Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 420948 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1905 Dátum: 2015.05.14 21:56:01 »
Ti tisztában vagytok azzal, hogy pár éve volt törvénymódosítás, és egynyomon haladó járművel előre szabad menni a kocsisor között a lámpánál???
A motorosok törvényesen haladhatnak folyamatosan a buszsávban. Ezek nem generált előjogok, amiért el kell ütni a motorost, hanem törvény adta lehetőségek.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1906 Dátum: 2015.05.14 22:00:46 »
Az R. 36. § (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(8) Az autóbusz forgalmi sávban
b) az autóbusz- és trolibuszforgalom zavarása nélkül
be) a kétkerekű motorkerékpár és a kétkerekű segédmotoros kerékpár
közlekedhet. Más jármű erre a forgalmi sávra – a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve – nem hajthat rá. Ahol autóbusz forgalmi sáv van, a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz – a bekanyarodás és kikerülés esetét kivéve – csak ebben a forgalmi sávban haladhat.”


Az R. 36. §-a a következő (12) bekezdéssel egészül ki:
„(12) Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állniuk – előre sorolás céljából –, kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha
a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és
b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.”


Az R. 40. §-ának (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(9) A járdán a mozgáskorlátozott személy (illetőleg az őt szállító jármű vezetője) járművével, a betegszállító gépjármű, a kerékpár, a kétkerekű segédmotoros kerékpár és a kétkerekű motorkerékpár a (8) bekezdésben említett egyéb feltételek fennállása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg.”
kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1907 Dátum: 2015.05.14 22:08:27 »
hogyne volnánk tisztában.
jobbról balról előre lehet csorogni lámpánál.
a buszsáv meg egy jó találmány.
robogóval régen is használtam,most már nagymocival legális is.;)
megnéztem ezt a videót.
ezek a kibaxott féreg ruszkik rohadt egy gyökér népség.
vajon mi indokolja,h kinyissák az ajtókat dugóban vagy lassan csorgó forgalomban. más nem,csak az ösztönös gerinctelen féregség. rohadékok.
3perc2mpnél van az én emberem, úgy lebaxta a tükröt,h öröm volt nézni.
mint ahogy én fogom és tettem is jósoxor.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1908 Dátum: 2015.05.14 22:48:02 »
3perc2mpnél van az én emberem, úgy lebaxta a tükröt,h öröm volt nézni.
mint ahogy én fogom és tettem is jósoxor.
Ezt most komolyan mondod?  :wacko: :no:

Ahogy én láttam azt a jelenetet: a motoros ESZETLENÜL NAGY tempóval halad a szűk helyen a két kocsisor között. A Ladás már jóval azelőtt nyitja az ajtót, hogy ő odaérne - tutira nem miatta nyitotta ki. És mikor észlelte a motorost, azonnal visszacsukta! Erre a nyomorult gyökér lecsapta a tükrét  :eek: :fuk2:

EZT te helyesled?!? Remélem, tényleg nem mondod komolyan  :helpsmilie: !

A videóban tényleg van egy csomó aljas patkány, aki látnivalóan direkt nyitja rá az ajtót a motorosokra, bringásokra (meg is szívja némelyik nyomorult, mikor motoros rendőrrel játssza el ezt). Csak épp ez az eset nem erről szólt, és itt szvsz egyértelműen és 100 %-ban a motoros volt a szemétláda :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.14 22:50:51 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1909 Dátum: 2015.05.14 22:55:02 »
még1x megnézve a jelenetet...valóban igazad lehet.
viszont a tükörböl látta,h jön a motoros,akkor minek nyit ajtót?
és eleve mi indokolja,h az út közepén állva 1x csak kinyisd az ajtót?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1910 Dátum: 2015.05.14 22:58:50 »
még1x megnézve a jelenetet...valóban igazad lehet.
viszont a tükörböl látta,h jön a motoros,akkor minek nyit ajtót?
és eleve mi indokolja,h az út közepén állva 1x csak kinyisd az ajtót?
A motoros GYORSAN jött. Bizonyára nem vette észre a Ladás, hogy jön. Nem számított rá. Lehet, hogy ott ez nem is szabályos (pár éve még nálunk sem volt) - ezt nem tudjuk.

Mikor aztán észlelte, már csukta is az ajtót.

De az agresszív, rutinos fax már csapta is le a tükrét, egy szemlátomást olajozottan begyakorolt mozdulattal  :censored:

Te még sosem szálltál ki dugóban, hogy körülnézz, megpróbálj előre bámulni, észrevenni a torlódás okát?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1911 Dátum: 2015.05.14 23:04:06 »
Szerintem totál tévedésben vagytok. A világon senki se vitatja, hogy a motorosoknak, bringásoknak előre szabad menni a kocsisorok között, amikor az törvény adta lehetőségük.

A probléma ott kezdődik, amikor a motorosok úgy képzelik, hogy az amúgy is viszonylag szűk sávokban minden autó legyen szíves egységesen jobbra húzódva közlekedni, mert hátha jön egy motoros. Ennyi erővel fel lehetne rajzolni két sáv közé egy motoros sávot is, nem? Ha létezne ilyen motoros sáv, akkor elfogadnám a felháborodást.

