Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 723816 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #330 Dátum: 2006.08.09 10:35:25 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "kirigabor"
Szevasztok! Van egy '05-ös Corolla HB-em aminek nagyon örülök :lol:
De sajnos van egy kis problémám: Amikor a hátsóülér?l ki száll valaki akkor, ilyen furcsa nyikorgó hangot ad. Nem tom mire vélni a dolgot, pedig sokat gondolkodtam rajta. Talán a lengéscsillapító? Vagy mi a franc? Ha van valami ötletetek vagy javaslatotok akkor szívesen látom :!: Kössz!

                                          Király 8)



Ilyen nálam is elõfordul idõnként. A modell ugyanaz.
A lengéscsillapító csinálja.
Majd bejáratódik.


Hello!

Friss hús vagyok itt a fórumon. A 06.04. Corolla HB-m is ezt csinálja. Remélem elmúlik, mert gondolkodtam egy híváson a szervíz felé.
Másik hogy hátul zörög valami, a rendszámtartó keretre gyanakszom, de még vizsgálom.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #331 Dátum: 2006.08.09 19:14:36 »
Van egy újabb apróság, amit felfedeztem a kocsimmal kapcsolatban.  :mrgreen: Nektek is "nagyon" mozognak a hátsó ablakok? Az elsõket is tudom 1cm-t mozgatni fel le, de a hátsóknál még súlyosabb a helyzet. Ha lenyomom az egyik végét, akkor a két szélsõ pont között akár 2cm magasságkülönbség is lehet. Normális? :?: Ezt akkor vettem észre, mikor csak résnyire akartam lehúzni a jobb hátsó ablakot és többször is próbálkoztam fe-le-fel-le. Gyorsan átültem a haverom OFF Lagunájába ON és abban meg sem moccan. Se fel, se le... :otlet:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #332 Dátum: 2006.08.09 21:06:21 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Gyorsan átültem a haverom OFF Lagunájába ON és abban meg sem moccan. Se fel, se le... :otlet:


Neeeee! Csak a rönyókat ne! :ima:
 :nagymosoly:
Amúgy kárpit le+egy szimpla állítás és olyan lesz, mint csodafrencsmobilban... :wink:
A Yarisnál nem egész egy óra alatt beállították a két elsõt, azóta :arrow:  :10:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #333 Dátum: 2006.08.09 21:30:34 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Van egy újabb apróság, amit felfedeztem a kocsimmal kapcsolatban.  :mrgreen: Nektek is "nagyon" mozognak a hátsó ablakok? Az elsõket is tudom 1cm-t mozgatni fel le, de a hátsóknál még súlyosabb a helyzet. Ha lenyomom az egyik végét, akkor a két szélsõ pont között akár 2cm magasságkülönbség is lehet. Normális? :?: Ezt akkor vettem észre, mikor csak résnyire akartam lehúzni a jobb hátsó ablakot és többször is próbálkoztam fe-le-fel-le. Gyorsan átültem a haverom OFF Lagunájába ON és abban meg sem moccan. Se fel, se le... :otlet:


Nekem 3 év alatt nem tûnt fel, igaz nem is mozgattam kézzel, csak a gombokkal meg a  hátsót néha a tekerõvel.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #334 Dátum: 2006.08.09 22:01:30 »
Idézetet írta: "Vismajor"
Idézetet írta: "Misi"
Ilyen nálam is elõfordul idõnként. A modell ugyanaz.
A lengéscsillapító csinálja.
Majd bejáratódik.

Friss hús vagyok itt a fórumon. A 06.04. Corolla HB-m is ezt csinálja. Remélem elmúlik, mert gondolkodtam egy híváson a szervíz felé.
Másik hogy hátul zörög valami, a rendszámtartó keretre gyanakszom, de még vizsgálom.

Ezt nem a kézifék csinálja? Nekem csak akkor nyöszörög, ha be van húzva és aztán kiszállok.  :roll:
Mondjuk anélkül még nem hallgattam, de a lengéscsillapítónak menet közben is kéne nyikorognia, ha az csinálná, nem?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #335 Dátum: 2006.08.09 23:17:01 »
Rossz úton a futómûben, kormányban továbbra is kopog valami. Mondtam a 15 ezres szervízen, nem találtak semmit. Azóta az ülés is elkezdett nyikorogni (miután a foltokat letakarítottam róla).   :hmm:  :szomoru:

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #336 Dátum: 2006.08.10 08:41:02 »
Idézetet írta: "attila23"
Azóta az ülés is elkezdett nyikorogni (miután a foltokat letakarítottam róla).   :hmm:  :szomoru:


Az ülésváz nyikorgása reménytelen esetnek tûnik... Nekem már cserélték, pár hónap után újrakezdte...  :szomoru:  Mindenesetre, még lesz cserélve, attól tartok.

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #337 Dátum: 2006.08.10 09:17:47 »
Idézetet írta: "whis"

Ezt nem a kézifék csinálja? Nekem csak akkor nyöszörög, ha be van húzva és aztán kiszállok.  :roll:
Mondjuk anélkül még nem hallgattam, de a lengéscsillapítónak menet közben is kéne nyikorognia, ha az csinálná, nem?


