Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1628071 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Yaris általában
« Válasz #7860 Dátum: 2014.05.18 14:00:23 »
Arra vigyázz hogy a II-esben csalóka a beltér, ha magas emberekről van szó, nem tudnak elférni benne rendesen az utasok teljes létszámban. Én 1m92cm magasságommal nem férek be rendesen a vezetői ülésbe hátfájás nélkül, teljesen hátranyomott ülésben. Kisfiam gyerekülésben hátul pedig már alig fér be (és csak 3 és fél éves, dehát apa fia), hiszen a gyerekülés eleve csökkenti a távot, a lábainak minden mozdulatát megérzem a háttámlán keresztül.

A vezetőülés sínrendszerének hátrébb helyezésén gondolkozom, emiatt még inkább csökkenni fog a gyereknél a hely, de átteszem majd a másik oldalra. Vélhetően nem fog olyan helyzet előállni, hogy a Yarisszal is kellesz mindkét gyereket egyszerre cipelni -> az nem lesz lehetséges.

Amire kéne - hetente 3-szor Budapestre bejárni 40 km-ről, városban gyerekeket furikázni (2 gyerekülés + 1 magasító) minden nap. Egyszrre maximum 4 személy (ebből 3 gyerek) lenne a kocsiban, tehát igazából az egyik az első ülésre ülne.
Nálam ez az igény kizárná a Yaris méretkategóriát biztonság szempontjából. Inkább egy 5 ajtós Corolla akkor. Nem mindegy, mekkora autóval ütközik az ember - és mégis 3 gyerekről van szó. Főleg úgy, hogy egyik elől ül...

« Utoljára szerkesztve: 2014.05.18 14:23:55 írta robi (Robi) »

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Yaris általában
« Válasz #7861 Dátum: 2014.05.19 20:10:29 »
Köszönöm a választ.I-es generációs Yarisban jobb a beltéri helyzet?

A gyerekek biztonsága nem annyira gáz mert csak helyben fuvaroznám őket, országúton nem.
A könnyű ki-beszállás viszont fontos.
Ha a vezető mögé sima magasítót teszek akkor járható lehet? Vagy túl nagy kompromisszum?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Yaris általában
« Válasz #7862 Dátum: 2014.05.20 10:14:30 »
Szerintem csak gyakorlati próbával kaphatsz erre választ. Én amikor megvettem, nagyon tetszett és jónak tűnt. Most már 7 hónap tapasztalata után, biztos, hogy semmiféle II-es Yarist nem vennék többé, mert hiába baromira jó, megbízható szép ismert múlttal rendelkező stb. autó, számomra baromira kényelmetlen benne utazni (és én is csak városban utazok, napi 40km-t, Buda <-> Pest), ez az autó csak akkor volt kint a városból, amikor meghoztuk vidékről. Egy gyors próbakör vétel előtt nem volt elég megállapítani mennyire kényelmes. Azért nem gondoltam volna, hogy nem hogy nem kényelmes...
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.20 10:16:06 írta robi (Robi) »

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7863 Dátum: 2014.05.30 10:53:38 »
Jó lesz nekem erre a célra egy Yaris? Ha igen, milyen motorral? (1.0-ra gondoltam hacsak nincs valami komoly ellenvetés...
Reflektálva a motor méretre. Nekem korábban volt 1.3-asom. Most 1.0-s van (Yaris I, ez még a négy hengeres 1.0-s motor).
Az 1.0 bőven elég városban mászkálni, simán lehet vele tartani a közlekedés tempóját. Ha sokat használnád autóúton, autópályán, ahhoz gyengus az 1.0. Ne érts félre, simán tudja a 130-as autópálya tempót, de a kigyorsítások, előzéseket illik megfelelően megtervezni vele (és pörgetni kell) :cry:

Ha csak utasokat viszel vele, akkor nincs gond (kis külső méretei ellenére, belül kényelmes). Ha utasok mellé csomagokat is szeretnél az már kompromisszum igényes. Kicsi a csomagtér. Ugyan a hátsó üléssor mozgatható, így növelhető a csomagtér, de ez csak a hátsó utasok lábterének kárára tehető meg.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #7864 Dátum: 2014.05.31 09:03:32 »
FELHÍVÁS!!
Ismerős valakinek a KND-580 frsz-ú. piros Yaris II.? jármű és tulaja? Esetleg fórumozó?
Tegnap este együtt autóztunk a Könyves és Hungária krt. egy részén és elhagyott valamit.
Itt a fórumon megtalál!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7865 Dátum: 2014.05.31 09:06:12 »
ja,téged elhagyott,m papásan vezetsz;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Yaris általában
« Válasz #7866 Dátum: 2014.05.31 15:13:52 »
Üdv Urak!

