Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559023 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4800 Dátum: 2016.04.07 08:50:09 »
Most olvasom, hogy, toyota visszahívások:
"2006 – Magas olajfogyasztás a 2005 júliusáig gyártott 1,8 literes VVT-i benzines motoroknál."
Ezek szerint az én példányomat nem hívták vissza, vagy csak nem vitték vissza?
Prius 2 - a mosolygós autó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #4801 Dátum: 2016.04.07 11:10:45 »
Most olvasom, hogy, toyota visszahívások:
"2006 – Magas olajfogyasztás a 2005 júliusáig gyártott 1,8 literes VVT-i benzines motoroknál."
Ezek szerint az én példányomat nem hívták vissza, vagy csak nem vitték vissza?
Ha a visszahívás idején az olajfogyasztás mértéke nem volt magas, akkor nem végezték el rajta a garis blokk cserét.
2005. II. félévétől gyártott autók már gyárilag javított motorelemekkel jöttek ki a gyárból.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #4802 Dátum: 2016.04.07 11:16:52 »
Meg van az első olajfogyás mérésem. Ezek szerint 6 l/10000 km. :(
Van olyan 1.8-as ami nem esett bele ebbe a típushibába?
Írtátok, hogy többen gyűrűt cseréltetek.
Akik nem cseréltek, azoknak mennyi az olajfogyi?
Az nem okés, ha 1500-2000 km-enként kell utántölteni.
Ez már jelentősnek mondható olajfogyás. A végső megoldás mindenképpen a gyűrűzés lesz itt is. Gyűrűszett, szelepszár szimeringek, főtengely szimering, hengerfejtömítés, szelepfedél tömítés, hengerfej csiszolás-síkolás-nyomáspróba. Ezek a minimálisan elvégzendő beavatkozások. Anyagárban ez kb 50e Ft, jó minőségű, nem gyári alkatrészekkel. Ennél többet csak az elhanyagolt motorok kívánhatnak. A motoralkatrészeket szétszerelt állapotban szokták méregetni és az eredmény viszonyítják a gyárilag megadott tűrésekhez. Ilyen pl. a vezérműlánc nyúlás, henger hordósság, csapágyak, hajtókarok állapota. Rendszerint ezek mind jók szoktak lenni.

A katalizátor, ugyan sokat kibír, de ha megadja magát a sok olaj miatt, az költséges lehet, és igaz ez a lambdákra is. Célszerű mihamarabb elvégezni a műveletet, persze, egészen biztosan nem jön jól a kiadás...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4803 Dátum: 2016.04.07 13:16:21 »
Na de nem ugy van, h autoindításkor indul 0-rol?
nálam úgy működik mint a napi számláló - addig forog "körbe", amíg nem nullázom (2005-ös).

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4804 Dátum: 2016.04.07 15:53:22 »
nálam úgy működik mint a napi számláló - addig forog "körbe", amíg nem nullázom (2005-ös).
Valszeg így lehet. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4805 Dátum: 2016.04.07 16:12:53 »
1. Akkor azt mondod, mondjátok, hogy nem érdemes így hagyni, csak azért, mert esetleg használom 3-4 évig, és az olaj még mindig olcsóbb lenne ennyi időre. De ha van más vélemény írjátok, légyszi.

2. Ezek szerint az olajfogyasztás oka nem egyértelműen a gyűrűk, vagy csak ha már szét van robbantva, legyen meg a többi is. Ezek az alkatrész árak nem gyáriak, de jó minőségűek. Ezzel mennyit mennek el?

3. Annak idején a Carinánál erősen mondták, hogy nehogy síkoltassák a hengerfejet. Többen így tettek és jó is lett. Ez itt nem játszik gondolom.

4. Ezeket a munkálatokat meg tudja-e csinálni egy "mezei" autószerelő? A mezei alatt azt értem, hogy nem erre specializálódott szerelő műhely, de minden javítanak. a szerelőm lelkiismeretes, bízok is benn, már régóta   
    hordom hozzá az autót. Ha szakműhelybe kell vinni, adjatok kérlek címet, címeket.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4806 Dátum: 2016.04.07 18:12:19 »
A COV-ot 2005 aprilisaban vettem at es eddig 163.000 km nem evett olajat. Pedig az olajevesben gyakorlott vagyok a 100-as Skodan tanulva :)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4807 Dátum: 2016.04.07 18:29:13 »
A COV-ot 2005 aprilisaban vettem at es eddig 163.000 km nem evett olajat. Pedig az olajevesben gyakorlott vagyok a 100-as Skodan tanulva :)
Ezek szerint nem mindegyik eszi. Vagy visszahívásban cserélték.
Prius 2 - a mosolygós autó.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #4808 Dátum: 2016.04.07 19:40:57 »
1. Akkor azt mondod, mondjátok, hogy nem érdemes így hagyni, csak azért, mert esetleg használom 3-4 évig, és az olaj még mindig olcsóbb lenne ennyi időre. De ha van más vélemény írjátok, légyszi.

