Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679932 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4170 Dátum: 2009.04.29 11:48:00 »
Ha nem oltári nagy a horpadás, vákuummal kiszivatják vagy visszaütögetik a jófajta lakatosok. A fényezés sem lesz egy horror, ha nem fényezőműhelyben, hanem haverok útján csináltatod. Sztem 20-ban meg kéne álljon. De mindjárt jön szkaresz, a szaki és megmondja.  :)

Huhh, az mondjuk nem lenne rossz...

m
'94 Carina 2.0 GLi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4171 Dátum: 2009.04.29 14:59:33 »
Szerintetek mennyi lehet a vege legrosszabb esetben (motorhazteto csere+feny) Ez ugy 40-50 korul lehet, nem?

Motorháztető csere? Mit dobtak rá - egy kilométerkövet  ;) ? Dehogy 40-50. Ahogy Gyöngyi is írja, egy húszasban meg kell, hogy álljon a történet. Ebben benne van a horpi kijavítása, és a motorháztető fényezése.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4172 Dátum: 2009.04.29 16:30:30 »
Szerintetek mennyi lehet a vege legrosszabb esetben (motorhazteto csere+feny) Ez ugy 40-50 korul lehet, nem?

Motorháztető csere? Mit dobtak rá - egy kilométerkövet  ;) ? Dehogy 40-50. Ahogy Gyöngyi is írja, egy húszasban meg kell, hogy álljon a történet. Ebben benne van a horpi kijavítása, és a motorháztető fényezése.

:D Koszi.
'94 Carina 2.0 GLi

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4173 Dátum: 2009.05.01 12:59:20 »
Szasztok!
Volt már valakinek baja a zárral?
Pontosan az, hogy kulcsal nem lehet becsukni!!! De kinyitni meg igen! Ez hogy lehet???? A közppnti zár, meg nyitja csukja gond nélkül!!!
Mi lehet a ***? Kopott a kulcs? De akkor miért nyit? Vagy a zárszerkezet kopott? Hogyan lehetne kiszedni?
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4174 Dátum: 2009.05.02 01:01:49 »
Nekem 2 hete kellett zárat cseréltetnem, mert egy pici rugó törése miatt elromlott a zárszerkezet, így beragadt az ajtó. Szerintem azért nem zárható az ajtód kulccsal, mert elkopott, vagy kontakt hibás azok azon érintkezők egyike, amik a kulcs elfordításával jelet adnak a központi zár motorjának, hogy nyissa, vagy zárja a zárszerkezetet, de lehet, hogy csak az 5 pólusú csatlakozója kontaktos. Ki kell bogarászni, hogy a sok lehetőség közül melyik a valódi hibaok. 5 vezeték megy a zárszerkezethez, ebből 2 a távvezérlős nyitás-zárást, a többi a kulcsosat szolgálja. Nagyon nehéz kiszedni a zárat, le kell hozzá venni az ajtókárpitot és még úgy is nőgyógyász kézzel lehet hozzáférni. A zárszerkezeten a jeladós rész egy műanyag blokkban van, abba fut bele a kulcsos vezérlésért felelős 3 vezeték, nem hiszem, hogy meg lehetne bontani, legalábbis én nem próbáltam, de neked attól még sikerülhet. Sok sikert!
Toyotáról csak jót vagy semmit...

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4175 Dátum: 2009.05.03 15:48:04 »
Pedig ott a helye a gázpedál mellett, kicsit le kell hajtani a szőnyeget, és ott lesz kb 15*3cm-es műanyag amit le kell venni, mögötte van 2 szűrő, az U alakú van felül a téglalap pedig alatta. Nem egyszerű mutatvány betenni, én is tegnap szedtem ki megnézni hogy mennyire koszsos.

Sziasztok,

En is most cserelnem, talaltam is egy szines pdf-et, amiben szepen latszik, hogy hol kell keresni; megtalaltam (ahogy azt a kollega is irta fentebb), de amikor levettem azt a muanyag reteszt:

1. eleg sok szaraz level, kosz volt benne
2. semmilyen szurot nem talaltam bent

Sot:
Ahogy benyultam par ujjal, ereztem "elorol" (a nyilasba benyulva, jobbrol), hogy egy amolyan fem hutobordazatot tapogatok ki -> ez lenne a klimanak az akarmije? Mindegy, de hogy itt nem talalok regi szurot, az egyszer biztos. Amit a pollenszuro cimszo alatt vettem a Unixban, az egy ket reszbol allo szuro-csalad ...

