Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559174 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5145 Dátum: 2016.08.26 17:46:45 »
Tolatóradarra vonatkozó kérdésem volna: Verso, hátul van tolató és másodszor csinálja, hogy 2-3 hétig nem ment, aztán megjavult (mire léptem volna  valamerre...) Szóval most megint nem megy és kérdem van-e tapasztalatotok ilyen hibáról? Tehát egyetlen szenzor sem, bekapcsolva be van, a burkolat alatti kis kapcsolóval lehet). Köszönöm, ha, megírjátok, lehet privátban is hul270kukaconlineponthu.

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5146 Dátum: 2016.08.26 22:06:33 »
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 2005-ös 7 üléses verso csomagtere mekkora egy corolla kombihoz viszonyítva, ha padlóba hajtom a hátsó üléseket.
Illetve mennyivel nagyobb költség nagy általánosságban a fenntartása mint a kombié?

Előre is köszönöm a válaszokat!

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5147 Dátum: 2016.08.27 07:44:06 »
A 7 üléses Verso  csomagtere 63 l, ha kinyitva minden ülés (ez nagyon keskeny és kevés, max 1-2 kicsike táska fér be).
397 l 5 üléssel és 1563 l lecsukva a hátsó sor.
Ezek az adatok a szokásos mérési adatok vagyis ablak szintig!
Gyakorlatilag félig, de tetőig pakolva is hatalmas hely van! A lehajtott ülésekkel a 220 cm polcokat be lehetett tenni, de egyenként a csomagolás vastagsága miatt. Minden állapotában nagyon jól pakolható.
A 6-7 ülés kevés gyakorlati hasznáról tudok szólni, gyereknek való és rövid útra kényszerből v jópofaságból felnőttnek...
Nem lehetett enélkül megvenni, ide csak 6-7 üléssel hozták. Kiszerelni meg nem épp egy játék, pedig sok helyet foglal...
A kombiról talán megírja, akinek olyan van. Nekem Versom és ezt azért tudom ajánlani. Ami sokkal fontosabb szerintem, hogy mennyire motorizált az autód! Ezt a teli cuccost, jól megpakolva, azért pl.egy nyaralásnál az 1,8-as benzines igencsak gyengécsként mozgatja... Vagy megbarátkozol vele, hogy nem tudod tolni, előzni 2x meggondolod... Kérdés mi a célod és a lehetőséged. A dizelek bírják, hegyre fel és pályán is, a Verso azzal sokkal jobb.

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #5148 Dátum: 2016.08.27 09:23:44 »
Köszönöm. Nekem kombi van csak godoljodom egy verso cserén van itt egy jónak tűnő 1.6 os. Nem vagyok versenyző típus a kombi is 1.4 vvti. Kb hasonló menettulajdonságot várok ettől.  Alkatrész árak gondolom hasonlóak csak nem tudom milyen mondjuk az utángyártott alkatrész utánpótlás, mert az sokszor kombinál is nehézkes volt pedig abból sok van a verso meg jóval ritkább.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5149 Dátum: 2016.08.27 09:52:10 »
Alkatrész: nem tudom, mennyire problémás az autó, vagyis mennyire kell rohangálni hol ezért, hol azért...
Lekopp kopp, a Verso 100 e felett, de semmi. AMi az elkopott + cserélni való szűrő stb.
A tolatóradarom hülyéskedik, hol megy, hol nem... valahol a kp. egységnél ekllene keresni, de majd elviszem.
Különben tényleg semmi. 2,2 dizek, 6,6 -os százezres átlagfogyival. És nem volt torpanás, simán lehet 130-160 között pályázni, akár full teli is.
Igazi családi autó. 90-100 körül, sima városköziben 4-5 l a fogyasztása. De nem ezért van, hogy termelje a gázolajat, viszont imádom, ahogy megy.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #5150 Dátum: 2016.08.27 10:07:14 »
Alkatrész: nem tudom, mennyire problémás az autó, vagyis mennyire kell rohangálni hol ezért, hol azért...
Lekopp kopp, a Verso 100 e felett, de semmi. AMi az elkopott + cserélni való szűrő stb.
A tolatóradarom hülyéskedik, hol megy, hol nem... valahol a kp. egységnél ekllene keresni, de majd elviszem.
Különben tényleg semmi. 2,2 dizek, 6,6 -os százezres átlagfogyival. És nem volt torpanás, simán lehet 130-160 között pályázni, akár full teli is.
Igazi családi autó. 90-100 körül, sima városköziben 4-5 l a fogyasztása. De nem ezért van, hogy termelje a gázolajat, viszont imádom, ahogy megy.

Be van szerelve az autó kasznijába??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5151 Dátum: 2016.08.27 10:14:06 »
Persze. Hátul talán 5 ? érzékelővel. Van egy kp. egység, ott lehet a bibi, valami érintkezési probléma.
A leírás különben érdekes: azt írja a gyári könyv, hogy nagyon meleg és hideg időben esetenként nem működik. Nagyonmelegben voltam a nyárom eddig... akkor hagyta abba a működést, de várom hogy ismét csipogjon... :-) Nagyon kell a nagy autóhoz különben, a tükrei sokkal kissebbek mint az új Vesoé és autópályán tökéletes, parkolásnál nem elég nagy -szerintem. Persze az egész kocsiból rosszabb a kilátás oldalra, főleg az A oszlopok takatnak ki sokat -gyalogos, éles kanyar. De szokható, hát ő ilyen.  :szemez:

