Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558979 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4905 Dátum: 2016.04.17 20:26:04 »
Csomitartót arra akartam rögzíteni.
Hányszor használod a tetőcsomagtartót?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4906 Dátum: 2016.04.17 20:31:50 »
És jó lenne rá a csomitartó? Értem ezalatt, hogy univerzális, vagy típushoz gyártott.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4907 Dátum: 2016.04.17 22:16:12 »
Mivel nekünk adott volt a tetôsín, vettem rá két kereszttartót és ahhoz rögzítjük a cuccokat, vagy a nagy Samsonite kemenybôröndöt, mivel nincs box.
Ugyancsak jó szolgálatot tett, költözködéseknél. A keresztartókat leszerelve meg nincs menetszél miatti surrogás stb. Ha felmerül az esély, hogy kellhet, csak bedobom hátra a tartókat, és ha kell, felpattintom. Nekünk megérte.  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4908 Dátum: 2016.04.17 23:17:44 »
Nekem nem volt sín, viszont egyben tudtam venni csomagtartót és boxot. Tk. annyival rosszabb a tetősín nélküli keresztléc, hogy egy picit megkarcol(hat)ja a fényezést, amúgy nem látom hátrányát. Persze ha valakinek adott, hogy van, leszereltetni nincs értelme.
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4909 Dátum: 2016.04.18 08:18:01 »
Ha nincs a tetőn gyárilag tartósin, semmi esetre se fúratnám meg! Ha szükséged van rá mindenféle csomagtartók, rudak stb. kaphatóak. Gyári is a Toyotánál, de kis utánjárással univerzális is. Tehát nem muszáj a gyárit méregdrágán megvenni, bár nekem épp az van, így alakult. És mehet rá a tetőbox vagy bármi, pl. esetenként max. 3 bringát viszek, máskor boxot.
A gyári tetőcsomagtartó beilleszkedik a tetősinbe, amiben mindkét oldalon fut egy-egy gumicsík. Erre érdemes figyelni, mert fellazult nekem és az egyiket el is hagytam. 24 ezer a gyári, 5 a bontóban, de nincs. Fél évet vadásztam... akkor lett végre. Mert más is elhagyja néha... Kétoldalú ragasztószalaggal (kocsihoz való, esőálló, kültéri stb.!) a legjobb rögzíteni, mert a gumi végein lévő fém idom, ami gyárilag tartja a két végén, ha egyszer levették, soha nem fogja újra rendesen megtartani. Elmozdul, elől/hátul kijön és nem veszi észre az ember, elhagyja. Szóval aki csomagtartót tesz fel, figyeljen a gumicsíkra!  :eek:

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #4910 Dátum: 2016.04.18 09:46:17 »
Sziasztok, most vettem egy 2006-os 1.8-as benzines COV-t. Mivel sima Corollám van/volt, ezért nem teljesen ismeretlen számomra, de egy gyakorlatias kérdésem hadd legyen. 60 literes a tank elvileg, ha kigyullad a sárga, akkor mennyi benzin van még benne? ( a range adat gondolom tájékoztató adat).  A fogysztásmérője a COV-nak mennyire pontos? ( a sima corolláé +-2 dl-re jó volt)
Kösz.
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4911 Dátum: 2016.04.18 10:21:32 »
Bocsánat :clap:
Ha 60 l elvileg, akkor tankolj teli csurdig és amit beletankoltál, kivonod a 60-ból. Annyi volt még benne. Elvileg. :surrender:
A fogyasztásmérésed teli csurrtól teli csurrig betankolt liter osztva a megtett km-rel szorozva száz. Ez lesz a száz kmre jutó átlagfogyi. Minden lámpa, meg más tankol (asszony,kutas) aztán pl. mennyire állsz egyenesen, milyen idő van stb. kiad egy más értéket. Nem hiszem hogy totál pontos lehetne. De nem is kell. Akit hallok, mindenkinek csal, legjobb kiszámolni és összevetni. Minél nagyobb távolság ill. több tankolás annál pontosabb. Nekem 100 e km-re 6,6 l/100km-re jött ki nemrég, ebben hosszú autópályák és Bp. csúcsok is, minden. Szélsőértékek az 5 l  és a 10 l per 100km, de ezek kirívó különbségek voltak a használatban, az adatok kiegyenlítik egymást hosszú távon.

