Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971432 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3615 Dátum: 2015.02.04 19:14:46 »
Én még azt hittem, hogy csak nálunk mennek ilyen xarul a dolgok.
Dehogy.
14.12.01.-én lejárt a Tkom-os net hűségnyilatkozatom, ezért újrakötöttem. Mivel az ADSL drágább lett (gondolom ki akarják vezetni) ezért optikait kértem, és a telefon szerződésnél is technológiát váltottam volna.
14.12.12. én kiküldtek egy hivás szerződést (nem a netes dij volt rajta, hanem 1000+). Aznap  T-Pontban  azt mondták csak elírták. Mikor kértem nyomtassák már újra a helyes összeggel mert mégis csak egy szerződés akkor nem akarták. Ezért megpanaszoltam.
15.01.12 keltezéssel kaptam egy levelet 15.01.19-én amiben elnézést kértek technikai hibára hivatkozva  és jóváírtak 10e Ft-ot :clap:. Arról egy büdös szót nem írtak, hogy milyen netem lesz, mikor és mennyiért.-(
Még aznap jött egy szerelő aki körbenézett, és mivel a munkalapján nem szerepelt a telefon technológia váltása ezért nem csinált semmit, hanem elment. Du. hívtak, hogy nyilvántartásuk szerint nincs hűségnyilatkozatom, akarok -e hosszabbítani. Ismét megpanaszoltam.
Az optika azóta sem jött közelebb a háztól 5m-re lévő oszlopról. Számlán a régi, ócsó net szerepel.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.04 19:17:17 írta Agyarka »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3616 Dátum: 2015.02.04 21:45:26 »
Minap a netbankunk tokenje tönkrement. Kettő ilyen tokenünk van, kettő bankszámlánk, mindketten rendelkezünk minkdét bankszámla fölött, de "technikai okokból" csak az egyik tokenre tudták beállítani annak idején hogy mindkét számlát nyissa. Ezt már akkor is nehezményeztem...

Most hogy személyesen "befáradtam" a fiókba az elromlott token cseréje miatt (az romlott el amely mindkét számlához jó), mondom jó lenne ha mégis mindkét token nyitná mindkét számlát, hisz rendelkezési jog úgyis megvan. Megint jöttek hogy ez technikai okok miatt nem lehetséges. Na mondom akkor kérem a panaszkönyvet, a technikai stábot fel szeretném jelenteni aki ezt az akadályt kitalálta. Akkor hopp egy kis telefonos segítség és azon nyomban kiderült, hogy nem is létezik semmiféle technikai ok, és bizony lehet amit kérek...

Tényleg nem lehet semmit se elérni ma már panaszolgatás nélkül... mindenkit madárnak néznek.

« Utoljára szerkesztve: 2015.02.04 21:47:51 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3617 Dátum: 2015.02.04 21:52:49 »
Amúgy van, amikor van hatása a panaszolgatásnak.

Annak idején a Kiát a Pappas Autó szalonjába vettük, addig, ameddig a szerződést aláírtuk körbeudvaroltak. Utána már tettek egy szívességet hogy szóba álltak velem, az autó átadása sem volt sima ügy.
Még volt pofájuk elégedettségi felmérés miatt felhívni - na kaptak is rendesen... a kérdőívet felolvasó fickó remegő hanggal köszönt el telefonon... aztán visszahallottam másik csatornán hogy annak a bizonyos üzletkötőnek a karácsonyi jutalma ugrott miattam...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3618 Dátum: 2015.02.05 00:11:50 »
Sajnos sokak fejében még az él, hogy a vásárló van az "eladóért"... Szerencsére egyre kevesebb ilyennel találkozok, normális hangnemmel minden elérhető szinte. Viszont vannak olyanok, akiktől a bicska kinyílik a zsebemben, az ilyen helyekről inkább fordulok is ki...  :no:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3619 Dátum: 2015.02.05 07:33:43 »
14.12.01.-én lejárt a Tkom-os net hűségnyilatkozatom, ezért újrakötöttem. Mivel az ADSL drágább lett (gondolom ki akarják vezetni) ezért optikait kértem, és a telefon szerződésnél is technológiát váltottam volna.
A Tcom ügyfélmenedzselése kritikán aluli. Kezdődött azzal, hogy költözésünkkor a telefonszámot (ami TCom-os volt) nem tudták áttenni egy kerülettel odébb. De erre is kellett nekik bő 1 hónap, míg eldöntötték, hetente változott a véleményük.
Tavaly lejárt a hűség, adtak új ajánlatot. Majd pár hónap múlva megtudtam, hogy a szomszéd ugyanarra a csomagra kevesebbet fizet, mint én. Be is fáradtam megtudni, hogy ez most hogy megy. Rögtön találtak nekem is jó árat és csomagot. Az új szerződést azóta is küldik (bő fél éve), a havi számlákon még a régi kategóriák vannak, csak az ár lett kevesebb.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3620 Dátum: 2015.02.12 09:16:44 »
Gyros helyzetjelentés: ma valék bent elműnél. A meghatalmazásom eltűnt a rendszerükben, szal sokat nem mondhattak.
A büntetés a következő tételből áll össze: kismegszakitó (25A), amperenként 7500ft.
Az órát még nem vizsgálták be.
A köv lehetőségek adottak:
-30% kedvezmény kérése 6 hónap részletfizetéssel.
-50% kedvezmény egyösszegű fizetés esetén.
- továbbmenni az ügyben, bevizsgálni az órát, amennyiben a plomba nem bizonyul eredetinek, úgy amperenként 15 ezres birság.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3621 Dátum: 2015.02.12 09:21:09 »
vagyis nem piszkáltad,mégis rádvernek soktízezret?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3622 Dátum: 2015.02.12 10:03:18 »
Hihetetlenek... (csak zárójelben, én, lassan mondhatom, hónapok óta küzdök a biztosítókkal, és még mindig nem értik, mit kifogásolok a kárügyemben. Hiába Mabisz, hiába mindkét biztosító kárrendezési központja, millió e-mail, levelek, hiába... úgy ismételgetik az álláspontjukat, mintha nem is tudnának olvasni... hasonlót játszottam anno évekig Fibernettel, de abból sikerült "győztesen" kikerülni