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5152 Dátum: 2016.08.27 10:15:11 »
kisebbek mint az új Versoé

yanav8

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5153 Dátum: 2016.08.27 16:11:21 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Az alany egy 2006-os 1.6L  Corolla Verso.Nem működik az index és az elakadás jelző sem.Merre keressem a hibát.Köszi!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #5154 Dátum: 2016.08.28 00:02:00 »
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 2005-ös 7 üléses verso csomagtere mekkora egy corolla kombihoz viszonyítva, ha padlóba hajtom a hátsó üléseket. Illetve mennyivel nagyobb költség nagy általánosságban a fenntartása mint a kombié? Előre is köszönöm a válaszokat!
Szia, az nem teljesen egyértelmű a kérdésedből, hogy a COV csomagterét akarod a padlóig hajtott Corolla kombiéval, avagy a padlóba hajtott hátsóülésű - és itt a kérdés, hogy a 3., vagy a 2. sor ülésről beszélünk - COV-ot akarod az alaphelyzetű Corolla kombiéval összehasonlítani.
Nekem Corolla kombival nincsen tapasztalatom, a száraz számokat nézve alaphelyzetben gyakorlatilag ugyanakkora, mint a COV-é (402/397 liter). De. Mi 5 ajtós Avensis II-ből ültünk át, ami papíron 510 literes puttonnyal bír, látványra is hatalmas, és bizony féltem, hogy mi lesz a COV-nál, ami azért alapból jóval kisebb. Nos, 5 év COV-ozás után már azt mondhatom, hogy jobban kihasználható - értsd: több(!!) fér bele - ha kiveszed a kalaptartót, mivel a COV hátsó ablaka szinte függőleges, és ha ügyes vagy, valóban az övvonal fölé, akár plafonig tudsz pakolni (ami már 667 liter). Ha a Corolla kombival hasonlítod össze úgy, hogy az egyikben csak két ülésnyi hely van, a másikban le van döntve az összes többi ülés, akkor nyilván ez utóbbi fog nyerni akár így, akár úgy. Viszont a Verso egyenként tologatható és csukható második üléssora nagy kincs. Vittünk már vele ***őnyeget úgy, hogy közben öten ültünk benne (nem a szőnyegben...), vagy rendszeresen vittem benne szintén 5 utas mellett 3(!!) biciklit, igaz kicsiket, 16-os kerekűeket. Ha 135 cm alatti gyerekeid vannak, különösen ha 2-nél több, azt is értékelni tudod, hogy sokkal egyszerűbb bekötni őket.
A fenntartás, azaz az ellenérv. Menetteljesítményeket tekintve az 1,4 Corollával valóban az 1,6 COV van partiban, de én mindenképp az 1,8-as benzinest ajánlanám nemcsak azért, mert erősebb, de közben nem fogyaszt többet az 1,6-osnál, hanem azért is, mert több van belőle. Amúgy a szervizelése a kötelező műveleteke tekintve  nem különbözik árban, a fogyasztása az, ami több: azonos motorizáltság esetén az egyterű karosszériának a nagyobb homlokfelület és légellenállás miatt van kb. 1 liter többletfogyasztási igénye, ehhez jön még a nagyobb motor kb. fél litere. Ezek átlagértékek, ha főleg városban használod, rövidebb utakon, akkor ez a kb. másfél liter még nagyobb lesz, mivel a COV jelentősen nehezebb, és ha ezt álló helyzetből kell megmozdítani, az sok naftát visz el.
Ezek alapján mérlegeld, hogy megéri-e neked, de ne látatlanban, ki kell egyet próbálni!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #5155 Dátum: 2016.08.28 00:06:53 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Az alany egy 2006-os 1.6L  Corolla Verso.Nem működik az index és az elakadás jelző sem.Merre keressem a hibát.Köszi!
Biztosítékokat nézted már?
music     

yanav8

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #5156 Dátum: 2016.08.28 01:02:58 »
Biztosítékokat nézted már?
A műszerfal bal  oldalán jó mind,a bal oldalt a műszerfal alatt is jó mind és a motortérben levő pár darab is jó.
Sajnos nem tudom melyik az indexé.

Stiletto

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corolla Verso
« Válasz #5157 Dátum: 2016.08.28 11:52:02 »
Sziasztok Verso Tulajok!

Épp autóvásárlásban vagyok.
Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy létezhet, hogy egy 60 000 -et futott Verso kormányának a külső/felső rétege már lejön/lekopik/lemorzsolódik?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/verso/toyota_verso_1.6_sol_7sz._m-oi._60.880_km-10516075

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #5158 Dátum: 2016.08.28 12:05:03 »
Ha sokat parkoltak a napon úgy, hogy a kormány középen állt, akkor előfordulhat.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5159 Dátum: 2016.08.28 12:19:16 »
Önmagában a kormány vagy csak egy hely nem feltétlen mutatja az esetleges óratekerést... meg kell nézni  a pedálgumikat, a váltókat,gombot, szoknyát, az üléseket, a kocsi alját volt-e megbontva a kipuffogó rendszer és a szűrők stb. Szóval ezer dolog, igenis lehet a naptól is hámlás és karcolások a gyűrűs kéztől stb. Szóval a sokféle dologból és az általános állapotból többet tudni.
Fényképeken jól néz ki az autó, ha csak ennyit ment, akkor rendben lehet... nekem 100enél még semmi problémám.