Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710251 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #405 Dátum: 2008.11.08 18:20:36 »
Ezt a képsorozatot nézzétek meg: klikk !

Na, valami ILYET szeretnék én majd a Coronán  :clap: !

Hol lehetne vajon felvenni a kapcsolatot a Corollás sráccal, hogy mit kért a Simon-Car ezért a műveletsorért?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #406 Dátum: 2008.11.08 18:43:36 »
Ezt a képsorozatot nézzétek meg: klikk !

Na, valami ILYET szeretnék én majd a Coronán  :clap: !

Hol lehetne vajon felvenni a kapcsolatot a Corollás sráccal, hogy mit kért a Simon-Car ezért a műveletsorért?

Na igen, ez jól néz ki, de vajh, mennyibe került???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #407 Dátum: 2008.11.08 20:15:08 »
sztem a simon car cég is megmondja az árat. sztem 2-300e korul van egy ilyen full kaszni felujitás. + alkatresz
attol függ milyen mély a baj
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #408 Dátum: 2008.11.08 21:09:48 »
sztem a simon car cég is megmondja az árat. sztem 2-300e korul van egy ilyen full kaszni felujitás. + alkatresz
attol függ milyen mély a baj

Nagyon szép lenne, ha csak ennyi lenne egy ilyen meló  :whistling: ... Valahogy nem igazán tudok bízni ebben. Kb. a duplájára saccolnám inkább...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #409 Dátum: 2008.11.08 22:06:25 »
Idézetet írta: Palaczk link=topic=172.msg221308#msg221308 date=12261749 988
sztem a simon car cég is megmondja az árat. sztem 2-300e korul van egy ilyen full kaszni felujitás. + alkatresz
attol függ milyen mély a baj

Nagyon szép lenne, ha csak ennyi lenne egy ilyen meló  :whistling: ... Valahogy nem igazán tudok bízni ebben. Kb. a duplájára saccolnám inkább...

ááá, nemá! fél milla? ezért? ez nem merci..
más: a kocsim mellett áll egy fiatalabb rsz alapján enyém B az D kezdobetus E9 sedan cori
a kuszob fullra lukasra van rohadva :eek:
érdekes. nekem nem rohadt a küszöb. hála égnek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #410 Dátum: 2008.11.08 22:15:11 »
Idézetet írta: Palaczk link=topic=172.msg221308#msg221308 date=12261749 988
sztem a simon car cég is megmondja az árat. sztem 2-300e korul van egy ilyen full kaszni felujitás. + alkatresz
attol függ milyen mély a baj

Nagyon szép lenne, ha csak ennyi lenne egy ilyen meló  :whistling: ... Valahogy nem igazán tudok bízni ebben. Kb. a duplájára saccolnám inkább...

ááá, nemá! fél milla? ezért? ez nem merci..
más: a kocsim mellett áll egy fiatalabb rsz alapján enyém B az D kezdobetus E9 sedan cori
a kuszob fullra lukasra van rohadva :eek:
érdekes. nekem nem rohadt a küszöb. hála égnek

Örülj neki. A tiéd a kivétel, az autód típustestvéreinek a nagyobbik része elrohadt már  ::) ... Főleg nyugaton rég felzabálta őket a só.

A rendszám meg ennél a korosztálynál nagy valószínűséggel nem jelent semmit. A Camrymnek C-s rendszáma van és 83-as, a Coronámnak E-s és 80-as...

Ami meg az árat illeti a Simon-Carnál - hát nemtom, legyen igazad, de én valahogy nem hiszek benne, hogy ekkora kaliberű munkát "vacak" 200-ért megcsináljanak. Minap összeszámítgattam, hogy a Camrymen a kasztnis meló kb. mennyibe fog kerülni, és olyan 140-150-re jutottam, legalább - miközben ez meg sem közelíti annak a munkának a kaliberét, amit ezen a Corollán a fotók alapján végeztek; és, tegyük hozzá, akinek az áraival számoltam, az nem is végez ilyen igényes munkát. Mert a 2-es kategóriába tartozik, a korábbi leírásom alapján - szal abba, aki az autó (piaci) értékéhez igazítja a színvonalat  ::) ... Lám, te is azt mondod, hogy "ez nem Merci". Na, olyan szakembert szeretnék, aki nem tesz ilyen különbséget! Csinálja meg "Mercisen", mert ez az autó nekem ugyanaz, mint a Mercisnek a Merci :excl:

De rá fogok kérdezni, és akkor okosabbak leszünk  :yes: ... Bár igazad lenne! Ha mondjuk tényleg megcsinálnák 2-300-ért, akkor azt szvsz jövő tavaszra össze is spórolnám, aztán hajrá  :laugh:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 22:22:49 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #411 Dátum: 2008.11.09 13:38:19 »
Én 5-600E-re taksálnám tokkal-vonóval...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #412 Dátum: 2008.11.09 14:55:22 »
Én 5-600E-re taksálnám tokkal-vonóval...