Tudtok esetleg "kepesebb" magyarazatot valahol a neten? (a Haynes konyben emlitest sem tesznek rola...)


Koszonom elore is!

SZERK.:

Ezt
kellene valahogy bepreselni  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.03 15:54:39 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4176 Dátum: 2009.05.03 22:04:37 »
Aminek szélen van a fogója, azt először be, fogóval lefele - amikor bent van, feltolod hogy csak tudod. Utána a másikat is betolod, és kész is vagy.
Tehát egymás FELETT lesznek a végén a cuccok.

Ha viszont nem volt bent eddig szűrő, az gáz. Lehet valahogy ki kéne pucolni előbb-utóbb a rendszert...
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.04 08:47:03 írta kleingy »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4177 Dátum: 2009.05.04 11:18:37 »
Aminek szélen van a fogója, azt először be, fogóval lefele - amikor bent van, feltolod hogy csak tudod. Utána a másikat is betolod, és kész is vagy.
Tehát egymás FELETT lesznek a végén a cuccok.

Ha viszont nem volt bent eddig szűrő, az gáz. Lehet valahogy ki kéne pucolni előbb-utóbb a rendszert...

Ennek taglalaása már megtörtént, érdemes lenne a Klímás topicot átfutni!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4178 Dátum: 2009.05.04 13:29:22 »
Aminek szélen van a fogója, azt először be, fogóval lefele - amikor bent van, feltolod hogy csak tudod. Utána a másikat is betolod, és kész is vagy.
Tehát egymás FELETT lesznek a végén a cuccok.

Ha viszont nem volt bent eddig szűrő, az gáz. Lehet valahogy ki kéne pucolni előbb-utóbb a rendszert...

Igy tettem, koszi! Vhogy addig nezegettem, probalkoztam, mig rajottem, hogy mashogy aligha lehetne. Keszitettem rengeteg fotot uresen, majd miutan beszereltem a szuroket. Esetleg megmutatom, ha nem zavar senkit ...
Azt azert furcsalltam, hogy a ket szuro kozott igazabol van egy kis resnyi lyuk ... (ahol osszeernek, a kozepen)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4179 Dátum: 2009.05.04 13:51:32 »
Ennek taglalaása már megtörtént, érdemes lenne a Klímás topicot átfutni!

Koszi, beleolvastam, megtalaltam mindent!  ;)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4180 Dátum: 2009.05.05 20:15:54 »
Ahogy benyultam par ujjal, ereztem "elorol" (a nyilasba benyulva, jobbrol), hogy egy amolyan fem hutobordazatot tapogatok ki -> ez lenne a klimanak az akarmije? Mindegy, de hogy itt nem talalok regi szurot, az egyszer biztos.

A miénkben sem volt anno. Vagy gyárilag kihagyták belőle, vagy valaki egyszer kiszedte a régit, és nem tett be helyette újat. Mert ugye működik a rendszer enélkül is - "csak" szűretlenül jön be a levegő.

A cucc, amit kitapogattál, minden bizonnyal a fűtőradiátor volt, azaz a fűtés hőcserélője.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

LordClyde

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4181 Dátum: 2009.05.07 14:51:33 »
Sziasztok új vagyok itt, a nevem Gábor és Bp-en hajom az én kis Carinámat. 1997.07.es gyártású Toyota Carina E 1.6 Liftback XLi -m van.

