Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2677619 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3420 Dátum: 2008.05.13 18:59:22 »
Idézetet írta: "istvan.kovacs6"
Idézetet írta: "Jency"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "istvan.kovacs6"

Mindenféle fontos dolgot (szíjak, szûrõk, motorolaj) kicseréltem már. Most a váltó olajon van a sor. A Haynes könyv alapján a leeresztõ csavart megtaláltam, de a betöltõ nyílással nem boldogulok.


A betöltõnyílást szerintem ne keresd, emlékeim szerint a nívócsavarnál kell beleimádkozni, a váltó oldalán, de majd jönnek a naprakész kollégák.

Errõl a nívócsavaros beöntésrõl már olvastam, de van erre a célra egy "beöntõ csavar" is. :nana:


Ha jól értem, a váltómû oldalán levõ csavarnál kell ellenõrizni az olajszintet, a képen láthatón pedig be lehet tölteni az olajat. Egyébként én is erre a csavarra gondoltam, csak sehogy sem hasonlított a Haynes féle képre. Ha felülrõl töltöm be, akkor elvileg több olajat is belehetne tölteni a megengedettnél (2,6 l)?

Holnap délután olajcsere.

Köszi a segítséget!


Gondolom már túl vagy rajta - érdekelne, hogy végülis hol öntötted be az olajat? Mert a Haynes is a nívócsavart mondja, más csavart nem láttam rajta (vagy csak béna vagyok :-)

Gondolom rájöttél, hogy ha kitekered a nívócsavart, akkor öntheted be fentrõl bátran :-)

Qubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Kerék...
« Válasz #3421 Dátum: 2008.05.13 19:02:35 »
SZiasztok!

Lenne egy kérdésem...

Felraktam a kicsikémre 16os felniket 205/55-ös  contintental gumikkal. (Gyári WV felnik voltak,persze átfujattam õket, miegymás, raktam centrál gyürûket is, mert ugye a carina 54-es, ez meg 57-es volt)
Okozhat e bármi gondot azon kívül,hogy ha 2 ember ül hátul a dõlés miatt kanyarban beleér a mûanyagba, ami a kerékjáratnál van?Lehet-e baja a futómünek?

Igazából stabilabnak érzem, mert a gumi szélesebb,mint ami eddig volt rajta ( R15 195/65).


Röviden ennyi:)

Köszi a hozzáértõ válaszokat!


Carina RLZ:)

nautilus85

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Kerék...
« Válasz #3422 Dátum: 2008.05.13 19:31:45 »
Carina E-hez max 15"-os felnit szoktak ajánlani,  185/60 R15, esetleg a 205/55 R15 méretettel.

A szélesebb és peresebb abroncsokkal sprõdebb rugózásra, némileg nagyobb fogyasztásra, a kerék nagyobb sérülékenységére, a futómû fokozottabb igénybevételére, ugyanakkor nagyobb stabilitásra lehet számítani.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kerék...
« Válasz #3423 Dátum: 2008.05.13 20:34:49 »
Idézetet írta: "Qubi"
SZiasztok!

Lenne egy kérdésem...

Felraktam a kicsikémre 16os felniket 205/55-ös  contintental gumikkal. (Gyári WV felnik voltak,persze átfujattam õket, miegymás, raktam centrál gyürûket is, mert ugye a carina 54-es, ez meg 57-es volt)
Okozhat e bármi gondot azon kívül,hogy ha 2 ember ül hátul a dõlés miatt kanyarban beleér a mûanyagba, ami a kerékjáratnál van?Lehet-e baja a futómünek?

Igazából stabilabnak érzem, mert a gumi szélesebb,mint ami eddig volt rajta ( R15 195/65).


Szia!