Én is, valahová ide. Ha összeadok mindent, alighanem valami ilyesmi lesz. Úgy kalkulálok, hogy mire tényleg készen lesz a Corona, minden szempontból rendbe téve, vizsgáztatva, addigra közel hétszámjegyű összeggel leszek szegényebb. De ha azt nézem, hogy mit kapok érte  :wub: ...
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.09 15:11:34 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #413 Dátum: 2008.11.09 19:58:31 »
mivel köztudott h marad a kocsim még 1-2 évig kcisit foglalkoztam ma vele.
árpilis óta fel se nyitottam a tetőt. csak a fényszoro kő miatt.
lemegyk nézem a hideg  olajszintet éppen a min nivon áll :eek: 
ööö a helyzet az h 150nél cseréltem le az olajat most 163500 van benne.  :sleeping:
remek . hazatekertem muterhoz a cuccokért.  utánatoltottem fél liter olajat 170ig birja mosmá ki.  addig mosmá nem cserélem le. egy kimaradt :surrender:
leszedtem a levegoszurot /140nél cseréltem/  hót dzsuva   halott daraszak legyek stb. a házat kitöröltem rongyal a szurot meg kivertem :ph34r:
kisebb porfelho jött ki belole...kiporszivoztam birja mosmá ki 170ig.
a kipu leomlobol jon egy csö a szuro felé. az elengedettt. ráraraktam 2 bilincset meg hőállo ALU szigszalagot. az ok.
lemostam a kcosit. tiszta rányitott ajto mindehol ...hát igen.
a rádio antennám 4 éve nem lehet betolni..mosos srácok is probálták. adtam neki két kör csavarlazitot majd egy kombináltfogoval sikerült megmozditani :2guns:
bekentem wd40el mosmá pöpec :wub:
a két sárvédöiven kulso rozsda. lecsiszoltam bekentem hammerite-val. legelább az illuzio meglegyen. tudom h belülröl eszi de mindegy. nem rosz anyira
belül bekentem muszerfal áplo sprével meg porszivo. a két gyerek kitett magáért. kisebb hányás az ülésem alatt nyárrol! :clap: :eek:
a hútö tele darazsakkal , uygebár nem csavarhuzoval piszkáljuk mert a lamellák elgörbülnek kiskefevel szenvedtem de jó lett. a kezemnek persze annyi. :wacko:
kapott téli ablakmosot csont üres volt.
arra emlékszem h a140nél bekentem a féltengely porvédöket gumiápoloval ! namost az ok de vhogy ráragadt egy csomo por! avval mit csináljak?
eloszor viz majd ujra az gumiapolo?  clin nem jó?
ezt nem akarom elrontani mert drága buli a csere.
az ablaktörlok lapát gumit is bekenhetem gumiápoloval?
muanyag lokháritot mivel fujjam le h kinézzen vhogy?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #414 Dátum: 2008.11.09 20:04:14 »
A leírás alapján úgy látom, inkább már csak arra hajtasz, hogy a következő autóig ne álljon meg.
A tiédben nem 10ezrenként kell olajat cserélni? Mert akkor az utántöltés kevés. A régi olaj/szűrő miatt csak romlani fog a motor állapota, így az olajfogyás is.
Már ha nem csak elfolyik valahol...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #415 Dátum: 2008.11.09 20:08:23 »
mivel köztudott h marad a kocsim még 1-2 évig kcisit foglalkoztam ma vele.
árpilis óta fel se nyitottam a tetőt. csak a fényszoro kő miatt.
lemegyk nézem a hideg  olajszintet éppen a min nivon áll :eek: 
ööö a helyzet az h 150nél cseréltem le az olajat most 163500 van benne.  :sleeping:
remek . hazatekertem muterhoz a cuccokért.  utánatoltottem fél liter olajat 170ig birja mosmá ki.  addig mosmá nem cserélem le. egy kimaradt :surrender:
leszedtem a levegoszurot /140nél cseréltem/  hót dzsuva   halott daraszak legyek stb. a házat kitöröltem rongyal a szurot meg kivertem :ph34r:
kisebb porfelho jött ki belole...kiporszivoztam birja mosmá ki 170ig.
a kipu leomlobol jon egy csö a szuro felé. az elengedettt. ráraraktam 2 bilincset meg hőállo ALU szigszalagot. az ok.
lemostam a kcosit. tiszta rányitott ajto mindehol ...hát igen.
a rádio antennám 4 éve nem lehet betolni..mosos srácok is probálták. adtam neki két kör csavarlazitot majd egy kombináltfogoval sikerült megmozditani :2guns:
bekentem wd40el mosmá pöpec :wub:
a két sárvédöiven kulso rozsda. lecsiszoltam bekentem hammerite-val. legelább az illuzio meglegyen. tudom h belülröl eszi de mindegy. nem rosz anyira
belül bekentem muszerfal áplo sprével meg porszivo. a két gyerek kitett magáért. kisebb hányás az ülésem alatt nyárrol! :clap: :eek:
a hútö tele darazsakkal , uygebár nem csavarhuzoval piszkáljuk mert a lamellák elgörbülnek kiskefevel szenvedtem de jó lett. a kezemnek persze annyi. :wacko:
kapott téli ablakmosot csont üres volt.
arra emlékszem h a140nél bekentem a féltengely porvédöket gumiápoloval ! namost az ok de vhogy ráragadt egy csomo por! avval mit csináljak?
eloszor viz majd ujra az gumiapolo?  clin nem jó?
ezt nem akarom elrontani mert drága buli a csere.
az ablaktörlok lapát gumit is bekenhetem gumiápoloval?
muanyag lokháritot mivel fujjam le h kinézzen vhogy?


