Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1628169 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris általában
« Válasz #7545 Dátum: 2013.08.13 20:16:26 »
Sejtettem, hogy leütitek... ::) :naspang:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7546 Dátum: 2013.08.13 20:18:30 »
Köszi az infókat  :yes: !

60 ezer... akkor még nem vagyok elkésve, mert 90 ezer körül cseréltem, ha jól rémlik  :hmmmm: ... de jövő hónap elején kicserélem őket.

Sürgősebb most a váltóolaj-csere  ::) ... definitíve romlik a váltóm kapcsolhatósága, hármasba pl. már üzemmelegen is csak fokozott erővel lehet benyomni a váltókart  :wacko: ... nagyon-nagyon remélem, hogy valóban a még sosem cserélt (150 ezer km, és ugye ebben már jó 50 ezer km oktatás) váltóolaj okozza, és nem a kuplung  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Yaris általában
« Válasz #7547 Dátum: 2013.08.13 20:33:58 »
Az aktuális Yaris dízel változatához keresek tempomatot, létezik hozzá gyári? Vagy minőségi utángyártott... 
kisa
born to ride

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Yaris általában
« Válasz #7548 Dátum: 2013.08.14 10:19:49 »
Köszi az infókat  :yes: !

60 ezer... akkor még nem vagyok elkésve, mert 90 ezer körül cseréltem, ha jól rémlik  :hmmmm: ... de jövő hónap elején kicserélem őket.

Sürgősebb most a váltóolaj-csere  ::) ... definitíve romlik a váltóm kapcsolhatósága, hármasba pl. már üzemmelegen is csak fokozott erővel lehet benyomni a váltókart  :wacko: ... nagyon-nagyon remélem, hogy valóban a még sosem cserélt (150 ezer km, és ugye ebben már jó 50 ezer km oktatás) váltóolaj okozza, és nem a kuplung  :helpsmilie:

5000 Ft.... 45ezer km vs. 60ezer km

váltó:
Én már cseréltettem pár autóban váltóolajat, sajnos sose hozott olyan eredményt, mint vártam volna és végül kuplung kellett mindig.
A váltóolajcsere igazi áttörést a téli hideg kapcsolhatóságban tud hozni. Ha már nyáron is akad, akkor ne várj csodákat tőle.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

milci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Yaris általában
« Válasz #7549 Dátum: 2013.08.21 09:42:41 »
Sziasztok!

Abban lérném a segítségeteket, hogy hol lehet kapni és hány watt-os, milyen izzó kell a középkonzol megvilágításához, mert kiégett.
Toyota szalonba 2900Ft/db-ot mondtak, azt kicsit sokallom  ::)

http://www.toyotapart.com/84999-10090.html

Köszi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7550 Dátum: 2013.08.22 15:22:28 »
5000 Ft.... 45ezer km vs. 60ezer km

váltó:
Én már cseréltettem pár autóban váltóolajat, sajnos sose hozott olyan eredményt, mint vártam volna és végül kuplung kellett mindig.
A váltóolajcsere igazi áttörést a téli hideg kapcsolhatóságban tud hozni. Ha már nyáron is akad, akkor ne várj csodákat tőle.  ::)
Hidegen jobban akad. De melegben is rosszabbodik. Érdekes módon hármasba tenni a legnehezebb. Kettesből hármasba is akadozós, de a leggázabb olyankor, mikor üresben gurulás után akarom hármasba tenni. Ehhez a korábbinál SOKKAL nagyobb erőt igényel a kar mozgatása.

Viszont ha közben gázfröccsöt adok, könnyebben beveszi  :hmmmm: ... emiatt (is) gyanakszom a váltóra.

Először mindenképp a váltóolajat cseréltetem - aztán meglátjuk. Azért már igyekszem szoktatni magam a kuplung gondolatához  :lol: ... végül is, van benne 150 ezer (ebből kb. legalább 50 ezret tanuló vezetett), és még a gyári - nem mondhatok rá egy rossz szót sem.

Gyertya: közben megnéztem, és 60 ezer az intervallum. De nemsokára kicserélem, mindenképp esedékes (és nem drága).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Yaris általában
« Válasz #7551 Dátum: 2013.08.22 16:27:58 »
Gyertya: közben megnéztem, és 60 ezer az intervallum. De nemsokára kicserélem, mindenképp esedékes (és nem drága).

Jól teszed.  :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Dee Dee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Yaris általában
« Válasz #7552 Dátum: 2013.08.23 10:41:50 »
Sziasztok!