2. Ezek szerint az olajfogyasztás oka nem egyértelműen a gyűrűk, vagy csak ha már szét van robbantva, legyen meg a többi is. Ezek az alkatrész árak nem gyáriak, de jó minőségűek. Ezzel mennyit mennek el?

3. Annak idején a Carinánál erősen mondták, hogy nehogy síkoltassák a hengerfejet. Többen így tettek és jó is lett. Ez itt nem játszik gondolom.

4. Ezeket a munkálatokat meg tudja-e csinálni egy "mezei" autószerelő? A mezei alatt azt értem, hogy nem erre specializálódott szerelő műhely, de minden javítanak. a szerelőm lelkiismeretes, bízok is benn, már régóta   
    hordom hozzá az autót. Ha szakműhelybe kell vinni, adjatok kérlek címet, címeket.

Szia!

Személyes véleményemet/tapasztalatomat írom az olajfogyasztásról/gyűrűzésről:
1. Neked 0,6 liter/1000 km az olajfogyasztásod. Elég sok, de szerintem nem feltétlenül kritikus. A használati utasítás szerint 1 liter/1000 km a max olajfogyasztás(normálisan).
Szerintem mérlegelni kell, hogy fogsz-e MÉG annyit menni az autóval, hogy az olajutántöltés költsége több lesz, mint a gyűrűzés költsége.... :yes: Én e-miatt nem félteném a katalizátoromat... Én mindenek előtt gazdaságossági okok miatt gyűrűztettem(olajutántöltés költsége).
2. Az olajfogyasztás oka szerintem elsősorban a gyűrűk anyaga, elfáradása... Szerintem csak azt érdemes cseréltetni, ami rossz... :yes:
3. Nekem sem tartotta szükségesnek síkolni a hengerfejet a Mester. Jó lett! :yes:
4. Igen "mezei" szerelő meg tudja csinálni, nekem is ilyen autószerelő csinálta... :yes: A projektnek a legkritikusabb része szerintem a megfelelő szerelő kiválasztása. :whistling:

p.s.
Én is rengeteget "aggódtam" az olajfogyasztás miatt.
A sztorimat innen kezdve lehet követni:http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=95.msg592579#msg592579
Nem érdemes elkapkodni a gyűrűzést...

És még valami!
A motor szétszedésnek van kockázata is!
Sokaknak van az a véleménye, hogy: "Ha egy motort egyszer szétszednek, az már soha nem lesz olyan, mint a gyári"... Szóval, csak, ha muszáj...

« Utoljára szerkesztve: 2016.04.07 19:56:08 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4809 Dátum: 2016.04.07 21:12:53 »
Kösz! Ez alapos volt. Lehet olajat is kellene váltani. Az Eneos jobban fogyós olaj mkndjuk a mobil1- hez képest. Ha nemteszi tönkre a katalizatort, vagy a szondát,lehet nem nyulok hozzá. Nagyjabol 5 év alatt térül e meg. Eddig még csak a Carina volt nálam. Persze ez is lehet kihúz annyit, hisz jó autó.

Kérnék még véleményt, tapasztalatot.Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.07 21:32:50 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4810 Dátum: 2016.04.07 21:35:22 »
Kösz! Ez alapos volt. Lehet olajat is kellene váltani. Az Eneos jobban fogyós olaj mondjuk a mobil1- hez képest. Ha nem teszi tönkre a katalizatort, vagy a szondát, lehet nem nyúlok hozzá. Nagyjabol 5 év alatt térülne meg. Ennyi ideig még csak a Carina volt nálam. Persze ez is lehet kihúz annyit, hisz jó autó.

