Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678655 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3630 Dátum: 2008.08.29 21:28:15 »
Köszi a hozzászólást de nekem nem a HAYNES MANUAL kellene hanem amit a kocsihoz adnak gyári kéziköny mert az én olasz könyvemből
semmit sem értek!
Akkor sorry!
Félre értettem.
Az csak papír formátumban van, de meg mondom őszintén nem tartalmaz érdemi infót.
Ha Taby kolléga be tudja, és hajlandó is digitalizálni akkor elküldöm.
Én sajnos nem rendelkezem megfelelő eszközzel ehhez.
Egyszer elkezdtem, de 3,14szar feladat kb 40 oldal után feladtam a további scannelést. Mostanában meg nem nagyon fussa rá időmből:(

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3631 Dátum: 2008.08.30 09:18:11 »
Köszi a hozzászólást de nekem nem a HAYNES MANUAL kellene hanem amit a kocsihoz adnak gyári kéziköny mert az én olasz könyvemből
semmit sem értek!
Akkor sorry!
Félre értettem.
Az csak papír formátumban van, de meg mondom őszintén nem tartalmaz érdemi infót.
Ha Taby kolléga be tudja, és hajlandó is digitalizálni akkor elküldöm.
Én sajnos nem rendelkezem megfelelő eszközzel ehhez.
Egyszer elkezdtem, de 3,14szar feladat kb 40 oldal után feladtam a további scannelést. Mostanában meg nem nagyon fussa rá időmből:(
Nos erről beszéltem.
Viszont továbbra sem értem, hogy akinek van HAynes könyve az milyen plusz infót vár egy egyszerű karbantartási füzettől.
Általában minden 2. mondat arról szól, hogy "akkor forduljon a szakszervízhez!"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3632 Dátum: 2008.08.30 19:57:00 »
Viszont továbbra sem értem, hogy akinek van HAynes könyve az milyen plusz infót vár egy egyszerű karbantartási füzettől.
Általában minden 2. mondat arról szól, hogy "akkor forduljon a szakszervízhez!"

A Haynes könyvből az derül ki, hogy hogyan kell szerelni az autót. A gyári könyvből meg az, hogy hogyan kell használni ;) ... És akkor nem jönnek majd ilyen kérdések pl., hogy normális-e az, hogy a műszerfali középső légbeömlőkből bizonyos esetekben fullra állított fűtés mellett is hideg levegő jön; stb stb stb. Vannak azért hasznos infók abban a könyvben, meg egyébként is, úgy van vele az ember, hogy mégis olvassa már át, hogy mit ír a gyár a kocsi kezeléséről. Anno jóapám is azonnal beszereztette velem a Carinához a kézikönyvet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3633 Dátum: 2008.08.30 22:17:50 »
Viszont továbbra sem értem, hogy akinek van HAynes könyve az milyen plusz infót vár egy egyszerű karbantartási füzettől.
Általában minden 2. mondat arról szól, hogy "akkor forduljon a szakszervízhez!"

A Haynes könyvből az derül ki, hogy hogyan kell szerelni az autót. A gyári könyvből meg az, hogy hogyan kell használni ;) ... És akkor nem jönnek majd ilyen kérdések pl., hogy normális-e az, hogy a műszerfali középső légbeömlőkből bizonyos esetekben fullra állított fűtés mellett is hideg levegő jön; stb stb stb. Vannak azért hasznos infók abban a könyvben, meg egyébként is, úgy van vele az ember, hogy mégis olvassa már át, hogy mit ír a gyár a kocsi kezeléséről. Anno jóapám is azonnal beszereztette velem a Carinához a kézikönyvet.
Hacsak ezért nem.

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3634 Dátum: 2008.09.01 19:06:47 »
Sziasztok,
Tudja valaki hol van a Carina E 2.0 (1992 sedan 3S-FE) pollenszűrője, már ha van, a lombhullató szellőzőrendszerről itélve, nincs...

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3635 Dátum: 2008.09.01 19:28:23 »
Sziasztok,
Tudja valaki hol van a Carina E 2.0 (1992 sedan 3S-FE) pollenszűrője, már ha van, a lombhullató szellőzőrendszerről itélve, nincs...
szerintem mindnek ugyanott van, a gázpedál mellett jobboldalon..
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3636 Dátum: 2008.09.01 20:46:25 »
Sziasztok,
Tudja valaki hol van a Carina E 2.0 (1992 sedan 3S-FE) pollenszűrője, már ha van, a lombhullató szellőzőrendszerről itélve, nincs...
Bizony a vezető lábtere felől közelíthető meg. Aki még nem cserélt ilyet, és nem nőgyógyász keze van, az inkább szerelővel cseréltesse.
1,5 óra alatt sikerült megoldanom a problémát. A szerelőm persze azt mondta, hogy: "az nehéz". Na most azért volt nehéz, mert nagyon nehéz odaférni, legjobb a lehajtott első ülésnél fejjel lefelé a pedálok közé helyezett fejjel fél kézzel a gázt nyomva lehet becsúsztatni, először ha minden igaz a vékonyat, aztán azt feltolni ütközésig, amíg a pöcök engedi, aztán a vastagot betolni, és a vékonyat visszahúzni, elvileg így sikerült, de fájt mindenem utána. Elvileg 2 perc, csak a technikát kell tudni. Most már menne ;)
Laco 73 :D