Szeretnék elektromos motormelegítőt az I.es yarisomba (1SZ-FE). Olvasgattam a fórumot és sokaknak van tapasztalata róluk. Aki vásárolt már, az tudna olcsó kontaktot adni? Köszi! Ha nem olyan bonyolult, akkor lehet beszerelném magam.
Ahogy néztem, az enyémbe a DEFA az kontaktos a Calix meg fagydugós. Bár erre nem mernék megesküdni, fel tudnátok világosítani?

köszi & üdv!

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris általában
« Válasz #7553 Dátum: 2013.08.23 16:05:51 »
lengéscsillapítok, szilentek.... cseréje mennyibe fájna egy 2003as yarison?

Műszakin mondták még bőven jó de 2 max 4év év múlva cserélni kell....

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #7554 Dátum: 2013.08.24 11:06:50 »
elektromos motormelegítőt az I.es yarisomba (1SZ-FE). ...Ha nem olyan bonyolult, akkor lehet beszerelném magam....
Ahogy néztem, az enyémbe a DEFA az kontaktos a Calix meg fagydugós.
Szia!
A gyári =Calix valóban fagydugós, a DEFA pedig kontaktos.
A kontaktos könnyebben szerelhető, de a fagydugós sem nagyon bonyolult, utóbbit összekötheted egy fagyálló cserével, aminél az előmelegítés elindítása előtt a légtelenítésre fokozottan figyelni kell. A fagydugós a hatékonyabb, kisebb veszteséggel alkalmazható megoldás.
Amennyiben vki az utasteret is elő akarja melegíteni, akkor a DEFA vezérlése sokkal kifinomultabb.

Dee Dee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Yaris általában
« Válasz #7555 Dátum: 2013.08.24 11:53:34 »
A kontaktos könnyebben szerelhető, de a fagydugós sem nagyon bonyolult, utóbbit összekötheted egy fagyálló cserével, aminél az előmelegítés elindítása előtt a légtelenítésre fokozottan figyelni kell. A fagydugós a hatékonyabb, kisebb veszteséggel alkalmazható megoldás.
Amennyiben vki az utasteret is elő akarja melegíteni, akkor a DEFA vezérlése sokkal kifinomultabb.

Szia!
Köszönöm a kielégítő választ. Nehéz ezek után eldönteni, hogy melyik lehet a jobb választás :hmmmm: Talán a beszerezhetőség és az ár fog dönteni. Sajnos nem emlékszem, de valamelyik márkatárs írta, hogy sok helyről kért ajánlatot, remélem benéz majd. Vagy megpróbálom visszakeresni:)

Érdekes, ha jól látom akkor nekem már oda van készítve a lyuk a dugónak a jobb első lökhárítóba. Tökjó :clap:

üdv,
Dee Dee

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #7556 Dátum: 2013.08.24 12:14:50 »
Talán a beszerezhetőség és az ár fog dönteni. ... sok helyről kért ajánlatot, remélem benéz majd.
Valamikor a több helyről beszerzett alkatrészek a nyerők. Amelyik cég több más autósnak jó ajánlat volt, az nekem más típusú cekaszhoz a legrosszabbat adta. A garival sajnos szinte mindegyik trükközik (csak 1 év, + pénz ... ). :censored:

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Yaris általában
« Válasz #7557 Dátum: 2013.08.24 12:46:52 »
Sziasztok!

Friss ropogós Yaris 1.0 tulajok lettünk (a Corollám mellé a nejemnek), és elhülve figyeltem, mikor előadta az eladó, hogy az autóval eddig 15W40-es olajjal jártak.  :wacko: A motorban már 250e km körül van, és főleg autópályán szaladt bele ez a mennyiség, a hangja pöpec, indul hibátlanul. Vajon okozott valamit a motornak ez az olaj minőség? Nagyon gáz lesz ha most állítom át a motort 5W40-es olajra?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris általában
« Válasz #7558 Dátum: 2013.08.24 12:52:01 »
huha.
hideginditásnál kopik jobban a motor.
vmi minőségi 5w30 v. 5w40 olajat próbálj bele. liqui moly v eneos. aztán meglátjuk,h megeszi é.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Yaris általában
« Válasz #7559 Dátum: 2013.08.24 13:07:32 »
Köszi, mindenképp minőségi olajat teszek bele. A Corollámnak még a 10m-es közelébe se engedek gyagyi olajat. Azon soha nem spóroltam, de meg is látszik rajta, mert abban már 150e km van, és a két olajcsere között egy szemernyi olaj se fogy.
Remélem a Yaris is hasonlóképpen fog viselkedni, csak kérdés mit szól majd a 15W40 után egy 5W40-hez (valószínű Mobil1 lesz beletéve).