Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558250 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #4590 Dátum: 2016.01.12 20:59:27 »
Hát ha tisztító művelet, akkor érdemes venni egy pályamatricát, bejárni vele magyarországot keresztül kasul 140-150km/h-val (el sem tudom képzelni amúgy hogy valaki másra használja az autóját). Ha utána is füstöl, akkor irány szerviz.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4591 Dátum: 2016.01.12 21:29:01 »
Egy festő-mázoló iparos vett egy Merci kisbuszt. Dizelt. Mondták neki a szervízben, hogy nem lesz jó, néha ki kell menni a pályára meg kell hajtani, teli a szűrő, EGR. Kérdezi a Mester, hát én itt dolgozom a városban, erre vettem ezt a korszerű autót!! Ok, de "ezek", hogy teljesítsék az Euro5-öt, ezt a szűrőt teszik bele és ezt időnként ki kell égetni...
Na ez van. Időnként kell 30-40-50 km, hogy elérje a szűrőrendszer azt a hőfokot, ahol begyullad a koksz és elég. Ki van ez találva.

Különben nem kritikus dolog, mert azért mindenki utazik is, kivéve a városi taxist, meg a Mestert:-)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #4592 Dátum: 2016.01.12 22:02:22 »
nem hiszek én az ilyen 30-40-50km-ekben. Kell egy alapos ünnepi országos családlátogatás, évi egy külföldi nyaralás.
Én a régi benyás Corollát is folyamatosan kormoltam ki, meg most az öreg Lanciát is. 3-4000-es fordulaton van normális olajnyomás, hőmérséklet és a futómű sem kopik úgy.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4593 Dátum: 2016.01.13 09:18:44 »
A legjobb a padon járatás, akkor örök életű a motor! :-) A 30-40 km-es kikormolás a minimál program, a lényeg, hogy tudja az ember, ezeknek a dizeleknek erre szüksége van. A kettős tömegű lendkerék is érzékeny a rengeteg indításra, meg a szörnyű terhelések átvitelére kis fordulaton. (lakókocsi hegyre fel, 6.ban)Ezekkel ki lehet purcantani viszonylag gyorsan.
De a már említett turbótöltő se bírja a hidegen megtaposást. Drága barátom szereti a csoda BMW-jét a sarkon 100-ban állni még hidegen... volt is turbó cseréje. Mint ahogy a hajszás pályázás utáni azonnali leállítás is halálos.
Az autógyárak a tervezett avulással ezeknek az élettartamukat kb.belövik, csodák nincsenek. Ha nagyon tuti vagy, akkor is x százezernél megadja magát a cucc.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #4594 Dátum: 2016.01.14 18:10:02 »
Persze ezek ismert tények, de azért legalább abban a pár autopályázós esetben illene kicsit jobban megtaposni, nem beállni egy kamion mögé 80-nal :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

tejesember78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #4595 Dátum: 2016.01.17 17:34:56 »
Sziasztok!

Új vagyok még itt nálatok így nem tudtam hova írhatok,remélem jó helyen járok.A segítségeteket szeretném kérni!Rászántuk magunkat egy Toyota verso vásárlására,egyébként egyenlőre nagyon meg vagyunk vele elégedve,de a Bluetooth-ot sehogy nem tudom összehangolni a telefonokkal.Mivel az autó Ausztriából jött így sajnos nem magyar menüs és a könyve sem magyar bár azt töltöttem le egyet ,de abban sem találtam meg a leírást.Le tudná valaki írni nekem,hogy tudnám ezt megoldani?Előre is köszönöm a segítséget.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.17 17:36:39 írta tejesember78 »

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4596 Dátum: 2016.01.18 10:34:47 »
Szia, milyen nyelven beszél a rendszered?
Az eredeti angol megvan, tudnád használni, ha a rendszered angolul beszél (v tudod hogyan kell a nyelvet megváltasztani).
Amennyiben kéred, lemásolom a fejezeteket és elküldöm priávátban.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4597 Dátum: 2016.01.19 11:10:12 »
...egyik sem :) Az történt, hogy életében először tankoltam prémium üzemanyagot a verdába, de eszembe sem jutott hogy bármi összefüggés lehet a véletlenen kívül.
Gyanús az kezdett lenni, hogy egyre ritkábban produkálta a füstölés/nemgyorsulás problémát, majd a következő tankolás után meg is szűnt.