Viccesre vettem, bocsánat, de tényleg az a legjobb, ha kitapasztalod és ha sárga világít, mielőbb tankolsz! Mondjuk nekem a dízelben aranyszabály, sosem szabad elfogynia, de bármelyik autóban kidecizni elég gázos és felesleges.

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corolla Verso
« Válasz #4912 Dátum: 2016.04.18 10:47:24 »
Szia, köszönöm a segítséget. Főleg a matematikai rész sokat segített, mert az osztásokkal mindig hadilábon álltam, akkor is amikor a jogsimat vettem 14 évesen az ecserin. Le tudnád írni, hogy akkor a számlán melyik adatot osszam el: a fizetett összeget vagy a bankkártya számot?
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4913 Dátum: 2016.04.18 13:23:57 »
Nekem a sárga lámpa amikor folyamatosan elkezd égni - ilyenkor a mutató kb. másfél rovátkára van az utolsó vonaltól - akkor kb. 48,5 liter megy bele, tehát bő 11 van még benne. A bc spkkal kevesebbet mutat, számolás: tankolt benzin literben x 100 / a megtett km-ek számával. De előtte csurig teletölteni - kattanás után még 2 liter legalább belefér!
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4914 Dátum: 2016.04.18 16:44:30 »
Kedves Hrvathg, örülök, ha segíthettem!  :devil:
Magam írtam a végén, hogy bocsánat... viccesre vettem.
Kéretik az osztást 2 tizedesig elkövetni.  :hmmmm:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4915 Dátum: 2016.04.18 18:25:20 »
Mivel nekünk adott volt a tetôsín, vettem rá két kereszttartót és ahhoz rögzítjük a cuccokat, vagy a nagy Samsonite kemenybôröndöt, mivel nincs box.
Ugyancsak jó szolgálatot tett, költözködéseknél. A keresztartókat leszerelve meg nincs menetszél miatti surrogás stb. Ha felmerül az esély, hogy kellhet, csak bedobom hátra a tartókat, és ha kell, felpattintom. Nekünk megérte.  :yes:
Így, így.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4916 Dátum: 2016.04.18 18:27:16 »
És jó lenne rá a csomitartó? Értem ezalatt, hogy univerzális, vagy típushoz gyártott.
azt gondoltam olcsóbb lehet így (tetősín+uni csomagtartó) mint spéci COV-ra való.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4917 Dátum: 2016.04.18 18:41:15 »
A neten szokás szerint "a kép csak illusztráció", a tetőcsomagtartóra keresésnél. Elég spécinek gondolom, hogy az autón hàtul teljesen más a tetőprofil az ajtó felett, mint elöl.
Prius 2 - a mosolygós autó.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4918 Dátum: 2016.04.18 19:31:02 »
Segítsetek :)
Ki akarom szerelni a rádiót, hogy beadhassam szervizbe, az elv meg van, kicsit nehezen jön le a műanyag sajnos, de majd eljátszom vele. Viszont ha széthúzom a csatlakozókat, kell valamire figyelnem, hogy ne legyen zárlat? Van ott olyan csatlakozó bedugva?

jah és nem kell majd a végén kódot beütni beszerelésnél?
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.18 19:38:59 írta andrew82 »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4919 Dátum: 2016.04.18 19:53:44 »
Sziasztok, most vettem egy 2006-os 1.8-as benzines COV-t. Mivel sima Corollám van/volt, ezért nem teljesen ismeretlen számomra, de egy gyakorlatias kérdésem hadd legyen. 60 literes a tank elvileg, ha kigyullad a sárga, akkor mennyi benzin van még benne? ( a range adat gondolom tájékoztató adat).  A fogysztásmérője a COV-nak mennyire pontos? ( a sima corolláé +-2 dl-re jó volt)
Kösz.
Eddig 20 km volt a maximum amit mertem megtenni miutan a computer jelezte, hogy a hatra lévô km-ek száma 0! De talan akkor sem ment bele 55 liternel több. De inkább nem kockáztatok :)