Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559218 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

foxtrot26@hotmail.com

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #4650 Dátum: 2016.02.21 17:48:04 »
Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni a Corolla verso-hoz. Vettem egy gps kovetot bele, es sikerult is beszerelni, de egy dolgot meg szeretnek aktivalni, amire nem talaltam ra a neten mas oldalakon.
Az ajto nyitasnal, van egy vezetek ami jelzi ( ha jol tudom 5/-5 Volt-tal), hogy ha az ajto kinyilt. Az lenne a kerdesem, hogy melyik ponton lehetne erre a vezetekre a legkonnyebben racsatlakozni a gps kovetovel, mert ahogy lattam vhogy az integration relay-be megy be, de ott a biztositekokon kivul sokat nem latok, igy nem igazan tudom hogy lepjek tovabb.

Koszi
Andras

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #4651 Dátum: 2016.02.23 17:24:07 »
Sziasztok!
2007-es benzines Versonál miért nullázza az átlagfogyit tankoláskor,néha naponta,vagy néhány naponta,teljesen rapszódikusan?
Nem lehetne beállitani valahogyan,hogy csak tankoláskor nullázzon?
Köszi.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4652 Dátum: 2016.02.23 19:00:25 »
Sziasztok!
2007-es benzines Versonál miért nullázza az átlagfogyit tankoláskor,néha naponta,vagy néhány naponta,teljesen rapszódikusan?
Nem lehetne beállitani valahogyan,hogy csak tankoláskor nullázzon?
Köszi.
Hasonlót tapasztaltam én is. A kérdés jó, jöhetnek a válaszok. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4653 Dátum: 2016.02.23 20:53:21 »
Sziasztok!
2007-es benzines Versonál miért nullázza az átlagfogyit tankoláskor,néha naponta,vagy néhány naponta,teljesen rapszódikusan?
Nem lehetne beállitani valahogyan,hogy csak tankoláskor nullázzon? Köszi.
Elvben csak tankoláskor nullázza. A működési elve az, hogyha leállítás és a következő elindulás közt a tankban lévő üzemanyag mennyisége sokat változik, akkor nulláz. Csakhogy ezt úgy is elő lehet idézni, ha meredek utcában állsz meg, vagy a járdán féloldalasan parkolsz. Nem is kell nagyon meredeknek lennie, hiszen akár 5-6 liternyi tankolás után is nulláz, azaz elég érzékenyre kalibrálták ezt.
Aztán a gyakorlatban előfordulhat minden, nekem már járó motorral, mozgó autóval(!) is nullázott egyszer. Túl tudnám élni ezt a tulajdonságát, ha cserébe a fogyasztásmérő valós adatokat írna ki, de sajnos átlagban 6 decivel optimistább a valóságnál...
music     

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4654 Dátum: 2016.02.24 08:41:51 »
Elvben csak tankoláskor nullázza. A működési elve az, hogyha leállítás és a következő elindulás közt a tankban lévő üzemanyag mennyisége sokat változik, akkor nulláz. Csakhogy ezt úgy is elő lehet idézni, ha meredek utcában állsz meg, vagy a járdán féloldalasan parkolsz. Nem is kell nagyon meredeknek lennie, hiszen akár 5-6 liternyi tankolás után is nulláz, azaz elég érzékenyre kalibrálták ezt.
Aztán a gyakorlatban előfordulhat minden, nekem már járó motorral, mozgó autóval(!) is nullázott egyszer. Túl tudnám élni ezt a tulajdonságát, ha cserébe a fogyasztásmérő valós adatokat írna ki, de sajnos átlagban 6 decivel optimistább a valóságnál...
6 deci az nem kevés eltérés. :(
Prius 2 - a mosolygós autó.

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #4655 Dátum: 2016.02.24 12:50:32 »
Köszi. Szóval ez ilyen...

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #4656 Dátum: 2016.02.24 18:03:22 »
Elvben csak tankoláskor nullázza. A működési elve az, hogyha leállítás és a következő elindulás közt a tankban lévő üzemanyag mennyisége sokat változik, akkor nulláz. Csakhogy ezt úgy is elő lehet idézni, ha meredek utcában állsz meg, vagy a járdán féloldalasan parkolsz. Nem is kell nagyon meredeknek lennie, hiszen akár 5-6 liternyi tankolás után is nulláz, azaz elég érzékenyre kalibrálták ezt.
Aztán a gyakorlatban előfordulhat minden, nekem már járó motorral, mozgó autóval(!) is nullázott egyszer. Túl tudnám élni ezt a tulajdonságát, ha cserébe a fogyasztásmérő valós adatokat írna ki, de sajnos átlagban 6 decivel optimistább a valóságnál...

Furcsa... mert a T22 Avensisben kézzel is lehet nullázni az átlagfogyasztás mérőt. A pontossága pedig -hihetetlen, de igaz- ,hogy 0...0,2 liter/100km
Állítólag  OFF BMW-ben lehet "kalibrálni" az átlag fogyi mérőt +/- valamennyi %-ot.
Nem kéne lemaradni, visszalépni...Toyota... :whistling:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corolla Verso
« Válasz #4657 Dátum: 2016.02.24 21:29:42 »
Furcsa... mert a T22 Avensisben kézzel is lehet nullázni az átlagfogyasztás mérőt. A pontossága pedig -hihetetlen, de igaz- ,hogy 0...0,2 liter/100km
Állítólag  OFF BMW-ben lehet "kalibrálni" az átlag fogyi mérőt +/- valamennyi %-ot.
Nem kéne lemaradni, visszalépni...Toyota... :whistling:
Ja, újítottak, azt hitték klassz lesz így, aztán nagyon nem  :D
A T27-ben már kihagyták ezt a csodálatos extrát, szerencsére  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4658 Dátum: 2016.02.26 09:19:34 »
Furcsa... mert a T22 Avensisben kézzel is lehet nullázni az átlagfogyasztás mérőt. A pontossága pedig -hihetetlen, de igaz- ,hogy 0...0,2 liter/100km
Állítólag  OFF BMW-ben lehet "kalibrálni" az átlag fogyi mérőt +/- valamennyi %-ot.
Nem kéne lemaradni, visszalépni...Toyota... :whistling:
Ezt a dolgot én sem értettem soha. A T25-ben elég pontos volt, 2 decinél ritkán volt nagyobb az eltérés, ugyanakkor a gyakorlatilag egyidős COV-ban és Yaris II ben ég és föld: előbbié szinte használhatatlan, utóbbié meg decire pontos...
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4659 Dátum: 2016.02.26 09:36:41 »
A Versomban mindig kedvezőbbet mutat, mint a számolható. Ezt úgy értem, hogy teli tanktól teli tankig. A teli pedig nekem a csurdig saját kezűleg.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4660 Dátum: 2016.02.29 21:17:00 »
Tudja valaki, hogy a corolla verso ajtajában milyen hangszórók vannak?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Pokerusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #4661 Dátum: 2016.03.02 09:32:54 »
Sziasztok

Szeretnék vásárolni egy 2004-2009-es COV-ot. Ebben szeretnék tanácsot kérni tőletek. Olvasgattam egy keveset már róluk és úgy néz ki hogy diesel lenne a jobb de nem tudom hogy az öregebb 2.0-ás vagy egy  fiatalabb 2.2-es motorral? Abból is melyik a 136le vagy 177le ? Bár ezekről azt halottam hogy kerüljem. Valóban?Tapasztalat?
Válaszokat előre is köszönöm.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4662 Dátum: 2016.03.02 10:33:37 »
Gondold meg jól, hogy tényleg kell-e a dízel! Nem az a gond, hogy nagyobb (és drágábban javítható) statisztikailag a hiba lehetősége, hanem hogy pont a drágaság miatt a használt dízelek nagyrészt épp ezekből a vagy várhatóan hamarosan, vagy már problémás egyedekből kerülnek ki.
Nem lehetetlen jót kifogni, de amúgy is igen szűk a kínálat, még a benzines is kevés.
De ha már, akkor a legproblémásabb a 177 lovas, ezt tk. most felejtsd el, aztán a 136 pacis már jobb, és vakok közt félszemű a 116 lovas kétliteres. Viszont az meg idősebb, legjobb esetben is 9 éves, és ezekre nem az éves 5-10.000 km-es futásteljesítmény a jellemző.
Ha gondolod, számolj utána, nálatok mennyit menne az autó! Azt tudom mondani, hogy átlagban az 1,8-as benzines másfél literrel fogyaszt többet, mint a 116 lovas dízel, és a kisebb 2,2-es. A 177 lovas már csak pár decivel kevésbé falánkabb a benzinesnél.
Ezt állítsd párhuzamba a kicsit drágább szervizeléssel, és a "kétszázezres" dízeles hibákkal!
music     

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4663 Dátum: 2016.03.02 11:04:51 »
Kicsit visszanézve találsz leírásokat a 136-177 LE-s motorokról , tapasztalataokat, hibákat és véleményeket.
Összefoglalva azt tudom mondani, állapotfelmérés nélkül ne vegyél, az állapotfelmérés pedig ne a szomszéd legyen, hanem legalább hozzáértő. De én bevinném a márkaszervízbe. A műszeres vizsgálat és a tapasztalat megér ennyi pénznél pár tizest.
A 177-esek szeretnek hengerfejesek lenni és nem segít a javítás, újra azok lesznek. A 2,2 /136-os békés, viszont nagyon jól megy már, a fogyasztás sokkal jobb és főleg nem érzékeny annyira a gázolaj minőségére, mint a legnagyobb, amelyik lényegében prémium gázolajra van csinálva. (nem én találtam ki) A használat mindenesetre sokat jelent, tulajok, a használat módja, célja. A részecskeszűrő igen drága és nagyon függ az élettartama attól, hogy kellő mennyiségű lehetősége volt-e kiégetni magát. Sokat számít, a tesco gazdaságos olaj helyett megkapta-e mondjuk a Mobil 1 ESP Formula 5w30-ast -vagy vele egyenértékű, ebbe való korszerű olajat. (- Alacsony hamutartalom – Csökkenti a részecskék lerakódását a dízel részecskeszűrőkben - Alacsony kén- és foszfortartalom – Mérsékli a katalizátorok mérgezés miatti hatásfokcsökkenését) Mondjuk 10-12 ezrenként és nem 30 ezrenként vagy sehogy... az összes szűrővel együtt!
Ide tartozik még a kettős tömegű állapota (cserélték-e), mennyire vontattak vele nagyokat, pl. hajót esetleg taxi volt (sok indítás, leállítás).
Ugyanis ha jó a verda, akkor nagyon jó.



fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4664 Dátum: 2016.03.02 11:32:32 »
2005-ös sorozatú Verso-ban cserélt valaki már váltószoknyát?
Simán lepattintható az a leszorító keret, vagy javíthatatlan kétbalkezesként bízzam inkább rutinos rókára?
Kipróbáltam - egyszerűen kipattintható, legkönnyebben úgy, ha először oldalt benyomjuk a keretet, és úgy folytatjuk körbe. A szoknya Ragasztva van az alsó és a felső keretre, de könnyen lefejthető a régi. Az újat én Palmatex-el ragasztottam rá, mert az nem köt azonnal, van idő hozzáigazgatni a keretet a szoknyához.
Innen rendeltem, lehet mű- és valódi bőrből is: http://valtoszoknya.hu/ Nekem kicsit fura a jómunkásember stílusa, de a termék és a szállítás rendben van. Ha valakit érdekel, teszek fel képet.