Azért elmentem ma a szervizbe, megnézték-megmérték - EGR tiszta, injektorok koruknak megfelelő állapotban. A szervizes szerint az történhetett, hogy az adalékolt gázolaj feloldott valami koszt, ami aztán fokozatosan kimosódott a rendszerből.

Ezek szerint akkor veszélyes prémium naftát tankolni?  [rohog]

Na mégsem olyan egyszerű a történet, újra előjött.
Egyszer egy erősebb gyorsítás után, egyszer meg egy nagyon rövid autópályázás után megintcsak nem akar gyorsulni, szürkés füstölés. Pár perc után mintha mise' történt volna, újra a régi erejében az autó.

Lehetséges hogy érzékeli a nagyobb fordulatszámot és elkezdene részecskeszűrőt regenerálni, de nincs ideje befejezni? Ha igen, van valami objektív szám (végül is a számítógép is valamilyen egzakt paraméterek alapján indítja, nem hinném hogy hangulata szerint  ::) ), hogy milyen gyakran és mennyi ideig kell "pörgetni" a motort ahhoz hogy rendesen el tudja végezni?

...persze ha a fenti tippem butaság (bocs, de a laikusok közül is a rosszabbak közé tartozom  :?: ) akkor mi lehet ez? Két hete nézték meg az EGR-t meg az injektorokat, akkor rendben volt.

rooszpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #4598 Dátum: 2016.01.20 15:08:12 »
Üdv,

Nem tud véletlenül valaki Versóhoz eladó csomagtér rolót?
Annyira pakoltam, hogy valahol elhagytam... Nagyon bosszús vagyok, de ez van.
Korábban láttam a neten eladót, de most sehogysem találok.

Van valakinek esetleg ötlete, használtan honnan vehetnék? Valahogy nem akarok sok 10et adni érte!

Köszönettel,

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4599 Dátum: 2016.01.20 20:51:39 »
Bontók? Majd minden van...

ddt500

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corolla Verso
« Válasz #4600 Dátum: 2016.01.26 19:53:54 »
Helló!

Érkezőben a 3-ik gyerek és venni akarunk az Avensis mellé egy Verso-t. 2007-8-9-es évjárat, 1.8-as benzines kézi váltós lenne a cél (6-8 évre tervezzük megtartani és még ez tűnik a leghülyebiztosabbnak). Nem most pár hónap múlva. A kérdésem az lenne, hogy a második üléssorban elfér-e 3 gyerekülés egymás mellett és mennyire? Olvastam, hogy előre-hátra tologathatók a második sor ülései szóval kis kompromisszum belefér.
Előre is köszi a válaszokat!

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Corolla Verso
« Válasz #4601 Dátum: 2016.01.27 08:18:50 »
Helló!

Érkezőben a 3-ik gyerek és venni akarunk az Avensis mellé egy Verso-t. 2007-8-9-es évjárat, 1.8-as benzines kézi váltós lenne a cél (6-8 évre tervezzük megtartani és még ez tűnik a leghülyebiztosabbnak). Nem most pár hónap múlva. A kérdésem az lenne, hogy a második üléssorban elfér-e 3 gyerekülés egymás mellett és mennyire? Olvastam, hogy előre-hátra tologathatók a második sor ülései szóval kis kompromisszum belefér.
Előre is köszi a válaszokat!
Sajat velemenyem szerint elfer bar nemprobaltam meg berakni egymas melle 3at de szerintem elmegy siman.
A masodik sor ulesei is mind kulon-kulon allithato igyvan!
Es egyebkent roppant tagas meg a 2. sroban ullve is! :)
Mi szeretjuk nagyon! :hug:

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #4602 Dátum: 2016.01.27 08:48:30 »
Helló!

Érkezőben a 3-ik gyerek és venni akarunk az Avensis mellé egy Verso-t. 2007-8-9-es évjárat, 1.8-as benzines kézi váltós lenne a cél (6-8 évre tervezzük megtartani és még ez tűnik a leghülyebiztosabbnak). Nem most pár hónap múlva. A kérdésem az lenne, hogy a második üléssorban elfér-e 3 gyerekülés egymás mellett és mennyire? Olvastam, hogy előre-hátra tologathatók a második sor ülései szóval kis kompromisszum belefér.
Előre is köszi a válaszokat!

Szia!

