Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677715 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4500 Dátum: 2009.10.12 17:46:11 »
Vagy alacsony a szervóolaj szinted.

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4501 Dátum: 2009.10.12 21:49:05 »
Nekem a gázpedál produkál időnként érdekes dolgot. Mintha szorulna a bowden. Nehezebb benyomni, majd ha elengedem, akkor lassabban jön vissza. Egyszer már olyan is volt, mintha beragadt volna pár mp-re. Ritkán jön elő a jelenség, de akkor hosszabb ideig megmarad. Nem köthető sem hideghez, sem meleghez, sem induláshoz. De igazából nem szorulhat a bowden, inkább valami automatika fogja a motor felőli végét.
Valakinek van vagy volt  hasonló problémája?
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4502 Dátum: 2009.10.13 16:54:19 »
Én is épp meg akartam kérdezni, mert ez nekem sem világos  :hmmmm:

Gondolom a rázópad mutatta meg a szerelőnek :?: Én tényleg semmit nem vettem észre se a beavatkozás előtt, se most.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4503 Dátum: 2009.10.13 17:45:18 »
Nekem a gázpedál produkál időnként érdekes dolgot. Mintha szorulna a bowden. Nehezebb benyomni, majd ha elengedem, akkor lassabban jön vissza. Egyszer már olyan is volt, mintha beragadt volna pár mp-re. Ritkán jön elő a jelenség, de akkor hosszabb ideig megmarad. Nem köthető sem hideghez, sem meleghez, sem induláshoz. De igazából nem szorulhat a bowden, inkább valami automatika fogja a motor felőli végét.
Valakinek van vagy volt  hasonló problémája?

Hát, nem fogja azt semmi. Max. egy nyest :-)
Tempomat van a kocsidban?

Namost vagy a
-gázpedál maga
-kocsiszőnyeg beakadva(!!)
-Gázbowden
-pillangószelep

szorulhat. MÁs nem nagyon...

A kocsiszőnyeg nem vicc, nézz utána!

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4504 Dátum: 2009.10.13 22:17:03 »
Nincs tempomat. A szőnyeg, vagy a bowden? Utána nézek, de az állandó probléma lenne. Ez meg néha előjön.
A pillangószelep az gyanúsabb. Nincs valami vezérlés annak, ami befolyásolni akarná az állását?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.14 08:18:14 írta kleingy »
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

Vasbeton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4505 Dátum: 2009.10.14 13:04:11 »
Üdv mindenkinek!
Egy éve vagyok boldog tulaja egy 93-as Carina E 1.6 xli sedan-nak. 393 E Km van benne, és szinte tökéletes, pár apróságot leszámítva. Azért mostanában pár dologra felfigyeltem.

A következők lennének:
1. hirtelen terhelés váltáskor bal előről koppanó hangot hallani
2. a fogyasztásom kicsit megugrott 7,5 l város helyett most olyan 8,5 l, és néha parkolás után az autóból kiszállva kicsit égett benzin szagot érzek.
3. kb 8000 e km alatt megeszik 1 l olajat
4. most a hidegben nem megy a vízhőfok negyednél feljebb, illetve, ha igen, akkor tartós országutazás közben látványosan visszaesik negyedre
5. a jobb első ajtó centrálja csak nehezen mozdítja a zárat (kettőbőll zár), ill, most már egyáltalán nem
6. a beindítás utáni első kormánymozdulatnál kicsit sír a szervó, de ez hamar abbamarad, és elő se jön a következő indításig.

Ennél nagyobb problémáim ne is nagyon legyenek vele :)
Egyébként teljesen rohadásmentes, én vagyok a 3. tulaj, az előttem levő lelkiismeretes gazdinál volt több mint 10 évig.

Esetleg ha a fenti problémákra tudnátok megoldást, vagy hiba okot akkor azt megköszönném!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4506 Dátum: 2009.10.14 13:10:45 »
Üdv mindenkinek!
Egy éve vagyok boldog tulaja egy 93-as Carina E 1.6 xli sedan-nak. 393 E Km van benne, és szinte tökéletes, pár apróságot leszámítva. Azért mostanában pár dologra felfigyeltem.

A következők lennének:
1. hirtelen terhelés váltáskor bal előről koppanó hangot hallani
2. a fogyasztásom kicsit megugrott 7,5 l város helyett most olyan 8,5 l, és néha parkolás után az autóból kiszállva kicsit égett benzin szagot érzek.
3. kb 8000 e km alatt megeszik 1 l olajat
4. most a hidegben nem megy a vízhőfok negyednél feljebb, illetve, ha igen, akkor tartós országutazás közben látványosan visszaesik negyedre
5. a jobb első ajtó centrálja csak nehezen mozdítja a zárat (kettőbőll zár), ill, most már egyáltalán nem
6. a beindítás utáni első kormánymozdulatnál kicsit sír a szervó, de ez hamar abbamarad, és elő se jön a következő indításig.

Ennél nagyobb problémáim ne is nagyon legyenek vele :)
Egyébként teljesen rohadásmentes, én vagyok a 3. tulaj, az előttem levő lelkiismeretes gazdinál volt több mint 10 évig.

Esetleg ha a fenti problémákra tudnátok megoldást, vagy hiba okot akkor azt megköszönném!
1. Futóműves, szerelő megmondja.
2. Ha rövid városi etapokat tolsz no para, bár a benzinszag gyanús.
3. Ennyi kmnél szerintem ez semmi probléma, milyen olajat használsz?
4. Termosztát, és  hűtőfolyadék csere megoldja Utóbbi azért, mert valszínű régen volt :).
5. Leszedném a kárpitokat, és megnézném a fülecsék stb jólannak e.
6. Ékszíjak feszessége nem biztos, hogy ok.

Vasbeton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4507 Dátum: 2009.10.14 13:21:23 »
1. Futóműves, szerelő megmondja.
2. Ha rövid városi etapokat tolsz no para, bár a benzinszag gyanús.
3. Ennyi kmnél szerintem ez semmi probléma, milyen olajat használsz?
4. Termosztát, és  hűtőfolyadék csere megoldja Utóbbi azért, mert valszínű régen volt :).
5. Leszedném a kárpitokat, és megnézném a fülecsék stb jólannak e.
6. Ékszíjak feszessége nem biztos, hogy ok.

Köszi a gyors válaszokat!
Valvoline Maxlife 10w40-es olajat használok. Mostanában szinte csak ilyen 3-4 km-eket megyek a városban, még csak be sem melegszik szegény. Egyébként, amikor álla a motor és 1-ben tologatom az autót előre hátra, akkor a kopogó hang mintha a féltengelytől jönne.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4508 Dátum: 2009.10.14 14:47:41 »
1. Futóműves, szerelő megmondja.
2. Ha rövid városi etapokat tolsz no para, bár a benzinszag gyanús.
3. Ennyi kmnél szerintem ez semmi probléma, milyen olajat használsz?
4. Termosztát, és  hűtőfolyadék csere megoldja Utóbbi azért, mert valszínű régen volt :).
5. Leszedném a kárpitokat, és megnézném a fülecsék stb jólannak e.
6. Ékszíjak feszessége nem biztos, hogy ok.

Köszi a gyors válaszokat!
Valvoline Maxlife 10w40-es olajat használok. Mostanában szinte csak ilyen 3-4 km-eket megyek a városban, még csak be sem melegszik szegény. Egyébként, amikor álla a motor és 1-ben tologatom az autót előre hátra, akkor a kopogó hang mintha a féltengelytől jönne.

Nem igazán jó az az olaj szvsz. Meg kellene próbálni az 5W-40-est. Mondjuk LM MoS2 adalékkal, figyelemmel a futásteljesítményre.

A visszahűlés egyértelműen termosztát hibára utal, annak cseréje után bizonyosan nem lesz ilyen jelenség. Na ja, akkor már vmi jóféle hűtőfolyadék is mehetne bele.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Vasbeton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4509 Dátum: 2009.10.14 14:57:27 »
Nem igazán jó az az olaj szvsz. Meg kellene próbálni az 5W-40-est. Mondjuk LM MoS2 adalékkal, figyelemmel a futásteljesítményre.

