Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559228 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4560 Dátum: 2015.12.27 15:28:26 »
Sziasztok, találkozott már valaki hasonlóvan hogy nem aludt el a légzsák lámpája?
Ma csinálta elöször hogy indutás után nem aludt el... (mi lehet a gondja?) Tudtok valakit aki meg tudja nézni két ünnep között cegléd kecskemét esetleg pest körül?
Vagy én mit tudnék ellenörizni?

Jegyeket-bérleteket!,! :D :lol: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corolla Verso
« Válasz #4561 Dátum: 2015.12.27 17:00:44 »
Esetleg megnézni az első ülések alatt a csatlakozókat, hogy nem csúszott-e szét.
Lehet a hiba már nem is áll fenn, de a lámpa továbbra is jelzi. (Skodában húztam szét csatlakozót, de összedugás után is maradt a jelzés)
Odb2 olvasóval lehetne kiolvasni mi a gondja. (Skodában otthoni odb2-vel nem sikerült törölni a légzsák hibát csak szervizben)
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.27 17:02:19 írta xpet »

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4562 Dátum: 2015.12.27 17:40:59 »
obd2vel ir ki vmi hibát?

Az mi :)
 Olyant még nem vettem, Neked van olyan? Esetleg holnap délután estefele otthon vagy?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #4563 Dátum: 2015.12.27 18:08:19 »
jaja,van obd-m...
csörögj rám du...még nemtom hogy alakul a napom...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4564 Dátum: 2015.12.28 15:24:57 »
elgurultam a szervizbe, elvileg EGR vagy részecskeszűrő koszolódás - én az előbbire tippelek, mivel szoktam autópályázni. Ápdét' 28-án  :sleeping:

...egyik sem :) Az történt, hogy életében először tankoltam prémium üzemanyagot a verdába, de eszembe sem jutott hogy bármi összefüggés lehet a véletlenen kívül.
Gyanús az kezdett lenni, hogy egyre ritkábban produkálta a füstölés/nemgyorsulás problémát, majd a következő tankolás után meg is szűnt.

Azért elmentem ma a szervizbe, megnézték-megmérték - EGR tiszta, injektorok koruknak megfelelő állapotban. A szervizes szerint az történhetett, hogy az adalékolt gázolaj feloldott valami koszt, ami aztán fokozatosan kimosódott a rendszerből.

Ezek szerint akkor veszélyes prémium naftát tankolni?  [rohog]

Sachs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #4565 Dátum: 2015.12.28 16:40:13 »
Azon túl, hogy ég a lámpa, van más tünet is?
(Pl. írtad, hogy ingadozó és alacsony az alapjárat, ez azóta is fennáll?)

A probléma továbbra is fenn áll.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4566 Dátum: 2015.12.28 21:49:47 »
...egyik sem :) Az történt, hogy életében először tankoltam prémium üzemanyagot a verdába, de eszembe sem jutott hogy bármi összefüggés lehet a véletlenen kívül.
Gyanús az kezdett lenni, hogy egyre ritkábban produkálta a füstölés/nemgyorsulás problémát, majd a következő tankolás után meg is szűnt.

Azért elmentem ma a szervizbe, megnézték-megmérték - EGR tiszta, injektorok koruknak megfelelő állapotban. A szervizes szerint az történhetett, hogy az adalékolt gázolaj feloldott valami koszt, ami aztán fokozatosan kimosódott a rendszerből.

Ezek szerint akkor veszélyes prémium naftát tankolni?  [rohog]

én kb minden tizedikre azt tankolok... :clap:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4567 Dátum: 2015.12.28 23:35:11 »
A probléma továbbra is fenn áll.
A hibakód kitörlése ez esetben mit jelent?
Esetleg még ingyenes tippem az lenne, hogy akksisarut levenni 1-2 percre, hátha utána önbeáll a régi állapot. De ha így törlöd ki a hibakódot, akkor ez is kilőve.
EGR szelep?
music     

anmisa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #4568 Dátum: 2015.12.29 11:33:01 »
Sziasztok!

Miután kihevertük a karácsonyi nyüzsgést és visszaszálltam a béke szekerébe arra lettem figyelmes, hogy a rádió tüntetőlegesen kattog és villog. Ezt az új hóbortját gyújtás után teljesen magától kezdte el (ki volt kapcsolva, nem nyúltam hozzá).

Tapasztalt valaki hasonlót? Ha igen, akkor lenne bármi építő jellegű ötlet/javaslat?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv,
anmisa

u.i.
Sima "hozzászólás" gombot nem találtam, ezért írtam válaszban. Remélem nem gond.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #4569 Dátum: 2015.12.29 12:44:52 »
u.i.
Sima "hozzászólás" gombot nem találtam, ezért írtam válaszban. Remélem nem gond.
u.i.: u.a. :D
Szóval ugyanaz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4570 Dátum: 2016.01.03 21:14:02 »
Sziasztok, találkozott már valaki hasonlóvan hogy nem aludt el a légzsák lámpája?
Ma csinálta elöször hogy indutás után nem aludt el... (mi lehet a gondja?) Tudtok valakit aki meg tudja nézni két ünnep között cegléd kecskemét esetleg pest körül?
Vagy én mit tudnék ellenörizni?

Konkrét hibakódot sajnos nem tudok, de a vezetőülés helyzet visszajelzőjének a kábele volt elszakadva,...

Sachs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #4571 Dátum: 2016.01.03 21:47:52 »
A hibakód kitörlése ez esetben mit jelent?
Esetleg még ingyenes tippem az lenne, hogy akksisarut levenni 1-2 percre, hátha utána önbeáll a régi állapot. De ha így törlöd ki a hibakódot, akkor ez is kilőve.
EGR szelep?

Elektromos fojtószelep van és külön légmennyiségmérő,de mindkettő cserélve lett.Hibakód törlése Delphi-vel.

Sachs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #4572 Dátum: 2016.01.03 21:53:31 »
Sziasztok!

Miután kihevertük a karácsonyi nyüzsgést és visszaszálltam a béke szekerébe arra lettem figyelmes, hogy a rádió tüntetőlegesen kattog és villog. Ezt az új hóbortját gyújtás után teljesen magától kezdte el (ki volt kapcsolva, nem nyúltam hozzá).

Tapasztalt valaki hasonlót? Ha igen, akkor lenne bármi építő jellegű ötlet/javaslat?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv,
anmisa

u.i.
Sima "hozzászólás" gombot nem találtam, ezért írtam válaszban. Remélem nem gond.
Nekem kb 3 éve kipurcant benne.Rendeltem bele végfok IC-t,de az sem segített.Állítólag típushibája.Javaslom a bontót vagy utólagosan beszerelhető multimédiát.Én az utóbbit raktam bele.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4573 Dátum: 2016.01.04 18:30:29 »
Fékezz egy erőset, és kiderül.  ;)

A lefagyott havas parkoló kiváló tesztpálya, kipróbáltam - jelentem: működik  :D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corolla Verso
« Válasz #4574 Dátum: 2016.01.05 08:35:21 »
A lefagyott havas parkoló kiváló tesztpálya, kipróbáltam - jelentem: működik  :D
Bár lenne ilyen a környékünkön.