Namármost bocsánat, az élet ennél picit bonyolultabb, és a törvény is kimondja "az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre". Általában szokott elegendő hely rendelkezésre állni, ezért nem értem a problémát. Az autósok döntő többsége kulturáltan biztosít is helyet a motoroknak, ha tudják hogy jönnek.
Azt fölösleges felhánytorgatni az autósnak hogy bezzeg miért nem álltál meg odébb 10 centivel, amikor a motoros akkor érte utól, amikor az autó már ott állt.
Ja hogy ezért kell a (szabálytalan) dübörögtető dob, hogy mindezt "kikényszerítsük" az autósokból...? Hogy hallja időben, hogy jön egy motor hátulról, és akkor "szíveskedjen" eleve lehúzódni? Na azért ez már a pofátlanság határát igencsak súrolja.
Akkor meg pláne, amikor ha véletlen le kellett lassítani a motorosnak hogy elférjen, akkor "köszönöm" helyett egy bő gázadással figyelmeztető durrogtatással leckéztet meg hogy "ejnye bejnye megállhattál volna odébb is, legközelebb figyelj oda".

Egy autós szabályosan közlekedhet a sávján belül és ha dugó van lehet azért húzott picit balra, hogy lássa, mi történt elől, vagy azért mert rövidesen sávot akar váltani. Egy utolsó pillanatban érkező motoros nem gondolom, hogy azért, mert éppen nem fér el, a sorok közt egy ilyen autó miatt, jogosan fel kéne háborodnia. Ha kivárja szépen míg elindul a sor, 100%, hogy senki se fogja hátráltatni az előrehaladásban.


« Utoljára szerkesztve: 2015.05.14 23:09:28 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1912 Dátum: 2015.05.14 23:19:07 »
látom,neked nagyon a lelkedbe gázoltak ezek a hangos kipufidobok. jogos.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1913 Dátum: 2015.05.15 11:14:34 »
épp most megy a digisport1en vmi moto2 motorverseny.
elcsúszott az egyik srác,ki is nyílt a ruha légzsákja.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1914 Dátum: 2015.05.15 11:45:09 »
Kíváncsiságból végigfutottam ezt a vitát (is). Kívülállóként jelzem, nagyon rossz felé vittétek el a témát, semmi értelme csoportokat összemosni, stb.
A lényeg az élni és élni hagyni elv! Mindkét részről. Igen, vannak tuskó paraszt motorosok is, de/és vannak ilyen autósok is. Na, ezeket kellene kigyomlálni mindkét részről és béke lenne, olyan béke, ami pici odafigyeléssel fenntartható is.

Én autósként igenis, támogatom pl. a pirosnál álló autósorhoz érkező nagymotor egy-egy nem túlzó(!!!) gázfröccsel történő jelzését. Azt nem, hogy üres kipufogó csővel, dob nélkül többször is leszabályzáson üvöltsöm, mert az ijesztő, felesleges és paraszt dolog. Ilyenért garantáltam kiszállok és lerúgom a fszba a motorost, pláne, ha akkor teszi ezt, amikor a gyerekeim alszanak hátul az ülésben. Ez a példa egy erősen sarkított, de sajnos létező eset, jómagam nem találkoztam még ilyennel. Ellenben, olyannal igen, hogy meglátom haladás közben a visszapillantómban közeledő motorost és lehúzódom neki, utat engedve és Ő ezt kézjelzéssel megköszöni. Felénk ez nem ritka és nem is emlékszem, mikor volt utoljára erre motoros baleset.
Én úgy vagyok vele, hogy egy nagymotor kb 2 mp- alatt megelőz, ezért, én törekszem arra, hogy segítsem, ahogy tudom, hadd haladjon. Cserébe, elvárom tőle, hogy hozzám hasonlóan figyeljen rám, ne türelmetlenkedjen.

Debreceni jóbarátomnak van egy Triumph Tiger mocija (800ccm). Az elmúlt hétvégén mutatta, hogy kivette a kipuffja végéből a tompító csődarabkát. Picit öblösebb lett a hangja, nekem kifejezetten tetszett, a magam részéről hasznos jelzőnek tartom, ha csak 4-5000-ig pöccint a gázkarra. Nem tolakodó, nem ijesztő, csak jelző hang. És örömmel segítem, ha tudom.

Nem kívánom, hogy bármelyik motoros essen, sérüljön, hajon meg, de, aki nem ésszel vezet, az ne csodálkozzon, ha balesetet szenved. És azt kell, hogy mondjam, nem tudom sajnálni. De az olyat igen, aki önhibáján kívül szenved balesetet.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1915 Dátum: 2015.05.15 13:09:00 »
Kíváncsiságból végigfutottam ezt a vitát (is). Kívülállóként jelzem, nagyon rossz felé vittétek el a témát,
Egyetértek bepivel: én sem látom sehol a "p*na" szót.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1916 Dátum: 2015.05.15 15:08:31 »
Egyetértek bepivel: én sem látom sehol a "p*na" szót.
Én meg veletek értek egyet  :D
Fery

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1917 Dátum: 2015.05.16 11:40:54 »
Egyetértek bepivel: én sem látom sehol a "p*na" szót.
Hála istennek azé akad üdítő kivétel általad!! Csatlakozom!!!!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1918 Dátum: 2015.05.17 20:43:59 »
gyönyörű. tetszik nagyon.
elviselném. dicsérik ezeket a kawákat.

http://www.hasznaltauto.hu/motor/kawasaki/kawasaki_er-6n-8945113
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1919 Dátum: 2015.05.18 09:58:17 »
vki tud ajánlani helyet pesten,ahol lehet nagymotort bérelni pár napra?
google kiad többet,de tapasztalatra volnék kiváncsi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки