Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680343 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4665 Dátum: 2009.12.24 11:50:50 »
Szia,

Ha 95-ös, 2.0-ás benzines a verda, akkor igen nagy eséllyel ABS-sel szerelt.

A jeladókat úgy tudod megnézni, hogy benézel a kerekek möge (a doblemeznél), ha a fékcsöveken kívül látsz másik kábelt is,
akkor ABS-es a kocsid. Mind a négy keréknél kell, hogy legyen.
Vagy egy másik lehetőség: felnyitod a motorháztetőt, tűzfalnál a vezető oldalon látod a fék vákuum tartályt.
Ha ennek a közelében van egy kb. 10x10 cm-es alumínium blokk (ABS hidraulikus blokk), amiből fém fékcsövek jönnek ki (6 db), illetve van rajta egy fekete henger alakú cucc (pumpamotor), akkor ez megint csak annak a jele, hogy ABS-es a kocsid. Ha a főfékhengerből (ami közvetlenül a nagy fekete lapos hengerre van csavarozva - azaz a vákuum tartályra) jövő fékcsövek szépen mennek a kerekek irányába mindenféle az előbb említett dolgok közbeiktatása nélkül, akkor nem ABS-es a kocsid.

Egyébként ha elromlott az ABS-ed, nekem van alkatrészem hozzá (minden, kivéve a jobb első kerékjeladót - amit viszont én is keresnék...).

 


Szia!

Lágzsák van titi mert  azt látom:)

z ABSnél nem hiszem h az izzo égett ki mert egyéltalén nncs ABS teszteltem ebben az idöben nem müködik..
Az ABS jeladot hogy tudom megnézni?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4666 Dátum: 2009.12.24 12:21:15 »
Ok rendben megnézem ,hogy benne vannak e ezek az alkatrészek remélem minden jeladóm megvan és "csak" valami kissebb baja van.
Ha hiányzik valami akkor kereslek!

Köszönöm a részletes segitséget!
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.24 12:23:31 írta kleingy »

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4667 Dátum: 2009.12.24 15:40:18 »
Sziasztok!

Abban tudnátok segiteni nekem , hogy 95-ös 2.0 Carinám van.

Az ABS és légzsák check lámpa nem világit a kulcs elforditásakor.

Most a hoban néztem hogy nincs ABS sajnos...remélem h  a légzsák müködik...

Szeretném megcsinálni a hibákat.

Nektek van elképzelésetek hogy merre induljak el?
Ha az ABS-el komolyabb zür van az nagyon huzos?
Szia!
Ezt az ABS, Légzsák témát a Carina vásárlása előtt behatóan tanulmányoztam. Sok Carinát légzsákosnak hirdettek, de a visszajelző a legtöbb esetben hiányzott. Az eladók válasza mindíg az volt, hogy ez visszajelző nélküli. Gondoltam nepperduma. De tött Toyota szervíz egybehangzó válasza az volt, hogy a korai légzsákos autókban valóban nincs visszajelző mivel az indításuk nem elektromos. Tehát ha a te autód légzsákos (4 küllős bumszli kormány) és nem nem nyiltak korábban (esetleg igen de cserélték kompletten) akkor jó eséllyel működőképes. (sose keljen)
Az ABS viszont ha van de rossz akkor a visszajelzőjének is folyamatosan világítania kellene. Nekem ez történ. A jobb első jeladót kellet cserélni. Ez állítolag tipushiba. Bontottan biztos van... csak kitartóan keresd. Nekem is bontott van benne és kutya baja. Berakni pedig nagyon egyszerű. Különben a szervíz a hiba okát ki tudja villogtatni.
Remélem segítettem.

Kellemes ünnepeket mindenkinek ::)
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4668 Dátum: 2009.12.24 16:00:58 »
Szia!

Szóval megnéztem, nekem is a 4 küllős bumszli kormány van a kocsiban és állitolag nem elektromos, hanem a kormánymu nyomja meg és ugy nyit. ilyesmit mondtak.

Megnéztem az ABS-t is elvileg minden benne van jeladok mind a 4 keréknél, a vezérlo is a motortérben.
Januárba viszem szerelőhöz, h nézze meg mi a baja.

Majd beszámolok rola, hogy alakul a dolog.

Esetleg valakinek nincs ehhez a tipushoz elfekvöben jobb hátsó sárvédo muanyag?
2.0 sedan lépcsös hátu itt pest környékén vagy debrecenben. meg riasztot szeretnék bele tenni mert az nem volt benne amikor vettem...

köszi a segitséget!
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.24 16:01:59 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4669 Dátum: 2009.12.25 12:44:19 »
De tött Toyota szervíz egybehangzó válasza az volt, hogy a korai légzsákos autókban valóban nincs visszajelző mivel az indításuk nem elektromos.
:eek: ... Létezik ilyen  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4670 Dátum: 2009.12.25 12:57:56 »
Utánaolvastam, létezik  ::) ... Fene se gondolta volna. A 90-es évek közepéig egy csomó autóban volt ilyen mechanikus kioldású airbag-rendszer. wikipedia.org, "airbag", és kidobja...

De visszajelzőnek szvsz attól még lennie kéne (és a kolléga írja is, hogy van, csak nem világít).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4671 Dátum: 2009.12.25 15:40:21 »
Utánaolvastam, létezik  ::) ... Fene se gondolta volna. A 90-es évek közepéig egy csomó autóban volt ilyen mechanikus kioldású airbag-rendszer. wikipedia.org, "airbag", és kidobja...

De visszajelzőnek szvsz attól még lennie kéne (és a kolléga írja is, hogy van, csak nem világít).

EEgen! Nekem SRS légzsákok vannak benne. Az SRS azért SRS mert elektromos?  :hmmmm: Ezt nem kérdeztem akkoriban.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4672 Dátum: 2009.12.25 16:01:53 »
EEgen! Nekem SRS légzsákok vannak benne. Az SRS azért SRS mert elektromos?  :hmmmm: Ezt nem kérdeztem akkoriban.
Az SRS a Supplemental Restraint System rövidítése, vagyis kiegészítő biztonsági (szó szerint: visszatartó) rendszer.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

yooe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4673 Dátum: 2009.12.25 19:52:22 »
Sziasztok!

van egy 97-es carinám.
Kérdésem a következő:
A vezető ülés felöli gyári biztosíték doboz mellett van még legalább 8 biztosíték amit nem tudok hová tenni. Van teljes gépkönyvem, de abban sem találtam semmit. Gyári riasztó és indításgátló van benne, így azok szerintem nem lehetnek. Amit még észrevettem, hogy az alsó kis takaró burkolat alatt egy nagy kötet vezeték van elhelyezve. : (
És még van egy vagy két vezeték is, amin a végén is találtam biztosítékot. Van valakinek ötlete, hogy mik ezek?
Köszönöm előre is a segítséget!

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4674 Dátum: 2009.12.26 01:19:51 »
Sziasztok!

van egy 97-es carinám.
Kérdésem a következő:
A vezető ülés felöli gyári biztosíték doboz mellett van még legalább 8 biztosíték amit nem tudok hová tenni. Van teljes gépkönyvem, de abban sem találtam semmit. Gyári riasztó és indításgátló van benne, így azok szerintem nem lehetnek. Amit még észrevettem, hogy az alsó kis takaró burkolat alatt egy nagy kötet vezeték van elhelyezve. : (
És még van egy vagy két vezeték is, amin a végén is találtam biztosítékot. Van valakinek ötlete, hogy mik ezek?
Köszönöm előre is a segítséget!

