ilyen összevissza módon, ahogy te is írod. Utána kell tölteni némi fékfolyadékot, és probléma megoldva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4737 Dátum: 2010.02.05 10:27:07 »
Utána kell tölteni némi fékfolyadékot, és probléma megoldva.
Szia!
A képen ami a jobb felső sarokban látszik tartály azaz (mintha az lenne a munkahengerrre rakva), vagy ami mellette van(ami épp nem látszi a képen)?
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/Palaczk/4a_fe_nem_szegenykeverekes.jpg

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4738 Dátum: 2010.02.06 21:14:03 »
Szia!
A képen ami a jobb felső sarokban látszik tartály azaz (mintha az lenne a munkahengerrre rakva)...
Bingo  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4739 Dátum: 2010.02.08 11:44:05 »
Szia!
A képen ami a jobb felső sarokban látszik tartály azaz (mintha az lenne a munkahengerrre rakva)...
Bingo  :yes:
Kösz a képet, remélem figyelted, honnan szedtem :). Nyomtam bele egy kis olajat, a felkiáltójel eltűnt. Majd a nyárigumi cserénél megfigyelem a kb 3/4 évnyi kopást.