Kérnék még véleményt, tapasztalatot.Köszönöm.
Prius 2 - a mosolygós autó.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4811 Dátum: 2016.04.07 21:43:08 »
Most hogy írjátok az olajfogyasztást, én is elkezdem figyelni. Kb 1 hete voltam olajcserén, még nem tudom fogyaszt-e vagy sem. Mondjuk nem volt benne sok olaj mikor vettem...

Hallottam olyat, hogy egy idő után leválik az ajtókárpit? Valakinél már előfordult? Nálam a vezetőoldali ajtó könyöklő egy része be van horpadva, ahol a könyök támaszkodik, megereszkedett.

Eddig kb 500 km-t mentem vele, de nagyon tetszik. A hifit meg fogom javíttatni, 15+ÁFA már utána érdeklődtem, annyit nekem megér, mert rádió kell, venni ennyiért normálisat nem tudok. A 2 dinesek drágábbak is, az androidos kütyük meg főleg drágák, nem szánnék rá annyit, marad a javíttatás. Senkinek sem volt még ezzel baja itt?

Az órák fényerejét tudom valahol állítani? Pl mikor kezd lemenni a nap és felkapcsolom a lámpát, nagyon halvánnyá válik, alig látom, lekapcsolt lámpával meg vakít...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4812 Dátum: 2016.04.07 22:21:19 »
Most hogy írjátok az olajfogyasztást, én is elkezdem figyelni. Kb 1 hete voltam olajcserén, még nem tudom fogyaszt-e vagy sem. Mondjuk nem volt benne sok olaj mikor vettem...

Hallottam olyat, hogy egy idő után leválik az ajtókárpit? Valakinél már előfordult? Nálam a vezetőoldali ajtó könyöklő egy része be van horpadva, ahol a könyök támaszkodik, megereszkedett.

Eddig kb 500 km-t mentem vele, de nagyon tetszik. A hifit meg fogom javíttatni, 15+ÁFA már utána érdeklődtem, annyit nekem megér, mert rádió kell, venni ennyiért normálisat nem tudok. A 2 dinesek drágábbak is, az androidos kütyük meg főleg drágák, nem szánnék rá annyit, marad a javíttatás. Senkinek sem volt még ezzel baja itt?

Az órák fényerejét tudom valahol állítani? Pl mikor kezd lemenni a nap és felkapcsolom a lámpát, nagyon halvánnyá válik, alig látom, lekapcsolt lámpával meg vakít...
Engem kicsit zavar, h nincs benne mp3.
Nekem felpuklisodott a kárpit, elvált a az alaptól a szövet.
A fényerőt a km szamlaló nyomkodásával lehet. Addig kell nyomkodni, amig nem akm-t fogja mutatni, hanem vízszintes vonalakat. Ekkor hosszan kell nyomvatartani.
Prius 2 - a mosolygós autó.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4813 Dátum: 2016.04.08 07:20:56 »
Most hogy írjátok az olajfogyasztást, én is elkezdem figyelni. Kb 1 hete voltam olajcserén, még nem tudom fogyaszt-e vagy sem. Mondjuk nem volt benne sok olaj mikor vettem...

Hallottam olyat, hogy egy idő után leválik az ajtókárpit? Valakinél már előfordult? Nálam a vezetőoldali ajtó könyöklő egy része be van horpadva, ahol a könyök támaszkodik, megereszkedett.

Eddig kb 500 km-t mentem vele, de nagyon tetszik. A hifit meg fogom javíttatni, 15+ÁFA már utána érdeklődtem, annyit nekem megér, mert rádió kell, venni ennyiért normálisat nem tudok. A 2 dinesek drágábbak is, az androidos kütyük meg főleg drágák, nem szánnék rá annyit, marad a javíttatás. Senkinek sem volt még ezzel baja itt?

Az órák fényerejét tudom valahol állítani? Pl mikor kezd lemenni a nap és felkapcsolom a lámpát, nagyon halvánnyá válik, alig látom, lekapcsolt lámpával meg vakít...

A tiédbe vannak órák??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4814 Dátum: 2016.04.08 08:43:06 »
A COV-ot 2005 aprilisaban vettem at es eddig 163.000 km nem evett olajat. Pedig az olajevesben gyakorlott vagyok a 100-as Skodan tanulva :)
ezek szerint a 120L ( L mint luxus, ééérted  :cool2:) már ráncfelvarrott verzió volt, mert nekem az nem ette  [rohog]