szia,
latatlanban elegge nehez megmondani hogy melyik vezetekkotegrol es biztositekkal vegzodo vezetekrol van szo, mert nemelyik akar az elozo tulaj altal beepitett/beepitettetett cucc is lehet. az en esetemben tortent olyan, hogy a Haynes fele carina kezikonyv segitsegevel a kovetkezo biztositekokat sikerult megtalalnom: elektoromos tukor, ulesfutes, elsokodlampa.  ez mind szep es jo, de az en automban ezek az extrak nincsenek beepitve.  8]  tehat a te esetedben is elofordulhat hogy olyan biztositekokkal talalkozol amik nincsenek hasznalva.
Lehettem volna halasz ...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4675 Dátum: 2009.12.26 09:28:33 »
Én ma javítottam.
- Kapcsoló kiszed
- Nyomógomb kipattintása, a két kis fül fogja:http://kepfeltoltes.hu/view/091207/DSCF2054_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
  Van mögötte egy rugó, vigyázz nehogy elpattanjon!
- Panel kiszedése http://kepfeltoltes.hu/view/091207/DSCF2053_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
- Általában a relé forrasztása törik el, nekem is ott volt, de igazából csak mikroszkóp alatt látszott. http://kepfeltoltes.hu/view/091207/DSCF2051_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
- Hibás forrasztás javítása. Érdemes odafigyelni, hogy a relé felfeküdjön a panelra, így kevésbé terheli a forrasztást a rázkódás.
- Kapcsoló összeszerelése, visszaszerelése.

Vajon ugyanez a hátsó ködlámpa kapcsoló van az angol gyártású Corimban is? Ugyanis úgy tűnik, megadta magát.
Egy jó ideje már opcionálisan magától bekapcsolta a ködlámpát gyújtás ráadásakor, de most már se kép, se hang nyomásra se...
         

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4676 Dátum: 2009.12.26 12:37:21 »
Vajon ugyanez a hátsó ködlámpa kapcsoló van az angol gyártású Corimban is? Ugyanis úgy tűnik, megadta magát.
Egy jó ideje már opcionálisan magától bekapcsolta a ködlámpát gyújtás ráadásakor, de most már se kép, se hang nyomásra se...
biztositek, izzo jo? csak mielott a kapcsolot szettrancsirozod.  8]
Lehettem volna halasz ...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4677 Dátum: 2009.12.26 17:09:50 »
Hömm, nemtom mi lesz a vége (nyilván vmi kontakthiba), de jelenleg pont működik...  :whistling: Egyelőre inkább hagyom, úgyis tervezek némi villanyász matatást a kocsiban, lehet hogy ráhagyom majd a szétszedést és átnézetést.  ;)



[a csatolmányt egy admin törölte]
         

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4678 Dátum: 2009.12.26 17:10:24 »
Szia,

ABS hiba felderítéshez egy kis segítség a mellékelt file-ban.
Egyébként a japán gyártásúhoz (Denso gyártmányú) bontott első ABS jeladód találni gyakorlatilag lehetetlen.
Én még csak 2,5 éve hívogatom a bontókat...
Illetve, leginkább ezen jeladó kapcsán vettem egy komplett autót is (aztán a jeladót a saját hibámból tönkretettem  :censored:).

Sárfogó gumim (illetve műanyagom) van a jobb oldalra (első és hátsó is).

Illetve van egy Pirahna riasztóm is feleslegben (két távirányítóval, szervízkulccsal, belső mozgásérzékelőkkel); ha gondolod, biztosan meg tudunk egyezni...
(bekötéséhez viszont nem értek; gondolom, hogy a netről lehet hozzá leírást találni; illetve autóvillamossági szerelők is biztosan jól ismerik a típust).

Szólj, ha érdekel; Dunakeszin vagyok.
Megnéztem az ABS-t is elvileg minden benne van jeladok mind a 4 keréknél, a vezérlo is a motortérben.
Januárba viszem szerelőhöz, h nézze meg mi a baja.
Majd beszámolok rola, hogy alakul a dolog.

Esetleg valakinek nincs ehhez a tipushoz elfekvöben jobb hátsó sárvédo muanyag?
2.0 sedan lépcsös hátu itt pest környékén vagy debrecenben. meg riasztot szeretnék bele tenni mert az nem volt benne amikor vettem...

köszi a segitséget!

[a csatolmányt egy admin törölte]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4679 Dátum: 2009.12.26 17:39:01 »
Szia!

Igen érdekel a riaszto is lehet ha nem adod drágán de a müanyagot elviszem.

caspian1@citromail.hu-ra ird meg a számod és felhivlak.

Ha neked ugy jo akkor 12-13ora között arra járok és betudok ugrani érte amugy Debreceni vagyok:)

Köszi