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3623 Dátum: 2015.02.12 10:50:51 »
Hozzátartozik az is, hogy a bünti fizetése nem jelenti a behatolási kisérlet elismerését. Szal ha fizetek, ugyanúgy lehet folytatni az ügyet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3624 Dátum: 2015.02.12 11:19:22 »
nehogy fizess már.
kjúrva anyjukat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3625 Dátum: 2015.02.12 11:41:27 »
Hozzátartozik az is, hogy a bünti fizetése nem jelenti a behatolási kisérlet elismerését. Szal ha fizetek, ugyanúgy lehet folytatni az ügyet.

eredeti a plomba?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3626 Dátum: 2015.02.12 11:51:41 »
A mi tudomásunk szerint igen. A mikrokarc nem tudom hogy kerülhetett oda. Lehetőségek:
A szerszám, amivel a plombát összenyomták, sérült volt. Azt sem nagyon hiszem hogy valami leesett/nekinyomódott és az karcolta meg.
Attól félek ezek után, hogy bevizsgálás feltár olyan további "hibákat", amiket nem mi idéztünk elő (pl leolvasó emberke lemágnesezte)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3627 Dátum: 2015.02.12 15:02:43 »
No kicsit utánaolvastam, más hibájának.
Amennyiben fenáll az áramlopás lehetősége: pl hiányzik/sérült a plomba, lehet az akár egy társasházi vandalizmus is, akkor automatice 7500Ft. Ennyi az Elmű EOn nál is, valami energetikai minisztérium határozta meg az összeget.
Amennyiben tettenérés történik, pl látja az ellenőr hogy tényleg lóg egy külön vezeték, akkor 15e/A a bünti.
Sokan kapnak ilyen csekket társasházban elkövetett vandalizmus miatt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3628 Dátum: 2015.02.12 17:19:07 »
No kicsit utánaolvastam, más hibájának.
Amennyiben fenáll az áramlopás lehetősége: pl hiányzik/sérült a plomba, lehet az akár egy társasházi vandalizmus is, akkor automatice 7500Ft. Ennyi az Elmű EOn nál is, valami energetikai minisztérium határozta meg az összeget.
Amennyiben tettenérés történik, pl látja az ellenőr hogy tényleg lóg egy külön vezeték, akkor 15e/A a bünti.
Sokan kapnak ilyen csekket társasházban elkövetett vandalizmus miatt.

Az amperszámot a kiszmegaszakító névleges adata alapján határozzák meg, vagy mi alapján?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3629 Dátum: 2015.02.12 19:08:43 »
A mi tudomásunk szerint igen. A mikrokarc nem tudom hogy kerülhetett oda. Lehetőségek:
A szerszám, amivel a plombát összenyomták, sérült volt. Azt sem nagyon hiszem hogy valami leesett/nekinyomódott és az karcolta meg.
Attól félek ezek után, hogy bevizsgálás feltár olyan további "hibákat", amiket nem mi idéztünk elő (pl leolvasó emberke lemágnesezte)

szeirntem kérjél vizsgálatot. ha  plomba eredeti akkor nem fogsz fizetni semmit. mindenesetre komoly játékelméleti problémával állunk szemben: ha jól értem amit írsz, akkor
- vagy fizetsz félárat egyben, vizsgálat nélkül = 93.750 ft
- vagy fizetsz dupla árat, gondolom, szintén egyben = 375.000 ft
a kérdés, hogy a plomba eredetiségét hogyan határozzák meg. ha elég régi, akkor szerintem jó esélyed van. mindenesetre ha az előző tulaj babrálta, az szívás.

vagy azt is lehet, hogy befizeted a 93ezret és utána folytatod az ügyet?