Én nem várnék 170-ig.... Olaj és szűrőcsere, ugyanez a levegőszűrővel... Márha valóban egy-két évig  valóban meg akarod tartani...
A belső takarításhoz nem szólnék inkább hozzá.... Hányás nyárról??? :eek:

A poros porvédőt töröld át ronggyal, simán lejön a nagyja, aztán hagyd úgy ahogy van.
Műanyag lökhárítót kend le műanyagápolóval, lehet spricnisben is kapni, mint az új, olyan utána. legalábbis a 17 éves Dai-on tök jó lett.
Ablaktörlő lapátot semmivel se kend le, nem szabad!!!!! Márha később is ki akarsz látni a szélvédőn...
Max. Sunlichtos(nem súrolós CIF-es) vizzel mosd le, kicsit lesz csak fekete a ruha...

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #416 Dátum: 2008.11.09 21:19:35 »
akkor lehet h legkozelebb megejtem au olajcseret. veszek szuroket is. megérdemli
sztem a vezérlésbol illetve a hengerfej korul van egy kis olajszivárgás. azt egyenlore hagyom majd a nagyszervizen 200 korul megejtjuk a dolgot, addig ne szedjék szét nekem
a hányás csak kiomlott gyumolcslé asszony megnézte.  :flowers:
igazábol az ulésbol dől a por ha ütögetem avval mi legyen? hogy lehet azt kiszedni?
a ablaktörlöt azert gondoltam bekenni mert ezt ugy rendeltem a tscushonál kemény 5e volt a pár. szal ez nem egyéves tescos.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #417 Dátum: 2008.11.09 21:28:35 »
igazábol az ulésbol dől a por ha ütögetem avval mi legyen? hogy lehet azt kiszedni?

Porszívó?

a ablaktörlöt azert gondoltam bekenni mert ezt ugy rendeltem a tscushonál kemény 5e volt a pár. szal ez nem egyéves tescos.

Tényleg nem érdemes bekenni semmivel, évente úgy is csereérett általában.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #418 Dátum: 2008.11.10 01:33:31 »
a ablaktörlöt azert gondoltam bekenni mert ezt ugy rendeltem a tscushonál kemény 5e volt a pár. szal ez nem egyéves tescos.

Kend be gumiápolóval, olyan adrenalin-fröccsöd lesz a következő esőben, hogy csak na - vakrepülés, juhééé  :yes: !!!

 ::)

Ne kend be semmivel. Időről időre töröld le (finoman, hosszirányban) a gumipenge oldalait és élét valamilyen puha, ablaktisztító szerrel átitatott ronggyal. Ez leszedi a gumira ragadt zsíros koszt (hótt fekete lesz a rongy, addig törölgesd, amíg már alig feketedik), és a törlők újra rendesen, csíkmentesen dolgoznak majd. Így kibírhatják sok évig is. A Carinán a vétel után öt és fél évvel cseréltünk csak ablaktörlőket; a Camryn is 2004 óta most nemrég kellett csak újra cserélnem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #419 Dátum: 2008.11.10 17:55:07 »
akkor lehet h legkozelebb megejtem au olajcseret. veszek szuroket is. megérdemli
sztem a vezérlésbol illetve a hengerfej korul van egy kis olajszivárgás. azt egyenlore hagyom majd a nagyszervizen 200 korul megejtjuk a dolgot, addig ne szedjék szét nekem
a hányás csak kiomlott gyumolcslé asszony megnézte.  :flowers:
igazábol az ulésbol dől a por ha ütögetem avval mi legyen? hogy lehet azt kiszedni?
a ablaktörlöt azert gondoltam bekenni mert ezt ugy rendeltem a tscushonál kemény 5e volt a pár. szal ez nem egyéves tescos.


1.  :clap: :clap: :clap:
2. porszívózás alaposan, vagy egy nagy adag kárpittisztítóhab, utána porszívózás, így a kárpit is tiszta (tisztább) lesz. Habár ezt nyáron érdemes, mert hamar szárad....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.