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3637 Dátum: 2008.09.02 16:20:55 »
Sziasztok,
Tudja valaki hol van a Carina E 2.0 (1992 sedan 3S-FE) pollenszűrője, már ha van, a lombhullató szellőzőrendszerről itélve, nincs...
szerintem mindnek ugyanott van, a gázpedál mellett jobboldalon..
Ha klímás csak akkor van pollenszűrője! A többi OK.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3638 Dátum: 2008.09.02 18:31:03 »
Sziasztok,
Tudja valaki hol van a Carina E 2.0 (1992 sedan 3S-FE) pollenszűrője, már ha van, a lombhullató szellőzőrendszerről itélve, nincs...
szerintem mindnek ugyanott van, a gázpedál mellett jobboldalon..
Ha klímás csak akkor van pollenszűrője! A többi OK.

És a klíma nélkülibe nem is lehet pollenszűrőt tenni? Abban nincs kialakítva a pollenszűrő helye?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3639 Dátum: 2008.09.02 19:09:51 »
Sziasztok,
Tudja valaki hol van a Carina E 2.0 (1992 sedan 3S-FE) pollenszűrője, már ha van, a lombhullató szellőzőrendszerről itélve, nincs...
szerintem mindnek ugyanott van, a gázpedál mellett jobboldalon..
Ha klímás csak akkor van pollenszűrője! A többi OK.

És a klíma nélkülibe nem is lehet pollenszűrőt tenni? Abban nincs kialakítva a pollenszűrő helye?
Jelentem, ki van alakítva!
Lehet bele tenni!

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3640 Dátum: 2008.09.02 20:00:00 »
Köszi a hozzászólásokat a kézikönyvvel kapcsolatban. Sajnos még másfél hétig csak ritkán leszek netközelben
mert új lakásba költöztünk és várni kell a net-re. Ezért nem reagáltam gyorsabban.
Az alábbiakat leírom mégegyszer hátha valaki reagál rá:

Sziasztok Árvai Attila vagyok és új Carina 1.6GLi tulaj. TEL: 30-440-550-1
Gödöllői vagyok és szívesen találkoznék környékbeli Carinással egy kis infócserére beszélgetésre.
A kocsim adatai:
 - 5ajtós (liftback)
 - 96-os
 - 270000km
 - 1.6GLi 85KW
 - klíma, ABS, el tükör, 4x el ablak, gyári bör kormány+váltógomb(már leesett róla a bőr).
 (Légzsák sajnos nincs)
 - Van egy pár SUPRA-TREND-es szervízszámla másolatom ha érdekel valakit a szervíz ára.
Késöbb majd részletesebben leírom tapasztalataimat de most nem sok időm van rá.
Hibák tipikusan a kétféle csörgés és ciripelés (még nem tudom honnan jönnek de idegesítőek nagyon)

A jobb külső-belső kormányösszekötőt cserélnem kell és bajban vagyok mert a bal összekötőm "S" alakú míg a jobb egyenes.
A Késmark utcai bontóban azt mondták hogy külőnbözik a két oldal de szerintem hülyeség mert a HAYNES manuál ábráján (letöltöttem)
a 2.0L-es motorhoz volt "S"-alakú mindkét oldalt és egyenes az 1.6-oson mindkét oldalt. A neten webáruházak (Láng,UNIX) mindkét fajtát
bedobja a típushoz. Most akkor mindegy hogy milyet teszek bele vagy rakjak jobbra is "S"-alakút hogy egyforma jegyen.
Segítsetek ha tudtok előre is köszi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3641 Dátum: 2008.09.02 21:51:28 »
Kormányösszekötő: szvsz márkaszervízben alvázszám alapján meg tudják mondani, milyen kell bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ata133

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Carina E 1.6Gli Liftback 96' (Japán-Angol keverék)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3642 Dátum: 2008.09.04 13:34:34 »
Köszi az infót PALACZK! Lehet hogy hülye vagyok, de mi az az SZVSZ! :1eye:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3643 Dátum: 2008.09.04 13:46:11 »
Köszi az infót PALACZK! Lehet hogy hülye vagyok, de mi az az SZVSZ! :1eye:
SZVSZ= szerény véleményem szerint

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3644 Dátum: 2008.09.04 14:48:13 »
Néha az is előfordul SZVSZ helyett, hogy IMHO (In MY Humble Opinion)