Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558880 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #4305 Dátum: 2015.04.28 07:06:26 »
ebben is lehet fantázia.
garis motorcsere,kár h terra.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_terra-8922331

mondjuk az első ködlámpán kívül nemtom,h mivel több egy sol ennél?!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4306 Dátum: 2015.04.28 10:22:14 »
Sziasztok,

Egy kérdésem lenne hozzátok.

Kb másfél hónapja lettem boldog COV tulaj (2008-as, 1.6-os benzines, leigazolt 141 000 km-rel). Eddig kb 3 000 km-t mentem az autóval, minden szempontból nagyon elégedett vagyok. Mivel a vásárolt autó előtt csak egy COV-t néztem meg és nem is nagyon emlékszem már rá, nincsen nagyon összehasonlítási alapom. A lényeg, hogy a váltó általában 3-asból 4-es fokozatba és 4-esből 5-ös fokozatba kapcsolva halk kattanó/roppanó hangot ad, bár nem is minden váltásnál, illetve minden fokozatot nagyon könnyen vesz egyébként. Azt szeretném kérdezni, hogy ez normálisnak számít-e, minden autó ilyen vagy ez valami hibajelenség előjele?

Üdv,

Péter

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #4307 Dátum: 2015.04.28 10:26:32 »
Kuplung milyen állapotban van? Van a pedál alatt szőnyeg? Tökig ki szoktad nyomni a pedált? Ezek is nagyon fontos befolyásoló tényezők és a legolcsóbb műveletek (ingyen).
Ha a fentieket ki lehet pipálni, akkor érdemes lenne cseréltetni váltóolajat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4308 Dátum: 2015.04.28 13:08:40 »
Kuplung milyen állapotban van? Van a pedál alatt szőnyeg? Tökig ki szoktad nyomni a pedált? Ezek is nagyon fontos befolyásoló tényezők és a legolcsóbb műveletek (ingyen).
Ha a fentieket ki lehet pipálni, akkor érdemes lenne cseréltetni váltóolajat.

Köszi. kuplung okés, kiemel, nincs alatta gumiszőnyeg, biztos, hogy nem ez a gond. Illetve nem is a váltóval van gond (fülre), hanem maga a váltókar adja a hangot. Legalábbis én annak hallom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4309 Dátum: 2015.04.28 20:18:25 »
mondjuk az első ködlámpán kívül nemtom,h mivel több egy sol ennél?! ;)
Háááááát, soroljam?
Tehát ködlámpa, digitális klíma, könnyűfém felni, tempomat, bőr borítású kormány, hátsó elektromos ablakok, első kartámasz, esőérzékelős első ablaktörlő, fényre sötétedő belső visszapillantó, VSC, TRC, fékasszisztens.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4310 Dátum: 2015.04.28 20:21:04 »
Az is lehetséges, de tudtommal az már csak a sima Verso-ból volt, Corolla Verso-ban a Sol+ volt a legmagasabb felszereltség.
Attól függ. Ráncfelvarrás után a Premium active volt a csúcs - nálunk. De azonos név ugye országonként más tartalmat hordozhat.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4311 Dátum: 2015.04.30 16:44:04 »
Köszönöm a tanácsot, végül hosszas tanakodás után a vásárlás mellett döntöttem - végül is ezen kívül nagyobb gondot nem találtak az állapotfelmérésen, úgy számoltam hogyha ráköltök még 1M-t, még mindig van 2,5-ért egy olyan autóm ami nem tud kevesebbet a 7M-ás újnál a presztízsen kívül  :D
 :helpsmilie: Két kérdésem lenne a rutinrókákhoz:
- milyen nagyobb költség várható még egy 10 éves dieselnél (2.0 D4-D 85kW)
- mivel nem tudom elkerülni a rövid utakat sem (gyerek bölcsibe, edzésre/munkába járás, bevásárlás) mit tehetek a hideg menetek hatásának csökkentésére? (...jó tudom, vegyek még egy occsó' benzinest) Gondolok itt. pl. valami speckó adalékra, aminek értelme is van?