Elfér három gyerekülés hátúl.  :yes:
Nekem 2005-ös versom van, pont 1.8 VVTI kézi váltóval. Hátul egyenként tudod előre, hátra húzni az üléseket, így tudsz velük "játszani" a megfelelő elhelyezés érdekében.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4603 Dátum: 2016.01.27 08:57:44 »
Érkezőben a 3-ik gyerek és venni akarunk az Avensis mellé egy Verso-t. 2007-8-9-es évjárat, 1.8-as benzines kézi váltós lenne a cél (6-8 évre tervezzük megtartani és még ez tűnik a leghülyebiztosabbnak). Nem most pár hónap múlva. A kérdésem az lenne, hogy a második üléssorban elfér-e 3 gyerekülés egymás mellett és mennyire? Olvastam, hogy előre-hátra tologathatók a második sor ülései szóval kis kompromisszum belefér.
Előre is köszi a válaszokat!
Nos, mi pont emiatt cseréltünk autót: egy T25 Avensist egy 2008-as COV-ra. Az Avensis belső szélessége ugyan nagyobb volt 3 centivel -, lemértem ,- de annak egyrészt kagylós formájúak a hátsó ülései, másrészt az ál-ötüléses, a középső ülésnek sokkal kisebb helye van, az övcsatok közt alig több, mint 30 centi. Utódot úgy választottunk, hogy vittem magammal a két gyerekülést gyerekestül, plusz a hordozót (azt még baba nélkül) és beültünk öten. A COV-ba betehető egymás mellé a három ülés, és az egyterű mivolta miatt nagyon sokkal könnyebb a gyerekek ki-, és bekötése, valamint a ki-, és beszállás. Egy percig ne gondolkozz rajta, a motorválasztásod kitűnő, ez AZ ajánlott motor ehhez az autóhoz. Nekünk bő 4 éve van meg, két hibajelenség volt eddig. Az egyik egy típushiba: a középkonzol tetején van egy kis ajtócska, ami ferde, és nálunk legalábbis nem igazán volt jól nyitható: amikor kellett volna, nehezen nyílt, nagyobb úthibákon viszont kérés nélkül is, mostanra eltörött benne valami, így most nem ferde, viszont nem marad nyitva, ha nincs kitámasztva. A másik, hogy tavaly tavasszal néhány hét különbséggel kétszer kigyulladt a műszerfalon autópályatempónál három hibajelző lámpa, amit utána akksisaru levétellel orvosoltam. Azóta semmi. A csomagtartója (400)  jóval kisebb, mint az Avensisé (500+) , viszont ha kiveszed a kalaptartót, és okosan pakolsz (pl. a nagy bőröndünk állítva befér) , akkor mégiscsak nagyobb, mert lehet plafonig pakolni, így már majd 700 liternyi tér áll rendelkezésre. Mondjuk amíg a csomagok úgy kezdődnek, hogy 1. babakocsi, 2. utazóágy, addig lehet, hogy elkél egy tetőbox is, nekünk az utóbbi két nyáron tk. már megúszható volt.
music     

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4604 Dátum: 2016.01.27 09:44:36 »
Helló!

Érkezőben a 3-ik gyerek és venni akarunk az Avensis mellé egy Verso-t. 2007-8-9-es évjárat, 1.8-as benzines kézi váltós lenne a cél (6-8 évre tervezzük megtartani és még ez tűnik a leghülyebiztosabbnak). Nem most pár hónap múlva. A kérdésem az lenne, hogy a második üléssorban elfér-e 3 gyerekülés egymás mellett és mennyire? Olvastam, hogy előre-hátra tologathatók a második sor ülései szóval kis kompromisszum belefér.
Előre is köszi a válaszokat!

Szia,

Mi is a 3. gyerek érkezése miatt váltottunk autót. A második sorban nekünk elfér a 3 ülés, bár a legkisebbet a legtöbbször a jobb egyre tesszük légzsák kikapcsolása mellett. Feleségem néha hátul középen ül, de még neki is elég a hely. Ami nekem fontos szempont volt még középen hátul a 3 pontos biztonsági öv, ami közel sem egyértelmű, hogy van minden autóban, ahol egyébként elférne a 3 gyerekülés.
Az egyenként tologatható ülések zseniálisak akkor, ha pl. sok a cucc, de hátul utazik egy felnőtt is. Mivel a gyerekeknek nem kell nagy lábtér azokat az üléseket simán előrébb lehet húzni, így nagyobb a csomagtér.

Nekem 1.6-os benzines van, nem érzem, hogy gyenge lenne (legalábbis nekem megfelel bőven), közel egy éve vettük, úgy tűnt, hogy előtte vigyáztak rá, azóta abszolút semmilyen probléma nem jött elő.

Üdv,

P