Kapott valaki napokban közületek levelet visszahívásról?
Ez a lényege:
"utasoldali első légzsák felfúvóegysége nem megfelelően gyártott indítótöltettel lett összeszerelve"
2001-es Yarisunk van, alvázszám alapján hívták vissza a kicsikét, úgyhogy viszem majd márkaszervízbe, hogy kicseréljék.
Ha nem kaptatok, esetleg érdeklődjétek meg szervízben, hogy bele tartozik-e a ti autótok ebbe a visszahívási szervizkampányba.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Yaris általában
« Válasz #7867 Dátum: 2014.05.31 18:31:02 »

Üdv Urak!

Kapott valaki napokban közületek levelet visszahívásról?
Ez a lényege:
"utasoldali első légzsák felfúvóegysége nem megfelelően gyártott indítótöltettel lett összeszerelve"
2001-es Yarisunk van, alvázszám alapján hívták vissza a kicsikét, úgyhogy viszem majd márkaszervízbe, hogy kicseréljék.
Ha nem kaptatok, esetleg érdeklődjétek meg szervízben, hogy bele tartozik-e a ti autótok ebbe a visszahívási szervizkampányba.
tesom pontosan ezzel vitte vissza a garis visszahívás keretében a 2001-es Yarisat. Ingyen cserélték neki az egységet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Yaris általában
« Válasz #7868 Dátum: 2014.06.28 16:19:04 »
Sziasztok!

Ismeritek az első generációs Yaris-ból az ECO változatot?
Ez a jelölés mit takar pontosan?
Közönöm a válaszotokat!

Makaveli
Ex IS300 tulaj :)

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
váltóolaj csere
« Válasz #7869 Dátum: 2014.06.30 14:57:18 »
sziasztok!
leszeretném cserélni a váltóolajat a 2003as francia 1.3 yarisban.esetleg megtudnatok mondani a pontos csavarméretet a le- és feltöltő résznél,a toyodiy-en nem találtam méretet és fajtát csak rajzot, nem szeretnék a leengedésnél szembesülni az esetleges eszközhiánnyal:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_TOYOTA_YARIS_SCP12L-CHMGKW_3302.html

Thomas

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Yaris általában
« Válasz #7870 Dátum: 2014.07.03 15:17:26 »
tesom pontosan ezzel vitte vissza a garis visszahívás keretében a 2001-es Yarisat. Ingyen cserélték neki az egységet.

Vittem én is szervizbe, kaptam időpontot, hogy mikorra vigyem, majd megnézik vonalkód alapján, hogy kell-e cserélni. Mentem a megbeszélt időpontra, de mondták, hogy azóta kiderült: nem kell vonalkódot nézegetni, cserélni kell minden esetben. Szóval akinek ilyen autója van, nézzen be egy szervizbe és érdeklődjön szerintem.
Nekem nem tudták cserélni, mert elfogyott az alkatrész, telefonszámot hagytam, meg jeleztem, hogy amúgy eladó az autó. Pár nap múlva hívtak is, de nem a légzsák miatt, hanem mert meg akarják venni.
Egy szó mint száz, új tulajra vár a csere intézése, 780 ezerért kapásból megvette az autót, úgyhogy most hiányzik kicsit, de így nem kellett hirdetnem.

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
váltoolaj csere
« Válasz #7871 Dátum: 2014.07.03 15:57:43 »
Sziasztok!
2003-as 1.3 benzin kézi váltós yarisnál a váltóolaj betöltése itt történik vagy sem,ebben kérnék szépen segitséget a leengedés elég egyértelmünek tünt.
Thomas

    kleingy

    • Moderátorok gyöngye
    • Officer
    • Megszállott
    • *****
    • Hozzászólások: 13346
    Re:Yaris általában
    « Válasz #7872 Dátum: 2014.07.10 08:32:04 »
    Sziasztok!

    Ismeritek az első generációs Yaris-ból az ECO változatot?
    Ez a jelölés mit takar pontosan?
    Közönöm a válaszotokat!

    Makaveli
    A felszereltséget.  :)
             

    Xtrem

    • Klubtag
    • Megszállott
    • *****
    • Hozzászólások: 10701
    Yaris általában
    « Válasz #7873 Dátum: 2014.07.25 16:09:36 »
    Most ez új Yaris, vagy ráncfelvarrás?  :hmmmm:  ;)
    2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
    2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
    61

    Jozef

    • Néha itt van
    • ***
    • Hozzászólások: 140
    Re:Yaris általában
    « Válasz #7874 Dátum: 2014.07.26 12:03:16 »
    sziasztok,

    az lenne a kérdésem, hogy yaris p1-re hátsó tetőspoilert mennyire nehéz rászerelni?

    ezt a fajtát: http://www.trc-tuning.com/_products/_toyota_lexus/_yaris_verso/_yaris/_rdx_heckspoiler_toyota_yaris_01f.jpg

    valamint első lökhárító toldat érdekelne, mert nem találok 2000-es évjárathoz.
    « Utoljára szerkesztve: 2014.07.26 12:06:08 írta Jozef »