Csinálja kiengedett kéziféknél is. Csak ki és beszállásnál, illetve lehet reprodukálni az autó hátuljának lenyomkodásával.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #338 Dátum: 2006.08.10 09:37:32 »
Idézetet írta: "Vismajor"
Idézetet írta: "whis"

Ezt nem a kézifék csinálja? Nekem csak akkor nyöszörög, ha be van húzva és aztán kiszállok.  :roll:
Mondjuk anélkül még nem hallgattam, de a lengéscsillapítónak menet közben is kéne nyikorognia, ha az csinálná, nem?


Csinálja kiengedett kéziféknél is. Csak ki és beszállásnál, illetve lehet reprodukálni az autó hátuljának lenyomkodásával.


Valószínûleg a lengéscsillapító porvédõ mûanyags
zoknyája csinálja, ha ez az, akkor nagyobb adag szilikonspray megoldja, a köv olajcserekor szólj a szervízben!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #339 Dátum: 2006.08.10 10:11:10 »
A minap vettem észre egy számomra új zörejt!

A fejegység felöl jött és oylan hangja volt, mintha a lemez forgott volna benne és annak a hangja! Vagy a fej pozícionálásának a hangja! De az a gond hogy rádiót hallgattam és mikor kivettem a lemezt megszünt egy idõre aztán újra kezdte! És folyamatos persze nagyon halk alig észrevehetõ! Olyan mintha állandóan szikrázna valami belül!
Engem ezek idegesítenek legjobban nem az ha rezeg a kesztyûtartó mert azt tudom hogy mi lehet!
Na hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #340 Dátum: 2006.08.10 10:24:30 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Valószínûleg a lengéscsillapító porvédõ mûanyagszoknyája
csinálja, ha ez az, akkor nagyobb adag szilikonspray megoldja, a köv olajcserekor szólj a szervízben!!!


Kösz a tippet. Kár hogy nem vittem el az 1500-as átnézésre.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #341 Dátum: 2006.08.10 11:48:16 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
Gyorsan átültem a haverom OFF Lagunájába ON és abban meg sem moccan. Se fel, se le... :otlet:


Neeeee! Csak a rönyókat ne! :ima:
 :nagymosoly:
Amúgy kárpit le+egy szimpla állítás és olyan lesz, mint csodafrencsmobilban... :wink:
A Yarisnál nem egész egy óra alatt beállították a két elsõt, azóta :arrow:  :10:

Asszem akkor megvárom a 15000-es szervízt, mert én (mint Mekk Elek) nem szívesen nyúlnék az ajtókárpithoz.  :)
Bocs a "franciázásért". :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Vismajor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #342 Dátum: 2006.08.14 09:09:10 »
Idézetet írta: "Vismajor"
Idézetet írta: "whis"

Ezt nem a kézifék csinálja? Nekem csak akkor nyöszörög, ha be van húzva és aztán kiszállok.  :roll:
Mondjuk anélkül még nem hallgattam, de a lengéscsillapítónak menet közben is kéne nyikorognia, ha az csinálná, nem?


Csinálja kiengedett kéziféknél is. Csak ki és beszállásnál, illetve lehet reprodukálni az autó hátuljának lenyomkodásával.


Tényleg csak behúzott kéziféknél csinálja. Nem néztem meg alaposan. A rendszámtartó keretet meg jól fixáltam szivacsokkal, úgyhogy most rendben
van a gép.

monguz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #343 Dátum: 2006.08.14 11:59:01 »
Sziasztok!

2006-os Corolla WG tulajdonos vagyok, 1 honapja.
Ketto napja fura nyikorgas (mikor ket muanyag/gumi egymashoz surlodik) hallatszik az auto belsejebol a kormanyoszlop korul (azt hiszem ). Ezelott is mintha "lotyogott" volna a kormanyoszlop rossz uton (persze csak sejthetoen), de a mostani hang mar idegesito. Mikor kisebb iveket kell bevenni, a kormany tekeresekor jelentkezik. Ma kicsit megprobaltam "rangatni" a kormanyt magam fele (persze esszel), es tenyleg eloidezheto a dolog.
Talalkoztatok mar ilyen jelenseggel?
Koszonet!

monguz

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #344 Dátum: 2006.08.14 12:05:50 »
Idézetet írta: "monguz"
Sziasztok!

2006-os Corolla WG tulajdonos vagyok, 1 honapja.
Ketto napja fura nyikorgas (mikor ket muanyag/gumi egymashoz surlodik) hallatszik az auto belsejebol a kormanyoszlop korul (azt hiszem ). Ezelott is mintha "lotyogott" volna a kormanyoszlop rossz uton (persze csak sejthetoen), de a mostani hang mar idegesito. Mikor kisebb iveket kell bevenni, a kormany tekeresekor jelentkezik. Ma kicsit megprobaltam "rangatni" a kormanyt magam fele (persze esszel), es tenyleg eloidezheto a dolog.
Talalkoztatok mar ilyen jelenseggel?
Koszonet!

monguz


Ha a  kormány állítható lehetséges, hogy picit arrábbmozdítva javit a helyzeten!
-Esetleg nézz körül a mûszerfal alatt, nincs-e valami kábelköteg ráesve a kormányrúdra

-Vidd vissza, ez garanciális!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!