Ezek a gumik ezen az autón szerintem gyakorlatilag balesetveszélyesek. Az átmérõjük SOKKAL nagyobb a kelleténél! 596 mm a gyári kerékátmérõ, és ezek 632 mm magasak! Ráadásul szélesek is, és gyaníthatóan a felni ET-je sem stimmel; túl kicsi, magyarul a kerék széle kijjebb van a kerékagyhoz viszonyítva a kelleténél. Írod is, hogy kanyarban hátul 2 emberrel már beleér a kerék a doblemezbe. Na most képzeld el, mi történne, ha tele utas- és csomagtérrel kellene valami hirtelen kitérõ manõvert végezned :kormom: ... Én leszedném ezeket a gumikat a helyedben, de komolyan. 195/50x16 lenne a passzoló méret, az 602 mm magas. Esetleg 205/45x16, ez 590 mm. De a kettõ közül az elõbbi a jobb választás, lévén keskenyebb és így kisebb a beleérés veszélye, továbbá a magasabb oldalfala miatt komfortosabb és kevésbé veszi igénybe a futómûvet, nomeg fölfelé tér el kicsit a gyári mérettõl, ami szerencsésebb, mint ha lefelé térne el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #3424 Dátum: 2008.05.16 19:35:42 »
Ne sértõdjön meg senki, de butaság ekkora szekérkereket erre az autóra rakni.
Még a minimálisan meglévõ dinamikát is kiöli a gépbõl, mert ugye alsó fordulatszám tartományban igen csak  harmatos a kicsike.
A többit Palaczk leírta!
Megint csak ismételni tudom magam: elõbb tájékozódni aztán pénzt szórni!

Nzsolt35

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3425 Dátum: 2008.05.17 14:36:55 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy a 91-es carinaII -re fel tudok-e pakolni 185/55/R14 vagy 185/55/R15 vagy195/55/R15-ös papucsokat,ha az osztókör megeggyezik(4x100).A jelenlegi 175/75//R14 és akkora ûr van a kerék házban,hogy talán még egy 16"-ost is elbirna.
                                                                           
                                                                        Köszönöm. :otlet:
91'carina II 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3426 Dátum: 2008.05.17 21:12:37 »
Idézetet írta: "Nzsolt35"
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy a 91-es carinaII -re fel tudok-e pakolni 185/55/R14 vagy 185/55/R15 vagy195/55/R15-ös papucsokat,ha az osztókör megeggyezik(4x100).A jelenlegi 175/75//R14 és akkora ûr van a kerék házban,hogy talán még egy 16"-ost is elbirna.


Az osztókör a felni egyik paramétere, nem a gumié. Persze stimmelnie kell az osztókörnek, de ez semmit nem mond arról, hogy mekkora gumi van a felnin.

Gumi szempontjából a lényeg a kerék átmérõje, ennek majdnem pontosan illik megegyeznie a gyári kerékátmérõvel. A másik paraméter a szélesség, ebben már lehet némi eltérés, bár itt is csak bizonyos határokon belül.

A te autódnak elvileg 185/65x14 a gumimérete; illetve ennek a váltóméretei. Ezzel a gumival a kerékátmérõ 596 mm, tehát olyan gumit kell választanod, aminek kb. ennyi az átmérõje.

Feltételezem, hogy a 175/75x14-et elírtad ;) ... Gondolom, 175/65x14-es van az autódon. Ez valóban egy kissé alacsony (584 mm, mondjuk ez még épp elfogadható), és nyugodtan mehet föl eggyel, vagy akár kettõvel szélesebb: pl. az említett 185/65x14-es, vagy 195/60x14-es.

15-ösbõl a 185/60x15-ös, vagy a 195/55x15-ös lenne megfelelõ méret. Persze ezekhez szükség lenne egy alkalmas felnire is, passzoló osztókörrel, középátmérõvel és ET-vel, illetve legalább 5.5-ös, vagy inkább 6.0-ás szélességgel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nzsolt35

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3427 Dátum: 2008.05.18 09:34:33 »
szeva!
Kösz a választ,de megnéztem és mindketten rosszul tudtuk a méretet.most reggel az volt az elsõ dolgom,hogy megnéztem és 175/70x14 a mérete.Mindegy attól független amit irtál méretet azt rá tudom rakni.
                                                                                                                    Köszönöm
91'carina II 1.6

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3428 Dátum: 2008.05.22 12:31:29 »
Üdv!

