Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557231 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #4785 Dátum: 2016.04.03 16:28:38 »
Kérdés; mitôl lehet hirtelen brutális benzinszag?
... megtankoltam (tele) ...  2 órát állt a kocsi ( napon).
A benzin is kitágul a hőmérséklet emelkedésével. Amennyiben nem látsz sehol szivárgás nyomot, akkor valószínűleg túl sok benzin került a tank szellőző csövébe, és telítődött az aktív szenes szűrője. Előbb - utóbb magától regenerálódik, és elmúlik a benzin szag.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #4786 Dátum: 2016.04.03 17:01:06 »
Kérdés; mitôl lehet hirtelen brutális benzinszag?

Hol és mit kellene néznem, mire figyeljek? Most két hete volt az éves szervíz....
A tank tetején, ahol a benzinpumpa/szintmérő egység megy bele, nézd meg szivárog e.

Versoban nem tudom pontosan hol kell keresni, de amikkel találkoztam ott általában a hátsó ülés ülőlapját felhajtva, az ülés alatt szokott lenni egy fedél.

Persze ez csak egy ötlet.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4787 Dátum: 2016.04.03 17:09:02 »
A benzin is kitágul a hőmérséklet emelkedésével. Amennyiben nem látsz sehol szivárgás nyomot, akkor valószínűleg túl sok benzin került a tank szellőző csövébe, és telítődött az aktív szenes szűrője. Előbb - utóbb magától regenerálódik, és elmúlik a benzin szag.
Igen, erre is gondoltam amikor irtam, hogy sütötte a nap a baloldalát..., meg melegebb is van mint amikor tankoltam, és lényagében a tankolás óta alig mentem.
Most megnéztem, sehol nem latok szivárgast, elindítva sem.
Közben nézem, hogy esetleg a hûtôben a szint mintha egy picit csökkent volna. Majd jó odafigyelek rá. De megvartam míg elaludt a hideg motor lámpa és nem volt szivárgás a hûtônél sem.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4788 Dátum: 2016.04.03 17:48:22 »
A tank tetején, ahol a benzinpumpa/szintmérő egység megy bele, nézd meg szivárog e.

Versoban nem tudom pontosan hol kell keresni, de amikkel találkoztam ott általában a hátsó ülés ülőlapját felhajtva, az ülés alatt szokott lenni egy fedél.

Persze ez csak egy ötlet.
Majd ezt is megnézem. Közben az jutott eszembe, hogy már felfigyeltem arra, hogy néha amikor többet motorfékeztem, pl visszakapcsolás 5- bôl 4-3-ba akkor jött benzinszag. Csak nem tudom, hogy van-e kapcsolat itt a teletankkal is, vagy csak az, hogy pörög a motor de nem  megy a benzin mert ugye a gázpedál meg alapon van ilyenkor. Lehet, hogy ilyenkor szív az adagoló mert nem tud megszabadulni a benzintôl??  :hmmmm:

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #4789 Dátum: 2016.04.04 18:17:01 »
Injektoros motornál nincs ilyen probléma, ha nincs szükség benzinre, akkor nem fecskendez be...

Van az üzemanyag elosztó cső az injektorokkal a szívócső mellett, ebben szabályozott nyomás van.
Egyes rendszereknél konstans üzemanyagnyomás van. Más rendszernél a szívócső vákuum függvényében változhat. Magyarul az injektor két vége között konstans a nyomáskülönbség, a betáplált benzin nyomását úgy szabályozza a nyomásszabályzó, hogy a szívócső vákuum és az üzemanyag nyomás különbsége konstans legyen, pl 3,5 Bar.

Két megoldás van:
-a benzinpumpában/tankban van a nyomásszabályzó és egy üzemanyag cső megy előre az elosztó csőhöz az egész rendszerben ugyanaz a nyomás van, amikor nem fecskendeznek be az injektorok, akkor az összes benzin a tankban kering, a pumpa beszívja a nyomásszabályzó visszaengedi a tankba.
-az elosztócső végén van a nyomásszabályzó, ilyenkor van egy előremenő cső a pumpától az elosztócsőig és van egy visszatérő cső a nyomásszabályzótól a tankig. Motorfék esetén az összes benzin ami a pumpától jön visszamegy a tankba.

Ha az injektorokon keresztül üzemanyag elvétel van, akkor annyival kevesebb cirkulál vissza a tankba.

Nézd meg, hogy 3/4 tank és az alatt elmúlik e a benzinszag. Utána tankold tele (elég egy kattanásig, nem kell csurig tölteni.) Ha pár perc után újra előjön a szag, akkor nagy valószínűséggel a tank tetejénél szivárog a benzinpumpa tömítésnél, jól látható, ha tényleg ott a gond.
Ha tankolásnál és utána nincsenek üzemanyag cseppek a kocsi alatt, akkor 99%, hogy a tank tetejénél szivárog és a tank tetején megáll, azért nem látod sehol.

Ha tele a tank, akkor a tömítés szintjénél magasabban áll a benzin és lassan szivárog kifelé. 3/4 tank alatt már nem éri el a tömítést a benzin szintje.

tipp: fékezésnél a tank tetejéről az eleje felé löttyent végig folyt rajta és nagyobb felületről gyorsabban párologva erősebbnek érezhetted a szagot.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #4790 Dátum: 2016.04.04 19:31:17 »
A tank teteje elég emberesen le van tömítve. Az esetleges szivárgás nyomait viszont könnyű észrevenni.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4791 Dátum: 2016.04.04 21:09:03 »
motorindítás óta eltelt idő - ha esetleg tudni akarod, mennyi időt töltöttél vezetéssel, vagy rekordra hajtasz a szokásos útvonaladon  ;)
ugyanúgy nullázható, mint a többi.
Annak kellene lenni, de nekem mutatott már 22 órát. És a fogyi mérő is össze-vissza nulláz.]
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.04 21:28:58 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4792 Dátum: 2016.04.04 21:30:53 »
Ertem koszonom :)
Nalam most egyetlen rekord van, figyelem a fogyasztast es probalok takarekosan menni, egyelore sikeresen :) budapest-gyor solymar fele elindulva betartva minden szabalyt tempomattal 5,6 lett, nekem ez tetszik, legalabbis ez a computer adat, de valahol irtatok h csal.
Pályán?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4793 Dátum: 2016.04.04 21:43:30 »
[quote

Nézd meg, hogy 3/4 tank és az alatt elmúlik e a benzinszag. Utána tankold tele (elég egy kattanásig, nem kell csurig tölteni.) Ha pár perc után újra előjön a szag, akkor nagy valószínűséggel a tank tetejénél szivárog a benzinpumpa tömítésnél, jól látható, ha tényleg ott a gond.
Ha tankolásnál és utána nincsenek üzemanyag cseppek a kocsi alatt, akkor 99%, hogy a tank tetejénél szivárog és a tank tetején megáll, azért nem látod sehol.

Ha tele a tank, akkor a tömítés szintjénél magasabban áll a benzin és lassan szivárog kifelé. 3/4 tank alatt már nem éri el a tömítést a benzin szintje.

tipp: fékezésnél a tank tetejéről az eleje felé löttyent végig folyt rajta és nagyobb felületről gyorsabban párologva erősebbnek érezhetted a szagot.
[/quote]

Köszi, figyelni fogom.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4794 Dátum: 2016.04.05 09:21:56 »
Annak kellene lenni, de nekem mutatott már 22 órát. És a fogyi mérő is össze-vissza nulláz.]
persze, mert ha nem nullázod akkor összeadódik, 23:59-nél meg átfordul :)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4795 Dátum: 2016.04.06 20:21:16 »
persze, mert ha nem nullázod akkor összeadódik, 23:59-nél meg átfordul :)
Na de nem ugy van, h autoindításkor indul 0-rol?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4796 Dátum: 2016.04.06 20:22:58 »
Lehet a hátsó ablaktörlőnek csak a gumiját cserélni? Megfelelő  minőségben.
Prius 2 - a mosolygós autó.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4797 Dátum: 2016.04.07 06:35:20 »
Lehetni lehet, kérdés, érdemes-e. Anno a liftback Avensisen próbálkoztam, nem jött be, úgy is csíkozott.
music     

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4798 Dátum: 2016.04.07 08:20:55 »
Lehetni lehet, kérdés, érdemes-e. Anno a liftback Avensisen próbálkoztam, nem jött be, úgy is csíkozott.
Viszont akkor csak komplett karral együtt lehet?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4799 Dátum: 2016.04.07 08:25:12 »
Meg van az első olajfogyás mérésem. Ezek szerint 6 l/10000 km. :(
Van olyan 1.8-as ami nem esett bele ebbe a típushibába?
Írtátok, hogy többen gyűrűt cseréltetek.
Akik nem cseréltek, azoknak mennyi az olajfogyi?
Az nem okés, ha 1500-2000 km-enként kell utántölteni.
Prius 2 - a mosolygós autó.