A visszahűlés egyértelműen termosztát hibára utal, annak cseréje után bizonyosan nem lesz ilyen jelenség. Na ja, akkor már vmi jóféle hűtőfolyadék is mehetne bele.

Tudnál esetleg valami pontos olaj típust ajánlani?

Még 1 kérdés: a befúvókon minden szemét bejön az utastérbe. Levéldarabok stb. Arra gyanakszom, hogy nincs benne pollenszűrő. Azt hol találom pontosan? Az ablaktörlő alatti műanyag levételével láthatóvá válik?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4510 Dátum: 2009.10.14 15:14:35 »
Nem igazán jó az az olaj szvsz. Meg kellene próbálni az 5W-40-est. Mondjuk LM MoS2 adalékkal, figyelemmel a futásteljesítményre.

A visszahűlés egyértelműen termosztát hibára utal, annak cseréje után bizonyosan nem lesz ilyen jelenség. Na ja, akkor már vmi jóféle hűtőfolyadék is mehetne bele.

Tudnál esetleg valami pontos olaj típust ajánlani?

Még 1 kérdés: a befúvókon minden szemét bejön az utastérbe. Levéldarabok stb. Arra gyanakszom, hogy nincs benne pollenszűrő. Azt hol találom pontosan? Az ablaktörlő alatti műanyag levételével láthatóvá válik?
Klímás? mert ha nem akkor nincs pollenszűrő, egyébként a szélvédő előtti rács alatt kellene lennie szúnyogháló szerűségnek, ami megfogná őket, de nekem is vannak benne.

Vasbeton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4511 Dátum: 2009.10.14 15:16:54 »
Klímás? mert ha nem akkor nincs pollenszűrő, egyébként a szélvédő előtti rács alatt kellene lennie szúnyogháló szerűségnek, ami megfogná őket, de nekem is vannak benne.

Nem klímás sajnos. Elég idegesítő, amikor a venti magasabb fokozaton az arcodba vág egy marék száraz levéldarabot egy-két összeszáradt méhecskével... Hát, akkor szétkapom aztán valahogy megoldjuk, hogy ne menjen be minden...

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4512 Dátum: 2009.10.14 21:11:30 »
A pollenszűrőt ne a szélvédő alatt keresd. A gázpedál melett van egy kis kipattintható műanyag ajtó a középkonzol felé. na amögött kéne lenni, ha klímás. ha nem klímás, akkor nem tudom, h van-e.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.15 08:41:07 írta kleingy »
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4513 Dátum: 2009.10.14 21:20:02 »

A pollenszűrőt ne a szélvédő alatt keresd. A gázpedál melett van egy kis kipattintható műanyag ajtó a középkonzol felé. na amögött kéne lenni, ha klímás. ha nem klímás, akkor nem tudom, h van-e.
Irta, hogy nincs klíma tehát pollenszűrő se, szóval lehet félreérthetően írtam a motorháztető és a szélvédő között alatt van egy rács műanyagból ahol az ablaktörlők is laknak ott az alatt kell lennie szunyoghálószerűségnek...

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4514 Dátum: 2009.10.14 22:16:25 »

A pollenszűrőt ne a szélvédő alatt keresd. A gázpedál melett van egy kis kipattintható műanyag ajtó a középkonzol felé. na amögött kéne lenni, ha klímás. ha nem klímás, akkor nem tudom, h van-e.
Irta, hogy nincs klíma tehát pollenszűrő se, szóval lehet félreérthetően írtam a motorháztető és a szélvédő között alatt van egy rács műanyagból ahol az ablaktörlők is laknak ott az alatt kell lennie szunyoghálószerűségnek...

Az enyém klímás és mostanában matattam a műanyag rács alatt, de nekem nem volt ott szúnyogháló. De én beépítettem egyet, olyan szúnyogháló-fémből. Az enyémbe akkor ez nem járna gyárilag?
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998