95-ös 1.8-as Carinám van, néhány apró hibával. Ha esetleg bárkinek bármi megérzése lenne a következõkkel kapcsolatban, nagyon megköszönnék minden tanácsot :)

1. Szivárgás a kormányszervo pumpájánál. Kb 2 hetente elfolyik annyi ATF, hogy utána kelljen tölteni, különben már sír a pumpa. Van valami tipikus helye a szivárgásnak, vagy nyomozzak utána alaposan? A folyadéktartályon a kupak alól is jön valamennyi, mert letörölgettem, de könnyezett, viszont onnét annyi nem folyhat el, ráadásul álló helyzetben is ereszt valahol, tócsa van a kocsi alatt, ha rendesen fel van töltve a tartály. Utána, ha lemegy a szint, akkor már nincs látható nyoma. Létezik, hogy repedt lenne a tartály valahol? Vagy valamelyik csõcsatlakozásnál? Én ez utóbbira tippelek jó eséllyel.

2. A vezetõoldali (elektromos) ablakot ha teljesen leengedem, akkor nagyon nehezen indul meg felfelé, szinte centiméterenként kell nyomogatni a gombot, sokszor megáll útközben. Viszont ha csak részben van leengedve, akkor semmi gond nincs vele, suhan felfelé :)

3. Az autóhoz kapott két gyári kulcs közül az egyik távirányító fekete gombja be van ragadva, nem mozdul. Szétszedéssel, takarítással javítható, nem kell újraprogramozni utána? Ez a fajta kulcs:
http://kepfeltoltes.hu/080522/08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Elõre is köszönöm!
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Qubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: _
« Válasz #3429 Dátum: 2008.05.22 22:36:29 »
Idézetet írta: "b.c."
Ne sértõdjön meg senki, de butaság ekkora szekérkereket erre az autóra rakni.
Még a minimálisan meglévõ dinamikát is kiöli a gépbõl, mert ugye alsó fordulatszám tartományban igen csak  harmatos a kicsike.
A többit Palaczk leírta!
Megint csak ismételni tudom magam: elõbb tájékozódni aztán pénzt szórni!


SZiasztok!

Köszi a válaszokat!

Egyébként azért volt "szükséges" megvennem a felniket mert, kint vagyok dániában, mivel itt tanulok, és le kellett cserélnem a téli gumikat. Itt úgy néz ki a dolog, a hazai árakkal ellentétben,hogy 20 rongy csak az hogy átcserélik a téli gumit nyárira. A felnikhez kemény 35 ezer forintért jutottam hozzá + 20E volt a a fényezés. Plusz ugye a gumi is rajta volt.

De visszatérve a problémára.

Utánna néztem a gumiknak:

205/45 591mm, 205/50 611mm, 195/50 601mm, ezekhez tudnék hozzájutni,de mielõtt bármit is vennék, tutira akarok menni. Igazából azt nem tudom, hogy a 205 szélességnél maradjak e vagy sem... Azt is hozzátenném, hogy elõl és hátul is lett cserélve rugó, ami annyit tesz,hogy hátul és elõl is megemelkedett az autó,mert hátul erõsített rugókat vettem, elõre úgy csináltattam. Így magasabb a kocsim, mint az átlag Carina-e.

Attól tartok, hiába cserélném ki a gumikat, a beleérés megmaradna hátul, és pénzt tényleg nem szeretnék kidobni az ablakon.


Amire múltkor nem kaptam választ, milyen, úgymond károsodást okozhat a nagyobb felni, a futómûre nézve?

Amit eddig észre vettem:
Padkáról lefelé kicsit nehezebbnek, koppanosnak érzem, ill. jobban érzékelhetõek az úthibák. Mivel nagyobb a felni, a kormánykerék jobbra eláll nem sokat,csak egy kicsit, gondolom futómû állítással orvosolható.
Ellenben gyorsulásnál,nem vettem észre nagyobb különbséget. és nem is nagyon tartom alsó fordulatszámon a kicsikémet:)


Na Uraim,  köszönöm az eddigi hozzászólásokat, ha van még valami, csak mondjátok.