Ha jól tudom akkor az azt jelenti hogy az Injektor mennyi üzemanyagot enged vissza a tankba bespricelés helyett. Sajna nem tudom a határértéket igy nem tudom megmondani mennyire tulozzák el a dolgot. Amennyiben a helyzet rosszabodik, az auto egyre nehezebben indul el, hideg és meleg állapotban egyaránt. Itt a forumon az alkatrész keresö topikban kérdezz rá mennyi az Injektor aztán tudsz számolgatni. Amúgy szerintem az 500k + az mind a 4 cseréjére vonatkozott... Igy azt tudod vinni alkudni, aztán majd itt a forumon keresztül meg kicserélteted valakivel okosban...

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #4312 Dátum: 2015.04.30 17:59:43 »
Időnként el kell menni hosszabb útra, hogy kitisztuljon.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #4313 Dátum: 2015.04.30 19:29:57 »
mit tehetek a hideg menetek hatásának csökkentésére?
- öltözz fel rendesen a gyalogláshoz, biciklizéshez, gyaloglásnál megfelelő kontrollal lehet belsőleg is melegíteni, -)
- motor előmelegítés,
- hűtőtakarás szigorú hőkontroll mellett.

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #4314 Dátum: 2015.05.04 20:07:29 »
A 2004-2009 közötti Versoknál milyen extrák voltak a exe-ben a solhoz képest?
Köszönöm

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4315 Dátum: 2015.05.04 20:15:14 »
Beépített navigáció kijelzővel, tolatókamera elöl-hátul, alumínium küszöb, meg még valahol.
Nem tudom, hogy fényre sötétedő belső visszapillantó és esőszenzoros ablaktörlő volt-e a Solban, ha nem, akkor az is.
music     

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #4316 Dátum: 2015.05.04 20:21:14 »
Köszi. Valószínűleg németből hozatok be egyet.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4317 Dátum: 2015.05.06 10:05:00 »
Köszönöm a tanácsot, végül hosszas tanakodás után a vásárlás mellett döntöttem - végül is ezen kívül nagyobb gondot nem találtak az állapotfelmérésen, úgy számoltam hogyha ráköltök még 1M-t, még mindig van 2,5-ért egy olyan autóm ami nem tud kevesebbet a 7M-ás újnál a presztízsen kívül  :D
 :helpsmilie: Két kérdésem lenne a rutinrókákhoz:
- milyen nagyobb költség várható még egy 10 éves dieselnél (2.0 D4-D 85kW)
- mivel nem tudom elkerülni a rövid utakat sem (gyerek bölcsibe, edzésre/munkába járás, bevásárlás) mit tehetek a hideg menetek hatásának csökkentésére? (...jó tudom, vegyek még egy occsó' benzinest) Gondolok itt. pl. valami speckó adalékra, aminek értelme is van?

kettöstömegü lendkerék pl.
de az is kihúzhatja még sokáig akár 300ekm fölé
állófütés, azzal elötudod melegiteni a motort, vagy ha van garázsod, akkor fütöpatron a viztérbe.

Trak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #4318 Dátum: 2015.05.07 09:38:50 »
A fényre sötétedő belső visszapillantó és az esőszenzor elvileg része a SOL-nak, legalábbis az enyémben benne van.


Beépített navigáció kijelzővel, tolatókamera elöl-hátul, alumínium küszöb, meg még valahol.
Nem tudom, hogy fényre sötétedő belső visszapillantó és esőszenzoros ablaktörlő volt-e a Solban, ha nem, akkor az is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4319 Dátum: 2015.05.08 08:58:48 »
Akkor az. Nem voltam benne biztos, de úgy rémlett, hogy igen. Az Avensisnél mindenképp így van.
music