Hétfő reggel 11-kor elkezdtem olvasni ezt a Topic-ot és most értem a végére (csüt fél három van). Szerencsére nem volt sok meló idebent, ráértem olvasgatni :)

Gondoltam leírom eddig milyen problémáim voltak a kocsival -és mik voltak rá a megoldások-  valamint most milyenekkel kell szembenéznem, hátha tud okulni belőle valaki.
178000km-rel vettem meg (elvileg) és azt hiszem törve volt, mert a hátsó ajtó két oldalán az illesztés nem ugyanakkora (semmi más törésre utaló jel nincs)

Vásárlás után:
 -jobb axiál lógott, csere párban
 -klíma nem ment (a mai napig nem tudták megcsinálni hogy 2 hónapnál tovább tartsa a gázt)
 -remegés a motor felől 2400-as fordulat környékén (flexi-cső csere)
 -teljes kuplung csere (a váltó azóta is kicsit fura)

Most 193000 van benne:
 -a klímát háromszor csináltattam meg, mindig 20ezer fölötti összegért (tömítésekkel), de ahogy már írtam egyszer sem lett az igazi
 -a flexi-csöves hang egyre durvább, most csináltam olajcserét (Total Quartz 7000 10w40) és azóta szinte minden fordulaton jön a remegés, már attól félek hogy szétesik valami, jövő héten megyek megcsináltatom
 -az első övek nem húzzák vissza magukat, kézzel kell segíteni (be kellene olajozni valamit?)
 -motorháztetőt le kellene fényeztetnem, mert a kőfelerődések helye rozsdásodik több helyen is (gyári fényeséssel is van ilyen probléma?)
 -a kormány gumija felül (gondolom ahol legtöbbet tűzi a nap) nagyon gáz már, ezt a bőrözést mag kipróbálom én is
 -kétszer nem indult már a rablásgátló hibájából

Amúgy imádom a kocsim! :wub: Pl mikor kettesbe teszem és 2000 alá esik a fordulat, enyhe gyorsításnál annyira ééédes hangja van, ilyen kis vááooo. Meg amikor hármasból négyesbe váltok -prm...brmm- és a fordulat pont annyit esik, hogy tudok rendesen tovább gyorsítani rántás nélkül... :clap:

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4182 Dátum: 2009.05.07 20:38:41 »
Hello! Akkor most már igen jól informált vagy Carina ügyben.  :D Mennyire hasonlóan öregednek ezek a Carinák.  ::)
Ezt a flexi csöves hangot meghallgatnám, nekem is van, tervben is van a javítás.
Mikrotalira esetleg eljöhetnél  ;)

LordClyde

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4183 Dátum: 2009.05.08 11:00:15 »
Köszönöm a meghívást, természetesen elmegyek a talira  :yes:

Más: Nagyon kevés szó esett róla, de engem a legjobban az ajtókárpit idegesít a kocsin. Amikor vettem (kb 2,5 éve) megnéztem vagy 7 kocsit, de minden faceliftesnek fel volt jőve vagy a bal vagy mindkét oldalon.
B.C. mester már írt egy megoldást, bemásolom most ide:
"LOCTITE pillanatragasztóval (tehát nem valami "tacsko"-s szeméttel), majdnem gyári állapotúra lehet visszaállítani. Meg kell önteni rendesen és egy  szélesfeju csavarhúzóval egyenletesen eloszlatni, és elkezdeni rányomogatni (a kibukkanó feleslegre vigyázni, nehogy a külső borításra kerüljön). Kb 30 mp-nyi nyomogatás után már látszik a hajlandóság, hogy vissza akar kerülni a helyére, és láss csodát ott marad."
A bal oldalon nálam nemcsak felpúposodott a műanyag-kárpit, hanem fel is hasadt, azaz ahol a kettő anyag össze volt ragasztva, az elengedte. Ráadásul a műanyag még jól fel is hullámosodott  :no: Úgy érzem ez javíthatatlan már, de cáfoljatok meg légyszi!  :helpsmilie:
Jobb oldalon sokkal jobb a helyzet, itt csak feljött az ajtóról a kárpit-műanyag, a közös ragasztásuk még tart. Viszont valahogy itt alá kéne ügyeskedni a ragasztót (talán injekciós-tűvel :hmmmm:)
Ha kell, este rakok fel fotót. Szombaton pedig megyek varrónőhoz (édesanyám), kiderítem mennyibe fájba kicserélni azt a részt.

Üdv: Gábor

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4184 Dátum: 2009.05.08 11:40:11 »
A végképp károsodott rész helyett lehet, hogy érdemes lenne megfelelőt keresni bontóban (lista a főoldalon).  :szemez: