Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557432 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4530 Dátum: 2015.11.22 11:45:42 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek volt e bármi váltó hibája...erősen gondolkodom nem e ilyen közelébe járunk, ezért kérdezem...jellemzően 5. fokozatban (1.8-as) hallható terhelés alatt (értsd.gyorsításkor, vagy amikor akár kisebb emelkedőn kell felmenni és rálépek) egy érdekes hang...talán olyan, mint amikor anno a Wartburgunk padlógáznál "becsörgött"...de kisebb fokozatban gyorsításkor nem hallható.... a motornak szép hangja van, semmi nem utal gondra, vezetett szervizkönyves 100ekm-el...vagy lehet ez ilyen csak még nem szoktuk?...(kb. fél éve vettük)
100-as Skodával is visszakapcsoltam emelkedőn felfele a gyorsításnál és most is. De, alighanem én is hallottam ilyet ha 2000-es fordulat alól nyomtam padlógázt.  De általában gyorsan visszakapcsolok, mert igazából 3500 után szokott felébredni :)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4531 Dátum: 2015.11.22 11:53:10 »
Kérdés, Milyen "tompitott" izzót érdemes betenni? Most éppen egy Norauto HB4 (51W) van bent, előtte Sylvania  9006 HB4 U volt.
Olvastam az alábbi tesztet ( http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/adac_izzoteszt_-_kompromisszumot_kell_kotni-12900 ) és nekem is volt olyan tapasztalatom, hogy egy év alatt kiégett izzó és nem volt frenetikus élményem a fényerejével kapcsolatban.


espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #4532 Dátum: 2015.11.22 12:56:29 »
Nekem személy szerint Philips X-treme Vision van bent màr vagy két éve és minden rendben, semmi gond egyelöre.

Szerintem egy Philips Lifetime x4 izzoval nem fogsz mellé. Azt hiszem az E12-es Corollàm gyàrilag ezzel volt szerelve. 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4533 Dátum: 2015.11.23 15:12:40 »
Hali, itt nem eszmei értékről van szó, hanem használati értékrőlm csak rosszul fejeztem ki magam :) azaz arról beszéltünk az ismerősünkkel, hogy nincs igazán indok lecserélni, mindketten első tulajok vagyunk, és nincs vele gondunk. Kvázi ugyan ilyen használati értékű új autót lehet venni 22 ezer euróért ezt meg eladni 4 ezerért?? Nem nagy motiváló erő :)
világos, én is ezért döntöttem a használt mellett, pedig riogattak rendesen a kettőstömegű-injektor-turbó pallossal - de végülis mégha legrosszabb esetben is ráköltök 1M-t, még alatta vagyok az új 1 évnyi értékvesztésének :)
...persze annak akinek az autó több mint használati tárgy, az egészen más eset. Én a kerékpárral vagyok úgy, hogy számít az érzés is, amit ad :)

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Corolla Verso
« Válasz #4534 Dátum: 2015.11.24 10:56:55 »
Valaki megtudja mondani hogy tudom levenni az elso lokháritot, mert ha ugy ahogy en gondolom akkor elegge nehezen fernek hozza. :/
Vagy esetleg letudom venni eloszor kulon a hutorácsot?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4535 Dátum: 2015.11.24 17:55:51 »
Valaki megtudja mondani hogy tudom levenni az elso lokháritot, mert ha ugy ahogy en gondolom akkor elegge nehezen fernek hozza. :/
Vagy esetleg letudom venni eloszor kulon a hutorácsot?

 :yes: :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Corolla Verso
« Válasz #4536 Dátum: 2015.11.25 12:25:55 »
Tehát?  ;) ::)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4537 Dátum: 2015.11.25 12:36:32 »
Tehát?  ;) ::)

Lépésről-lépésre kéred az iránymutatást? ::) :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Corolla Verso
« Válasz #4538 Dátum: 2015.11.25 12:46:30 »
Lépésről-lépésre kéred az iránymutatást? ::) :)
ha elöbb letudnám venni a hutorácsot majd utána a lokiháritot akkor jo lenne de nemtudom h kulon lehetséges-e?!vagy egybe jön le a kettő és utána tudom szétszedni?egyszerűen nem férek hozzá!
Most szedném le elöszőr! :D

kirob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corolla Verso
« Válasz #4539 Dátum: 2015.11.29 06:48:51 »
elvittem az autóm autóvillamosságihoz a belső világításom miatt, azt mondta semmi gond megtudjuk oldani, kb 3 órát bütykölt rajta valamit ,de nem járt sikerrel.
A kérdésem az lenne nincsen valakinek kapcsolási rajza Toyota corolla verso 2,2 d4d 2008 évjárathoz?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #4540 Dátum: 2015.11.29 08:51:25 »
Kapcsolási rajzot esetleg itt kereshetsz: http://toyota.aitnet.org/Corolla/

Valamelyik hasonló típusnak is lehet ugyan olyan megoldású a belsőtér világítása (ha a tiedet nem találnád...)

Jó szerelést.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #4541 Dátum: 2015.12.03 14:40:07 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek volt e bármi váltó hibája...erősen gondolkodom nem e ilyen közelébe járunk, ezért kérdezem...jellemzően 5. fokozatban (1.8-as) hallható terhelés alatt (értsd.gyorsításkor, vagy amikor akár kisebb emelkedőn kell felmenni és rálépek) egy érdekes hang...talán olyan, mint amikor anno a Wartburgunk padlógáznál "becsörgött"...de kisebb fokozatban gyorsításkor nem hallható.... a motornak szép hangja van, semmi nem utal gondra, vezetett szervizkönyves 100ekm-el...vagy lehet ez ilyen csak még nem szoktuk?...(kb. fél éve vettük)

Akkor okulásul mindenkinek...ma voltam a Thököly utcában Árpinál...hát sajnos ez széria hiba...váltócsapágy csere lett belőle (az 5. fokozat tengelyén, de akkor már cseréltük a másik hátsó csapágyat is....a hiba megszűnt.(sokan tovább erőltetik és váltó csere lesz belőle) Azt mondja elég sok váltót javít és ez sajnos széria hiba...a 6-os váltóknál pedig a 6. fokozatnál szoktak gondok lenni a 2.2-es mocinál, mert alacsony fordulatról is az a motor tol mint az ökör és ha ezt 6. fokozatban kapja, akkor ledarál előbb, utóbb pár alkatrészt (alul van méretezve). Szóval sajnos ez ilyen, ezért éri meg szakosodni rá...a srácnak 3 óra!!! elég volt hozzá..váltó le, szétszerel, lepucol, csapágyakat kicserél, összerak és vissza szerel az autóba. Szóval nagy RESPECT neki! :hug:
 

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #4542 Dátum: 2015.12.08 08:46:03 »
Sziasztok!
A műszerfal tetején közepén lévő tároló rekesz fedelét ki lehet pattintani valahogy?

jucus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #4543 Dátum: 2015.12.12 20:27:01 »
Sziasztok,

új felhasználó vagyok itt. Merthogy nem is régen lettünk Toyotások. Nyáron vettünk egy 9 éves Corolla Verso-t az Urammal, mert beleszerettem, és mert szeretnénk 3. gyerkőcöt is, és úgy gondoltuk, ez kellően nagy lesz a csipetcsapat utaztatására. Nagy távokon járunk, átlag 250 km, ha nekiindulunk. Szóval dízel lett, és D4D. Beleszerettem kb. az első kanyarban. Hogy a Róbert Júliát idézzem: Befekszik, mint Cica az ágyba...

A gondok most jöttek el. Az ősszel párszor az Uramnak nem indított csak másodjára. Csak legyintettem rá, mondtam, túl sokáig nyomja az indító gombot, vagy mi...

Aztán jött a tél... Kb. 3 hete lecserélték az aksit, no, azóta rendszeresen nem akar indulni. Ma már egyáltalán nem. Én úgy látom, ez mindig csak hideg motornál fordul elő. Ha mentem vele, állt fél órát, vagy akár fél napot, utána simán indult. Inkább hosszabb állás idők után nem röffent be.

Igazából azért írok, mert hétfőn eljuttatjuk valahogy a szerelőhöz, de nem bírom ki, hogy addig ne tudjak róla valamit... Legalább valami halvány sejtésem ne legyen, hogy mi baja lehet.

Eddig mi az Urammal a következőkre gondoltunk:
1. Hibás az új aksi (ennek ellent mond, hogy már a csere előtt is vacakolt).
2. Önindító.
3. Befecskendezés.
4. Gyertya (az Uram esküszik rá, hogy ez nem az, mert akkor nyekegne, de ez most még csak nem is nyekeg)

Tudjátok, olyan érzésem van, hogy ha indításkor egy kicsit rálépnék a gázra, indulna...

Minden ötletet, tanácsot, tippet szívesen veszünk és köszönünk!

Ja, + hab a tortán: kattanó hang indulás után pár másodperccel. Tolatáskor nem. Csak ha előre megyünk. Váltani sem kell hozzá. Mintha csak bizonyos sebesség elérése után jönne elő, de tuti, hogy nem a váltó.

Ugye nem kellett volna megvenni... :?:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4544 Dátum: 2015.12.12 23:48:57 »
Sziasztok!
A műszerfal tetején közepén lévő tároló rekesz fedelét ki lehet pattintani valahogy?
Az az a rekesz, ami gyári hibás mindegyik autón...
Nekem mindig kinyílt egy-egy nagyobb úthibán, aztán végül már le sem lehetett csukni, leragasztottam a "szupererős" szürke ragasztószalaggal, aztán egyszer eltört valami benne, azóta nem áll csálén, viszont nem marad nyitva, vissza akar esni.
Szóval szerintem, ha ki is lehet valahogy pattintani, félő, hogy az már a végleges megoldás...
music