Csaó Qubi

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3430 Dátum: 2008.06.02 04:44:16 »
Üdv mindenkinek!
Tegnap óta gyarapítom a Carinások táborát.Az eltelt egy nap távlatában minden nagyon szuper,de egy kis gondom támadt a vezetőoldali üléssel.Konkrétan a támlaállító megszorult,nem tudom a dőlésszögét állítani.Pillanatnyilag a leghátsó helyzetben áll,ami nekem még jó is lenne,de mivel a családban többen használnánk,ez nem mindenkinek ideális.Ha valakinek támadt hasonló gondja és tudja rá a megoldást,kérem segítsen!
'93 Carina Xli 1.6

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3431 Dátum: 2008.06.02 07:56:11 »
Üdv mindenkinek!
Tegnap óta gyarapítom a Carinások táborát.Az eltelt egy nap távlatában minden nagyon szuper,de egy kis gondom támadt a vezetőoldali üléssel.Konkrétan a támlaállító megszorult,nem tudom a dőlésszögét állítani.Pillanatnyilag a leghátsó helyzetben áll,ami nekem még jó is lenne,de mivel a családban többen használnánk,ez nem mindenkinek ideális.Ha valakinek támadt hasonló gondja és tudja rá a megoldást,kérem segítsen!

Szia!
Üdv a Carinások között!

Nekem is fenn állt ez a jelenség amikor megvettem . Én úgy tudtam előre tekerni hogy az egyik kezemmel rángattam előre hátra a m másikkal tekertem.
Azután hátulról el tudtam a gumi borítást húzni és jól befújtam wd40 el.
azóta mozog nem úgy mint a jobb oldali de lehet állítani. Biztos meg is van kopva egy kicsit. Szerintem ehy próbát nállad is megér.

Zsotty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3432 Dátum: 2008.06.02 09:01:57 »
Üdv mindenkinek!
Tegnap óta gyarapítom a Carinások táborát.Az eltelt egy nap távlatában minden nagyon szuper,de egy kis gondom támadt a vezetőoldali üléssel.Konkrétan a támlaállító megszorult,nem tudom a dőlésszögét állítani.Pillanatnyilag a leghátsó helyzetben áll,ami nekem még jó is lenne,de mivel a családban többen használnánk,ez nem mindenkinek ideális.Ha valakinek támadt hasonló gondja és tudja rá a megoldást,kérem segítsen!

Szia!
Üdv a Carinások között!

Nekem is fenn állt ez a jelenség amikor megvettem . Én úgy tudtam előre tekerni hogy az egyik kezemmel rángattam előre hátra a m másikkal tekertem.
Azután hátulról el tudtam a gumi borítást húzni és jól befújtam wd40 el.
azóta mozog nem úgy mint a jobb oldali de lehet állítani. Biztos meg is van kopva egy kicsit. Szerintem ehy próbát nállad is megér.

Szia!

Lenne még egy probléma sencor nevében.
Alapjáraton van egy búgó hang. Egy kicsit nagyon zavaró volt mikor kipróbáltuk megvétel elött. Ez miatt majdnem meg is hiúsúlt a vétel.
Az eladó szerint egy flexibilis csövet kell kicserélni, mert az rezonál be és adja a búgó hangot. Nem tudta megmondani, de állítólag van egy márka amit érdemes belerakni, és megszűnik a búgás.
Remélem csak tényleg ez a gondja és orvosolni lehet a betegséget.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3433 Dátum: 2008.06.02 13:55:40 »
Bandita 1!
Kösz a tippet,kipróbáltam és bejött!!!Igaz,kétemberes volt a dolog,de megmozdult és beállítottuk olyanra,hogy mindenkinek megfeleljen.
'93 Carina Xli 1.6

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #3434 Dátum: 2008.06.02 18:45:45 »
Bandita 1!
Kösz a tippet,kipróbáltam és bejött!!!Igaz,kétemberes volt a dolog,de megmozdult és beállítottuk olyanra,hogy mindenkinek megfeleljen.

Nálam ilyen hang még nem volt de elképzelhető hogy onnan jön a hang de ezt könnyen ki tudod szűrni a flexi cső ott van a hűtő mögött ha onnan jön a hang akkor az lehet a baj.Ha ismersz jó kipufogost mutasd meg neki.Nem árt ha átnézi ez nem nagy költség.